Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Upala dojke i gljivice istovremeno?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    32

    Početno Upala dojke i gljivice istovremeno?

    Pozdrav!

    Imam novorođenče staro 13 dana, 4. dijete, svi dojeni.
    U petak predvecer osjetila sam bol u lijevoj dojci, napipala sam kvrgu sa donje strane dojke, crvenilo i vrucinu na tom mjestu. Odmah sam pocela sam izmjenom hladnih i toplih obloga, masazom i dojenjem na toj strani (drugu sam izdajala ili bi ju nudila nakon ove zacepljene). Svejednu tu noc dobilva temperaturu, isprva oko 37 a kasnije i vise, ali ne preko 39. Tijekom subote bol se smanjuje, u nedjelju skroz prestaje ali temperatura traje i dalje. Tijekom dana oko 37. - 37.5 a po noci od 38-39. Nakon paracetamola padne.
    Tretnu nemam temperaturu iako je nocas bila i do 39.
    U subotu prvi put primjecujem osip u guzi bebe koji se pogorsava. Osip je crven, simetrican sa tockicama.
    U nedjelju popodne pocinjem osjecati intenzivnu bol u drugoj dojci (desnoj). Boli i dok dojim i nakon podoja. Bol je probadajuca. Na toj bradavici imam dosta veliku ranu jos od prvog dana kad je maleni lose hvatao a ja bila preumorna za ispraviti.
    Drugih simptoma gljivica nemamo. Usta su mu cista, ja ne bradavicama nemam nista osim rane.
    Pitanja:
    1. Je li uobicajeno da temperatura izazvana upalom traje i nakon sto se dojka "smiri" ili bi trebala ici u doktora jer ne prolazi (radi popodne, vidjet cu kako ce biti danas)
    2. Je li moguce da sam uspijed temperature i pada imuniteta nakacila gljivice na drugu dojku preko te rane? Nemamo bas puno simptoma osim te stalne probadajuce boli (bradavica me boli u podoju a dojka stalno). Kome da se javim oko toga, svom dr ili pedijatru? Ili da pocnem vec mazati rojazol gelom?
    Svi nam dr rade popodne :D
    Hvala
    Posljednje uređivanje od salica_kave : 21.09.2020. at 10:13

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kakva je sad situacija?

    Moguce je da su nakon zastoja, a i u isto vrijeme, dosle i gljivice. Jesi bila kod doktora?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •