Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Beba ne voli mamu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    9

    Početno Beba ne voli mamu

    Pozdrav zene trebam pomoc, imam bebicu od 7 mj..vecinu vremena provodi samnom,ali mi se ne raduje kao ostalima, kada vidi tatu ili bilo koga drugog sreca je do neba, dojena je bebica, ne voli se maziti...mislila sam da cu doziviti tu povezanost mame i bebe ali nista od toga...dali netko ima slicno iskustvo to me bas muci

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj anari23 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav zene trebam pomoc, imam bebicu od 7 mj..vecinu vremena provodi samnom,ali mi se ne raduje kao ostalima, kada vidi tatu ili bilo koga drugog sreca je do neba, dojena je bebica, ne voli se maziti...mislila sam da cu doziviti tu povezanost mame i bebe ali nista od toga...dali netko ima slicno iskustvo to me bas muci
    To je općenito tako. Dobro si zaključila - dijete od 7 mjeseci stalno je uz tebe i misli da si ti dio njega, uvijek si na raspolaganju. Beba tebe ne doživljava na isti način kao druge - uzima te zdravo za gotovo. Razveselit će se drugim osobama koje poznaje i vidi povremeno, ali često (tata, braća, bake i dede...), a ponekad preplašiti osoba koje vidi prvi put. Prerast će to. Dok dojiš, teško je dijete ostaviti dulje vrijeme na brigu drugim osobama, pa se za sada ne trebaš time opterećivati. Doći će trenutak kad će dijete naučiti da si i ti osoba koja ponekad ode, ali se vrati.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    S obzirom da je kod nas i dalje većinu vremena s bebom majka, mislim da smo sve imale slično iskustvo
    A onda, oko godine dana, kada krenu možda ćešća odvajanja i to se počne mijenjati - krene faza "mama, mama" i samo mama ... mama ni u kupaonicu ne može bez bebine pratnje ili plakanja ispred vrata

  4. #4
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A što se tiče maženja, moje oboje je takvo - to je možda i do karaktera. Jedino se maze kad su bolesni

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    A što se tiče maženja, moje oboje je takvo - to je možda i do karaktera. Jedino se maze kad su bolesni
    X

    Vjerojatno je do karaktera. Ja imam dva sina - stariji je maza i danas u svojoj 21. godini, a mlađi se doslovce nikada nije dao maziti. Stariji je na tatu, a mlađi je pravo moje dijete

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    A što se tiče maženja, moje oboje je takvo - to je možda i do karaktera. Jedino se maze kad su bolesni
    Isto. Tek sad s 10g joj ponekad dođe da se pomazi ali samo kad ona hoće. Kad meni dođe onda samo kaže..Joooj daj me ne stišći, daj me ne slini i tak...

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    O, jao, anari23, ma to ti je normalno - stalno je s tobom pa normalno da na tebe ne reagira s tolikim veseljem. To će ti se vjerojatno nastaviti kroz život, ako kod vas bude standardna tradicionalna podjela uloga da ti budeš više s djetetom - mame su nekako više "dosadna logistika" i više "odgajaju" (uglavnom su "loši policajac") - tate su puno manje "davež" (tate su "good cop"), a babe, tete itd. - to je pak čisti užitak - jeeej! To nikako ne znači da beba tebe ne voli i da te dijete neće voljeti kasnije - ti ćeš mu najvjeorjatnije bit osnovna referentna osoba. To samo znači da je sve skroz najnormalnije. E, sad, vezano za maženje - ja sam mazilica i imam mazilicu pa smo se tu dobro poklopile (iako je starija pa me otfikaruje odavno), ali mislim da je to ovako kako Peterlin kaže - stvar karaktera.

    Stvarno se ne bih ni najmanje zabrinjavala na tvom mjestu, a pls odmah izbriši tu misao da "beba ne voli mamu", a "slično iskustvo" ti valjda ima pola čovječanstva.

    Ja sam pak dugo bila (i ostala) obožavana teta - ali ne bih bila da nećakinje sa mnom žive - onda bih morala (da su manje) i odgajati - pa bih opet bila "davež".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.09.2020. at 18:03

  8. #8
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da je kod nas i dalje većinu vremena s bebom majka, mislim da smo sve imale slično iskustvo
    A onda, oko godine dana, kada krenu možda ćešća odvajanja i to se počne mijenjati - krene faza "mama, mama" i samo mama ... mama ni u kupaonicu ne može bez bebine pratnje ili plakanja ispred vrata
    Potpis do neba.....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X

    Vjerojatno je do karaktera. Ja imam dva sina - stariji je maza i danas u svojoj 21. godini, a mlađi se doslovce nikada nije dao maziti. Stariji je na tatu, a mlađi je pravo moje dijete
    Jedino me tjesi sto se ni ja ne volim maziti, ali mi fali sa tim malim cudom , izgleda da me majcinstvo promjenilo...e kad vidim da ima tih slucajeva mrvicu mi je lakse ..

    Da bas imam osjecaj da sam joj dosadna

    Bas tako i mislim, i ako je muz uzme pola sata kada je vrati ona pogleda u mene kao ono dobro tu si i nastavi po svom, ne znam hocu li zazalit ali mi se svida faza mama mama
    Posljednje uređivanje od spajalica : 25.09.2020. at 08:22

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj anari23 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino me tjesi sto se ni ja ne volim maziti, ali mi fali sa tim malim cudom , izgleda da me majcinstvo promjenilo...e kad vidim da ima tih slucajeva mrvicu mi je lakse ..

    Da bas imam osjecaj da sam joj dosadna

    Bas tako i mislim, i ako je muz uzme pola sata kada je vrati ona pogleda u mene kao ono dobro tu si i nastavi po svom, ne znam hocu li zazalit ali mi se svida faza mama mama
    Hehehe... nadam se da ces tu fazu i iskusiti. Moj stariji je imao fazu "mama mama", ali imao je i razloga - on je u dobi od deset mjeseci ostao sam s tatom i bakom na nekoliko mjeseci preko noci, jer sam ja zavrsila u bolnici na cuvanju druge trudnoce. Sigurno mu je to bio stres.

    Mirno uzivaj u svom djetetu. Pomazi je po noci dok spava ili tijekom dojenja. Kad bude veca, pokazat ce ti koji nacin komunikacije joj najbolje odgovara. Sve je u redu. Vecina djece dodje u fazu "mama mama" kad malo narastu i pocnu bolje razumijevati svijet oko sebe. Ako tvoje dijete dodje do toga - dobro, ako ne - to stvarno nema veze. Izgradit cete odnos kakav i njoj i tebi bude najbolje odgovarao.

  11. #11
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj anari23 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino me tjesi sto se ni ja ne volim maziti, ali mi fali sa tim malim cudom , izgleda da me majcinstvo promjenilo...e kad vidim da ima tih slucajeva mrvicu mi je lakse ..

    Da bas imam osjecaj da sam joj dosadna

    Bas tako i mislim, i ako je muz uzme pola sata kada je vrati ona pogleda u mene kao ono dobro tu si i nastavi po svom, ne znam hocu li zazalit ali mi se svida faza mama mama
    Oooo hoćeš i kad dođe do faze mama mama sjeti se pa nam se javi na ovoj temi
    Meni se čini da moja nije izašla iz te faze. Maza nije ali zato mamače cijeli dan. Baš sam danas rekla da ću sutra brojati. A baš svaki ali svaki put kad odem na wc ima mi nešto strašno važno za reći. Fascinantno mi je kako nema tu istu potrebu kad se radi o tati a jako je vezana za njega.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Mislim da je mama ljubomorna samo. Hahahha ko moja zena je rje mali poceo govorit tata tata hahahah

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •