Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Beba 2, 5 mj stalno želi spavati

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    1

    Početno Beba 2, 5 mj stalno želi spavati

    Pozdrav svima, zanima me ima li netko sa sličnim iskustvom. Imam bebu staru 2,5 mj koju već 2 mj muče cjelodnevni vjetrovi / grčevi. Probali smo sve (kapi, Bowen, ja nisam jela 80% namirnica..), ali pomaže jedino vrijeme.. Isključivo je dojena beba, na težini dobiva više nego dovoljno. Lijepo spava po noći, oko 10-11 h s 1 buđenjem za dojenje. Zbog vjetrova je spavala u početku vrlo nemirno uz vrlo glasno "glasanje" cijelu noć, vjetrove i podizanje nogica, sada je to prestalo, spava mirno u svom krevetiću. Ostao je problem
    spavanja i uspavljivanja tijekom dana. Pretpostavljam da joj je dnevni san plitak jer iz njega ju stalno bude vjetrovi, uz plač. Baca se i trza, rijetko se može smiriti pa se često budi već nakon pola sata. To ne bi bilo problem da je njoj to dosta sna, ali nije. Bude jako nervozna i zaista glasno vrišti, zijeva, trlja okice.. Imam osjećaj da mi se cijeli dan svodi na uspavljivanje (na rukama ili u marami, uz bijeli šum i dudu) i da je ona po cijeli dan ljuta i nervozna i da joj se konstantno spava.. Spava najčešće u marami ili na meni, tako nekada uspije duže uspavati. Treba joj barem 6 sati dnevnog sna. Nakon pola sata budnosti već kreće zijevanje... Što mislite je li toliko sna normalno? I hoću li joj usaditi krive navike za kasnije ako ju stalno uspavljujem noseći i puštam da spava na meni preko dana? Već mi sada otpadaju leđa jer ima 7kg. Hvala na savjetima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Moj maleni je isto imao grceve dobio malu dozu laksativa, koju hranu mu dajes? Nas se preporodio kad smo ga poceli hranit (kršitelj koda)om nije vise imao grceve...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Moja bebač stalno spava. Ima 7mj i preko 9kg i sad mora na dijetu. Aktivnost mu je 0 bodova. Taj bi spavao 24h da se ne mora budit za glad. I uopće nema potrebu da ga se nuna i uspavljuje. Ima tehniku. Čak ga ni igračke ne zanimaju samo ležanje i tv. Lijeno dijete imam.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ukini Tv i vježbaj s njim

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NinaD prvotno napisa Vidi poruku
    Moja bebač stalno spava. Ima 7mj i preko 9kg i sad mora na dijetu. Aktivnost mu je 0 bodova. Taj bi spavao 24h da se ne mora budit za glad. I uopće nema potrebu da ga se nuna i uspavljuje. Ima tehniku. Čak ga ni igračke ne zanimaju samo ležanje i tv. Lijeno dijete imam.
    Ugasi televizor i makni dijete od svih ekrana. To stimulira mozak djeteta na neodgovarajući način (a i naš isto )

    Okruži dijete zvečkama i drugim igračkama koje proizvode zvuk kad ih dohvaća: https://www.igrackeshop.hr/zve%C4%8D...e-3-vrste.html

    Pusti muziku i pleši s djetetom u naručju.

    Iznad krevetića objesi mobil - što šareniji, to bolji. Ovo je neki preskupi, ne trebaš senzor, ali tek da stekneš dojam o čemu govorim: https://www.babycenter.hr/vrtuljak-m...om-111152.html

    Nabavi baby gym https://superishkashop.hr/products/glazbeni-baby-gym ili još bolje viper: https://www.bubamara.eu/djecja-oprem...ke-i-ljuljacke

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kaj pedica kaže? Jel se okreće i sjedi i to? Moja je bila troma pa smo morali na vježbe.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ako se budi od gladi, to je već dobar znak. Ja sam svog mlađeg na silu morala buditi za dojenje dugo vremena, ali on je rođen ranije, pa je to bilo očekivano. Još u rodilištu sam dobila upute kako ga trebam kontinuirano buditi tijekom dojenja (jer bi zaspao prije nego se najeo).

    Slažem se da s pedijatrom treba provjeriti, a vježbe po uputama nisu loša ideja.

  8. #8
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj NinaD prvotno napisa Vidi poruku
    Moja bebač stalno spava. Ima 7mj i preko 9kg i sad mora na dijetu. Aktivnost mu je 0 bodova. Taj bi spavao 24h da se ne mora budit za glad. I uopće nema potrebu da ga se nuna i uspavljuje. Ima tehniku. Čak ga ni igračke ne zanimaju samo ležanje i tv. Lijeno dijete imam.
    Vidjela sam po drugim postovima da već vježbate.
    Kao što su i druge forumasice rekle, obavezno makni tv. Ometa pravilan razvoj mozga. Još ako je stvarno toliko hipoton kao što pišeš, onda izgleda da je prisiljen biti tu.
    Nije lijen, već hipoton, zato moraš više s njim raditi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •