Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 227

Tema: Hrabro prema sreći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno Hrabro prema sreći

    Pozdrav.Nakon deset godina braka i nemogućnosti da imamo djecu odlučili smo se za posvajanje djece. Mjesec dana nakon vjenčanja muž se naglo razbolio i otkrio da ima naslijeđenu bolest srca i da nakon operacije neće moći imati djece jer su šanse nikakve.Oboje jako volimo djecu i jako smo patili zbog toga. Sad kad se osjeća već duže vrijeme dobro i kad su se financije popravile odlučili smo se za posvajanje djece.2.7.poslala sam zamolbu Centru za obradu da bi ubrzo stigao odgovor da 2.9 imamo zakazano u Centru.Zbog muževe operacije srca prvo su rekli da mogu samo ja biti posvojitelj a nakon razgovora s njim u centru rekli su da će odmah i njega testirati jer je fizički i psihički dobro

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Sretno! Nadam se da ćete uspjeti ostvariti roditeljstvo.

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sretno!

  4. #4
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Hvala

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    U centru su nam rekli da imamo velike šanse zato što bih uzeli i romsko dijete i dijete s poteškoćama u razvoju. Sad još preostaje čekati da dođu kući o da mišljenje bude gotovo. Već sam pisala nekim centrima i iznenađena jer su me u roku od dva tjedna iz par centara zvali da će nas imati u vidu i da se javimo opet kad mišljenje bude gotovo.

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Svjetlanaa super i sretnoo dalje!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Danas nam iznenada došli iz Centra u posjet .Rekli su nazvati prvo pošto ja radim u dvije smjene pa da vide kad smo doma a pošto su bili u blizini odlučili su pogledati.Hvala Bogu socijalna radnica je jako prijatna a i pravnik tako da sam brzo tremu sredila Sad trebamo čekati još jedan par za edukaciju i onda mišljenje .U mojoj županiji smo trenutno jedini u procesu a misle da bi se ubrzo još jedan par trebao prijaviti. Žalosno je što se u našoj županiji parovi rijetko prijavljuju za posvojitelje

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Što bi možda značilo da bi i prije mogli doći na red?

    A na ovo : mi smo u prolazu,mogli su tak i poljubiti vrata
    Ali držite se da čim prije rješe sve kaj treba

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Što bi možda značilo da bi i prije mogli doći na red?

    A na ovo : mi smo u prolazu,mogli su tak i poljubiti vrata
    Ali držite se da čim prije rješe sve kaj treba
    Zbunjujuće

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Prije 10 dana kad smo zvali rekli su da su zaboravili na nas Danas iznenada dođoše.Sreća pa imamo strpljenje i jaku volju i želju ☺️

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Samo naprijed! Držim fige da sve bude onako kako želite.

  13. #13
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Svjetlanaaa, možda je i bolje da su iznebuha naletili. Inače bi vjerojatno danima razmišljala i pripremala stan, a oni samo dođu vidjeti živimo li normalno

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Hvala vam Peterlin Jelena to su na kraju I rekli. Bitno im je da su kuću čistu zatekli A moramo za deset dana predati rodne listove I ostale papire . Problem pravi sad moj poslodavac. Kad sam rekla da mi treba potvrda o zaposlenju za centar zbog posvajanja rekli su da pričekam dok odluče hoću li ostati na poslu Za njih je to kao da sam rekla da sam trudna

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Zašto pa i muž može ostati doma?

  16. #16
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Bože!
    Možda mu možeš reći da se ne mora bojati, da je vjerojatnost mala da posvojiš, a da si tražila veće dijete i da će ionako vjerojatno moći ići u vrtić. Kad dobijete dijete, ako odlučiš spontno ostati doma s djetetom na posvojtieljskom i roditeljskom, možeš se dogovoriti s poslodavcem koje su opcije moguće.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Muž bih isprva i bio s djecom doma ako bih uspjeli posvojiti.A pošto smo još u procesu sigurno će to potrajati duže vrijeme pa sam danas morala svima objašnjavati da ne brinu jer proces traje puno duže nego što neki misle. Žalosno ali i istinito

  18. #18
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Sretno

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Uspjeli smo za 17 preurediti što su nam rekli iz Centra kad su bili .Kupaonu smo nanovo uredili, dnevni boravak smo preuredili iako je bio uređen,sad sobu koja je namijenjena za djecu sređujemo. 3.11idemo na edukacije Kada završimo s edukacijama onda će mišljenje poslati. Strpljivo čekamo jer nakon deset godina iščekivanja vjerujemo da ćemo uspjeti da naše živote obasja sreća i proširi obitelj

  20. #20
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Strpljivo, strpljivo
    Ja sam nakupovala unaprijed igračaka za različite uzraste. I paket nekih pelena, za svaki slučaj. Sad mi je smiješno. Nema puno smisla unaprijed. Mi smo uredili djetetu sobu, ali zapravo ne znaš ni treba li ti radni stol ili kinderbet, pa smo samo izbacili police s knjigama i ubacili obične bijele Ikeine neutralne ormare, šarene vješalice i stepenicu za WC . Moja preporuka je bijeli namještaj, pa zidovima, tepihom, i sl detaljima možeš dati boju sobi u ovisnosti o tome kakve dijete dobijete.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Kod nas u sobi je bila kutna garnitura i dva velika ormara .Sad ćemo kupiti krevet na izvlačenje i izbaciti kutnu da bi sličilo na dječju sobu

  22. #22
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ne bih ti htjela temu uvući u namještaj, ne znam ni na kakav si mislila ležaj koji se izvlači. Sestra i ja samo uvijek imale nekakav namještaj za "dnevnu sobu". Ako ti je to nekakav "kaučasti krevet" koji se mora svaki dan slagati i spremati, to mi nikako kao djetetu nije pasalo. Zavidjela sam prijateljima s normalnim krevetima.

    Ne znam jeste li naveli da hoćete i dvoje djece. Mi recimo jesmo. Pa tim više ne znaš kakve im ležajeve trebaš nabaviti. Mogu biti braća od 2 i 6 godina, npr. Hoću reći, ako već nešto imaš, dobro, ali mislim da ti nije pametno investirati u nešto, a ne znaš što ti treba.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Hvala vam puno na savjetu Jelena ❤️Naveli smo da želimo muško dijete do 5 godina .A spremni smo prihvatiti i više ako su braća ili brat i sestra.Nacionalnost nam nije bitna a prihvatili bih i romsku djecu i djecu s intelektualnim teškoćama.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Sretno!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Hvala vam Peterlin ☺️ Nadam se da će i rješenje brzo biti gotovo jer 200% dajem od sebe u postupku. Vjerujem u pozitivan ishod jer kad sam imala snage deset godina čekati i sad kad sam napokon smogla snage sve pokrenuti nadam se najboljem

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Jučer smo imali prvi dan male škole .Rekli su nam da smo prošli ali da moramo čekati da i edukacije završe pa ćemo dobiti rješenje kompletno.1.12 nam je zadnji dan male škole . Ne znam zašto ali sam imala ne normalnu tremu . Kad su počeli pričati o već posvojenoj djeci i predivnim iskustvima jedva sam se sudržala od suza
    Posljednje uređivanje od Svjetlanaaa : 04.11.2020. at 10:48

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Od danas smo napokon u registru
    Posljednje uređivanje od Svjetlanaaa : 08.12.2020. at 19:47

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Edukacije su se malo odužile jer sam bila bolesna dva tjedna pa smo čekali da ozdravim. Sutra šaljem molbe Centrima

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sretnooooo!!

  30. #30
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Srecno Svjetlanaaa, da bude cim pre!

  31. #31
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Sretno!!!
    Znači, još se šalju molbe.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Hvala puno ☺
    Jelena, iz centra su nam rekli da šaljemo molbe. Preporučuju na centrima na moru najviše šaljemo ali odlučila sam poskati na sve centre .

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Dvadeset dana nakon ulaska u registar dobivamo danas poziv da smo izabrani za potencijalne posvojitelje. Sada čekamo da se propusnice ukinu da se idemo vidjeti s djecom

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bravo!
    Sretno dalje,mada možda je ovo olakotnija situacija, pitajte možda možete dobiti propusnice

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Pitati ćemo, a sretni smo jer smo brzo
    počeli dobivati odgovore

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Svjetlanaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Dvadeset dana nakon ulaska u registar dobivamo danas poziv da smo izabrani za potencijalne posvojitelje. Sada čekamo da se propusnice ukinu da se idemo vidjeti s djecom
    Ako dobijete poziv od nekog centra dok još trebaju propusnice, nemojte propustiti priliku. Taj poziv se pošalje županijskom stožeru kao dokument na temelju kojeg dobiješ propusnicu s qr kodom.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kolko ja kužim oni već imaju "rezerviranu" djecu,tražite propusnicu i sretno vam bilo

  38. #38
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sretno!

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Svjetlanaaa sretnoooo !!!!

    i kao sto cure kazu ne cekajte ukidanje propusnica, jurite svojoj djeci, neka i u Centru vide vasu jaku zelju za sto skorijim upoznavanjem.

  40. #40
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Jeste otišli, jesu stvarno ukinuli ze nestretne propusnice? De neku dobru vijest u svemu ovome.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Ukinute su propusnice a zbog blagdana 5.1.idemo jer tada svi dolaze s godišnjeg .

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Evo upravo smo došli doma iz centra.Moramo čekati da nam jave jesmo li odabrani.Dok smo čekali u centru za razgovor, zvali su nas iz još dva centra da dođemo na razgovor.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Samo naprijed! To su dobre vijesti.
    Sretno!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Hvala

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    U centru su iznenađeni jer smo od 8.12 u registru a već imamo tri poziva za razgovor. Prošli mjesec sam neprestano zvala,slala pisma i e-mailove tako da su nas već zapamtili

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Supeeer Svjetlanaaa,sretnoooo!!!

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I kad idete?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I kad idete?
    U petak smo se dogovorili da ih zovemo da se dogovorimo za datum jer su i ovaj centar gdje smo išli danas i taj gdje trebamo ići udaljeni dosta od nas.Danas kad smo išli 28.12:je dogovoren datum, a samo je socijalna radnica imala vremena razgovorati s nama

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Nakon 23 dana čekanja napokon nam je danas javljeno da smo odabrani za posvojitelje .U utorak idemo vidjeti djecu ❤️

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Čestitam!
    Je l to množini - djecu?

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •