Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Serolosko testiranje - jesmo li preboljeli koronu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno Serolosko testiranje - jesmo li preboljeli koronu

    razmisljam o testiranju
    u 8. mj sam par dana imala grlobolju i glavobolju
    rado bi saznala pa da mozda ne moram brinuti
    gdje ic u Zg?
    pitati dr opce prakse?
    ima itko iskustva?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jesi li imala ono kratki dah, da ne možeš udahnuti kak spada?

  3. #3
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    za sad samo privatno. mislim da na uputnicu jos nigdje nije krenulo jer nije na hzzo listi

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Čekaj da razred završi u karanteni pa buš vjerojatno imala badava.

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možeš uzeti dopunsko u CO i usput dobiješ besplatno serološko testiranje.

  6. #6
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Medikol je imao još počekom 6.mj.
    Mislim da je bilo oko 250 kn.
    Pogledaj na njihovoj stranici.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj da razred završi u karanteni pa buš vjerojatno imala badava.
    Misliš
    Bilo rečeno da ako neko dete ide u samoizolaciju ne moraju i njegovi bliži ići
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.09.2020. at 13:38

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li imala ono kratki dah, da ne možeš udahnuti kak spada?
    Ma ne, samo ovo kaj sam napisala.
    Da sam tesko disala isla bi do dr tad

    No, mislim si ..ulaganje od 250 kn i provjerim

    zamislite koliko bi bezbriznije kročila kroz jesen...znajuci da nemrem svoju mamu zarazit niti pokupit tak lako

  9. #9
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ali ima sve vise slučajeva potvrdenih ponovnih zaraza po svijetu

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Tako je Vrci, ne znači kad jednom prodješ da si zaštićen.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ali ovi pojedinacni slucajevi upravo potvrđuju da vecina ne pokupi 2x unutar 4-6 mjeseci
    daklem srećom velika većina koja sad preboli(la) mirni do kraja godine
    to nije mala stvar

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Do kraja ove godine možda

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Hahaha jelena
    Neki sretnici mozda i do kraja sljedeće

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Serolosko testiranje je, zasad, prilicno nepouzdano. Kod nas, s obzirom na stvarnu zarazenost i broj seroloskih testova, cak oko 30%.

    Prije nekih mjesec i pol je jedna od nasih zaposlenica testirana na koronu, a napravili su i seroloski test. Nije bila akutno pozitivna, ali nadjena su antitijela. A onda je prije 14 dana dobila koronu; jos uvijek se doma lijeci.

  15. #15
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sve ovisi o vrsti testa. nije svaka serologija dobra serologija, kao sto ni svaki pcr nije pouzdan

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Racunam da Mayo ima prilicno dobre testove/proceduru, ali stvarno ne znam detalje. Kalkulacije i info su Derekovi, odnosno iz COVID tracking projekta.

  17. #17
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    razmisljam o testiranju
    u 8. mj sam par dana imala grlobolju i glavobolju
    rado bi saznala pa da mozda ne moram brinuti
    gdje ic u Zg?
    pitati dr opce prakse?
    ima itko iskustva?
    Uputnicu možeš dobiti samo ako si bila pozitivna. Ja sam za Mo tražila svoju LOM par puta, ali oni nemaju protokol po kojem bi je slali jer ona nikad nije bila pozitivna na testuviako je dr nju računala kao zaraženu. Kako smo opet bile u kontaktu i meni to unosi nemir platila sam u breyeru 220 i pozitivna je. Računamo da je taj kontakt s virusom kojeg navode iz ožujka kad smo bile bolesne.

  18. #18
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj da razred završi u karanteni pa buš vjerojatno imala badava.
    Ni tad je ne bi slali na serologiju nego na bris

  19. #19
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ako ne razvije simptome neće ni na bris [emoji16]

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    nisam mislila trazit uputnicu...ovo bi bilo čist za moj psihički mir
    220-250kn mi nije previše za tu informaciju

  21. #21
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    sve ovisi o vrsti testa. nije svaka serologija dobra serologija, kao sto ni svaki pcr nije pouzdan
    a znas li gdje bi bilo najbolje obaviti serolosko testiranje? privatno, naravno

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    a znas li gdje bi bilo najbolje obaviti serolosko testiranje? privatno, naravno
    Kako pise neka ekipa po FB ( a mozda i laze da su se upoce testirali, moderno je tvrditi da su viroze u veljaci bile korona i da smo svi imunizirani) najbolje je cekati da krene na uputnicu kod mene. Da li ce ikad krenuti ne znam. Mi smo testirali rutinski dobrovoljce u 5 mj za proucavanje statistike , plus sve djekatnike koji su radili u prvom valu. I metoda kojom se radilo i mehanizmi provjere granicnih i blago pozitivnih su bila jako temeljiti. Bojim se da u privatnima ne testiraju dodatno granicne i blago pozitivne da vide da li je test odreagira na drugi virus ( sto moze).

  23. #23
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kako pise neka ekipa po FB ( a mozda i laze da su se upoce testirali, moderno je tvrditi da su viroze u veljaci bile korona i da smo svi imunizirani) najbolje je cekati da krene na uputnicu kod mene. Da li ce ikad krenuti ne znam. Mi smo testirali rutinski dobrovoljce u 5 mj za proucavanje statistike , plus sve djekatnike koji su radili u prvom valu. I metoda kojom se radilo i mehanizmi provjere granicnih i blago pozitivnih su bila jako temeljiti. Bojim se da u privatnima ne testiraju dodatno granicne i blago pozitivne da vide da li je test odreagira na drugi virus ( sto moze).
    Moji testovi sa štampara imaju upisane numeričke vrijednosti za iga i igg, referentni interval i „tumačenje“ pozitivnog nalaza u postotku. Njen test iz Breyera samo pozitivna/negativna i „,tumačenje“ da je bila u kontaktu s virusom. Ali meni je to bilo dovoljno za nju.
    S tim što ne kažem da je test u Breyeru lošiji nego samo nije toliko detaljan.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja svoje doma nisam testirala.
    Nakon sto su testirali mene koja sam imala opaku virozu u veljaci i radim cijelo vrijeme, moji doma su sigurno negativni. Ili lazno pozitivni.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ...najbolje je cekati da krene na uputnicu kod mene..
    A to je bolnica, jel tak?

    Cudim se kak se jos u zdravstvenom sustavu nisu sjetili ponudit to kao uslugu koja se naplaćuje..
    Sigurno bi nas bilo zainteresiranih!

    Sirius, daj reci tam svojima .
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 08.09.2020. at 09:24

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    A to je bolnica, jel tak?

    Cudim se kak se jos u zdravstvenom sustavu nisu sjetili ponudit to kao uslugu koja se naplaćuje..
    Sigurno bi nas bilo zainteresiranih!

    Sirius, daj reci tam svojima .
    Je, samo mi jos ta pretraga treba do potpune srece.

  27. #27
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svoje doma nisam testirala.
    Nakon sto su testirali mene koja sam imala opaku virozu u veljaci i radim cijelo vrijeme, moji doma su sigurno negativni. Ili lazno pozitivni.
    pričaj mi. 45 dana izolacije jer sam jedan dan negativna, a drugi pozitivna. jer je "njihov test osjetljiv i očitava mrtve fragmente". A ona je bila cijelo vrijeme sa mnom i imala je neke smiješne simptome. moram priznati da su dvije izolacije ostavile psihičkog traga na meni koliko god ja sebe zavaravala da sam to dobro izgurala. Koliko gos "normalno" živim, svako malo me nešto štrecne i unese nemir. Al sad kad znam da smo obje neko vrijeme zaštićene, valjda će biti bolje.
    Posljednje uređivanje od rossa : 08.09.2020. at 12:09

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    pričaj mi. 45 dana izolacije jer sam jedan dan negativna, a drugi pozitivna. jer je "njihov test osjetljiv i očitava mrtve fragmente". A ona je bila cijelo vrijeme sa mnom i imala je neke smiješne simptome. moram priznati da su dvije izolacije ostavile psihičkog traga na meni koliko god ja sebe zavaravala da sam to dobro izgurala. Koliko gos "normalno" živim, svako malo me nešto štrecne i unese nemir. Al sad kad znam da smo obje neko vrijeme zaštićene, valjda će biti bolje.
    Da, to je tako bilo na pocetku . Kad se puno toga nije znalo. Sad bi te testirali , ako si pozitivna ostavili doma 14 dana i poslali na posao bez testiranja .
    Osim ako si zdravstvenjak. Njih valjda testiraju kontrolno.
    Iako se nadam da ce se uskoro pojaviti testovi koji ce dati odgovor i na to koliko je netko zarazan ako je pozitivan.
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.09.2020. at 13:54

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svoje doma nisam testirala.
    Nakon sto su testirali mene koja sam imala opaku virozu u veljaci i radim cijelo vrijeme, moji doma su sigurno negativni. Ili lazno pozitivni.
    I koliko ih je imalo u veljači koronu? onda kada su bile opake viroze? I mi smo imali doma.

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    I koliko ih je imalo u veljači koronu? onda kada su bile opake viroze? I mi smo imali doma.
    Ravno 0 ( nula).


    Pozitivni su bili jedino oni koji su imali dokazani covid u brisu ( ozujak, travanj) i neki clanovi njihovih obitelji koji su s njima bili u bliskom kontaku. Pisem neki jer kod pozitivnog roditelja znalo je biti samo jedno od troje djece pozitivno na antijela.
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.09.2020. at 14:42

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ravno 0 ( nula).


    Pozitivni su bili jedino oni koji su imali dokazani covid u brisu ( ozujak, travanj) i neki clanovi njihovih obitelji koji su s njima bili u bliskom kontaku. Pisem neki jer kod pozitivnog roditelja znalo je biti samo jedno od troje djece pozitivno na antijela.
    Hvala.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Zna li netko kada je najbolje raditi seroloski test za dijete nakon preboljele korone u obitelji u obitelji?
    Dakle, situacija je sljedeća: od nas petero u obitelji, četvero smo nedavno preboljeli koronu (svi smo testirani sa simptomima, pozitivni), samo najmladji sin nije (niti simptoma, niti testiranja). Razmišljala sam da njega odvedem privatno na serološko testiranje, zanima me ima li antitijela (cijelo vrijeme je bio s nama u kontaktu, nije bilo moguće izolirati ga). Nakon kojeg razdoblja bi to bilo najbolje učiniti?

  33. #33
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Barem 2 tjedna mora proci.
    Takonsu barem meni rekli u labosu kad sam zvala.

  34. #34
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ali mislim da bi bilo bolje nakon mjesec dana raditi seroloski.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Mjesec dana od prvog zarazenog u kuci ili od djetetovog izlaskaiz izolacije?

  36. #36
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Nazovi neku od polikilinika koje rade seroloske to je najsigurnije pa pitaj.

    Ja bi pricekala mjesec dana od zadnjeg dana izolacije zadnjeg pozitivnog clana..
    Ali to je moje osobno misljenje.

  37. #37
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    MM i ja smo prve simptome dobili 2. i 3. 11. prošle godine. Oboje testirani, pozitivni, oboje sa svakakvim simptomima.

    Djeca imala nešto sitno simptoma, nijedno nije testirano. Redom: 1 dijete nekoliko proljeva tijekom 2-3 dana, 1 dijete 1 dan glavobolju i temp. 37.5; i 1 dijete samo 1 proljev.

    Prvom djetetu sam radila serologiju 16.12.
    Za drugo dvoje 26.2. (Da, u veljači, skoro 4 mjeseca kasnije).

    Svi troje su imali antitijela. Iako to baš ništa ne znači jer ne znaju koja razina te štiti, ovo dijete s najmanje simptoma (1 proljev) je imalo najviše antitijela.

    Ja sam to išla raditi za prvo dijete jer su nas po neki 9. put u roku od 2 mjeseca htjeti poslati u samoizolaciju, pa sam htjela imati neki papir da mogu tražiti izuzeće. Dobila bih ga vjerovatno i bez toga, al sam svejedno išla to napraviti.

    Za drugo dvoje sam samo htjela znati je l virus prošao kroz njih, tek toliko da danas sutra imam tu info... i onda je laboratorij u kvartu imao popust 50% na serološka testiranja , pa sam si taman ostvarila tu veliku želju .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 16.04.2021. at 06:37

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam to išla raditi za prvo dijete jer su nas po neki 9. put u roku od 2 mjeseca htjeti poslati u samoizolaciju, pa sam htjela imati neki papir da mogu tražiti izuzeće. Dobila bih ga vjerovatno i bez toga, al sam svejedno išla to napraviti.
    E, ovo me zanima - jeste li mogli dobiti izuzeće od izolacije na temelju tog papira (potvrde iz labosa da dijete ima antitijela)? Pitam iz istog razloga koji je i tebe mučio: moji su odradili 7 izolacija, a najmanji je sad zadnje odvalio 21 dan u kući s nama svima pozitivnima. Da se sad npr u njegovoj vrtićkoj grupi pojavi netko pozitivan, cijela grupa ide u izolaciju, a on je tek izašao iz ove zadnje... Zanima me bi li mogao dobiti izuzeće temeljem tog papira o antitijelima (preduvjet, naravno, da se pokaže da ih ima)?

  39. #39
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Mislim da samo seroloski bez da je bio pozitivan test ne vrijedi za izuzece od samoizolacije.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    To sam i ja mislila al me sada Bubilo iznenadila s ovom informacijom...

  41. #41
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Zapravo mozda bi i proslo.

    Ako je osoba bila sa klinickom slikom i u kucanstvu sa pcr pozitivno potvrdenom osobom vodila se je kao vjerovatno pozitivna
    I naravno unazad 6 mjeseci.

    Treba provjeriti sa LOM -om.

  42. #42
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jesam... dobila sam takvu potvrdu 2x od pedijatrice.
    Za jedno dijete sa serološkim nalazom, za drugo čak bez njega - samo na osnovu toga što je bilo s nama kad smo mi imali i "što je razvilo neke simptome".
    Jedno dijete sam čak vodila u vrtić u drugu, zamjensku grupu iako je njihova cijela grupa i tete bila u samoizolaciji. Kopiram oba primjera potvrde - to su teta i učiteljica poslale u epidemiološku i nije im izdana taj put mjera.


    XX je bila u izolaciji od 4.11.-19.11.2020 radi kontakta sa COVID-19 pozitivnim roditeljima. Za vrijeme izolacije je
    razvila simptome te se smatra da je i ona bila COVID-19 zaražena ( U07.2- pozitivan a virus nije trebalo dokazati).
    Potvrda se izdaje na zahtjev roditelja da može ići u školu - (zaštita razvijena).

    XX je bila u izolaciji od 4.11.-19.11.2020 radi kontakta sa COVID-19 pozitivnim roditeljima.Za vrijeme izolacije
    je imala simptome bolesti te se smatra da je i ona bila COVID-19 pozitivna (U07.2 - COVID pozitivna osoba a virus nije trebalo
    dokazati). Potvrda se izdaje na zahtjev roditelja da može ići u vrtić (ima razvijena antitijela) i u druge svrhe se ne može koristiti.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala Bubilo!
    Samo ima jedna "sitnica": tvoj je ipak razvio neke simptome, moj nije nikakve... Samo je bio cijelo vrijeme okružen s nas četvero pozitivnih, ali simptoma niotkud... Tako da se bojim da nista od nase potvrde samo sa serološkim nalazom...
    Hvala svejedno!

  44. #44
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hm... pa ne vidim zašto ne.
    I to "razvili su simptome" je bilo da ja pedijatrici preko telefona govorim "ja i MM imamo koronu, a dijete boli glava" - kako je ona išta više od toga mogla znati, dakle vjerovala mi je na riječ, i za to dijete mi je x tjedana kasnije izdala tu potvrdu bez ikakvog uvida u išta drugo. Serološki nalaz bi ipak trebao biti pouzdaniji od informacije "dijete je boljela glava dok su roditelji imali koronu".

    Iako, generalno govoreći... sve je to skupa zapravo bezveze… jer i dalje nitko ništa ne zna o količini antitjela koja te štiti, i zašto su ih neki razvili, a neki potvrđeni uopće ni nisu.
    Iako imam te nalaze za sve troje djece, iskreno znače mi samo to da su imali koronu... a kad ju opet mogu dobiti, ili prenijeti... isto ne znam pouzdano.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Sve mi je jasno.
    Meni bi ta potvrda (ukoliko ima antitijela) značila jedino spas za njegovo (i naše) psihičko zdravlje (a ne kao dokaz da ne moze opet skupiti virus) jer kad pomnožim broj izolacija s brojem dana koliko je bio zatvoren doma, jasne su mi promjene u njegovu ponašanju...

  46. #46
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma naravno... zato sam ih i ja tražila... da smijem dijete nakon 9 izolacija izvesti van iz stana (odvesti baki, otići na posao...)

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno... zato sam ih i ja tražila... da smijem dijete nakon 9 izolacija izvesti van iz stana (odvesti baki, otići na posao...)
    9 izolacija?! Joj .

  48. #48
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dobro, nije tako strašno kao što zvuči, neke su se preklapale...
    To je ukupno 9 izolacija izrečenih svim klincima doma, tj. klincima ukupno 7 puta + mm i ja po jednom. Ali da je sve skupa trajalo previše tjedana, je... ne želim se ni sjećati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •