Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: OPERIL kapi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno OPERIL kapi

    cure, lagana me panika hvata....

    naime, sad sam 8 tjedana trudna. Uhvatila me opaka prehlada i već dva dana kapam nos s Operilom, inače ne bi mogla živjet ni spavat.... Znam da su dosta jake, pa me tek danas uhvatila panika da je možda frka za bebu. Nikakve tablete nisam pila... Ovo mi se činilo da nije bad...al prokrvario mi nos. Ma u frci sam. Utješite mi, please
    Naravno da me glupost uhvatila prek vikenda, pa nisam išla u apoteku po nešto baby friendly, neg sam uzela ovo što sam imala doma :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    andiko progooglaj to i ako nepiše da je štetno nemoj se brigati.ja sam svašta do sada morala piti trudna sam 15 tjedana.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno Re: OPERIL kapi

    Citiraj andiko prvotno napisa
    cure, lagana me panika hvata....

    naime, sad sam 8 tjedana trudna. Uhvatila me opaka prehlada i već dva dana kapam nos s Operilom, inače ne bi mogla živjet ni spavat.... Znam da su dosta jake, pa me tek danas uhvatila panika da je možda frka za bebu. Nikakve tablete nisam pila... Ovo mi se činilo da nije bad...al prokrvario mi nos. Ma u frci sam. Utješite mi, please
    Naravno da me glupost uhvatila prek vikenda, pa nisam išla u apoteku po nešto baby friendly, neg sam uzela ovo što sam imala doma :/
    Da pitaš Lučija rekao bi probajte s biljnima umjesto Operila (jedna moja frendica ga je baš pitala). A, s druge strane, znam njegovu pacijenticu koja je alergičar i kojoj jedino Operil pomaže pa je isto kapnula par puta, a s bebicom sve OK. Sve ti je to isto od doka do doka i od slučaja do slučaja. Ja sam svoju ginićku pitala za normabel - rekla je rađe ne - onda sam je pitala je li mogu ipak piti (nakon što mi je došao loš double) - rekla je da mogu. Nisam pila jer sam se na kraju sama smirila, ali probam ti sve ovo "nacrtat" tako da shvatiš da za npr. operil to nije black and white nego grey. Nemoj puno - možda samo navečer da možeš spavati, a preko dana ipak nešto blaže a la aqua maris... I nazovi svoju ginićku, sigurno će imat razumijevanja.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim, od ta dva dana preko vikenda neće ti bit ništa, gotovo sam uvjerena, ali probaj se prebacit na nešto blaže. BTW, ako imaš temperaturu, onda jedino lupocet i to ako ti pređe 38. Brzo ozdravljenje .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Stric mog muža je doktor. Sigurna sam da ne bi rekao nešto što bi mi moglo naškoditi. Upitala sam ga za kapi, rekao je da može Operil samo u granicama normale jer je to lokalno djelovanje. Od ovoga što si nakapala bebici neće biti ništa. Kupi si najslabiji Efedrin. Imaš tri vrste. Ipak i njega uzimati što manje i ne više nego što piše.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da, mislim da je i Luči toj mojoj frendici bio preporučio Efedrin.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Hvala cure...Malo mi je lakše. Bilo mi je fakat sve zaštopano u subotu. Baš za poludit. Idem danas po Efedrin...

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    najbolje aqua maris ili fiziološka i ispirati i imati strpljenja. što manje kemije u trudnoći to bolje. inhaliranje kamilice isto preporučujem ako je prehlada.
    česta nuspojava operila je krvarenje iz nosa.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    i ne izlazi ako ne moraš.....ovo je prestrašno danas....brrrr

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    Propolaid - spray za nos na bazi propolisa!
    Toplo preporucam, jako dobro djeluje, spricati 4xdnevno! nije skupo!

    Etericno ulje cajevca - malo kapni na baby stapic i namazi po unutarnjoj strani nosnice, ne steti, ne pece! naravno provjereni proizvodjac!

    ALOE FIRST (Forever Living) - ovo je jako dobro, spray je inace za kozu ali je super za primjenu kod problema sa disnim putevima, pece dosta ali ne steti i mana je da je skupooooo...!

    Inhalacije: cajevac - par kapi u vodi, caj od kamilice ili moze i obicna voda!

    Sve ovo je po preporuci homeopate, mi imamo nazalost bogato iskustvo sa zacepljenim nosom...!

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od puntica : 14.12.2015. at 16:32

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    cure, evo me iz ljekarne. Rekla mi je mr. samo onaj aquamari...nešto.
    Kupila sam si onaj plastični inhalator (mrzila sam onu spiku od moje mame s ručnikom preko glave ). Bum se inhalirala s kamilicom. Ali najgore je prošlo... Više mi nije začepljen nos, sad samo curi.
    Samo se nadam da nisam bebici naškodila :/

    Svima hvala na savjetima

  12. #12
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    ja sam alergicarka i fizioloska i sve slabe kapljice za nos mi ne pomazu. i trudila sam se ne kapati nos, ali jedne noci sam se probudila jer sam shvatila da se gusim.
    nakon toga sam pitala svojeg ginekologa i alergologa koji su mi rekli kako sve kapljice, i za oci i za nos djeluju lokalno. jedino operil mogu, ukoliko se koriste pretjerano dugo, ostetiti glasnice.

  13. #13
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    ja sam imala upalu sinusa dok sam bila trudna i ženska u ljekarni mi je prodala dječji operil. Sva sreća da ga nisam koristila prije nego što sam pročitala u uputama gdje je bilo navedeno da se ne koristi u trudnoći bez dodatnog savjetovanja sa lječnikom. Kapaj fiziološku otopinu, to ti je najsigurnije i najjeftinije a aquamaris ti je obična fiziološka sa pumpicom. Kod fiziološke nemaš bojazni.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Ma daj ti telefonom nazovi ginića. Moj mi uvijek kaže što mogu za što, a što ne. Ja sam u prvoj trudnoći par dana kapala jedne strane kapi za nos jer nisam mogla živjeti. Na njima je pisalo da nisu za trudnice, ali sam se ipak malo prošvercala. Mali je danas OK - možda sam imala sreću, a vjerojatnije je da od par upotreba ne može nastati ništa lošega.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    tome se i ja nadam, franka. Ipak sam kapala samo dva dana, ne bum više. Prelazim na kamilicu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    Meni je obična prehlada završila opakom upalom sinusa, a operil me spašavao koliko toliko da se ne udavim. Ne reklamiram ga, nemojte me krivo shvatiti, ali pitala sa dr-a nekoliko puta i rekao je da ne može štetiti bebici. Trudna sam 21 tj., a koristila sam ga... pa cca 3 tjedna, samo za noć.

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj crvic prvotno napisa
    jedino operil mogu, ukoliko se koriste pretjerano dugo, ostetiti glasnice.
    Ja se slažem sa nikalukom - tu se isto i doktori razilaze, ali bolje operil izbjegavat, ako se može. BTW, govori vam jedan ex-ovisnik o Operilu, doslovno - njega bi trebalo što kraće jer na dulje staze zna svašta napravit, od nekakvih srčanih problema do gotovo sigurne atrofije nosne sluznice i nosnih polipa. Alergičar sam i ja pa iz iskustva pričam. Doduše, to što vam ja govorim je bilo više korištenje višemjesečno, možda čak i cijelu godinu, to je bilo na početku faksa, ne sjećam se više. Nakon što me neka ekipa ismijala na jedrenju jer sam se dovela do kapanja svakih 6 sati jer se inače gušim (alergijski rinitis je bila origigi dijagnoza) ekipa mi je sakrila te kapi ili su me toliko zezali da mi je bilo više neugodno, ne sjećam se. U svakom slučaju, to je upalilo i ja sam se riješila ovisnosti o operilu, ali prošlo je tipa tjedan dana noću disanja na usta. Fizološka - aqua maris itd. na mene uopće ne djeluje više, eventualno osjetim efedrin i nafazol (ali te su isto jače). Meni je alergiju izazivao boravak doma u Dalmaicji u hladnoj prostoriji, u ZG-u mi je s centralnim lakše i svaki put baš pazim kad se prehladim i jako sam oprezna s operilom - max 4-5 dana. Upoznala sam jednu dr. stom. kojoj sam nešto pomagala eng. s magisterijem i koja je isto morala prekidat rad u tih 5 sati koliko sam bila kod nje jednom da bi ukapala operil - isto ovisnica kao i ja, s razvijenim nosnim polipima. Ali, ovo isto više nema veze uske s operilom u trudnoći, samo sam vam htjela reći - oprezno s operilom, ali iz drugih razloga. Ne bi trebalo to tipa 3 tjedna u kontinuitetu, ako se ikako može izbjeć.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    Ma naravno da ne bi trebalo, potpisujem te u potpunosti ina, samo sam htjela reći da sam nekoliko puta pitala dr-a i da mi je nekoliko puta rekao da ne štete. E sad to da li šteti nešto ili ne, to je druga priča. Znamo da ne bi trebalo ništa uzimati u trudnoći, ali ja sam isto alergičarka i meni isto fiziološka, efedrin i sl. ne pomažu. OT, ja sam se svojedobno navukla na benil kapi pa završila na laserskoj operaciji uklanjanja nabujale sluznice...ali to je isto druga priča.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Uf, nikaluka . Onda smo isto sisters-in-arms a propos borbe protiv ovisnosti o kapima za nos .

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    propolis se ne bi smio koristiti u trudnoći....

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Operil (kapi za nos općenito) se smiju koristiti u trudnoći. Naravno, ako pomaže samo fiziološka, super, ali ako ne, možete kapati Operil.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    martinaP, trudnicama i djeci ispod 1 godine se ne preporučuje upotreba Operila, piše u uputi na kraju krajeva

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne preporuča se , dakle nije zabranjeno (isto tako i kod djece ispod godine dana - ne preporuča se, ali će ih pedijatar propisati ako efedrin ne pomaže) . Kapi djeluju lokalno, samo na nosnu sluzincu, i liječnici ih trudnicama preporčaju u slučaju potrebe.

  24. #24
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    na operilu baš piše d anije za 1. tromjesečje.

    preporučam foziološku u kombinaciji s efedrinom, operil izbaciti.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja osobno bih probala najprije 0,5%-tni efedrin, ako ne pomaže onda 1%-tni ili Tyzine (a prije svega toga nalijevanje nosa Aqua marisom i dječji aspirator za nos )

  26. #26
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    meni je ginekolog rekao da mogu koristiti operil bez problema, ali ne vjerujem mu pa sam izdrzala s fizioloskom, kapima sljezovog korijena i sve ok.
    mislila sam da je bolje nekoliko neprospavanih noci, nego da s bebicom ne bude nesto dobro, jer eto meni je bio zacepljen nos, pa nije to nista strasno.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja sam u trdnoći izbjegavala operil a stvarno nisam mogla disati i tak sam lijepo zaradila gnjojnu upalu uha. I na kraju morala piti antibiotik i kapati operil... Hvala bogu sa bebačem je sve O.K.
    Ja sam na rebro zvala zavod za farmakologiju i tam su mi rekli da operil neće štetiti trudnoći jer djeluje lokalno i da je opasnija upala uha jer bakerije ako zalutaju u organizam mogu svašta napraviti.

    E da kad su mi prepisivali atb. dr. ima neku knjigu gdje piše koji ljekovi smiju u trudnoći (ovisno o tjednima).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Ee jesam zakasnila ali samo da prrivjerim,kako je "beba" sada

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •