Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Beba izbjegava pogled očima

Datum pristupanja
    Sep 2020

Početno Beba izbjegava pogled očima

Pozdrav mame, imam bebu 3 i pol mjeseca, super se razvija, guguce, glasa se, smije, kad sam nad njom, prematam ju, kad ju uzimam iz kimbaća, gleda, smije se, ali ne uspostavlja kontakt očima, ako ju dignem iznad sebe, ispred sebe, samo gleda lijevo, desno, a i ako uhvati pogled brzo ga makne, kod hranjenja isto tako... Jako sam zabrinuta, ne spavam, trga me to, lomi iznutra ima li tko sličnu situaciju ili je možda imao, molim vas, utješite mee

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Pozdrav i tebi!

Ima više sličnih tema - evo ovu sam prvu našla: http://forum.roda.hr/threads/69512-S...akt+o%C4%8Dima

Ne da mi se sad provjeravati točnost ovih informacija na internetu, ali imam dva sina s naočalama - pa imam nešto iskustva.

Mala djeca su prirodno dalekovidna i zbog toga beba ne vidi jasno ako gleda nešto preblizu. Zbog toga skreće pogled na ono što može vidjeti jasno. Kasnije, kako raste glavica, popravlja se i fokus vida pa se popravlja i kontakt očima. Ako dijete okreće glavu prema tebi dok si udaljena metar-dva, mislim da nemaš razloga za brigu. Možeš pitati pedijatra, ali obično ne daju nikakvo mišljenje prije nego dijete napuni šest mjeseci.

Ponekad se dogodi da dijete ima problem koji se ne preraste, pa se to kasnije korigira. Mom starijem sinu oko je bježalo prema van. Dobio je dijagnozu strabizam i ambliopija (slabovidnost), stvar se riješila vježbama i naočalama. Prve je dobio nakon drugog rođendana, ako se dobro sjećam. Mlađi sin ima astigmatizam i kratkovidnost, nosi naočale od polaska u školu. Nije to ništa neočekivano - muž i ja isto nosimo naočale.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.09.2020. at 11:38

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

mislim da je dijete od 3,5 mjeseca još premaleno za neke dijagnoze takvog tipa (sumnjaš na autistički spektar?)
    porazgovaraj s djetetovim pedijatrom prvo, pa te možda uputi negdje dalje

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Ma ne treba u toj dobi uspostavljati kontakt očima. Opusti se i uživaj u djetetu.

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •