Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: HEP posao

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno HEP posao

    pozz, da li netko slućajno radi u HEP proizvodnji? Naime sestrična je pozvana na testiranje (usput zna li tko kakvi su to testovi) za referenta, e sad u isto vrijeme je pozvana na još jedan razgovor u privatnu firmu, gdje zna da je plaća 5500. U nedoumici je jer je čula da referent u HEPu ima 4200 kn plaću sa SSS, što je meni nelogično. Pa me zanima zna li netko info iz prve ruke jesu li zaista tako male plaće referentima u HEPu?

    hvala

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj i ja ću biti tata prvotno napisa Vidi poruku
    pozz, da li netko slućajno radi u HEP proizvodnji? Naime sestrična je pozvana na testiranje (usput zna li tko kakvi su to testovi) za referenta, e sad u isto vrijeme je pozvana na još jedan razgovor u privatnu firmu, gdje zna da je plaća 5500. U nedoumici je jer je čula da referent u HEPu ima 4200 kn plaću sa SSS, što je meni nelogično. Pa me zanima zna li netko info iz prve ruke jesu li zaista tako male plaće referentima u HEPu?

    hvala
    Vjerojatno je točna informacija o plaćama, ali za razliku od nekih privatnih firmi, u državnom poduzeću može računati da je plaća sigurna i doprinosi plaćeni. O testiranju ne znam ništa, ali javlja im se puno kandidata, pa moraju imati neki eliminacijski kriterij. Nek joj je sretno u traženju posla.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Koeficijent je lako provjerljiv. Mialim da je cca 0,7-0,8 (administrativni referent)

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Koeficijent je lako provjerljiv. Mialim da je cca 0,7-0,8 (administrativni referent)
    Moram priznat da ne znam sto to tocno znaci
    Posljednje uređivanje od i ja ću biti tata : 30.10.2020. at 21:23

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    U drzavnom i javnom sektoru ne postoji tajnost place.
    Za svako radno mjesto je definiran koeficijent koji se mnozi s osnovicom. Osnovica je mislim oko 5800 kn.
    Nakon mnozenja dobije se iznos place tzv. Brutto 1.
    Tako da iznos u prvom postu je realan za tu vrstu posla i stupanj obrazovanja SSS.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    U drzavnom i javnom sektoru ne postoji tajnost place.
    Za svako radno mjesto je definiran koeficijent koji se mnozi s osnovicom. Osnovica je mislim oko 5800 kn.
    Nakon mnozenja dobije se iznos place tzv. Brutto 1.
    Tako da iznos u prvom postu je realan za tu vrstu posla i stupanj obrazovanja SSS.
    da, evo kaže da je čula da je oko 4200 plus prijevoz , plus staž, dijete itd.. sve u svemu onda i nije tako loše. Dogura i do 5000, ako je tako

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Dijete je porezna olaksica. Prijevoz ima ako zivi 2 km od kuce.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    ne znam, evo info sa svih strana, a nitko točno da joj javi, sve samo nagađanja, ja se nadam da će se ovdje naći netko ko zaista zna točnu info, te joj pomoći u donošenju odluke. Hvala svima koji sudjelujete

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Neka uzme u obzir i radno vrijeme, odnosno vjerojatnost da će kod privatnika sigurno imati prekovremenih..i naradit se puno više.
    Bolovanja, godišnji..sve treba uzeti u obzir, kako to izgleda u praksi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    sve to stoji u HEPU bi uvjeti rada bili milion puta bolji, ali realno tko danas može normalno živjeti sa 4200? Nitko skoro, svi idemo za večom lovom, tako da se zaista nadam da je plaća bar 5000 i to je ok -nema dvojbe onda nikakve

  11. #11
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318
    Posljednje uređivanje od mašnica : 31.10.2020. at 14:22

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    evo to smo jučer svi kao happy family čitali, ali na žalsot tu nema nikakvih info o plaći. BTW tnx Mašnice

  13. #13
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ja sam prije 5,6 god.bila na testiranju za isto radno mjesto...psiho testovi su bili i onda me pozvali na razgovor. Preočito je bilo da je pozicija vec za nekoga rezervirana jer mi je komisija ostavila potpuni osjecaj nezainteresiranosti, niti jedno pitanje mi nisu postavili osim ispricajte nam nesto o sebi. Za HEP...ako se ima veza moze se upasti...nek me nitko krivo ne shvati...imam dvoke bliskih koji rade u hepu i kazu nema sanse...

  14. #14
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Moj bivsi kolega, dipl.ing.elektrotehnike je prosle godine otisao u HEP. Debela žnjora je bila, cak i za njega koji je VSS traženog profila.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prije 5,6 god.bila na testiranju za isto radno mjesto...psiho testovi su bili i onda me pozvali na razgovor. Preočito je bilo da je pozicija vec za nekoga rezervirana jer mi je komisija ostavila potpuni osjecaj nezainteresiranosti, niti jedno pitanje mi nisu postavili osim ispricajte nam nesto o sebi. Za HEP...ako se ima veza moze se upasti...nek me nitko krivo ne shvati...imam dvoke bliskih koji rade u hepu i kazu nema sanse...

    svijesna je toga da teško upast samo tako, ali više ju zanima plaća pa ako možeš saznati od njih, znači SSS radno mjesto referent!

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Plaća je ta koja piše - 4200kn.
    To je državna firma i plaće su takve. Po koeficijentu kako su cure već pisale.

  17. #17
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Inače, ja sam imala sličnu dilemu prije tri godine: državna služba za osrednju plaću (čitaj malu) ili privatnik za super plaću (čitaj veliku).
    Izabrala sam privatnika.
    Love imam, života nemam.
    Nesretna sam.
    Bila.

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    U HEP se ne dolazi bez veze, to je općepoznata stvar.

  19. #19
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Svi koji rade u HEP-u koje ja poznajem - imali su debelu vezu.
    Nije pitanje kod natječaja - je li će zaposliti preko veze, nego koji kandidat ima jaču vezu.

  20. #20
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja stara je radila u HEP-u (odnosno u jedoj od firmi) 40 godina, a i pred 45 kad se zapošljavala je trebala veza. Meni je rekla da se ne nadam tamo poslu jer me trebala "zapisati" kad sam se rodila da dobijem posao nakon faksa

    S obzirom na priče o međuljudskim odnosima nije mi žao što sam to iskustvo propustila... Iako mora se priznati da je kroz sve krize i padove plaća bila redovna pa i kad je bila 100DM mjesečno...

    Tak da ako nemaš vezu - bolje otić na intervju u drugu firmu... ovo je 99,99% šansa da je gubitak vremena.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 31.10.2020. at 21:44

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dobro, a zašto? Plaće očito nisu baš bajne. Poznavala sam nešto ljudi iz HEP-a, svi su otišli u druge firme.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    Drage forumašice, ja sam Vam zahvalan na mišljenjima, ali na žalost konkretno za sad ništa saznao nisam. Sve smo to čitali po forumima, da se upada preko veze, pa da moze i bez veze...ima svakakvih mišljenja, ali zanimljivo je to da nigdje ne možemo doći do točnog podatka o plaći.
    Netko kaže 4200, a netko 5000, velika je to razlika

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Valjda može na razgovoru pitati za plaću?

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, a zašto? Plaće očito nisu baš bajne. Poznavala sam nešto ljudi iz HEP-a, svi su otišli u druge firme.
    Zato jer je državna služba.
    Sigurna.
    Ljudima nije čak ni plaća presudna, već ta sigurnost državne službe.
    ...da možeš bez straha zatrudniti i da ćeš se vratiti na posao nakon porodiljskog, da možeš se bez straha razboljeti i vratiti kad prizdraviš, da možeš spajati praznik i imati svako malo mini godišnji, da imaš kolektivni ugovor, da ti plate prekovremene, prijevoz, dnevnice, božićnicu....
    Nemojmo se zavaravati jer privatnici se ne drže ničeg navedenog. Neki plaćaju više, ali i traže puno više.
    Tako da je sve jasno zašto HEP.

  25. #25
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj i ja ću biti tata prvotno napisa Vidi poruku
    Drage forumašice, ja sam Vam zahvalan na mišljenjima, ali na žalost konkretno za sad ništa saznao nisam. Sve smo to čitali po forumima, da se upada preko veze, pa da moze i bez veze...ima svakakvih mišljenja, ali zanimljivo je to da nigdje ne možemo doći do točnog podatka o plaći.
    Netko kaže 4200, a netko 5000, velika je to razlika
    Za točnu plaću neka pita na razgovoru za posao.
    Iako meni uistinu nije jasno kako je velika razlika 4200 kn i 5000 kn pa to je samo 800 kn koje će se ionako poravnati na bilo koji način jer privatnik će itekako naplatiti tih cca 800 kn više.
    Ja bih svakako odabrala HEP ako se već može birati, a ako ne, onda privatnik jer ionako nema ništa drugo i trenutno ne radi.

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Privatnik je 5500 i vjerojatno mogućnost povišice u budućnosti. HEP ako je 4200 je zacementirano na to jer na staž raste puževskom brzinom. Znači razlika 1300kn.
    I iako se kod privatnika sigurno više radi ja bi uvijek radije više radila nego da me svaki dan j**u u zdrav mozak kako je često tamo usprkos sigurnoj plaći i mogućnosti bolovanja kad god treba.

    HEP je ok za rodit djecu i pričekat da dođu do škole, nakon toga perspektiva da radiš jedno te isto bez ikakve mogućnosti napredovanja do kraja života... I obavezno gledaš svoja posla jer korupcija, nepotizam, nesposobnost....

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam, radila sam u velikoj državnoj firmi, pa izuzev toga što nitko nikad nije dobio otkaz sve ove druge stvari hmm

    Ne mislim reći da se u ovoj konkretnoj situaciji treba odlučiti za privatnika, samo mi je bilo čudno da je HEP baš tako poželjan poslodavac.

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Kolega koji je radio kod privatnika otkro je da mu godinu dana nisu uplatili doprinose. Nije to jedini primjer. Treba biti oprezan. Državna služba ima prednosti i nedostatke kao i sve drugo, alu ovdje nije riječ o rukovodećem mjestu nego običnom referentskom poslu. Slažem se s Tanči, u ovom slučaju moj glas ide HEPu.

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ok, znam da ima svega, samo i banke su privatnici, i T mobile je privatnik, znači jedno je nekakava mala firma sa 20 zaposlenih, a drugo su veliki sustavi.

  30. #30
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, znam da ima svega, samo i banke su privatnici, i T mobile je privatnik, znači jedno je nekakava mala firma sa 20 zaposlenih, a drugo su veliki sustavi.
    Istina, no znam dosta njih koji su pobjegli i iz tih velikih sustava jer nisu više mogli rintati od ve do ve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #31
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    T-com i neke banke se dosta zadržala kultura kakva je bila dok su bile državne... tako da nisu baš za usporedbu.
    A i realno uvjerena sam da je cijela rasprava uzaludna, žena ne zna ni kolika je plaća, a kamoli da ima vezu dovoljnu za zaposlenje s praktično nikakvim kvalifikacijama (valjda je opće znanje rada na računalu za neki administrativni poslić) - pa bilo nedavno u novinama da se i Kninska kraljica namučila zaposlit onu neku svoju prek veze

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    T-com i neke banke se dosta zadržala kultura kakva je bila dok su bile državne... tako da nisu baš za usporedbu.
    A i realno uvjerena sam da je cijela rasprava uzaludna, žena ne zna ni kolika je plaća, a kamoli da ima vezu dovoljnu za zaposlenje s praktično nikakvim kvalifikacijama (valjda je opće znanje rada na računalu za neki administrativni poslić) - pa bilo nedavno u novinama da se i Kninska kraljica namučila zaposlit onu neku svoju prek veze
    Ne razumijem ćemu ovo

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Jooj T-mobile, ja znam nekoliko primjera teškog mobbinga, frendica mi je dala otkaz jer je od stresa izgubila mengu koma.
    No toga može biti svugdje i svuda.

    U ovom slučaju moj glas ide HEP-u.

  34. #34
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj i ja ću biti tata prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem ćemu ovo
    Pa rasprava je kao da ima dvije ponude na stolu. A ne dva testiranja od kojih mislim da bez veze za hep nema sanse dobiti posao. No ako bas voli stjecatu iskustva na takvim natječajima nema što za izgubiti - osim sto propusta šansu za izgledniji posao.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.11.2020. at 12:56

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mobinga ima stvarno svuda, pa i u državnim firmama, dapače. Po mom iskustvu, u državnim firmama se puno više napreduje po političkim i obiteljskim vezama, pa su ljudi na pozicijama puno više nedodirljivi, a to je idealno okruženje za mobbing.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nek otiđe na oba razgovora ,bar će vidjeti kaj pitaju na tome
    Sretno

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj i ja ću biti tata prvotno napisa Vidi poruku
    Drage forumašice, ja sam Vam zahvalan na mišljenjima, ali na žalost konkretno za sad ništa saznao nisam. Sve smo to čitali po forumima, da se upada preko veze, pa da moze i bez veze...ima svakakvih mišljenja, ali zanimljivo je to da nigdje ne možemo doći do točnog podatka o plaći.
    Netko kaže 4200, a netko 5000, velika je to razlika
    nitko ti na forumu ne može reći kolika je toćno plaća

    ne znamo radi li se o admisitrativnom referentu, o stručnom referenru, mislim da imaju još dva ili tri... sve te pozicije imaju različite koeficijente
    ima li uzdržavanih članova (broj djece, na koga su prijavljena, roditelji ili netko treći)
    koji je prirez (prebivališta: ZG, Samobor ili Sisak, imaju različite prireze)
    prijevoz ili ne?

    pitatjte nekoga tko se bavi računovodstvom, a možda i na webu ima neka stranica za izračun plaća

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa rasprava je kao da ima dvije ponude na stolu. A ne dva testiranja od kojih mislim da bez veze za hep nema sanse dobiti posao. No ako bas voli stjecatu iskustva na takvim natječajima nema što za izgubiti - osim sto propusta šansu za izgledniji posao.
    Ovo bi moglo biti istina, a s druge strane, za ove obične poslove nije tako teško upasti. Ne znam baš za referentske poslove, ali znam za druge (stručne sa sss) da šanse postoje, iako su veće za ljude s iskustvom.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    nitko ti na forumu ne može reći kolika je toćno plaća

    ne znamo radi li se o admisitrativnom referentu, o stručnom referenru, mislim da imaju još dva ili tri... sve te pozicije imaju različite koeficijente
    ima li uzdržavanih članova (broj djece, na koga su prijavljena, roditelji ili netko treći)
    koji je prirez (prebivališta: ZG, Samobor ili Sisak, imaju različite prireze)
    prijevoz ili ne?

    pitatjte nekoga tko se bavi računovodstvom, a možda i na webu ima neka stranica za izračun plaća
    Zaista nisam ni očekivao da ću saznat točan iznos, jer to ovisi o mnogim dodatnim faktorima, ali me zanimalo ako mozda netko ima nekog u HEPu pa da provjeri za placu sa sss i sa iskustvom za referenta u prodaji. Zadovoljio bi me odgovor placa ti je od cca 4200 do 4500 ili placa ti je ispod 4000.
    Samo to

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    S tim da mi se javila jedna forumasica koja kaze da
    sss ima oko 5000
    Vss ima oko 7000
    I to je cisto dovoljna info da ipak ne propusti priliku za testiranje.
    Hvala svima

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ja opet ne kužim zašto bi propuštala razgovore i testiranja ako nisu baš u isto vrijeme
    Mene ko mladu ,a i sad interesira što ni eventualno se moglo pitati ne samo tamo nego i kod doktora recimo,pa ako znam cca kaj tražim onda i finim cca pregled eventualnih pitanja koja bi i ja možda mogla pitati,to se stječe iskustvom

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    Evo odradjena su oba razgovora.
    Sad molimo Boga hehe

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Sretno! Gdje god dobije posao, bolje je nego da sjedi doma. Svako radno mjesto ima prednosti i nedostatke, ali sve je bolje od burze.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure! Vidim da su neke bile na razgovoru u HEP-u. Sutra idem na selekcijski intervju (tako piše u pozivu)- Hep Proizvodnja TE-TO za referenta nabave (SSS). Ne očekujem previše, ali zašto ne otići i probati. Imam samo informaciju da direktor osobno nema nikoga za to mjesto.
    Zanima me je li netko u međuvremenu bio na sličnom razgovoru, što su pitali i kako je sve proteklo? Hvala :D

    Pozdrav! HEP Proizvodnja TE-TO, referent nabave(sss). Ima netko iskustva u vezi selekcijskog intervjua ili općenito sa razgovorom?
    Posljednje uređivanje od spajalica : 14.12.2020. at 06:16

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •