Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Koliko vode dati?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno Koliko vode dati?

    Beba ima 4ipo mjeseca, na adaptiranom je mlijeku i popije sada oko 800 ml otkako smo nekidan uveli vocnu kasicu. Nemam ni priblizno ideje koliko dati vode? Negdje pise uvesti vodu kada krene dohrana, negdje pise ne treba do 6 mj ( ne znam vrijedi li to samo za dojenu), tako da smo jako zbunjeni

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Gledaj to ovako, vodu dodaš u mlijeko dok ga pripravljaš, ne? Računaj da je to dovoljno vode, ali ako si zabrinuta zvrcni pedicu.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Zar nije to jako prerano za voćne kašice?
    Ako baš moraš davati dohranu, onda koju žličicu rižinih pahuljica u ad mlijeko, ali ne voće i povrće bar još mjesec dana. A vodu daj, ako misliš da moraš. Uglavnom ne treba ako mlijeko radiš točno po uputi.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 23.10.2020. at 20:01

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Beti pedijatrica nam je rekla s 4.5 mjeseca da krenemo s jednim obrokom dohrane, da su preporuke sad izmedu 4. i 6.mjeseca uvesti. Pa smo zato krenili ranije
    Zuta minuta tako sam nekako i ja razmisljala, ali svi oko mene govore da moram davati vodu dodatno. Pedijatrica nam je trenutacno na godisnjem, a zamjena nije dostupna na telefon

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Pogledaj ovdje što kažu za kašice: https://www.facebook.com/groups/RODA.dojenje

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Mozes li citirati pliz jer nisam u grupi, prosli put sam danima cekala da me prihvate, a posto nismo uspjeli s dojenjem sam izasla

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj SevenofNine prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes li citirati pliz jer nisam u grupi, prosli put sam danima cekala da me prihvate, a posto nismo uspjeli s dojenjem sam izasla
    Oprosti, neću ti ja pretraživati postove.
    A savjetnice imaju dosta posla, tako da vjerojatno treba vremena da te ubace nakon što pošalješ zahtjev i odgovoriš na pitanja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Ok, nisam ni znala da me saljes na opceniti link vec da mi pokusavas reci konkretnu info ali nista od toga

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Odjavljujem se i idem traziti neki za mene korisniji forum. Hvala svima

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zao mi je sto ti tocne informacije nisu korisne. Bebama ispod sest mjeseci starosti se ne preporucuje dohrana (sto ukljucuje bilo kakve kasice), neovisno o tome jedu li AD ili majcino mlijeko, odnosno bilo kakvu kombinaciju ta dva mlijeka. Znaci, pedijatrica ti je dala pogresne informacije, iz ovog ili onog razloga.

    Bebi od cetiri mjeseca nikako ne treba dodatna voda jer je AD ionako vecinom napravljen od vode. Uz opterecenje zeludca nepotrebnim vocem (pahuljicama, povrcem....), nikako jos ne treba puniti maleni zeludac dodatnom tekucinom.

    Evo, za slucaj da se vratis, ili za nekog drugog kome ce pedijatar pruziti netocan savjet.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •