Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Torzija testisa i plodnost

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    3

    Početno Torzija testisa i plodnost

    Pozdrav, ovako bila sam na pregledu kod ginekologa gdje mi je receno da je samnom sve uredu medjutim da bi suprug trebao uraditi spermiogram s obzirom na torziju koju je imao ali ja sam nestrpljiva da cekam dok taj pregled dode a s obzirom na situaciju s koronom nacekat cu se. Naime, suprug je imao torziju lijevog testisa prije nekoliko godina pri cemu je testis spasen i nije odstranjen vec su samo oba testisa "pricvrscena" kako se nebi ponovilo. Zanima me znate li nekoga da je bio u toj situaciji i da ima potomke tj nema problema sa zacecem? Raspada nam se svijet cekajuci, a najgore je sto kada je suprug imao torziju nakon zahvata nije mu receno da ode na pretrage niti da bi uopce mogao imati problema a sada eto moj ginekolog kaze da 99% postoji problem radi toga. Pomozite ukoliko znate slicnu pricu ali sa sretnim zavrsetkom

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    prebacila sam na potpomognutu jer vjerujem da ovdje ekipa moze prije dati odgovor.

  3. #3
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Annabelle,
    drugi testis nije imao oštećenja?
    U tom slučaju vrlo je izgledno da je plodnost očuvana. Mada, muška neplodnost danas je vrlo raširen problem, tako da u slučaju da je nalaz spermiograma ispod referentnih vrijednosti, to ne mora biti direktno povezano s torzijom.



    Koliko dugo pokušavate ostvariti tudnoću? Što si ti napravila od pretraga?

    Gdje je TM išao na spermiogram? U bolnicu?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Jos uvijek nije otisao ceka termin...i da drugi testis nije imao ostecenja ali mi je bilo cudno sto je moj doktor rekao da je 90% problem u tome, mozda me nije shvatio da nisu oba ostecena. Pokusavamo 1 god i 3 mj, ja jos neke preglede moram obaviti no to je dr rekao da sacekao muzev pregled i nalaz pa cemo dalje.

  5. #5
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Je li dugo morate čekati na termin za spermiogram?

    Kad samo mi treali nalaz spermiograma, nisamo imali dugo volje čekati termine po bolnicama, nalaz se brzo uradi u privatnim klinikama koje se bave humanom redodukcijom. Istina, cijena je oko 500 kn, ali sve je praktički gotovo isti dan.

    Inače, jedan zdrav testis može proizvesti dovoljan broj spermija za spontanu trudnoću. Ali vi već dugo pokušavate, tako da je dboro da ste krenuli s pretragama.
    Od svih pretraga vezanih uz nemogućnost ostvarivanja spontane (prirodne) trufnoće najbrže i najlakše se napravi spremiogram, i to u biti jest prva pretraga u obradi neplodnosti.

    Sretno i javi se!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    6

    Početno

    Dobili smo nalaz koji glasi ovako:
    Diagnostic: Normoozospermia

    Concentration:
    38.93 M/mL (>15 M/mL)
    77.86 M/Sample (>39 M/Sample)
    Volume mL: 2.00

    Motility:
    Progressive: 43.92% (>32%)
    Non-progressive: 22.93%
    Motile: 66.85% (>40%)

    Rapid progresive (type A): 6.63%
    Medium progressive (type B): 37.29%
    Non progressive (type C): 22.93%
    Immotile (type D): 33.15%

    Morphology:
    Normal: 10% (>4%)
    Abnormal: 90%

    Head defects: 20%
    Tail defects: 70%
    Cytoplasmic droplets: 0%

    Vitality:
    Alive: 70%
    Dead: 30%


    Odnijeli smo nalaz mom ginekologu koji je rekao da je nalaz jako los tj morfologija losa ne znam po cemu posto pise da je u normalnim granicama ali okej on valjda zna. Dao nam je uputnicu za prvi pregled ginekologa specijalista humane reprodukcije. Od soka ga nisam pitala ni sto ce tamo biti, kako da se pripremim, sta s tim. Usput su me narucili odma i to na datum kada cu imati menstruaciju znaci ne znam kako ce izvesti ikakav pregled pa ako itko ima iskustva sta ce tamo biti i sto to za nas znaci molila bih vas pomoc. Sto god znate jer sam totalno zbunjena.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    6

    Početno

    Upadam ovako malo glupo ali mi treba pomoc

  8. #8
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Imate uredan nalaz spermiograma. Vidite da je dijagnoza normozoospermia, to znači uredan nalaz.
    Normalnih imate 10%, tako da nema govora o lošoj morfologiji jer je referentna vrijednost > 4. Ne znam u što je gledao vaš ginekolog, al spermiogram nije problem. Sretno
    Posljednje uređivanje od 1latica : 30.03.2021. at 11:58

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala vam na utjesnim rijecima, puno znace... I ja se cudim sta mu po ovome nije dobro i zasto nas salje na potpomognutu ali navodno svaki doktor gleda drugaciju referentnu vrijednost jer je prije bila 15% ili 30% mozda je on gledao na taj nacin ali bas nas je obeshrabrio. Sada cekamo taj pregled da nam mozda kazu u cemu je onda problem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •