Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 227

Tema: Hrabro prema sreći

  1. #51
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 23 dana čekanja napokon nam je danas javljeno da smo odabrani za posvojitelje .U utorak idemo vidjeti djecu ❤️
    Čestitam, predivno

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 23 dana čekanja napokon nam je danas javljeno da smo odabrani za posvojitelje .U utorak idemo vidjeti djecu ❤️
    Čestitam! Sretno!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam!
    Je l to množini - djecu?
    Hvala.Da, brat i sestra

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Jako mi je drago!
    Veselim se vašim zajedničkim danima

  5. #55
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cestitaaaam i javi nam se povratno!!!

  6. #56
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.Da, brat i sestra
    Čestitaaaam!
    Nisam dugo bila na forumu. Odmah me dočeka vesela vijest!

  7. #57
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Ajme, predivno. Ovo je baš, baš brzo ❤️

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Hvala puno svima ☺️ Jučer smo išli na susret s djecom i bilo je predivno. Djeca su preslatka. Na prvu su nad prihvatili, pogotovo mala koja me ostavila bez teksta s pitanjem hoću li ja biti njena mama

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Sljedeći tjedan idemo pravniku da predamo zahtjev za posvojenje djece i idemo kod udomitelja da ih vidimo ☺️

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Baš lijepo i svjetlo
    Sretno i dalje

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Svjetlanaaa, predivnooo sretno dalje!!!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Sutra treći put Idemo djecu da vidimo.S malom se čujemo svaki dan i već nas zove mama i tata

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Lijepo
    Hrabro dalje

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Hvala.S malim je već teža situacija.Udomitelj mu je grozan pa smo morali u centru reagirati i obećali su riješiti pa ćemo vidjeti

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Papiri su svi u ponedjeljak na sudu,sve smo predali samo čekamo sud sada.Malome još NITKO nije rekao za posvojenje,čak mu je udomitelj pred nama rekao jedva čekam da te se riješim što me šokiralo

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Samo je muški udomitelj?

  17. #67
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Papiri su svi u ponedjeljak na sudu,sve smo predali samo čekamo sud sada.Malome još NITKO nije rekao za posvojenje,čak mu je udomitelj pred nama rekao jedva čekam da te se riješim što me šokiralo
    Djeca su razdvojena ...( ne moras odgovarati da ne pises detalje dok ne postanete sluzbeni roditelji).
    Nadam se da ce sve brzo biti sredeno. I onda puni strpljenja i hrabrosti zelim kad djeca dodu kuci.

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Papiri su svi u ponedjeljak na sudu,sve smo predali samo čekamo sud sada.Malome još NITKO nije rekao za posvojenje,čak mu je udomitelj pred nama rekao jedva čekam da te se riješim što me šokiralo
    Strašno....takve treba prijavit i da vise nikad ne dobije mogucnost udomit ijedno dijete jer ih udomljava ocito samo zbog naknade.
    Fuuuj sram ga moze biti....odvratno...

    Djecica ce bit presretna kad se ponovno spoje i kad dobiju svoje mamu i tatu.

  19. #69
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Svjetlanaaa, morat ćete puno raditi na izgradnji samopouzdanja.
    Nadam se da će požuriti s rješenjem. Tu je svaki sat previše.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, da li me netko može uputiti vezano za MEĐUNARODNO posvojenje? Iskustva, postupak, sigurnost procesa? Interesira nas Haiti, Afrika, Tajland ili Filipini...

    P. S. Čestitke na posvojenju ❤️

  21. #71
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Na stranici adopta.hr u datoteci (adoptateka) ima PDF "Želimo posvojiti dijete iz druge države".

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Na stranici adopta.hr u datoteci (adoptateka) ima PDF "Želimo posvojiti dijete iz druge države".

    Hvala na informaciji! pronašla sam.

    Da li ima netko u zadnje vrijeme da je uspio realizirati međunarodno posvojenje, htjela bih čuti uspješno iskustvo ) (čitala sam o afričkim posvajanjima i cijelom situacijom 2012 godine kada je gospođa nakraju završila na sudu zbog "kupovine" djeteta, stoga bih zaista htjela "čuti" realno i legalno svjedočanstvo).
    To je ovdje velika "tajna" a vidim da je moguće , međutim zaista mi nije jasno zašto je to nekakav bauk podjeliti. Postoji još ljudi koji žele to ostvariti i biti sigurni u cijeli postupak.

  23. #73
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne poznajem nikoga tko je ostvario takvo posvojenje, a što se tiče "kupovine", ne trebaju navodnici jer taj postupak najčešće zaista jest kupovina, od toga se ne može pobjeći. Netko na tome dobro zarađuje.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Svjetlanaaa, morat ćete puno raditi na izgradnji samopouzdanja.
    Nadam se da će požuriti s rješenjem. Tu je svaki sat previše.
    Djeca su od subote kod nas

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Za stalno?
    Divno

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    S malim je u subotu i nedjelju bilo za poluditi,a danas je već druga priča. Više i ne spominje svog udomitelja niti ikoga od njih. Sad je sve do centra i ministarstva jer djeca neće da idu od nas ponovo udomiteljima

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Puno srece vam zelim na vasem putu u novi zivot s 2 djecice.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Puno srece vam zelim na vasem putu u novi zivot s 2 djecice.
    Hvala puno ❤️

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Sretna sam kad čujem lijepe vijesti!

    Uživajte!

    Sigurno će biti i dobrih i loših dana, ali imaju ih sve obitelji.

  30. #80
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Jako sam sretna zbog vas.

  31. #81
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Jodoni prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na informaciji! pronašla sam.

    Da li ima netko u zadnje vrijeme da je uspio realizirati međunarodno posvojenje, htjela bih čuti uspješno iskustvo ) (čitala sam o afričkim posvajanjima i cijelom situacijom 2012 godine kada je gospođa nakraju završila na sudu zbog "kupovine" djeteta, stoga bih zaista htjela "čuti" realno i legalno svjedočanstvo).
    To je ovdje velika "tajna" a vidim da je moguće , međutim zaista mi nije jasno zašto je to nekakav bauk podjeliti. Postoji još ljudi koji žele to ostvariti i biti sigurni u cijeli postupak.
    Ne bi te to trebalo baš čuditi da ljudi ne dijele takve priče. Treba djecu zaštiti. "Bijela" djeca se relativno često posvajaju, kod djece s drugih kontinenata je dosta teško zadržati anonimnost. Ja sam upoznala na moru obitelj s djetetom posvojenim iz Afrike. Oni su tamo živjeli u to doba pa su posvojili ostavljeno dijete. Ali u principu je nažalost nerijetko priča sa zaradom u pozadini. Možete se učlaniti u udrugu. Možda dobijete informaciju kakvu trebate.

    Osobno nemam anonimnost na forumu, stoga nisam za svoje dijete uopće pisala kad je bilo posvajanje u tijeku.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Sretno Vam bilo!

  33. #83
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    S malim je u subotu i nedjelju bilo za poluditi,a danas je već druga priča. Više i ne spominje svog udomitelja niti ikoga od njih. Sad je sve do centra i ministarstva jer djeca neće da idu od nas ponovo udomiteljima
    Zašto bi morali ići ponovno udomiteljima? Kad je sin došao k nama prvi put prespavati ostao je (nismo ga više vraćali, nitko nije inzistirao na vraćanju). Za malu su jedva čekali da je uzmemo i ne vraćamo (Centar jer su htjeli udomiteljima dati novo dijete koje je čekalo). Osim ako morate riješiti situaciju na poslu (prvi put nisam morala jer sam bila nezaposlena, drugi put mi je svekrva malo uskočila s čuvanjem dok nisam dobila posvojiteljski).
    Sretno!!! Koliko su djeca stara?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Socijalna radnica je mišljenja da su se nakon vikenda trebala djeca vratiti udomiteljima dok svi papiri ne budu gotovi, ali djeca od nas neće a s malim smo baš zadovoljni. Totalna suprotnost od onog što smo čuli o njemu.

  35. #85
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Svjetlanaa onda su znaci ostali kod vas? Supeeer!

    Stvarno ima i cudnih socijalnih radnika,al dobro.

  36. #86
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Pa napisala je da je u pitanju papirologija. Tu sigurno postoje regule i bitno je znati čija odgovornost su djeca u prijelaznom razdoblju. Ne znam ništa o tome, ali sigurno tu postoji pravni okvir kojeg se moraju pridržavati. Nadam se da će se sve brzo riješiti.

  37. #87
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa napisala je da je u pitanju papirologija. Tu sigurno postoje regule i bitno je znati čija odgovornost su djeca u prijelaznom razdoblju. Ne znam ništa o tome, ali sigurno tu postoji pravni okvir kojeg se moraju pridržavati. Nadam se da će se sve brzo riješiti.
    Mi smo tj soc radnica napisali "papir" da je dijete kod nas u tom prijelaznom razdoblju da sve bude "po zakonu". Prema tome, ne moraju se djeca vraćati. Starije dijete je kod nas bilo skoro 2.mj do riješenih papira. Čak smo s njim išli i na neki pregled u bolnicu i nije bilo problema.

  38. #88
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nama su isto dali dijete doma prije nego su papiri bili provedeni.

  39. #89
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Svjetlanaaa čestitam!!!
    Neka vam je sa srećom da papiri budu što prije riješeni i da se što lakše priviknete jedni na druge.
    I mi smo zajedno doma čekali rješenje o posvajanju. Centar napiše suglasnost i nema problema što su djeca sa vama.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj Dulcinea prvotno napisa Vidi poruku
    Svjetlanaaa čestitam!!!
    Neka vam je sa srećom da papiri budu što prije riješeni i da se što lakše priviknete jedni na druge.
    I mi smo zajedno doma čekali rješenje o posvajanju. Centar napiše suglasnost i nema problema što su djeca sa vama.
    Hvala puno ☺️ Mi zasad nemamo nikakav papir da su djeca kod nas, čekamo od centra bilo kakvu suglasnost

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno ☺️ Mi zasad nemamo nikakav papir da su djeca kod nas, čekamo od centra bilo kakvu suglasnost
    Jeste vi išli sami u postupak posvajanja na kraju? I uspjeli ste posvojiti? Koliko su stara djeca?
    Razmisljamo i mi da samo jedno ide u postupak - možete malo napisati kako je to bilo?
    Tražila sam kako vam poslati privatnu poruku, ali nisam našla.. pa može i u Inbox ...
    Hvala

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Pozdrav.Evo da se javim nakon nekog vremena.Djeca su od prvog vikenda ostala s nama i sad će dva mjeseca već kako su kod nas.Još čekamo ministarstvo pravosuđa da pošalju tražene dokumente kako bi mogli napokon dobiti rješenje.Djeci posve čujemo svo slobodno vrijeme i učimo ih svemu. Moja curica koja je mlađa od brata zna puno više od njega jer joj je udomiteljica puno vremena posvećivala,dok s dječakom nitko nije radio i tu nam je sad frka.Sad će mu 6.godina i trebao bi ove godine u predškolsko a ne zna bi boje dobro ni ti slovo. Kupili smo mu sad komplet knjiga za predškolsko i svako drugi dan po malo vježbamo kako bih barem nešto naučio.Kad dobijemo rješenje moramo i logopedu otići i zubaru.Jučer su nam bili iz socijalnog u posjeti i da vide da li još djeca trebaju ostati kod nas ili da ih vratimo udomiteljima i iznenadili se da se kod dječaka vidi pozitivan pomak s obzirom koliko nas se bojao na početku i na susretima.

  43. #93
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Super.
    Ali uzmi u obzir da mozda djecak ima i neke poteskoce u razvoju, a ne samo da je bio zanemaren .
    To ce te vidjeti s vremenom sad kad budete vise radili s njim.

  44. #94
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hvala ti sto nam se javljas

    Sretnoo daljeee!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Super.
    Ali uzmi u obzir da mozda djecak ima i neke poteskoce u razvoju, a ne samo da je bio zanemaren .
    To ce te vidjeti s vremenom sad kad budete vise radili s njim.
    Socijalna radnica koja je bila zadužena za njega mi je rekla da shvatim da njemu treba ljubav, razumijevanje i strpljenje.S 5 godina je izdvojen iz bio.obitelji i to po hitnom postupku i vidi se da ima mnogo trauma. On jako dobro pamti sve što ga učimo ali naše je mišljenje i s tim se psihologinja slaže da je zasada najbolje polako i kroz igru ga učiti svemu.On se nas dugo vremena bojao.Iako smo svaki tjedan išli u posjetu im on nije dao da mu se priđe kamoli zagrli,sad bi po cijele dane da ga ljubimo . Seka i on su od rođenja živjeli odvojeno i sad mu treba vremena da shvati zašto mora skupa živjeti sa sestrom,a čim čuju riječ posvojenje reakcija je užasna.

  46. #96
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Socijalna radnica koja je bila zadužena za njega mi je rekla da shvatim da njemu treba ljubav, razumijevanje i strpljenje.S 5 godina je izdvojen iz bio.obitelji i to po hitnom postupku i vidi se da ima mnogo trauma. On jako dobro pamti sve što ga učimo ali naše je mišljenje i s tim se psihologinja slaže da je zasada najbolje polako i kroz igru ga učiti svemu.On se nas dugo vremena bojao.Iako smo svaki tjedan išli u posjetu im on nije dao da mu se priđe kamoli zagrli,sad bi po cijele dane da ga ljubimo . Seka i on su od rođenja živjeli odvojeno i sad mu treba vremena da shvati zašto mora skupa živjeti sa sestrom,a čim čuju riječ posvojenje reakcija je užasna.
    Jasno i razumljivo, sigurno ce napredovati u poticajnoj i toploj okolini.
    Ali to isto ne iskljucuje da ima neku poteskocu u ucenju.
    Vrijeme ce pokazati , nije to nista strasno .

  47. #97
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jasno i razumljivo, sigurno ce napredovati u poticajnoj i toploj okolini.
    Ali to isto ne iskljucuje da ima neku poteskocu u ucenju.
    Vrijeme ce pokazati , nije to nista strasno .
    X
    Jako mi je drago da su djeca konacno dosla u dobre ruke.

  48. #98
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja se topim kad čitam ovakve priče koliko je malo vremena trebalo malom zlatu puno nesigurnosti i nepovjerenja da od bojažljivog prestrašenog djeteta postane dječak koji se voli grliti i maziti. Predivno!!!

    Na odličnom ste putu, samo polako i strpljivo sa svime!

  49. #99
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav.Evo da se javim nakon nekog vremena.Djeca su od prvog vikenda ostala s nama i sad će dva mjeseca već kako su kod nas.Još čekamo ministarstvo pravosuđa da pošalju tražene dokumente kako bi mogli napokon dobiti rješenje.Djeci posve čujemo svo slobodno vrijeme i učimo ih svemu. Moja curica koja je mlađa od brata zna puno više od njega jer joj je udomiteljica puno vremena posvećivala,dok s dječakom nitko nije radio i tu nam je sad frka.Sad će mu 6.godina i trebao bi ove godine u predškolsko a ne zna bi boje dobro ni ti slovo. Kupili smo mu sad komplet knjiga za predškolsko i svako drugi dan po malo vježbamo kako bih barem nešto naučio.Kad dobijemo rješenje moramo i logopedu otići i zubaru.Jučer su nam bili iz socijalnog u posjeti i da vide da li još djeca trebaju ostati kod nas ili da ih vratimo udomiteljima i iznenadili se da se kod dječaka vidi pozitivan pomak s obzirom koliko nas se bojao na početku i na susretima.
    Pozitivan pomak u samo dva mjeseca je velika stvar! Samo naprijed... Nadam se da ćete brzo dobiti rješenje.

    Vjerojatno će trebati dosta vremena da se dijete opusti, da shvati i prihvati kako je sada u sigurnoj sredini koja ga neće odbaciti.

    Slažem se sa sirius - dijete će sigurno napredovati u poticajnoj sredini. Ako se ustanove poteškoće ili ako dobije odgodu polaska u školu, to nije ništa strašno. Mnogi roditelji se sretnu s tim, bez obzira jesu li njihova djeca posvojena ili nisu. Vaš dječak za početak treba ohrabrenje i prihvaćanje, a osim toga učenje i vježbe. Puno toga može se postići kroz igru, tako da dijete ne osjeti pritisak, nego dobije volju i motivaciju za učenje. Logoped će vas savjetovati kako treba postupiti.

    Vjerojatno ste već otkrili što dječak voli i što mu se sviđa, pa na tome možete graditi dalje. Na primjer, ako voli automobile - iskoristite to da ga pomalo učite razlikovanju boja, pa čak i slova (najprije znakovi, a nakon toga polako i slovne oznake, bez prisile...). Lego kocke isto mogu poslužiti za učenje boja, kao i puzzle. Ako će dulje vrijeme imati teškoće s razlikovanjem boja, možda se radi o poremećaju vida (daltonizam).

    Da ne odem previše u detalje, čini mi se da ste dobro krenuli i želim vam svu sreću i uspjeh.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Jako mi je drago da su djeca konacno dosla u dobre ruke.
    Hvala vam puno

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •