Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Nalaz hormona

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno Nalaz hormona

    Molim vas moze mi netko ocitati nalaz amh koji mi je 0.28.45 mi je godina .Nalaz sam dobila mailom zato mi nije nitko ocitao.Hvala.Imam jos jedan nalaz hormona pa isto bi voljela da mi netko kaze kakav je.Naime radimo na bebi vec godinu i pol al nista.Na svoju ruku sam trazila da mi se vade hormoni jer moj ginekolog kaze da mi je ultrazvucno sve u redu i da nema potrebe zato i nisam ovaj prvi nalaz nosila knjemu da vidi a ja ga ne znam.ocitati.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    3

    Početno

    U kojim je jedinicama nalazi AMH ng Ili pmol?
    Ako je ng, to ni nije tako loše za tvoje godine.
    I dok god ima na uzv jajnih stanica postoji šansa za trudnoću
    A ako ne ide prirodno tu je mpo koji radi čuda

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Pmol ipak☹

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Evo i ovaj mjesec meni 12 dan ciklusa je test za ovulaciju pokazao dvije crte kao i iks puta do sada,ali su mi rekli da to sto je pokazao pozitivno ne znaci da je i folikul pukao i da je moglo doc do oplodnje i to me onako ubilo skroz jer taj pozitivan test mi je davao jedini nade.I meni se zna desiti kao da se ta oplodnja preskoci kao da laicki receno iz one prve faze odem odmah u onu drugu.Primjer:test pozitivan ,grudi me pocnu boliti,jajnici osjecam tu ovulaciju ali te grudi nastave da bole sve do menstruacije .One ne prestaju i onda se pitam da li je do ovulacije uopce i doslo ili cim su me grudi pocele boljeti sam usla u onu drugu fazu.Kako je to kod vas ja nisam pametna vise

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    625

    Početno

    Rita dobro ti kažu - to što ti LH trakice budu pozitivne ne znači da je do ovulacije došlo, to samo znači da je došlo do porasta LH hormona nakon kojeg najčešće slijedi Ovualcija - ali recimo i taj folikul može puknuti, može biti prazan, može postati cista - svašta se može dogoditi.
    Najsigurniji način da potvrdiš ovulaciju bi bio da ideš na folikulometrije i da izvadiš progesteron 7 dana nakon očekivane ovulacije - ako je progesteron povišen to znači da je došlo do ovulacije. A folikulometrije ti mogu pomoći oko ciljanih odnosa i daljnjih postupaka.
    To što te grudi bole nema nikakve veze s tim je li bila O ili ne - one mogu boljeti od porasta estrogena, progesterona i tko zna od čega još.
    Jesi probala mjeriti bazalnu temperaturu za početak? Ona ti može biti također pokazatelj da li je do Ovulacije došlo ili ne...
    Ali da sam na tvom mjestu - i s obzirom na godine - definitivno bi potražila pomoć ginekologa za početak...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Hvala draga puno na iscrpnom odgovoru

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Drage sve, molila bih vas za pomoć oko tumačenja nalaza ako može... Imam 30 godina, radi problema sa začećem unatrag godine dana (pretpostavljena dijagnoza anovulacija, nedavni nalaz progesterona bio izrazito nizak) plus inače hipotireoza/Hashimoto, doktor me uputio na vađenje spolnih hormona (bio je 5. dan menstruacije) pa bih Vas molila za tumačenje nalaza? Jer čitam i guglam i samo se sve više gubim u tome, a pitanje je kad ću dobiti termin opet kod doktora pa da ne poludim do tad... Najljepša zahvaljujem unaprijed!

    Glukoza 5.3 mmol/L (4.4 - 6.4)
    Inzulin 63.4 pmol/L (20.8 - 173.6)
    TSH 0.14 mU/L (0.55 - 4.78)
    LH 5.9 IU/L (Faze MC: Sredina folik. faze 2.1 - 10.9; Sredina MC 19.2 - 103; Sredina luteal. faze 1.2 - 12.9; Postmenopauza 10.9 - 58.6)
    FSH 7.6 IU/L (Faze MC: Sredina folik. faze 3.9 - 8.8; Sredina MC 4.5 - 22.5; Sredina luteal. faze 1.8 - 5.1; Postmenopauza 16.7 - 113.6)
    Testosteron 1.8 nmol/L (< 2.7)
    Prolaktin 199 mIU/L (71 - 566; Postmenopauza 58 - 416)
    Estradiol 149 pmol/L (Faze MC: Rana folik. faza 82 - 422; Sredina folik. faze 92 - 422; Ovulacija 118 - 1897; Sredina luteal. faze 134 - 903; Postmenopauza <93)
    DHEAS 4.8 µmol/L (0.6 - 7.2)
    SHBG 59.4 nmol/L (18.2 - 135.5; Postmenopauza 16.8 - 125.2)
    FAI 3.0 % (0.7 - 10.9; Postmenopauza 0.2 - 6.8)
    AMH 81.7 pmol/L (1.2 - 52.7)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    16

    Početno

    vidim sad da je stari post..
    Posljednje uređivanje od LanaT : 16.01.2023. at 15:18

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •