Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Minirin Melt tablete - noćno mokrenje kod djece

  1. #1
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno Minirin Melt tablete - noćno mokrenje kod djece

    Pozdrav,

    molim ako netko ima iskustva sa ovim tabletama, da podijeli sa mnom. Mi krećemo večeras sa jednom pod jezik. Dječak star 5,5 god., bez dnevne pelene od 2,5 god., noćno nikada uspjeli uspostaviti u potpunosti. Bili u poliklinici Helena na kompletnoj obradi, smanjen kapacitet mjehura, inače sve drugo uredno. Nema bakterijica, nije psihološki moment, naprosto čvrst san i mali mjehur. Zanima me koliko su vam klinci dugo uzimali terapiju, odnosno nakon koliko ste počeli primjećivati rezultate. Hvala unaprijed na vašim iskustvima

  2. #2
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ne sjećam se baš točno kad su se vidjeli prvi rezultati, ali mislim da je bilo vrlo brzo. Dosta dugo je bila na terapiji. Zadnje dvije godine je sasvim ok po noći (ima 11). Ona je znala piškiti nekoliko puta u jednoj noći i s lijekovima je prestalo. Uz Minirin je pila Driptane, isto se kontrolirala u Heleni

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Tikice, a da probate onaj neki uredjaj koji svi hvale da brzo poluči rezultate.
    Sjećam se da ga je koristila andream i ekspresno riješila problem.

    Valjda će netko znat kako se zove. Možda bolje to nego tablete. Nemam osobno iskustvo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tikice, a da probate onaj neki uredjaj koji svi hvale da brzo poluči rezultate.
    Sjećam se da ga je koristila andream i ekspresno riješila problem.

    Valjda će netko znat kako se zove. Možda bolje to nego tablete. Nemam osobno iskustvo.
    Aparatić i tablete su terapije koje djeluju različitim mehanizmima. Ako su im u Heleni propisali tablete, a oni se itekako detaljno bave problematikom mokrenja kod djece, sigurno znaju zašto je propisano baš to, a ne aparatić.
    Djetetu s nedostatnim lučenjem ADH nikakav aparatić neće moći potaknuti sintezu hormona koji mu fali. Ali hoće tablete, koje djeluju na principu pozitivne povratne sprege (mala količina dodanog hormona potaknut će neurohipofizu na lučenje vlastitog hormona kojeg djetetu nedostaje).
    I još nešto - za sve koji se plaše medikamentoznog liječenja noćnog mokrenja, pa još k tome "hormonom" - ADH nije kortikosteroid, nego najobičniji peptidni hormon, i njegovo uzimanje u obliku tableta ne izaziva apsolutno nikakve nuspojave.

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Aparatić i tablete su terapije koje djeluju različitim mehanizmima. Ako su im u Heleni propisali tablete, a oni se itekako detaljno bave problematikom mokrenja kod djece, sigurno znaju zašto je propisano baš to, a ne aparatić.
    Djetetu s nedostatnim lučenjem ADH nikakav aparatić neće moći potaknuti sintezu hormona koji mu fali. Ali hoće tablete, koje djeluju na principu pozitivne povratne sprege (mala količina dodanog hormona potaknut će neurohipofizu na lučenje vlastitog hormona kojeg djetetu nedostaje).
    I još nešto - za sve koji se plaše medikamentoznog liječenja noćnog mokrenja, pa još k tome "hormonom" - ADH nije kortikosteroid, nego najobičniji peptidni hormon, i njegovo uzimanje u obliku tableta ne izaziva apsolutno nikakve nuspojave.
    tanja_b nisam u toj tematici kao što rekoh nego sam samo navela primjer da sam čula da su riješili noćno mokrenje i na druge načine. Ja uvijek volim čuti više mišljenja, iskustava, pa sam zato navela.

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    evo ovo je bila tema: http://forum.roda.hr/threads/64233-Noćno-mokrenje-iskustva-s-alarmom

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ovo je sa služb. stranica od Helene, sjećam se da sam negdje pročitala za taj recidiv pa kopiram:

    Naši rezultati potvrđuju da je dezmopresin djelotvoran kod većine djece. Čak 73% djece imalo je potpuni prestanak enureze ili značajno smanjenje broja mokrih noći. Kod samo 7,6% djece nije bilo nikakvog terapijskog uspjeha. Kod većine djece terapijski odgovor je brz, odnosno nastupa već unutar nekoliko dana od početka liječenja. Tijekom terapije 48% naših pacijenata bilo je potpuno bez enureze. I druge studije pokazuju da je odgovor na dezmopresin brz i čak do 70% djece postaje suho nekoliko dana nakon početka korištenja lijeka. Najveći problem je da su nakon prestanka terapije česti recidivi i da samo oko 30% djece dugotrajno u potpunosti postane suho bez terapije što potvrđuju i naši rezultati.

  8. #8
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Dobro sjećanje imaš, Lili
    Mi smo imali obradu oko te dobi kod dr Ćuka u Klaićevoj, sve je bilo ok, po njegovoj preporuci nabavili (kupili, tada se mogao i unajmiti ali više ne) aparat Rodger i riješili problem u mjesec dana.
    Aparatić je tražen i brzo smo ga kasnije i prodali tako da nismo imali neki veći trošak.
    On je procijenio da je rano u toj dobi za tablete, a i rekao je da je to samo djelomično rješenje problema jer se često nakon prestanka uzimanja tableta, problem vraća.
    Mogu ti poslati private i ime firme koju nam je on preporučio za kupnju.

  9. #9
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Inače i on je imao čvrsti san. Vodili smo dnevnik uriniranja, prošli UZV, krv, mokraću... sve je bilo OK. Do psihologa nismo ni došli na kraju, nije nam trebao.

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro sjećanje imaš, Lili
    Mi smo imali obradu oko te dobi kod dr Ćuka u Klaićevoj, sve je bilo ok, po njegovoj preporuci nabavili (kupili, tada se mogao i unajmiti ali više ne) aparat Rodger i riješili problem u mjesec dana.
    Aparatić je tražen i brzo smo ga kasnije i prodali tako da nismo imali neki veći trošak.
    On je procijenio da je rano u toj dobi za tablete, a i rekao je da je to samo djelomično rješenje problema jer se često nakon prestanka uzimanja tableta, problem vraća.
    Mogu ti poslati private i ime firme koju nam je on preporučio za kupnju.
    I meni je palo na pamet da je još prerano za tablete i ne vidim zašto ne probat s aparatićem jer se nema što izgubiti. Eto preprodat kao ti i na pozitivnoj nuli

  11. #11
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Za taj aparatić nisam nikad čula Tnx, budem baš pročitala temu. Inače, mi smo se jutros napokon suhi probudili, nakon 6. tablete (šesta noć na Minirinu)
    Vidjeti ćemo kako će to dalje ići. Hvala vam svima na odgovorima.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    53

    Početno

    Moja curka je počela piti sa 9 godina Minirin Melt. Jedna tableta joj nije djelovala, kad je počela piti dvije, prvu noć je bila suha.

    Ona je bila na obradi u Klaićevoj, kod dr Abdovića, s 5 godina, Dijagnoza je - smanjeno lučenje hormona koji smanju produkciju urina po noći.
    Kako bi ona bila mokra samo nekoliko noći mjesečno..a i ja nisam bila za to da pije hormone...bila je na režimu da mora popiti po 1,5 l vode po danu....i onda nakon 19 sati smo po koji gutljaj ako je jako žedna..
    I tako bi bila suha...Ali..nije se uvijek lako ni držati toga...(Zamislite sebe..da li možete ne piti poslije 19h? Ja sam dok se ona tog držala znala pit vodu poskrivečki da me ona ne vidi jer mi je bilo žao..)
    Kad bi bio neki rođendan navečer, ili trening nakon kojeg zaista ne može ne piti...znali smo što će biti.
    I nije to bio problem ni njoj niti nama ...do 3. razreda i Škole u prirodi ...Tu se ona zabrinula..kako će...I onda smo od doktora tražili tablete..
    Da ih ne pije ...sad bi joj bili problem i prespavanci kod prijateljica i kod nas..

    Ona ima blizu 11, pubertet je već lovi, i nadala sam se da će ih sad već moći prestati piti...ali još ne može bez njih
    (Doduše, u onim ranijim režimima kontrole pijenja..naučila se piti puno vode...pa i navečer pije kao patka ..ali sad joj više to ne želim braniti)

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    flori, jeste li probali s tim aparatićem? Moram priznat nisam ni znala da taj problem mokrenja noću može trajati toliko dugo do te dobi djeteta.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    53

    Početno

    Nismo probali s aparatićem. Ona je bila jako protiv toga. A ja nisam inzistirala jer jako čvrsto spava i ne znam da li bi je aparatić uopće uspio probuditi , A i kako ona nije piškila svaku noć, nego ....ono tjedan-dva suha,,,pa se u jednom tjednu dva puta popiški, pa opet idući tjedan..Nisam vjerovala da bi, i da je probudi, tako uspjela razviti naviku da se budi i ode na wc.

    Doktor nije spominjao aparatić, a kad sam ga pitala, rekao je da on to ne preporučuje jer je cilj da dijete spava cijelu noć i bude suho, a ne da se nauči ići u wc po noći. Ali da možemo probati, da su imali djece kojoj je to pomoglo. A i imali su jedan anegdotalni primjer...roditelji su kupili aparatić i dijete se više nikad nije upiškilo u krevet. :

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima.
    Moje dijete ima dijagnozu Primarna nemonosimtomatska Enureza. Imao je mali kapacitet mjehura što smo utvrdili vođenjem dnevnika. Uveden mu je driptane. Počeo ga je uzimat 05/2020. Krenuo je s kapacitetom od 90 ml a cilj je bio 180 ml. Do tada nikad nije imao ni jednu noc suhu. U kolovozu je imao kapacitet 150ml. Tada je znalo povremeno biti noci da je suh. U rujnu je vec imao dobar kapacitet, pa cak i prilikom vođenja dnevnika je imao u oba dana preko 200ml. Do tada sam ga i preko dana morala tjerati na wc pa čak i alarm navijati svaka dva sata jer smo zbog malog mjehura i po nekoliko trenirka dnevno mijenjali. Uvjek bi bar malo pobjeglo a on bi uvjek reko da ne osjeti da mu je sila. U 9/20 uveden je minirin 1 tableta uz nastavak driptane terapije. Imao je neku reakciju idući dan u obliku urtikarije pa smo prekinili na tjedan dana terapiju, a reakcija se nije vratila s povratkom terapije a ni kad je pojačana doza na 2 tabl pa osobno mislim da nije do tablete vec stres zbog novog lijeka. Inace ne želi ni novi okus soka probat a lijek je bio stres na kvadrat. Jako pazimo na vecere da nisu slane. Nema mlijeka. Nema kasno vode. Dva sata pred spavanje doslovno na žličicu mu dajem vodu ako baš baš moli pa mi ga bude žao. Trenutno s pola tabl driptane jutro/ i pola na većer smanjujemo po 1/4 te smo sad na zadnjoj četvrtini tablete i 2 minirina. Suhi nismo nikako svaku noc. Bilo je 4 dana max da mi je u sjećanju da su se zaredala al ne više od toga. Doktor kaže da bar 3 mj mora piti Minirin. Idemo početkom prosimca na kontrolu pa cemo vidit šta dalje. Nadala sam se bržem rezultatu al tako je kako je

  16. #16
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Bok Keis,

    Koliko ti je star sin?
    Mi jos nismo bili na obradi, ima 4.5 godina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Sa točno 5 godina smo krenuli na pregled. Sad ima 5.5 godina.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Prošlo je skoro mjesec dana kako sam pisala o svom sinu.
    Jako sam sad zadovoljna kako napreduje s terapijom Minirina. Driptane više ne uzima.
    Unazad mjesec dana bio je svega par puta mokar u jutro. To je naravno uz strogu kontrolu unosa tekućine.
    Sad i on kad vidi rezultate je ponosan na sebe i lakse nekako podnosi sve. Čak me on upozorava na vrijeme i do kod šta smije piti ili jesti.
    Bili smo na kontroli i doktor je zadovoljan s kapacitetom mjehura a tada jos nije bilo ovako dobro. Bilo je razgovora o aparatiću ,mislim da ipak nece bit potreban.

    Preporuke za dr. Abdović u Klaićevoj i za njegovu stranicu posvećenu noćnom mokrenju.

    https://budisuh.eu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •