Poštovani/e, ljubazno molim da mi napišete svoja iskustva u vidu rješavanja papira u hrv za porod u Njemačkoj.
Nezaposlena sam (zbog korone sam ostala bez posla), živim u hrv i upravo sam saznala da sam konačno trudna. Patim od cjeloživotnog neopisivog straha od poroda i općenito bilo kakvih medicinskih zahvata u tolikoj mjeri da padam u nesvijest kad mi zdravstveni djelatnik skida zavoj, povraćam kad mi se vadi braunila, a za vađenje umnjaka sam morala pod opću anesteziju zbog užasnog straha. Kod kolposkopije u privatnoj klinici su me 2 sestre držale dok je doktorica uzimala uzorak, a ja vrištala od bolova. Iskustva žena iz medija iz hrv bolnica su mi samo dodatni pokazatelj da ja u hrv ne mogu roditi.
Želim roditi u Njemačkoj gdje mislim da ću biti tretirana kao ljudsko biće i gdje je vjerojatnost da će moje dijete biti rođeno živo najveća. Na žalost, ne mogu si priuštiti to platiti jer sam bez posla pa me zanima kao to izvesti, a da bude pokriveno preko HZZO-a. Osigurana sam, imam dopunsko osiguranje i karticu europskog zdravstvenog osiguranja. U Njemačkoj mi žive roditelji, ali već 30 i vise godina i ne znaju bas ništa o hrv zdravstvenom osiguranju.
Najljepše zahvaljujem!