Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Da li je prekasno za prvi ginekoloski pregled trudnice?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno Da li je prekasno za prvi ginekoloski pregled trudnice?

    Drage cure (i decki),
    Da li je normalno da sam na prvi ginekoloski pregled (prva trudnoca, imam 35 god) narucena tocno zadnji dan isteka 10.tj od zadnje menstruacije? Znaci dan poslije zapocinje vec 11.tj. Nekako mi se to cini kasno, zasto toliko cekati? Jedva sam dobila ordinaciju na tel, pitala me za datum zadnje menstruacije i naglasila sam da je prva trudnoca u pitanju. Inace imam i hipotireozu i pijem tablete za stitnjacu. To moj ginekolog ne zna, a nisam se sestri ni sjetila reci jer sam se zbunila tim kasnim datumom.

    Ne znam sto znaci kad zene pisu po forumu da su trudne 12+2tj, 25+6 i sl pa molim da mi netko to objasni.

    Ne uspjevam naci prikladnu temu (nova sam na forumu) pa ljubazno molim moderatore da me spoje na neku prikladnu temu ako je moguce.

    Najljepse zahvaljujem!

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    A kad si zvala u kojem tjednu? Kod moje dijeli se termin na kraće ako veliš da si trudnica
    I da nije kasno ,ja sam prvi trudnički pregled imala jako kasno jer u biti nisam ni znala da sam trudna
    Trudna si 6+2: šest tjedana i dva dana od zadnjeg menstruacije
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.09.2020. at 09:04

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Draga Jelena, hvala Vam na brzom odgovoru i pojasnjenju. Na tel sam ih uspjela dobiti nesto prije isteka 8. tj od zadnje menstruacije. Prije ih jednostavno nije bilo moguce dobiti. Cim sam saznala da sam trudna (kad mi je menstruacija kasnila 2dn), napravila sam test i bio je pozitivan. Odmah sam zvala svoju doktoricu zbog stitnjace i kontroliranja hormona i terapije, ali mi je receno da oni s trudnicama nemaju nista, da me to ginekolog mora uputiti. Sve sto sam poslije procitala me upucivalo na to da nema potrebe ici tako rano, ali ovo mi se nekako cini dosta kasno za prvu trudnocu zene u mojoj dobi. Kod mog ginekokoga pise da su trudnice utorkom i petkom pa nisam ni znala da ce me sestra naruciti, mislila sam da ce mi samo reci da dodem. Cekali smo da i dragi dode s terena da idemo zajedno, no kako me tako kasno narucila, to nece biti moguce.
    Da li bih zbog te stitnjace ipak trebala ranije na pregled? Da odem tamo i pitam? Na tel ih nemrem dobiti. Hvala puno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Moj prvi ginekoloski pregled obavljen je ipak sinoc na hitnoj zbog obilnog krvarenja. Iako su bili ljubazni prema meni, prvo su bili uvjereni da uopce nisam trudna, vec da sam dobila menstruaciju pogtovo jer me cijeli dan bolio trbuh. Prvo sto pitanja i pisanja po kompjuteru, a ja sjedim i umirem jer mislim da mi ne dijete mrtvo onda su obavili pregled, izvadili ono metalno iz mene potpuno krvavo pa jos pitanja i pricanja i 'rucnog' pregleda. Tek kad su mi stavili ultrazvuk, doktorica je ciknula: trudni ste! Ovo je beba! A ja si kroz suze mislim: pa znam da sam trudna, reci mi jel mi dijete zivo. Ugl, dobila sam neke hormonalne tablete i moram mirovati. Beba je ziva, kuca joj srce, a zasto sam toliko krvarila ne znaju. Doslovno smo pod prali od krvi, lezala sam u kadi dok nije hitna dosla po mene

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Moguće da ti je "otišao" neki hematom koji si imala. Najbitnije da ste beba i ti dobro a sad polako dalje korak po korak.

  6. #6
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da...to je standardna procedura, pozitivni test se ne smatra potvrdom trudnoće, tek ginekološki pregled. I ja bih se složila s Lili da je vjerojatno u pitanju hematom. Dobila si progesteron, “čuvar trudnoće”, to ćeš vjerojatno uzimati do kraja prvog trimestra. Miruj i sretno!

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Ispricavam se na predetaljnom opisu, ali dns je iz mene izasao komad mesa velicine 2 kovanice od 5kn stavljene jedna pored druge. To je valjda taj hematom? Nije pucao prilikom rastezanja, bas je bio kao meso, potpuno crn, kao komad jetre. Uzas. Na ultrazvuku nisu vidli bas nis kaj bi uzrokovalo krvarenje. Ali evo, bar znamo da nije vanmaternicna trudnoca.
    Kad sam zvala ginekologa da trazim recept za te hormone koje sam kupila, pita me sestra kod kog vodim trudnocu. A vec sam joj rekla da me na prvi pregled narucila tek za 8 dn. Pa sam joj ponovila da jos nisam imala ni prvi pregled kod njih.. ne kuzim, gdje ja to jos trebam ici 'voditi trudnocu' osim svom ginekologu?

  8. #8
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ako je to tvoj primarni ginekolog, znači izdaje uputnice, ima ugovor s HZZO-om i sve ti je besplatno, onda nigdje. Sestra je vjerojatno pretpostavila da ti je privatni, a ne bolnički ginić prepisao/dao privatni recept za utrogestane jer masu žena vodi trudnoću privatno a samo po uputnice i recepte dolazi kod primarnog (jer to privatnik ne može izdati).

  9. #9
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne zelim te plasiti,al ja sam takve komade imala kad sam imala spontani.
    Hematom je nakupina krvi ako ja dobro shvacam, ne nikakav komad

    Na tvom mjestu bih isla opet na pregled. Tj.bila sam i isla i bila u pravu što se dogodilo

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zelim te plasiti,al ja sam takve komade imala kad sam imala spontani.
    Hematom je nakupina krvi ako ja dobro shvacam, ne nikakav komad

    Na tvom mjestu bih isla opet na pregled. Tj.bila sam i isla i bila u pravu što se dogodilo
    A joj, bas mi je zao :'(
    Toga sam se i ja najvise bojala kad je krenula ta silna krv, ali rekli su da je sve ok, da kuca srce. Taj komad mesa je izasao 2dn poslije. Idem u cet kod svog ginekologa, ne zelim previse dramiti niti negazivno razmisljati. Naravno, ak opet bude krvi ili jakih bolova, idem na hitnu.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    To je skrućena krv

  12. #12
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Bas me zanima jel na kraju sve ok bilo??

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    1

    Početno Prvi pregled nakon pozitivnog testa

    Pozdrav
    Zanima me vaše mišljenje. Zadnju menstruaciju imala sam 25.5.Test je prije tjedan dana pokazao plus. Javila sam se svojoj ginekologici i ona me naručila na pregled 22.07. Nisam dobila uputnicu za betu.
    Dali ima smisla ić privatno na pregled i vaditi betu. Ubija ovo čekanje
    Nakon koliko vremena je vas ginekolog naručio na prvi pregled.

    Lp

    Hvala

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ako nemas tegoba to je ok vrijeme za pregled.

  15. #15
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ne znam, meni se isto čini malo dugo, to je do debelo u 9. tjedan. Vjerojatno si dobila takav termin zbog sezone godišnjih odmora.
    Ako nemaš tegoba, to je vjerojatno ok s medicinske strane, ali skroz mi je razumljivo ako ti je to dugo za čekat i želiš to ubrzat malo
    Posljednje uređivanje od tangerina : 06.07.2021. at 16:43

  16. #16
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam prve preglede imala u 7., odnosno 8. tjednu.

  17. #17
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ma nemaš brige...kad bude prerano u 4,5tj.onda si žene rade paniku da se na uzv ne vidi plod ili da ne kuca srce. Stetno idući tjedan i javi nam!

  18. #18
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ja sam bila na prvom pregledu u 9.tj. trudnoće (jer prije nisam znala da sam trudna). Čulo se srce. Ali imam jedan mali hematom ispod gestacijskog mjehura. Ne krvarim, ali me zna boljeti donji dio trbuha. Moram mirovati. Imam i godine i dijagnoze. Prva trudnoća.
    Javi kako je prošao pregled!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •