Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Kci lose vidi

  1. #1
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno Kci lose vidi

    Pozdrav, moja starija kci ima 15 godina i jucer mi se pozalila da ne vidi dobro i da bi zeli na pregled.

    Radije ne bih isla privatno. Tako da trazim gdje bi bilo najbolje naruciti se, a da ne ceka par mjeseci na pregled.

    Mozete li me posavjetovati o sljedecim koracima? I gdje je kraca lista?

    Puno hvala unaprijed.

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Nekada se moglo na uputnicu u Ghetaldusu u Bogovićevoj, onaj na čošku. A pregledi su bili na trgu u nekoj dvorišnoj zgradi. E sada, jel to vrijedi i za djecu ne znam. Možda da nazoveš Ghetaldus na Zrinjevcu i pitaš.
    I da, neka optika u Sesvetama je reklamirala besplatne dječje preglede na facebooku.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ti si u centru?
    Pitaj u najbližoj optici ,možda dolazi kakav doktor k njima za provjeru,pa ako radi u bolnici onda te većinom naruči da dođeš k njemu na bolničku provjeru.

    Po meni za djecu nisu dovoljni dobri pregledi kod optičara
    Recimo tim postupkom sam ja išla kod mojih većih jer nisu dobro vidjeli baš u vrijeme kad nisam skoro imala termin uobičajenog pregleda tj. nikako mi nisu htjeli pomaknuti za ranije.
    Moji su talentirani da među da ih nekaj smeta 3 mjeseca nakon kaj ih je nešto počelo boljeti ili u ovom slučaju da nisu vidjeli.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.09.2020. at 19:44

  4. #4
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Da, ja sam u centru. Ovo s optikama uopce nije losa ideja. Vec sam razmisljala o tome, ali bas kao sto kazes - ako im ne dolazi lijecnik, mozda to i nije za djecu optimalni pregled.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Imaš pp

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Sigurno ima dječji oftalmolog. U Rijeci ima, mi godinama idemo na uputnicu na preglede. Ordinacija je u sklopu dječjeg dispanzera.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ima ali se dosta dugo čeka ako se prvi put naručuje

  8. #8
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    U Splitu ti djecji oftamolozi cesto rade jednom (ili cesce) tjedno u nekim optikama. Tamo imaju vise vremena pa, po meni,naprave i detaljniji pregled nego u bolnickoj ordonaciji. Ako se u optici naruce ocale, pregled je uglavnom besplatan.

  9. #9
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, moja starija kci ima 15 godina i jucer mi se pozalila da ne vidi dobro i da bi zeli na pregled.

    Radije ne bih isla privatno. Tako da trazim gdje bi bilo najbolje naruciti se, a da ne ceka par mjeseci na pregled.

    Mozete li me posavjetovati o sljedecim koracima? I gdje je kraca lista?

    Puno hvala unaprijed.
    Iznazivaj par domova zdravlja i vidi gdje se najmanje čeka
    svojedobno je Grižanska (DZ istok) naručivala relativno brzo, par tjedana se čekalo)

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, moja starija kci ima 15 godina i jucer mi se pozalila da ne vidi dobro i da bi zeli na pregled.

    Radije ne bih isla privatno. Tako da trazim gdje bi bilo najbolje naruciti se, a da ne ceka par mjeseci na pregled.

    Mozete li me posavjetovati o sljedecim koracima? I gdje je kraca lista?

    Puno hvala unaprijed.
    Moj stariji sin je na Rebru, ali on ima specifičnu situaciju (strabizam, ambliopija). Jako smo zadovoljni. Dugo se čeka (cca 2 mjeseca), ali imamo povjerenja u njih. Za prvi pregled pošalji uputnicu e-mailom na ovu adresu: predbiljezbe.poliklinika.djecja.oci@kbc-zagreb.hr

    Kontakt broj telefona i vrijeme kad primaju pozive imaš na ovoj stranici:
    https://www.kbc-zagreb.hr/o-nama/kli...pacijenata-oci

    Oni su u Kišpatićevoj - zelena zgrada (ona koju su srušili i nanovo sagradili prije par godina), mislim da je treći ili četvrti kat, ali to nije problem naći kad si jednom tamo.

    Ima dobar dječji oftalmolog i na Sv.duhu, ali tamo nisam nikad bila. Ne znam detalje.

    ***
    Ako dijete ne može čekati termin, javite se u polikliniku Monokl u Maksimirsku (ona je isto prije radila na Rebru, sad je u mirovini) - http://www.monokl.hr/poliklinika-za-...xoC3a8QAvD_BwE
    Tamo je petkom radila dr. Neda Buljevac Bubaš s Rebra (sad je u mirovini). Ona je savjesna i daje upute da odete na Rebro ako u Monoklu ne može obaviti to što im treba. Mislim da Monokl ima ugovor i s drugim liječnicima s Rebra, ali dugo nismo bili jer su nam djeca punoljetna.

    Inače, ja sa svojim smetnjama vida hodočastim u polikliniku Sv.Rok kod dr. Žužul, ali kod nje imam sistematski 1x godišnje, pa mi je najjednostavnije otići tamo ako nešto trebam izvan tog okvira. Puno je jednostavnije u doba korone doći u privatnu kliniku ili u optiku nego u bolnicu, ali slažem se s tobom - za prvi pregled bolje je otići u bolnicu.

    ***
    Offt. u ovoj dobi smetnje vida mogu imati i druge uzroke (nizak tlak, hormoni...). Pobrini se da dijete dovoljno pije, redovno spava i ne bulji u ekrane preko mjere. Znam da je to teško, aliiiii treba i to uzeti u obzir (govori osoba koja se s tim isto muči - osam sati ekrana na poslu i još dva doma nije najbolje što mogu učiniti za svoje zdravlje).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.09.2020. at 09:14

  11. #11
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Hvala cure. Istina, svo to gledanje u ekran siguno nimalo ne pomaze vidu, a niti zdravlju opcenito. Peterlin ovo s Monoklom mi jako zanimljivo zvuci.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure. Istina, svo to gledanje u ekran siguno nimalo ne pomaze vidu, a niti zdravlju opcenito. Peterlin ovo s Monoklom mi jako zanimljivo zvuci.
    Nazovi i pitaj - dobri su. Vidim sad na web stranici Monokla da su navedeni i dr. Juratovac i dr. Mrazovac - to je sve ekipa s Rebra, upoznali smo ih i dobri su.

    S druge strane, paralelno pošalji uputnicu i zatraži redovni pregled. Ako bude čekanje predugo - uvijek stigneš otkazati.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    U svim bolnicama se čeka od pola godine pa na dalje (za prvi pregled, poslije ide redovito). ALi ona sa 15 godina može obaviti i pregled u domovima zdravlja. U DZ Željezničar smo mi dobili termin u roku od tri tjedna (to je bilo prošle godine na jesen), pa probaj nazvati tamo.

  14. #14
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Na brzaka sam je odvela na onaj obicni besplatni pregled u najblizoj optici, i pokazalo se da dijete mozda ima - 0,25 na oba oka i mozda pocetni astigmatizam. Tak da ipak idemo redovnim, temeljitim putem. U ponedjeljak po uputnicu i narucivanje.

    Glavno da nije jako lose, i da nije jako hitno. Sad se mogu naruciti i mirno pricekati da dodjem na red. I kad vec odradjujem, odradit cu za obje curke.

    Usput, Teu nisu htjeli ni pogledati jer ima samo 13, premala je za takav pregled i obavezno mora u djecji kabinet, ali Anu su htjeli pogledati.

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Vinogradska, očna ambulanta. Tam se pratim već 20 g. Sad su i renovirali. Samo je nemoguće dobit nekog na telefon.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    0.25 je skoro ništa ,ali provjeri svakako
    I nek smanji ekrane,napose po noći

  17. #17
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Kad usporedim sa svojom, bas je nista.

    Ja imam 3,75 jedno i 4,25 drugo. Corava k'o sismis.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ne nego za tu dioptriju se ne daju naočale ,jer se može oko akomodirati
    Ali bolje provjeriti,svakako napravi onako kaj sam ti savjetovala,naravno trebaš telefonski dogovoriti pregled
    I smanjiti ekrane

  19. #19
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Samo da vam javim - obje su narucene na Rebru 30.10. Ne cini mi se da je to tako los datum. Bojala sam se da bude gore, tako da sam prilicno zadovoljna.

    Hvala svima na uputama!

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da vam javim - obje su narucene na Rebru 30.10. Ne cini mi se da je to tako los datum. Bojala sam se da bude gore, tako da sam prilicno zadovoljna.

    Hvala svima na uputama!
    Ovo ti je super. Nadam se da se neće otkriti neki veći problem i da će sve biti ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •