Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 95 od 95

Tema: Porod u Njemackoj i HRV birokracija

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    I svaka tvoja poruka ide uz pretpostavljam
    Ajde pretpostavi da će sve biti ok i kod nas,ujedno rodit ćeš u travnju svibnju , dotle možda i ova ludost otiđe,mada su masu cura i sad rodile uz pratnju
    Ajde odvaži se malo pozitivnije misliti

  2. #52
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Žao mi je što to moram reći, govorim dobronamjerno potrebna ti/vam je psihološka pomoć jer i kad porod prodje treba bit u stanju naučit ne živjet u strahu s malom bebom pored sebe.

    A ove "dogodovštine" koje si navela od kradje mobitela do bacanja beba na krevete, suzdržat ću se i neću komentirat.

    U životu se često dogodi da što očekuješ, to vidiš i dobiješ. Malo drugačije perspektive bilo bi dobrodošlo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.10.2020. at 18:08

  3. #53
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Mislim da si me krivo shvatila. Ja uopce ne mislim da su Nijemci hladni.

    Cisto za razbibrigu kreni s njemackim. Vidi koliko ces napredovati za mjesec dana pa procijeni kako ce ti ici za 7 mjeseci pod trudovima. Pokusaj procitati neki roman na njemackom za dva mjeseca ucenja. A onda za 4 mjeseca napisi pismo samoj sebi na njemackom kako se osjecas i cega se tocno bojis. Ako ti engleski ide, pokusaj na engleskom napisati vec danas kako se osjecas, ima li u tvojoj obitelji nasljednih bolesti i kakav ti je lani bio nalaz stitnjace, bez da gledas u rjecnik. Da lakse procijenis koja razina jezika ti treba da bi netko mogao razumjeti i uvaziti tvoju zelju. Inace si i tamo u banani. Nitko te nece razumjeti.

    Pokusaj realno sagledati svoju situaciju. Najbolje uz profesionalnu psiholosku pomoc i donesi realnu odluku. Ocito je moguce roditi u susjednoj zupaniji, tako da jedan problem vise ne postoji.

    Usput, ja nisam smjela imati mobitel u njemackoj bolnici, da ne ometa rad uredjaja. Mislim da se sad smije, barem na vecini odjela. Ali je bio fiksni telefon u sobi. Racun si platio na izlasku.

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Smije se u tu imati mobitel osim ako si na intenzivnoj

  5. #55
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Smije se u tu imati mobitel osim ako si na intenzivnoj
    Tu sam oduvijek smjela, tamo nisam.

  6. #56
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ako si toliko čvrsta i nepokolebljiva pri svojim stavovima, ja tu ne vidim nikakvo rješenje nego u preostalih 7 mjeseci zaraditi cca 30 000 kn za porod kod Podobnika.
    Manje realna opcija je probati skupiti pare kroz neki fund-raising, ko ona što jebza stan skupljala.
    Ako sve propadne, ostaje ti porod kod kuće, pa tko živ-tko mrtav.

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš da bi u manje od 7 mjeseci toliko dobro ovladala njemačkim da bi sve skužila a pritom i masu medicinskih termina? Nije to samo ich bin nivo ako kužiš kaj mislim

    Zašto misliš da bi ti netko nešto ukrao,eto nedavno priča 24 satna intenzivna ,sve stvari si morao ostaviti na odjelu s kojeg su išao,morale se sve stvari složiti ,jer nikad ne znaš u koju poslije sobu dolaziš,i tako osoba slučajno dođe nakon intenzivne u istu sobu na iznenađenje osobe sve stvari tu,ali ne stvari nego bitne stvari složene na dohvat ruke,maramice,voda,sok, keksi, suho voće,, mobitel. Osobi osmijeh od uha do uha .
    Jedna sasvim obična bolnica
    Ali koliko vidim i dečko ti je teški trtaroš
    Zasto mislim da bi mi PONOVO netko od djelatnika bolnice ukrao mobitel ili hranu kao sto su krali mojoj baki sam vec napisala gore.
    Zasto mislim da u istoj zgradi u kojoj sam operirana i u kojoj bih sada trebala roditi nema wc papira isto pise gore. Tko da mi donese kad se u zgradu ne moze uci?

    Evo, u njemackoj provjereno ima wc papira. Ne mogu reci da se kod njih mobiteli ne kradu, ali barem ne bih bila sama tamo.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Sama si napisala da je nenoguce uvjeriti nekog u nesto nerealno akp taj to ne zeli.
    Tako da koliko vidim iz tvojih postova ti imas izgradjen stav. NE MOGU/NE ZELIM roditi u RH. A porod ne mozes provesti u drug9j drzavi na teret HZZO. Novaca nemas za tu avanturu.
    Pa mozes igrati loto i nadati se jack potu. Mozes otici po psiholosku pomoc.
    A mozes otici samo na porod pa sta bude bude
    Rodit moras. Kako god okrenes.
    Psiholoska pomoc (vec sam napisala zasto ne smijem imati nigdje napisano da sam ju trebala) nece sprijeciti nikoga da me pokrade, niti maltretira. Kraj toliko slucajeva zlostavljanih zena u rodilistima, toliko ubijene i ostecene djece, zar je tako nerealno htjeti izbjeci takve situacije?

    Kraj toliko nasih ljudi gore, sigurno postoji netko tko je igrom slucaja ili namjerno rodio u njemackoj pa da mi moze reci kako je to proslo i kako je rjesena papirologija. Sigurno nisam prva, nadam se da ce se netko javiti sa provjerenim informacijama pa da znamo sto trebamo napravit da si tamo otvorim zdravstveno ili kako vec to izvesti.

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je što to moram reći, govorim dobronamjerno potrebna ti/vam je psihološka pomoć jer i kad porod prodje treba bit u stanju naučit ne živjet u strahu s malom bebom pored sebe.

    A ove "dogodovštine" koje si navela od kradje mobitela do bacanja beba na krevete, suzdržat ću se i neću komentirat.

    U životu se često dogodi da što očekuješ, to vidiš i dobiješ. Malo drugačije perspektive bilo bi dobrodošlo.
    Kad ti s 15 godina na zatvorenom odjelu djecje bolnice osoblje ukrade mobitel, ne dozvoljava ti da nazoves policiju i uvjerava te da nisi nikad ni imala mobitel, a ti si sama bez igdje ikoga, roditelji u drugoj drzavi - to nisu dogodovstine, nego traume.
    Kad te vezu za krevet, ukradu ti cipele pa bos ides doma, to su traume.

    Nemam razloga misliti da se ista na bolje promijenilo niti da bi itko odgovarao da mi se nesto takvo ili gore dogodi

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da si me krivo shvatila. Ja uopce ne mislim da su Nijemci hladni.

    Cisto za razbibrigu kreni s njemackim. Vidi koliko ces napredovati za mjesec dana pa procijeni kako ce ti ici za 7 mjeseci pod trudovima. Pokusaj procitati neki roman na njemackom za dva mjeseca ucenja. A onda za 4 mjeseca napisi pismo samoj sebi na njemackom kako se osjecas i cega se tocno bojis. Ako ti engleski ide, pokusaj na engleskom napisati vec danas kako se osjecas, ima li u tvojoj obitelji nasljednih bolesti i kakav ti je lani bio nalaz stitnjace, bez da gledas u rjecnik. Da lakse procijenis koja razina jezika ti treba da bi netko mogao razumjeti i uvaziti tvoju zelju. Inace si i tamo u banani. Nitko te nece razumjeti.

    Pokusaj realno sagledati svoju situaciju. Najbolje uz profesionalnu psiholosku pomoc i donesi realnu odluku. Ocito je moguce roditi u susjednoj zupaniji, tako da jedan problem vise ne postoji.

    Usput, ja nisam smjela imati mobitel u njemackoj bolnici, da ne ometa rad uredjaja. Mislim da se sad smije, barem na vecini odjela. Ali je bio fiksni telefon u sobi. Racun si platio na izlasku.
    Ne tvrdim da ga u 7mj mogu tecno svladati, ali prije cu nauciti novi jezik nego prebroditi cjelozivotne traume i nauciti kako ne pasti u nesvijest ili povratiti od soka.
    Govorim 3 strana jezika (njemacki na zalost ne), u mnogim stvarima se u engleskom bolje snalazim nego u hrvatskom zbog dugogodisnjeg zivota izvan hrv.

    Kad bi se samo javio netko tko zna sto napraviti... prijateljica radi u njemackoj gdje je i rodila 2. dijete, ali ona je samozaposlena pa nema iskustva sa situacijom u kojoj sam ja. Nema prebivaliste u njemackoj, samo boraviste pa pretpostavljamo da je dosta da me tata prijavi na svoju adresu privremeno. No, da li moram ici na buro, da li su obavezni tecajevi jezika tj. da li sam duzna stvarno tamo i zivjeti i nekom se javljati/traziti posao ne znamo.

    Stari isto ne zna, a ne bih jos nista ispitivala jer je prerano. Doslovno ne bi vise nikad u zivotu razgovarao samnom zbog svoje religije ako bih zbog losih nalaza morala prekinuti trudnocu.

  11. #61
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ne znam. Nije lako nikako, ali tvoji su problemi puno, puno dublji i veći od samo poroda. Što ćeš ako beba bude trebala u bolnicu? Ti se skameniš i ne možeš reagirat kad vidiš doktora. Što će bit ako te u sred noći pošalju hitno s djetetom u bolnicu? Meni se to dogodilo, a ja nikakvih problema s dr nemam, sve mi mogu radit. Kad mi je ped rekla da idemo s malom u bolnicu, skoro sam živčani mali imala.

  12. #62
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Za to što ti tražiš, mislim da si na krivom mjestu, imaš na facebooku one neke grupe Hrvata u NJemačkoj i možda tamo možeš naći informaciju koju tražiš

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Za to što ti tražiš, mislim da si na krivom mjestu, imaš na facebooku one neke grupe Hrvata u NJemačkoj i možda tamo možeš naći informaciju koju tražiš
    Hvala na savjetu. Ideja je dobra, ali hrvati u njemackoj su vec u njemackoj pa vec imaju zdravstveno. A vjerujem da o porodu i svemu vezanom za trudnocu najbolje informacije mogu dobiti ovdje. Isto tak, jos je rano, vec sam zavrsila na hitnoj zbog krvarenja, pa ne bih tako javno objavljivala trudnocu. Ovdje je to ipak anonimno i ne prijeti mi osuda od obitelji ako se nesto izjalovi

  14. #64
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    imas temu za papire koji su potrebni u austriji. radi se o temi u kojoj se podrazumjeva sta placanje poroda, ali sto nakon poroda s djetetom. mozda ti i je i to bitno koje papire trebas i kako se organizirati nakon poroda
    http://forum.roda.hr/threads/67967-P...bebu-ku%C4%87i

    za sve ostalo ne znam nista, jer ne znam nikog ko je radjao van RH na teret HZZO

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Damaiondie prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na savjetu. Ideja je dobra, ali hrvati u njemackoj su vec u njemackoj pa vec imaju zdravstveno. A vjerujem da o porodu i svemu vezanom za trudnocu najbolje informacije mogu dobiti ovdje. Isto tak, jos je rano, vec sam zavrsila na hitnoj zbog krvarenja, pa ne bih tako javno objavljivala trudnocu. Ovdje je to ipak anonimno i ne prijeti mi osuda od obitelji ako se nesto izjalovi
    Ti Hrvati koji su već u Njemačkoj i imaju zdravstveno prošli su cijeli put od toga da su prvo u Hr pa su zatim došli u Njemačku i sređivali svoj status, možda naiđeš na korisne savjete ako pristupiš nekoj takvoj grupi. Što se tiče problema neanonimnosti na Facebooku, to možeš riješiti tako da si otvoriš anonimni profil i koristiš ga za informiranje o temama za koje ne želiš da znaju ljudi koji te poznaju IRL.

    Krađu mobitela u bolnici - nadam se da si prijavila policiji.

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala Vam na savjetu. Ako ne uspijem dobiti informacije ovdje, morat cu tako.

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Krađu mobitela u bolnici - nadam se da si prijavila policiji.
    Bila sam dijete u djecjoj bolnici na zatvorenom odjelu. Osoblje mi nije dozvolilo da zovem policiju! Uvjeravali su me da nikad nisam ni imala mobitel!
    Ukraden je u tih par min koliko je trebalo da nas 3djece sestra izvede iz sobe i izvaze u drugoj prostoriji.
    Ukrao ga je netko od osoblja jer su sve okolo bile bebe, a posjete iskljucivo izvan odjela na hodniku. Nitko bez kljuca nije mogao unutra. Sto je svakako pridonijelo mojim strahovima od bivanja sama u bolnici bez da se ikom mogu javiti i reci sto se dogodilo.
    Nakon toga sam pozive od oca iz njemacke primala na fixni telefon na odjelu, uz nadzor djelatnika i prekidanje razgovora cim bih se ocu pozalila na nesto.
    Kad mi je rekao da je izbio pozar u kojem je potpuno izgorila kuca u kojoj sam zivjela s majkom, istrgnuli su mi tel iz ruke i doslovno me po podu vukli u sobu dok sam vristala i plakala. Danima nisam znala da li mi je majka ziva.

    Imam strasne traume. Nikad nisam bila postedena zlih ljudi i zlostavljanja na svim mogucim aspektima zivota. Pokusavam svoje dijete postediti strahota i prekinuti taj niz uzasa koji mi se cijeli zivot dogadaju.

  17. #67
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Damaoindie, slažem se VeromM. Nećeš izbjeći traume za sebe i dijete bježeći od HRV bolnica, tvoji su problemi dublji. Nije stvar da ti ja osobno ne vjerujem, svašta se može dogoditi po bolnicama, i našima i vani, nije to idila, koji put bude sve dobro i super, većinom jedva čekaš izać' jer većina ljudi nisu pacijenti onaj lik iz Naše male klinike da im je u bolnicama divota, nit su većina bolnica Naše male klinike. Još sad i Covid i eto veselja. Vidiš da je i Trump jedva čekao pobjeć' iz bolnice Walter Reed. Sto problema život nosi, možeš sutra past na cesti i kupit te Hitna, možda će ti dijete morat u bolnicu hitno, što ćeš onda...

    Ne vidim neku mogućnosti da ti na neki čudestan način rodiš u Njemačkoj i sumnjam da ima "tolikih" koje su to uspjele ovako, unaprijed organizirano i ciljano, a bez nekih temelja. Ne znam jedino kako bi prošla da si npr. na putovanju, a da te trudovi baš zateknu u Njemačkoj - što se onda zbiva ako si zdravstveni osiguranik države članice EU to ne znam - ko onda plaća taj račun - ti ili tvoja domicilna država? Ali, možeš mislit koja bi to igra živaca bila. Nemam pojma govore li po njemačkim bolnicama sestre i doktori engleski.

    Po meni, bolje ti je naći neku prijateljsku osobu, prijateljsku bolnicu, prijateljskog ginića u RH - nekog tko će imat sluha za sve tvoje strahove i možda stvarno neka druga županija od one u kojoj živiš, ali to će ti moći ići samo na neke prijateljske preporuke ako ja dobro razumijem. Nikakav commitment ni od koga državno nećeš moći dobiti.

    Uz sve svoje strahove, sve što se događa, možda da ipak probaš krenuti u tu priču s nešto više povjerenja da će sve to proći relativno OK... Garancije nigdje ni za što ionako ne možeš imati, vidiš da su vremena da ni put ne možeš planirati normalno, a kamoli nešto drugo. Sretno!

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ina33, prekrasno si to napisala

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Uz sve svoje strahove, sve što se događa, možda da ipak probaš krenuti u tu priču s nešto više povjerenja da će sve to proći relativno OK... Garancije nigdje ni za što ionako ne možeš imati, vidiš da su vremena da ni put ne možeš planirati normalno, a kamoli nešto drugo. Sretno!
    Hvala na lijepim rijecima i pokusajima ohrabrenja.
    Ginekolog mi je za sad ok, jucer mi je bio prvi pregled. No, ne vidim kako bi prijateljska osoba ili on mogli utjecati na to sto se dogada u bolnici.
    Ja jednostavno ne mogu biti zakljucana sama negdje i prepustena potpunim stranicma na milost i nemilost bez mogucnosti da mi netko pomogne ako nesto pode po zlu.

    Ne zelim umrjeti kao ova zdrava zena iz Nisa. U hrv je situacija ista: nitko ne odgovara za nemar, svi mogu urlati, potkradati, vrijedati i zlostavljati pa i ubijati bolesnike i nitko im nista ne moze.

    U njemackoj vikanje na pacijenta rezultira otkazom, ignoriranje i pogreske u lijecenju odstetom, a ubojstva zatvorom. Nisam psihicki u stanju dobrovoljno se dati zakljucati negdje gdje mi mogu raditi sto god im se prohtije.

    Netko je ranije spominjao Podobnik i privatno radanje kod njih. E, pa jucer kad sam se narucivala na nifty mi kaze zena s druge strane da nema sto moj decko dolaziti jer on unutra ne moze. Na vadenje krvi ne moze, a na porod bi ga bas pustili, mos mislit! I kad bih si mogla priustiti radanje kod privatnika, ne bih to napravila jer za njih i njihove pogreske vrijede isti ovi zakoni i ista zastara, a odluke donose isti suci i povjerenstva kao i u javnim bolnicama.

    Ne mogu ici s pretpostavkom da ce sve biti ok kad dns u laboratoriju radnik pred cijelom cekaonicom na sav glas sefici govori kako sam ja prosli tjedan skoro pobacila i vice joj da dode ona razgovarat samnom. A da ne spominjem da sam stajala vani na cesti sa 50 ljudi kako bih uopce usla u laboratorij i smrzavala se. Boli njih za trudnice, glavno da toj nepoznatoj osobi moramo svi mi dati svoje osobne i zdravstvene da ih lijepo promjesa tim rukavicama kojima je dirao bas sve dokumente svih ljudi taj dan, da sam nakon toga prisiljena to neko sredstvo za pranje podova utrljati u ruke i da mi onda vrati dokumente. I da ova koja nasred hodnika vadi krv tim istim rukavicama dira bas sve ljude i da bas svi dobivamo taj jedan te isti tourniquet (ne znam kako se to kaze na hrv) direktno na kozu bez ikakve dezinfekcije. Al stajnje vani na cesti na hladnoci ce sprijeciti zarazu.

    Ne znam zasto je, kraj toliko potresnih i zaprepascujucih prica, tako nerazumno ocekivati najgore od naseg zdravstvenog sustava. Prosli mjesec zena lezala ispred bolnice na cesti, onom covjeku na dijalizi ustrcali ni sami ne znaju sto, mladic ostao bez noge na rutinskoj operaciji slijepog crijeva... ja se s razlogom bojim i nikako ne mogu imati povjerenja u nepoznate ljude samo zato sto nose kutu. U njemackoj ti nepoznati ljudi barem znaju da idu u zatvor ako nekog ubiju pa malo vise paze.

    Citam dosta i o hrv rodilistim da se ipak pokusam natjerati i pripremiti na porod ovdje ukoliko ne uspijem dobiti odg za porod u njemackoj i vidim da ima slucajeva da je guzva i da trudnicu posalju da ide u drugo rodiliste. Dakle moze se dogoditi da se popnem na sv duh i da mi kazu da moram u vinogradsku jer su puni? Pa da moram hodati natrag dole i na tramvaj pa opet pjeske na brdo do vinogradske?! I to bi trebalo biti prihvatljivo? Ili da sjednem nasred ceste i radam na cesti ako ne mogu hodati?

    Evo, fino sam se prehladila stajajuci dns vani na cesti ispred labosa, glava me rastura i imam temp. To vjerojatno u lijepoj nasoj znaci da ni ja ni moje dijete nemamo pravo na nikakvu zdravstvenu zastitu niti pretrage. Ne razumijem to mjerenje temp u ordinacijama i labosima. Pa tko (osim trudnica) ide doktoru jer je zdrav?

    Ispricavam se na rantu, bas sam se smrzla i prehladila i glava mi puca. Nemrem vjerovat da cu cijelu zimu za svaku pretragu stajati vani na cesti na kisi i snijegu, a kao bih trebala mirovati :'(

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Evo bas vojska stavlja grijane satore za trijazu na Rebru pa se vise neces smrzavatitih 20 minuta na trijazi.

  21. #71
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Damaiondie, vec ti je vise forumasica reklo da tvoj problem nije roditi/ne roditi u hrvatskim rodilistima, ali ti uporno ignoriras ocito.

  22. #72
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Damaiondie, ne pretjeruj!

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    A čitaš li vanjske novine? Misliš da i kod njih nema ponekad greška???

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Damaiondie, vec ti je vise forumasica reklo da tvoj problem nije roditi/ne roditi u hrvatskim rodilistima, ali ti uporno ignoriras ocito.
    Gospodo,
    U svom upitu nisam niti jednog forumasa pitala koji je moj problem, vec sam Vam svima koji se zgrazate pokusala predociti zasto trebam odgovor na pitanje koje sam postavila.
    Meni samo trebaju upute kako odraditi taj postupak, a ne zlocesti komentari vas nekoliko. Ako ne znate kako roditi u Njemackoj i rjesiti papirologiju, sve 3 a i neki prije, slobodno se suzdrzite od komentiranja meni koja "pretjerujem".

    Od sad cu uistinu ignorirati ocite provokatore. Tko nema nista korisno ni vezano za temu za reci, nek se preseli negdje drugdje.

    Sirius, laboratorij u koji spadam nije Rebro, i ne znate koliko sam stajala na cesti! Nisam bila na nikakvoj trijazi, vec na vadenju krvi, a na hitnoj mi je odredeno mirovanje zbog prijeteceg pobacaja!

    No, dosta s offtopicom. Postavila sam pitanje, tko zna odgovorit ce, a bully-ji kojima je dosadno nek otvore svoje teme.
    Ostalima hvala na lijepim rijecima i pokusajima da pomognu.

  25. #75
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Planirano ne mozes roditi u Njemackoj.
    Neplanirano mozes se motati tamo oko poroda pa kad te stisne kako ti se posreci. Nece te poslati u trudovima u Hrvatsku. Mozda ti HZZO posalje razliku racuna kasnije, ili ne.
    Kako ce ti biti tamo nemam pojma, ali tamo kao i kod nas sigurno nisi jedina osoba koja je ikad bila trudna i rađa.
    Volim Njemacku, tamo su vrlo sluzbeni i po špagi. Ali nema sanse da dobijes bilo sto nije po propisu, a ti bi htjela. Vrlo ljubazno ce te odbiti. Cak ce te vrlo ljubazni ispratiti iz bolnice u trenutku kad oni smatrajuda je vrijeme da odes, a ti bi mozda jos malo ostala jer je bolnicka hrana bolja , od one doma.
    Rijec koju si trazila na hrvatskom je -podvez.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.10.2020. at 07:45

  26. #76
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Damaiondie, ti si ovdje objedinila sve najgore greške hrvatskog zdravstva od početka države. Propustila si samo onu aferu kad ih je pomrlo 20-ak na dijalizi.
    Da se tako potrudiš naći greške u DE zdravstvu zadnjih 30 godina, našla bi ih.

    BTW, perinatalni mortalitet u HR je ispod prosjeka EU. Ali tebe ionako ne zanimaju činjenice, već si na neviđeno odlučila da su ovdje svi medicinari mesari i ubojice a u Njemačkoj su doduše isti, ali u strahu od pravne države.

    Beti je bila vrlo blaga kad je rekla da pretjeruješ. S tim stavom ti neće i ne može biti dobro taman da si kći predsjednika USA koja se porađa u Cedars Sinaiju.

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ardjo

    Brate mili, zaista je onako kako su ti cure napisale,i ne nisu zlonamjerne nego iskrene.

    Evo moja seka živi u Njem, otprilike u isto vrijeme smo obje radjale carskim rezom i imale zahvat na venama (obiteljski nasljedne vene).

    Moj CR bolje odradjen, vrhunsko sašiven, kod sestre ne izgleda lijepo, sve nešto zgužvano u rubu.
    Vene moje odlične, nikad recidiva, seka već 2x imala recidiv i išla na "popravke".

  28. #78
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Ja ovdje neću ulaziti u stavove koja autorica teme ima o hrv. Bolnicama i zdravstvu.
    Nego, negdje sam pročitala (u davne dane mojih trudnoća) da ako ideš na put u stranu zemlju nakon 36 tjedna, svjesno ideš u rizik da ćeš roditi vani, te da to nije hitno stanje i da trebaš platiti porod?
    Treba u biti pitati HZZO koja je procedura ako porod krene u inozemstvu.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  29. #79
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, mislim da ti avionske kompanije nece prodati kartu/pustiti te u avion nakon nekih tjedana, i ja kad sam bila trudna sam pazila da ne idem negdje van (živim relativno blizu 2 granice) nakon 37 tt. Ima neka fora s tim.

  30. #80
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Opseg pokrivenosti EHIC-om:

    Neodgodiva zdravstvena zaštita bit će i zdravstvena zaštita u vezi s kroničnim ili postojećim bolestima ako cilj putovanja nije liječenje (na primjer, kontrola visokog tlaka), te zdravstvena zaštita u vezi s trudnoćom i rođenjem djeteta, ako cilj privremenog boravka u inozemstvu nije porod.

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kroz ovo zadnje bi se dalo provuć da je bila u posjeti roditeljima.

    A jel piše da se takve stvari pokrivaju od strane HZZO-a?

  32. #82
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mozda. Ali tad bi trebala otici debelo prije poroda.
    Jer kako je vec receno od 36 tjedna putovanje spada i rizik.
    U prvoj trudnoci sam putovala dosta pa se sjecam te brojke.

    A boravak u Njemackoj dulji od 3 mjeseca bi se takodjer morao pravno regulirati.

    I onda na kraju treba objsaniti HZZO da se slucajano zadesila u Njemackoj na porodu.
    Nekako mi se cini da bi tesko prihvatili objasnjenje otisla sam u 30 tjednu do mame i tate i slucajno me zadesio porod npr. u 41 tjednu

  33. #83
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kroz ovo zadnje bi se dalo provuć da je bila u posjeti roditeljima.

    A jel piše da se takve stvari pokrivaju od strane HZZO-a?
    Hitna stanja se pokrivaju. Ali jasno da osiguranje moze naknadno odluciti da se nije radilo o hitnisti nego o planu , pa ispostaviti racun.
    Hitnost bi bila da ode roditeljima i rodi npr . prijevremeno u 32 tj.
    Ali sve nakon 36 tj. je planirano jer si u terminu.

  34. #84
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A onda ništa, nema rješenja. Morat ćeš se poroditi u RH al prije toga probat promjenit svoj stav i gledat svijet oko sebe kroz pozitivnije ne nužno ružičaste al ne ni crne sunčane naočale
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.10.2020. at 14:51

  35. #85
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ili u Njemačkoj pa platiti
    Uostalom, prerano je o tome sada razmišljati i previše je korone da bi itko bio siguran što će biti za par mjeseci.

  36. #86
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nema šanse roditi u Njemačkoj i proći lišo.
    Kći od obiteljskih prijatelja je bila u shoppingu, prokrvarila u jednom dućanu, otpeljala ju hitna u bolnicu i tamo su ju zbrinuli.
    Nakon par sati ju otpuštaju uz račun od 4000 eur koji treba platiti odmah, inače ne daju pasoš.
    Starci su nekako skemijali, kartica, ovo i ono i platili. Poslije su zatražili povrat od HZZO i dobili ga, ali je u Njemačkoj trebalo platiti odmah, a nitko nije mogao znati hoće li dobiti novce natrag.
    Kumovi žive u Njemačkoj. Kum je invalid sa sto problema. Između ostalog učestale upale uha. Otorinac mu nikad ne da antibiotik. Samo neke kapi i tvrdi da je to dosta.
    Nije. Ja sam mu ovdje preko veze kupila antibiotik i poslala u Njemačku i otkad smo to napravili upale su stale, a do sada ih je imao desetak u dvije godine.
    Općenito im je odnos i usluga u bolnicama katastrofa.
    Kumi zadnji papa test nije bio dobar i ginekologica joj isključivo preko telefona kaže da kako ona zna da je to loše i šta nju briga, a ne želi joj zakazati pregled i ponovni papa test.
    Ja joj kažem nek ide privatniku, kuma veli- pa tu su svi privatnici. Ja nemam kuda drugdje otići.
    Sad će doći u Zg da si to obavi.
    Oni razmišljaju da se vrate jer su jako razočarani i sa zdravstvom i sa školstvom i sa stanovanjem...

  37. #87
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Što se tiče čekanja na Rebru za trijažu i ja sam sa kćeri čekala neki dan 45 minuta i iako je ona bila hitni pacijent, čekali smo, a trudnice i razni invalidi i "invalidi" su šibali preko reda.
    Zima nam je bilo i nismo se prehladile, a glava me skoro svaki dan boli i ne dramim oko toga.
    Nasuprot tome, djelatnice u labosu u zelenoj zgradi su bile super. Tamo su kći uzele odmah i obavile sve što treba.
    Činjenica je da se veliki sustavi poput bolnica MORAJU štititi od ulaska korona virusa u bolnicu i ne vidim apsolutno nikakav problem u čekanju, mjerenju temperature i dezinfekciji ruku prije ulaska.,
    Na Institutu je ista procedura, kao i vjerojatno svugdje drugdje.

  38. #88
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sad sam ja poput Ine, ali moram odvajati postove jer uistinu nemaju veze jedan s drugim.
    Šutim već danima i čitam ovu temu.
    Otvaračica teme očito treba stručnu pomoć jer nije njoj problem porod, već nešto sasvim drugo.
    Teorije zavjere i urote od njegovih roditelja, medicinskih djelatnika i sl. neću komentirati jer su subjektivne, a dok ne čujem drugu stranu ja ne donosim mišljenje.
    Što se tiče kolposkopije i biopsije. Radila sam na živo prvi put kod privatnika i nije bilo ugodno, ali ni strašno. Izdrži se to.
    Drugi i svaki sljedeći put sam radila na Institutu i to u lokalnoj anesteziji. Boljelo nije ništa.
    Evo, neki dan sam bila na papa testu i boljelo je. Jako. Čak sam i jauknula. Pobjeglo mi. Dr se ispričavao. Nije do njega. Operirana sam i to je sad, nažalost tako. Cerviks mi je pretvrd i stisnut.
    Ja to znam. Tu istu proceduru prolazim svakih šest mjeseci.
    Ali ista je bol i za davanje lokalne anestezije i ne vidim potrebe da me pika za to.
    Treba si to posložiti u glavi.
    I prihvatiti.
    Da neki postupci bole i porod boli i to je normalno.
    Nemoguće je roditi bez trudova, koji bole jer se maternica grči i istiskuje bebu. Od 3-5 kg.
    Carski isto boli. Poslije. I oporavak je duži.
    Ali sve je to podnošljivo i još nitko nije umro od toga.
    Tko to ne razumije i odbija prihvatiti, taj mora potražiti pomoć psihijatra.
    Ne u Njemačkoj. Pogotovo ne na račun svih nas koji radimo u RH i uplaćujemo doprinose iz kojih se financira zdravstveno osiguranje i za nezaposlene, a koji bi htjeli medicinske postupke obavljati po njemačkim bolnicama, a da mi, koji plaćamo doprinose i to financiramo.
    Tko to želi, treba si sam to i platiti.

  39. #89
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Tanči, malo si oštra, ali posve u pravu.

  40. #90
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ja se bojim da otvaracica teme ne razumije ni ufino ni ugrubo, ima samo svoju perspektivu i ovdje je dosla s jednim ciljem i kad ga nije ostvarila, krece u napad na sve oko sebe, a ne vidi da joj mnogi pokusavaju pomoci i otvoriti oči.

    Ako želi riskirati racun od vise tisuća eura...nek proba.

    I da, tanci, sve u sridu!

  41. #91
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma Tanči uopće nije bila oštra.
    Svi su problem, nikakva iskustva ni savjeti osim kako prevariti HZZO nisu dobrodošli - ako ova tema nije zrela za ključ, ne znam što jest.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I google može pomoći. Cijena poroda u Njemačkoj (bez osiguranja)

    Evo popisa bolnica i cijena https://en.bookimed.com/clinics/coun...ocedure=birth/

    Informacije o cijeni:

    Price will vary depending on whether it's a vaginal birth or a C-section, how long you stay in the hospital afterwards and the weight of the baby, which might need special care afterwards if it's small.
    The ballpark is 2,500 to 15,000 €.



    • (No insurance) Total average hospital bill for a regular birth: €1,600-€7,500
    • (No insurance) Total average hospital bill with a c-section: €2,500-€5,400
    • Baby delivery medical procedures in Germany Average cost with no insurance
      Prenatal doctor visit and care €200
      Prenatal ultrasound €300
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 11.10.2020. at 21:38

  43. #93
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Evo, super. Jeftinije nego tu kod mene.

  44. #94
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Cijena jednog dana na intenzivnoj je kad sam ja bila 11 000 eura. A onda su me prebacili na neku "manje intenzivnu", ne znam kako se točno zvalo, to je bilo samo 5000 eura na dan. Cijena po danu u običnoj dvokrevetnoj sobi s kupaonicom je bila puno manja, zaboravila sam koliko. Bila sam ukupno 11 dana. Da sam to morala platiti, ne znam što bih. Ne kažem da običan porod tako završi, ali ako nešto krene po zlu, treba imati sve to na umu.

    Tanči, u sridu. Ružno je etiketiranje forumašica kao provokatore. Čini mi se prilično lakim upasti na negativnu listu pokretačice foruma.

    I ja mislim da pošto je tema - kako prevariti hrvatske porezne obveznike, da je to za zaključavanje.

  45. #95
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Dakle s obzirom na to da je odgovor dan, kljuca se.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •