Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 227 od 227

Tema: Hrabro prema sreći

  1. #201
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Tri mušketira, ako možeš pošalji mi pp! Suprug i ja smo posvojili dvoje djece romskog podrijetla (nisu krvni rod), stariji je već u pubertetu, mlađa će biti predškolac.
    Predrasuda ima sve oko nas, to ne možemo izbjeći, počevši od nas samih.
    Ja prva ću reći da je država kriva što umjesto da im da posla, daje soc pomoć jer učimo svoje dijete da se zarađuje radom, a ne prošnjom i krađom. I tu ide mukotrpno, geni malo izlaze na površinu, ne želim o tome javno, samo hoću reći da se s nekim stvarima borimo s kojima se dr roditelji ne bore. I ne mislim da nije vrijedno toga iako dolazim u napast da velim da ja to ne mogu.
    I u školi je borba jer mu teže ide, teže pamti, ali to je i povezano s nesretnim djetinjstvom, one prve 3 koje su najvažnije, a koje su otišle u vjetar. Naše školovanje je takvo da te ubije u pojam ako nisi prirodno nadaren. I još ako imaš problema s ponašanjem nije "dobra kombinacija".
    Osim toga moraš se boriti protiv diskriminacije i predrasuda, npr takvo jedno dijete dođe u neki dućan i u stopu ga prati zaštitar jer misli da će ukrasti nešto.
    Jednom sam doživjela da smo bili na cesti i neki čovijek se zaustavio autom i misleći da moj sin prosi mu se obratio i pozvao ga bliže. Rekla sam da mi je to sin, a ne netko tko prosi i "gnjavi" me, bila sam toliko ljuta, ali njemu je teže, koliko je sličnih situacija doživio sam. Nije osoba koja će šutjet i trpjet, više vrati istom mjerom i zbog toga upadne u nevolje. Ispada da je takav kakve su predrasude i to ti je onda začarani krug.
    Tu smo mi za njega kao obitelj, da ima mjesto gdje ga prihvaćamo i volimo takav kakav jest.
    Oboružati se strpljem, razumijevanjem, biti svjestan da si tu da odgojiš i pomogneš djetetu, a ne da si napraviš izložbeni primjerak kojim se možeš hvaliti. Onda i tebe to čini boljim čovjekom.

  2. #202
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Špelkice, ne može ti još slati PP, ali ti joj možeš ostaviti neki no-name mail za kontakt.
    I hvala ti na iskrenom pisanju o svakodnevici!

  3. #203

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Pozdrav. Evo da se javim nakon nekog vremena. Unatoč preporuci iz Zagreba da se djetetu odgodi škola, naši psiholozi u školi mišljenja su da je dijete spremno za školu jer je zadnje vrijeme dobio volju za pisanjem slova i brojeva.Upisali smo ih i u male vatrogasce ,išli su i na natjecanje i njihovoj sreći nije bilo kraja. Ovo ljeto imali su i krštenje. Na zadnjem pregledu kod neurupsihijatra u osmom mjesecu ustanovljeno je da moramo još tri pregleda glave napraviti i pregled kod genetičara .Dijete je reklo doktoru da se najviše boji da opet ne bude ostavljen i da se ne mora seliti više. Snimci su puno bolji ovaj put nego prošli. Doktori su mišljenja da dijete ima emocionalni poremećaj ličnosti zbog svega proživljenoga jer su po tijelu vidjeli ožiljke od prije. Sad u ponedjeljak kreće u školu, a curica za mjesec dana u predškolsko.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Mislim da će se stvari s vremeno popraviti, jer im dajete puno ljubavi i pažnje. Znam da nije lako i da ponekad treba stisnuti zube i izdržati. Sretno u svemu!

  5. #205
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Svjetlanaaa, sretno mališanima u školi i predškoli

  6. #206
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sretno Svjetlanaaaaa!!!

  7. #207

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Hvala puno svima ❤️Nama je srce puno danas jer prvi put da smo ga vidjeli sretnog ,bez straha i da je presretan što ide u školu

  8. #208
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Sretno i od mene!

  9. #209
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno svima ❤️Nama je srce puno danas jer prvi put da smo ga vidjeli sretnog ,bez straha i da je presretan što ide u školu

  10. #210
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Draga mama, sretno i oboružajte se sa strpljenjem!!! Moja kreće dr god i već se psihički pripremam.

  11. #211
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Svjetlanaaaa, sretno! Super da se veseli!

  12. #212
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Tri mušketira, bila je tema o posvajanju romske djece, možda ju možeš pogledati i podignuti:
    http://forum.roda.hr/threads/14562-p...e-romske-djece

    A ovdje ti je o zabludama i predrasudama, neovisno o porijeklu:
    http://forum.roda.hr/threads/67605-Z...-s-posvajanjem

  13. #213

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Samo da se javim da nisam zaboravila na vas
    Hvala Jelena, ove teme ću pročitati. Trebaju mi sve informacije i savjeti do kojih mogu doči.
    Špelkica, biti će mi drago da se čujemo ako je ikako moguće.

    Sljedeći tjedan idemo na upoznavanje sa dječicom ) Doduše, ne radi se o 2 curice, tamo nismo odabrani,
    nego se radi o njih 3 (hmmm, dobar nadimak sam sama sebi dala - )

    Držite fige, da sve prođe kako treba...

  14. #214
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Tri mušketira prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da se javim da nisam zaboravila na vas
    Hvala Jelena, ove teme ću pročitati. Trebaju mi sve informacije i savjeti do kojih mogu doči.
    Špelkica, biti će mi drago da se čujemo ako je ikako moguće.

    Sljedeći tjedan idemo na upoznavanje sa dječicom ) Doduše, ne radi se o 2 curice, tamo nismo odabrani,
    nego se radi o njih 3 (hmmm, dobar nadimak sam sama sebi dala - )

    Držite fige, da sve prođe kako treba...
    Nestrpljivo cekam kako je proslo s upoznavanjem. Divim se onima koji se odluce na posvojenje troje djece odjednom. U svakom slucaju SRETNO i javite kako je proslo.

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj Tri mušketira prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure...

    hvala svim ženama koje su svoje intimne priče ovdje podjelile. Prekrasno vas je za čitati i vidjeti da bez obzira koliko traje poredina borba, opet to sve nekako na kraju bude happy-end.
    Žao mi je samo što su većina postova starijeg datuma. Ne znam da li se priča preselila negdje dalje ili nešto drugo...
    Odlučila sam da moj prvi post bude baš ovdje... zbog Svjetlane i njezine priče o udomljavanju 2 prekrasne djece

    Da se prvo prestavim... M i ja smo prvih par godina braka "pokušavali", jer doći će beba, samo se trebate opustiti. Nakon 2 spontana krećemo u MPO i nakon 3 neuspjela postupka, shvačamo da nas već godine stišću, da nismo više tako mladi i da to kod nas neće ići niti prirodnim putem, niti medicinski potpomognutim.
    Odlučili smo se za posvojenje. Odradili smo sve u Centru, poslali mailove svim Centrima u Hr. I onda čekanje... opet čekanje... čekaš taj poziv, kao i prije par godina na onaj + na testu.
    I dođe poziv, treseš se kao prut, odradiš vrhunski predstavljanje, ali na kraju opet ide "-" na testu. Niste prošli, odabrali smo drugi par i par riječi utjehe... Drugi razgovor je isto prošao kao i prvi. Svijet mi se ponovno srušio. Pitam se koliko imam snage za stalne poraze u životu.

    Ali borac kakav jesam već sutradan zovem ponovno Centre. U jednom dobivam odgovor da imaju 2 romske sestre, pa ako smo zaiteresirani da dođemo. Naravno da jesmo! Predrasuda prema drugima i drugačijima nemam. Ne znam kako da sročim, pa ću samo prenjeti misli u nadi da ćete me razumjeti. Vjera, kao i nacionalnost me ne zanimaju. Zanima me tko je kakav čovjek, kako se netko odnosi prema drugima. Tako sam odgojena, tako planiram odgojiti i vlastito dijete. Ja znam da ću ga voljeti kao da sam ga ja rodila, da ću mu pokušati usaditi takve životne vrijednosti. Mene je samo strah okoline, strah me jer mnogi roditelji nemaju vremena odgajati svoju djecu i tada su najčesće ta djeca okrutna. Bojim se zadirkivanja, možda ćak i vrijeđanja. Znam da su djeca - djeca, da će zezati nekoga ako nosi naočale, ako je netko bucmast, pametan u školi (štreber), jako kulturan (ulizica). Znam da ih neću moći zaštititi od svega. Da imam i vlastito djete znam da bi ga zbog nečega zadirkivali, ali nažalost u našem "mentalitetu" nekoga nazvati Ciganom nije samo zadirkivanje... Kako se postaviti? Kako objasniti djetetu? Kako ga usmjeriti? Vjerujem da ima dosta obitelji koje su usvojile djecu Romskog podrijekla, pa me zanima kako su prošli u OŠ, u Srednjoj, kako je prošao pubertet????

    Hvala svakome tko odgovori
    Tri mušketira samo hrabro i vjerujte u svoju djecu .Moj sin se u ovih godinu I pol kako je kod nas promijenio na bolje da smo svi ponosni na njega i on je sretan kad vidi da smo i mi sretni. Psiholog nam je savjetovao da odgodimo školu ove godine ali mi smo ga upisali i jako smo zadovoljni jer ući, pamti i zna svoje obveze. Kad je došao nama nije dao da mu se priđe, sad bi da se stalno mazi i ljubi, a i seka mu je takva

  16. #216

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Tri mušketira, samo hrabro!

    Nemam osobno iskustvo ali nasi poznanici su posvojili dva romska djecaka i znam kroz sta su prolazili tijekom OŠ i srednje škole.
    Necu lagati, nije bilo jednostavno barem po prici roditelja (zadirkivanja, svađe, pa čak i tučnjave...). No, srećom imali su hrabre roditelje i njihovu punu podršku, i evo ih sada na pragu odraslog života: jedan studira a jedan radi sa završenom srednjom školom. Izrasli su u divne mlade ljude, društvene, izrazito otvorene, pristojne... Stvarno njihovim roditeljima skidam kapu!

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Pozdrav. Evo da se javim nakon dugog vremena. Za sad smo prezadovoljni s djecom. Sin u školi uči vrlo dobro, jedini problem je zadaća. Još dva pregleda imamo u Zagrebu .Trenutno se trudimo da kupimo veću kuću jer nam je ova mala. Borimo se još sa hiperaktivnošću kod sina. U školi je hiperaktivan ,ali i jako aktivan na satu,pa ga moramo opominju da mora pustiti i druge da se javljaju. Curica ide u predškolsko i učiteljica je zasad hvali da je precizna jako.

  18. #218
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Divnoo Svjetlanaaa

  19. #219
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Lijepo

  20. #220
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Neka vam i dalje bude sve dobro!

  21. #221
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno


  22. #222

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Pozdrav. Danas sam najsretnija mama, napokon danas završeni svi pregledi s koje su nas uputili nakon timske obrade i neuropedijatrica prezadovoljna s nalazima. Uspjela sam dokazati da ljubav može promijeniti sve.Moje dijete je prije dvije godine bio preplašen ,bojao se i nas,vožnje u autu ,a sad je dijete koje je među boljim učenicima u razredu, pun ljubavi, zaigran i veseo.

  23. #223
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno


  24. #224
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ljubav pobjeđuje!

  25. #225
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Lijepo!

  26. #226

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Draga Svjetlana,
    svaka čast i sve najbolje vam želim.
    Svako djete je drugačije i problemi dolaze bez obzira jesu li biološka ili posvojena djeca. Ja imam dvoje i dok curica nikad nije pravila probleme, s dečkom je već devet godina borba.
    Čitajući sve što si napisala, vidim da si već prava mama lavica! Što te djete više treba, tvoja snaga će više rasti. Iako ćemo često u tišini zaplakati, svaki put ćemo jače ustati i boriti se još snažnije za njih.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj TinaNina prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Svjetlana,
    svaka čast i sve najbolje vam želim.
    Svako djete je drugačije i problemi dolaze bez obzira jesu li biološka ili posvojena djeca. Ja imam dvoje i dok curica nikad nije pravila probleme, s dečkom je već devet godina borba.
    Čitajući sve što si napisala, vidim da si već prava mama lavica! Što te djete više treba, tvoja snaga će više rasti. Iako ćemo često u tišini zaplakati, svaki put ćemo jače ustati i boriti se još snažnije za njih.
    Draga TinaNina hvala puno na divnim riječima

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •