Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Dijete koje "previse" sisa?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Lokacija
    Split
    Postovi
    4

    Početno Dijete koje "previse" sisa?

    Od 5.dana prirodnog poroda dijete dojim, ispocetka nisam imala mlijeka (u bolnici mi rekli da imam ravne i male bradavice) a mali nije htio sisati,tj odmah bi plakao i nije ih nikako uspio uhvatiti.
    Uspjela sam navuci mlijeko elektricnom izdajalicom i uz teske muke (guranje cjevcice u sesiric) maleni je poceo sisati. i od tada sisa kao lud, doslovno ne skida se sa sise. svako malo je trazi (otvara usta,okrece glavicom,...). da napomenem i dalje dojim uz pomoc sesirica.
    patronazna nam je rekla da dojim na zahtjev, a kad stvarno vidim da pretjeruje ili da je dovoljno jeo,dam mu dudu.
    medjurim javio se problem, on zeli sisati i pritom vuce non stop. cim mu maknem bradavicu iz usta ako je zaspao,probudi se a ako je budan place. a stvarno mu je izvadim pazljivo. dudu prihvati minutu dvije i odbaci je. dogadja se da se po mom misljenju, uzme puno vise mlijeka nego sto mu treba i onda povrati u mlazu. jucer se to recimo dogodilo 2 puta,nekih 10ak min nakon dojenja. a dojio je sigurno 40min-1h. Rijec je o vecoj bebici,4150 g na porodu.
    Tako da sam se zabrinula nakon toga. Jutros sam ga dojila oko ponoc,pa oko 3, pa 5:30,pa 7..i malo sam pazila na nacin da bi mu izvadila bradavicu pa ga malo pustila da ne jede itd,i nije povratio.
    sto mi savjetujete uciniti? po mom misljenju on je prozdrljiv i stalno bi jeo,i u redu bi bilo da ne izbaci u mlazu kad pretjera. kako doskociti tome? takodjer ako je jeo npr u 7-7:40 i opet place oko 8 i nesto, a suh je cist i sve ok, da mu dam sisati ili ne?

    Piski i kaki uredno,stolica je tekuca zuckasto-smedja,sigurno 5-6-7 kakanih pelena i nesto vise popiskenih.
    patronazna nas je mjerila nedavno i uredno napreduje kako je rekla.
    beba ima 17 dana te cekamo mjesec dana da odemo u pedijatra.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Daj mu sisu kad place, premali ie za sve ostalo. I nemoj davati dudu, bar ne jos.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ako je veće dijete onda ima potrebe više jesti. Moja najstarija je veće dijete ovako građom i ona je više sisala. Očito organizam traži hranu i treba je dobiti, a ovo sa dudom zaboravi. Vidi imate li u familiji nekog tko je krupan građom pa su se geni eto pokazali. Ja si to tako objašnjavam jer drugačije ne znam.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I da nema kog velikog treba od nekog i početi!
    Eto primjera svekar i svekrva su bili rastom do 170,s tim da je svekrva bila dosta niža od svekra ,muž i šogor su do 178, a nećak i moj veliki viši od 185

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Moj bebac je rodjen velik,od prvog dana bi samo cicao i cicao. On je prva dva mjeseca bio na cici svakih deset minuta,nakon toga svakih sat, sat i pol. Sada ima devet mjeseci i uz dohranu je na cici svaka tri sata,duze ne prolazi. Ima vec 11 kg ali nije debel,jednostavno je velik i voli cicati. Ne znam jel velik zbog cicanja il cica puno jer je velik
    U pocetku sam mu cak dodavala malo adaptiranog misleci da mu je malo,ali nije bilo. Jednostavno decko cicu ne odbija,to dozivjela nisam. Ima takve djece,i opet bih mu dala kad god trazi.Dok on cica ja sam najsretnija na svijetu. Ne brini,uzivajte!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Lokacija
    Split
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala na idgovoru
    Evo bila nam je i patronazna,kaze da je sve to ok dok napreduje a mi smo u zadnjih 10dana dobili 600g iskljucivo dojenjem pa je to u redu.

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To je super. Prosjecna beba dobije nesto preko 600g u cijelom prvom mjesecu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Lokacija
    Split
    Postovi
    4

    Početno

    Bili smo danas prvi put u pedijatra s mjesec dana, otpusten je s 3800 a danas smo vagani 5200 sto je super, maleni je iskljucivo dojen, bas nas je pedijatrica pohvalila da samo tako nastavimo )
    Imam dva pitanja:
    1. Cini mi se da u lijevoj dojci mi ima manje mlijeka, maleni ne zaspe nakon podoja iz nje ili kad zaspe brzo se budi (gladan je). Takodjer dugo je cica i nikako se ne zasiti,takav imam osjecaj. Otisla sam provjeriti s izdajalicom i stvarno iz te dojke sporije ide mlijeko,dosta sporije nego iz desne. Do cega bi moglo biti, a dajem podjednako i jednu i drugu dojku, ako funkcionira po principu ponude i potraznje trebalo bi i u njoj biti mlijeka kao u desnoj?
    2. Kad mi dijete pocne sisati desnu dojku jako me zaboli,boli mozda 10ak sekundi (da zvijezde pobrojim) i nakon toga bude ok, nije bolno,samo taj pocetak bude jako bolan. Na bradavixi nema vidljivih ostecenja. Do cega bi moglo biti?

    I da se pohvalimo, od pisanja prvog posta prestali smo sa sesiricima u potpunosti, maleni je poprilicno izvukao bradavice te vise nemamo potrebe za sesiricima... ) Sad smo u potpunosti 'all natural '

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    To ti je sve uobičajeno.
    Izdajalicom ne možeš ništa dok ne dođe do refleksa otpuštanja. A onda zna nahrupiti odjednom 200 ml. To ti je varka kad gledaš. Sise te zezaju.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Uvijek jedna dojka proizvodi vise, odnosno manje od druge, samo sto nekad razlika nije toliko izrazena da bismo mogli primijetiti. Nemoj se zabrinjavati, tim vise sto je moguce prehraniti bebu samo na jednoj strani. Ako ti se cini da ta lijeva nije dosta, uvijek uz nju daj i desnu i - problem rijesen.

    Dobro pogledaj tu desnu stranu, da nije mozda na bradavici blister (mala bijela tockica/mjehuric). Obicno uz blister dolazi uzasna probadajuca bol na pocetku podoja. Ako ga imas, dobro ga razmoci u vodi, a onda istrljaj bradavicu frotir rucnikom.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Lokacija
    Split
    Postovi
    4

    Početno

    Bas sam pogledala bradavicu ali nema,vise mi izgleda da je dosta suha,mozda je do toga?
    I jos jedno pitanje, moze li vrh dojke(gdje se spaja prsni kos s dojkom,dakle skroz visoko prema vratu) boljeti od nosenja djeteta na toj strani? Bol je vise na dodir, nije ni prije ni poslije ni u toku dojenja nego na dodir i ako legnem na tu stranu. Takodjer, koji su savjeti za spavanje dojiljama? Obicno spavam na boku,gdje je jedna dojka prignjecena drugom .

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav i molim savijet ako ga ima !

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Imam bebu 9 i pol mjeseci.od rodjenja je iskljucivo dojena beba.jede sad i ostalo naravno, medjutim doji jako puno.preko dana je ok..svaki put pred spavanje medjutim u noci je to po ne znam koliko puta.nije mi problem budjenje jer spavamo zajedno ali mene sve boli.osjecam da me ispije cijelu.bole me svi misici i kosti...ne zelim nikako prestati dojit ali bi voljela barem nocne pododje smanjiti.
    Sigurna dam da od gladi nije jer se dobro najede pred spavanje..znam da je psiholoski i to minje jednako bitno ali ipak nemam vise snage.hvala puno

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Probaj pred spavanje dat griz s maslacom, da bude sit sit. Možda bude manje sisao. Kad imaš vremena naruči si masažu. Ozbiljno.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj pred spavanje dat griz s maslacom, da bude sit sit. Možda bude manje sisao. Kad imaš vremena naruči si masažu. Ozbiljno.
    Neko vecer sam joj dala pirov griz s jabukom..sve je pojela i ja si mislim odlicno...ali nije bas pomoglo.ne sisa ona zbog gladi vec zbog ljepote sise

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •