Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: Krvarenje

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Krvarenje

    Znaci problem je krvarenje. Pocelo je prije nekih mozda mj dana. Pocelo je tako da sam pri brisanju onako bilo malo roskasto...prvo sam mislila sa je menga...i tako je bili jedno 5-6 dana i onda sam prokrvarila. Ok to je bilo taman sam i po kalendaru trebala dobiti mengu. I onda je kao nakon 7 dana stalo jedan dan i onda opet pocelo malo prvi dan pa onda jako...bas uzas komadi ispadali.
    Onda san nazvala ginekologicu i dosla na pregled...ona dala duphastone i krvarenje se smirilo i bolovi isto.
    Njih sam pila 7 dana i onda me narucila na pregled jos nakon 3 dana. I na pregledu mi dala uputnicu da idem na pregled u bolnicu i da bi trebalo napraviti kiretazu posto nisam prestala krvariti do kraja.
    Jer je rekla da je endometrij jos dosta zadebljao, sto god to znacilo. E ali pitala sam ju od cega bi to sve moglo biti rekla da ne zna kao moze biti vise toga. A meni koma bas me oprala panika.
    Pitala sam ju ako pocne jace krvariti da idem na hitnu....rekla je da da, iako nebi trebalo...ali opet daleko je pon.
    Trenutni me bas sarafi dolje i onako curka kao da je pred kraj menga nije ko prije....pa sad ne znam budem vidjela do sutra kak ce biti. A mozda kak je ona gurala sondu pa je malo potaknula krvarenje...ne znam.

    Eto pa moze iskustva,preporuke...ideje ...jel imao netko nesto slicno...sta bi mogao biti uzrok...to me dosta zabrinjava.

    Opristite na dugom postu....ali bas sam u depri

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nitko ti ne može reći što je u tvom slučaju.
    Meni se desilo jednom da mi se poremetio ciklus, ali zbog toga što sam koristila tablete za dan poslije.
    Nakon sonde nisam imala krvarenja, samo nakon pregleda cerviksa u trudnoći, ono kad pikaju svoj prst u cerviks.
    Bit će sve u redu. Ne brini.

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Kako se radi kiretaza...jel se uspavljuje

  4. #4
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se radi kiretaza...jel se uspavljuje
    Moja mama je isla, dobila lokalnu, sat i pol nakon zahvata bila na promatranju i mi dosli po nju. Dakle, isti dan doma. Bila je odmah dobro.

    Držim fige!

  5. #5
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Joj hvala.
    A jel se mora biti na taste...ono da nisi nista jeo

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Joj hvala.
    A jel se mora biti na taste...ono da nisi nista jeo
    Da, koliko se sjećam ne smije se nista jesti ni piti šest sati prije zahvata, da možeš dobiti lokalnu anesteziju. Bila sam više puta, ali sam zaboravila detalje. Spasila me mirena, ali to ovdje nije tema. Nije ugodno, ali ni strašno. Oporavak je uglavnom dosta brz, jedino se krvarenje zna pojačati treći ili četvrti dan, na kratko, kad tijelo izbaci ugrušak. Upozore te na to, da se ne prestrašiš, jer to je normalno. Sretno!

    Pitaj ih dan prije treba li doći natašte, ali mislim da treba.

  7. #7
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Peterlin znaci moguce da se samo nesto poremetilo u tijelu pa krvarim...ne mora znaciti da je nesto strasno.
    E da i kad sam radila pregled sada u petak ginekologica je komentirala da vidi se da je endometrij jos zadebljan...sto god joj to znacilo. I vadila sam krv u utorak i zeljezo mi je na 5 pa sam joj pokazala i dala mi terapiju...neke tablete za zvakanje na taste jedna ujutro.
    Jel moze biti i da je od niskog zeljeza to sve krenulo....ne znam hvatam se za slamku

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Hmm, veća je vjerojatnost da je željezo nisko kao posljedica obilnih krvarenja. Ja sam to imala cijeli život, a pogoršalo se ulaskom u klimakterij. Imala sam to i u mladosti, prva kiretaža davno prije udaje... Krpali su me lijekovima, a kad nije išlo, kiretaža. Nakon toga je obično dulje vrijeme
    bilo ok, ali konačno rješenje bila mi je hormonska spirala koja mi je osigurala sedam godina mira.

    Kod mene nije bilo ništa opako, ali naprave oni svaki put phd tj patohistološki nalaz, da se vidi je li sve u redu ili su stanice promijenjene i kako.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.11.2020. at 20:27

  9. #9
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ok. Hvala na opseznom objasnjenju....

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    domy, to su ti "radosti" perimenopauze.
    Postupak koji navodiš je uobičajen; duphaston, kiretaža...

  11. #11
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    E sad ostala mi dilema dali da idem sutra na hitnu ili da cekam ponedjeljak pa da redovno odem.u bolnicu kak mi je ginicka rekla...mislim krvarenje je onako srednje nije ko prije tableta ali ga ima onako kao da mi je sredina ciklusa.
    A pitala sam ju ak se pojaca krvarenje da idem na hitnu rekla je da procijenim pa da vidim.
    I da koju bolnicu da idem Merkur,Petrova...ne znam koja jos Vinogradska,Sv. Duh...

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Drž se, sve će biti u redu.

  13. #13
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Joj hvala Tanci na utjesi ja sam vec razmisljala o onom najgorem...uh

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Sad vidim dodatna pitanja...
    Ako jako krvariš i osjetiš slabost i vrtoglavicu, idi odmah na hitnu. Ako ne, možeš pričekati dan ili dva. Ja sam samo jednom bila na hitnoj na Sv.duhu, kad sam imala obilan izljev svježe krvi, a u pravilu sam išla na dogovorene zahvate.

    Možda nije loša ideja otići za vikend kad je manje ljudi, ne znam... Možeš ih nazvati, direktno hitnu i pitati što da radiš. Ne znam kakve su sad regule zbog korone, možda ih treba nazvati. Sretno u svakom slučaju

  15. #15
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ok hvala na svemu.

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joj, ne na SD.
    Pol osoblja im fali jer su prebačeni u Dubravu.
    Jučer sam bila na SD kao pratnja i to je tamo sad koma.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ok...a kak je u Merkuru situacija...isto ...ili...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Vinogradska bolje ne, puna je korone

  19. #19
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Nis ipak sam otisla na hitnu jer mi u noci nije bilo dobro....u Markur. Pregleda me dr i preporucio kiretazu. Tako da sad cekam nalaz za koronu i onda kiretaza.
    Joj nadam se da ce onda biti dobro da vise nece curiti...uf uzas.

  20. #20
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Bit ce sve dobro.

    Javi kako je proslo. Sve vise nas je tu koje polako zalazimo u godine kad su takve stvari potrebne..

  21. #21
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Da nazalost ali eto mene bas snaslo u ovoj ludoj 2020.

  22. #22
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Javim se sa detaljima kad bude gotovo. Sad sam u izolacijskoj sobi dok ne dode test

  23. #23
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    domy, bude to ok, ali moguće je i da se ponovi pa možda ne bi bilo loše da se savjetuješ s ginekologom oko Mirene.
    Znam mnoge žene kojima je Mirena pomogla, a kad se koristi kao terapijsko sredstvo, ne plaćaš ju ništa.
    Sretno i javi se.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,407

    Početno

    Bit će to ok
    Neke prođemo bez kiretaže, neke ne.
    Ali dobro je da si primljena i da možeš to obaviti u ovoj cjelokupnoj situaciji
    sretno!

  25. #25
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    domy, kako si?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Nadam se da si dobro Domy!
    Molim te da napišeš kako je prošla kiretaža, kakvu anesteziju si dobila.
    Mene naime vjerovatno čeka isto za nekih 2 tjedna.
    Sad sam na Dupasthonima, pa će poslije sljedeće menstruacije raditi ultrazvuk i odlučiti.
    Ako sve bude ok, idem po Mirenu, jer ove obilne i duge menstruacije ne mogu više trpiti.
    Stalno sam anemična...
    Misli ja oduvijek imam obilne i duge menstruacije, ali što sam starija sve je gore.

  27. #27
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Evo da se napokon javim.
    Evo napokon sam ok...recimo...jer u biti mi jos nisu nista rekli zasto je doslo do toga svega...tek ce mi reci kad bude gotov nalaz phd.
    Evo da krenem otpocetka.
    Znaci u nedjelju u 4h sam full prokrvarila spremila sam se i otisli na hitnu u merkur. Tamo su mi odradili pregled...i nakon pregled dr je rekao kiretaza.
    Nakon toga sam odradila test za koronu jer bez toga ne mozes u salu...to je bilo u 7 30 ujutro. Onda sam otisla na odjel u izolacijsku sobu iz koje nema izlaska do rezultata testa. E a kad sam radila test teta rekla rezultati u 22h...ali me sestra na odjelu uvjeravala ma nece biti ce kroz 3-4 sata.
    Naravno nema izlaska iz sobe,nema jela ,nema pica.
    Sve bito bilo ok da ja nisam curila kao da me netko priklao doslovno sam tamo samo sjedila na wc-u. I sva sreca da sam si ponesla vlazne jer bila je pola role toalet papira.
    Tako da Sofia ako ides obavezno si ponesi papira i rucnik za brisanje jer toga tamo nema...sva sreca ima sapuna.
    Sestra je tek doala oko 14 30 da mi donese infuziju da me malo rehidrira i kao rekla da ce test biti gotov u 16...dr zvala.
    E ali test bio tek poslije 18...tako da sam ja oko 19 bila dolje na stolu i na odjelu ponovno oko 19 30. Naravno dva sata nema nakon zahvata opet nista ni piti ni jesti ni dizati se iz kreveta. Tak da sam na kraju prenocila u bolnici.
    Hvala bogu prestalo je curiti jos malo curkalo ali kao tak treba jos par dana. I danas evo skoro nista vrlo malo.
    I na viziti mi rekli da idem doma skinula mi sestra onu inekciju ja se spremila cekam otpusno nikako doci. Da sam na kraju isla pitati sestru veli da su mi ujutro izvadili krv i poslali u petrovu za odredivanje rh faktora....jao poludila sam pa reko kaj cu to sad opet pola dana cekati.
    Uglavnom nisam hvala bogu kroz pol cuke dosla dr i rekla da su valjda nasli neka antitijela pa nisu mogli odrediti rh faktor...ali ok kad cu doci na kontrolu da si uzmem i to.
    I onda nju pitala da mi nitko nista nike rekao zasto je doslo do krvarenja...onda ona rekla da ne znaju da ce znati kad dode taj PHD nalaz.
    Joj sad me to muci isuse izgubit cu zivce do 30....i ne znam sta ce biti...bas me nekad ulovi panika...posto mi nisu ama bas nis rekli...uf koma.
    A tim se nalazom u biti koliko sam citala utvrduje tumor ili tako nesto.

    Evo post mi je malo dugacak...ali eto posto Sofija ide da se moze pripremiti.
    Iako ako znas da ces u bolnicu mozda da dan prije odradis test i dodes sa njim i bolnicu...ako vec unaprijed znas da ce biti kiretaza.

  28. #28
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Joj tek sada vidim koliko sam naskrabala dugacak post.
    Imam jedno pitanje za zene koje su odradile kiretaze.
    Znaci koliko dana bi kao trebalo mirovati i ja imam neki pritisak...onako ne bas dolje malo vise tipa zeludac pa na nize i znaju me pikati jajnici...jel to normalno?
    I da kada se smije.ponovno imati odnos?

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam ih imala pet.
    Nikad nisam nešto posebno mirovala.
    Za odnos se ne sjećam, ali cca 2-3 tjedna mislim da je ok, odnosno kad se osjetiš spremnom.
    Željezo obavezno prekontroliraj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Joj tek sada vidim koliko sam naskrabala dugacak post.
    Imam jedno pitanje za zene koje su odradile kiretaze.
    Znaci koliko dana bi kao trebalo mirovati i ja imam neki pritisak...onako ne bas dolje malo vise tipa zeludac pa na nize i znaju me pikati jajnici...jel to normalno?
    I da kada se smije.ponovno imati odnos?
    Kao i Tanči, ja sam imala više kiretaža...

    Mirovala sam samo nakon jedine histeroskopije koju su mi radili nakon što običnom kiretažom nisu uspjeli očistiti polip, ali samo zato što mi je bilo loše nakon totalne anestezije. Ostale kiretaže prošle su višemanje ok. Znam da sam jednom dobila tjedan dana bolovanja, za ostalo se stvarno ne sjećam.

    Pikanje i pritisak su normalna pojava - ipak su te strugali iznutra, to je mehanički postupak. Treba proći neko vrijeme da se sluznica oporavi.

    Što se odnosa tiče, obično ti kažu da pričekaš prvu menstruaciju, ali to nije najbolji savjet za žene koje ulaze u klimakterij ili (kao ja) imaju i inače neredovite menstruacije. Poslušaj Tanči - kad se osjetiš spremnom, nema više nikakvih razloga za čekanje.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Hvala Domy na informacijama!
    Samo te molim da mi još napišeš kakvu si anesteziju dobila.
    Moj ginekolog misli da je kod mene u pitanju polip, ali to ćemo još razjasniti nakon ultrazvuka.
    Ja vec radim predoperativnu obradu a test na covid ću raditi 2 dana prije zahvata.
    Vidim da si baš uplašena, ali mislim da nemaš razloga paničariti.
    Ne znam koliko godina imaš, prosurfaj malo o produženim krvarenjima kod žena iza četrdesete pa ćeš vidjeti da to nije baš rijetko.
    Mislim da oni uvijek rade phd analizu, za svaki slučaj.
    Probaj nazvati svoju ginekologicu, nek te utješi

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Mene najviše brine anestezija, nakon onih horor priča o kiretažama bez anestezije ili s nedostatnom lokalnom anestezijom,
    brr...
    Ako netko zna kako rade u Petrovoj, utješite me.
    Pitala sam tetu kod koje sam se naručivala za EKG i nije mi htjela reći

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Možda ne zna!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    otišao mi post...
    Nije mi htjela reći, nešto kao to će anesteziolog odlučiti

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj sofia prvotno napisa Vidi poruku
    Mene najviše brine anestezija, nakon onih horor priča o kiretažama bez anestezije ili s nedostatnom lokalnom anestezijom,
    brr...
    Ako netko zna kako rade u Petrovoj, utješite me.
    Pitala sam tetu kod koje sam se naručivala za EKG i nije mi htjela reći
    Iz iskustva (SD) - meni je u najboljem sjećanju ostao zahvat histeroskopije s polipektomijom, koji je rađen u općoj anesteziji. Zaspiš i ne znaš ništa... Ali poslije se dugo duuugo nisam mogla oporaviti, jako teško sam došla k sebi. To vjerojatno ima više veze s mojim organizmom nego sa samim zahvatom. Nije me ništa boljelo, ali sam kasnije bila mamurna kao nakon teškog pijanstva. Sjećam se da nisam bila u stanju s mužem razgovarati telefonom ni drugi dan, dugo mi je trebalo da se priberem. Sam zahvat je prošao ok, ali to mi je jedino takvo iskustvo.

    Kod ostalih kiretaža koje sam iskusila s lokalnom anestezijom, širenje ušća maternice je znalo biti bolno... Tražim pravu riječ, možda bi bolje bilo napisati "ne baš ugodno", jer ne radi se o klasičnom osjećaju boli (dobije se anestezija, dolantin ili nešto slično) nego liječnik mora fizički proširiti ulaz u maternicu da bi mogao ugurati instrumente i obaviti to što treba, a tijelo se opire. Štajaznam, kao kod zubara - dobiješ anesteziju - ne boli kao bez anestezije, ali to još uvijek ne znači da nije neugodno. Osjećaj straha pojačava neugodu. Najbolji savjet koji sam dobila od osoblja bio je da se pokušam opustiti. S druge strane, kad već moramo tamo biti - znamo da je za dobru svrhu - to prođe i brzo se zaboravi. Sretno!

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj sofia prvotno napisa Vidi poruku
    otišao mi post...
    Nije mi htjela reći, nešto kao to će anesteziolog odlučiti
    Naravno da on odlučuje
    Na teti je samo da ti popila loptice i da papir

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da on odlučuje
    Na teti je samo da ti popila loptice i da papir
    Ne razumijem što želiš reći...

    Jesi li ti bila u Petrovoj na kiretaži?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Hvala Peterlin!

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj sofia prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem što želiš reći...

    Jesi li ti bila u Petrovoj na kiretaži?
    Nisam bila nigdje
    Ali EKG radi teta koja ima veze sa kardiologom ili internistom i sestra je ,a anesteziolog je doktor koji sve skupi na kup i odluči u kojem smjeru ide anestezija,ovisno o nalazima
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.11.2020. at 14:38

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Jelena dozvolićeš da ja ipak bolje znam gdje sam bila i koga sam pitala.
    Dakle, bila sam u anesteziološkoj ambulanti i pitala sam sestru koja tamo radi.
    Isto tako znam tko je anesteziolog, kardiolog i internista.
    Jedino ne znam što mi ti pokušavaš reći svojim postovima
    Stvarno si me zbunila

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Eto primjera mog
    Prvi porod sc totalna
    Drugi i treći sc spinalna
    U drugom sam očekivala totalnu dobila spinalnu,za treću više nisam imala viziju kaj će biti

  42. #42
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Sofija ja sam bila u Merkuru i ja sam dobila sedaciju tako se to zove i tako to pise u otpusnom.
    E sad koja je razlika izmedu toga i opće ne znam...samo znam da sam zacorila nisam ni vidjela sta radi ni osjetila probudila sam se vec su me vozili na odjel...i poslije me nije nista bolilo.
    E sad ova cura kaj je bila sa mnom isto tako imala sedaciju i njoj radili kiretazu i bili joj ok.
    Tak da sam ja zadovoljna...koliko se ja kuzim u to razlika izmedu opce i sedacije je u duljini...sedacija krace traje ne guraju ti tubus u usta i brzo jako dodes k sebi.
    E sad to je moje iskustvo...sad kak rade u Petrovoj ne znam...iako mi susjeda mislim negdje prosle godine isla na kiretazu u Petrovu i isto ju uspavali i bili joj ok.
    A sto se tice poroda ja imala dva carska i oba spinalnom anestezijom...jer je dr rekao da je to bolje...i bilo mi ok nis nisam osijetila.

  43. #43
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    E ovak sada citam otpusno i pise nalaz uzv sljedece:
    Uterus u AVF, korpus uterusa mjeri 83x58cm, endometrij mjeri 24mm, desni jajnik 23.4x16mm,lijevi jajnik 22x16mm. Retrouerino nema slobodne tekucine, u rodnici osrednje crvenkaste krvi, nakon brisanja se pokaze porcija koja je konicna,epitelizirana,zatvorena. Uterus u AVF-u tvrd,gibljiv,palpacijski neosjetljiv.
    Eto to mi pise jel se netko kuzi kaj to sve skupa znaci.

  44. #44
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Normalan naz nakon pregleda maternice, vrata maternice i jajnika.
    Sedacija znači da te omame.
    Budna si, ali opuštena.
    Ja sam dvaput tako radila kiretažu i jednom na živo i dvaput samo uz lokalnu anesteziju.
    Uz sedaciju ide i lokalna.
    I to mi se čini najbolje.
    Na živo je bilo u Petrovoj. Davno.
    Uz lokalnu na Svetom Duhu i uz sedaciju i lokalnu kod privatnog ginekologa.
    Svaki put je uzorak išao na phd analizu.
    To je uobičajen postupak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #45
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nemrem editirati.
    ...normalan nalaz
    Je trebalo pisati u prvoj rečenici


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #46
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Kaj velis svi ti parametri su ok...cini mi se da je ova vrijednost malo uvecana.
    Da znam da nakon kiretaze obicno ide na analizu...samo me frka kakav ce biti nalaz.
    Iskreno ne znam samo znam da ja bas nista nisam osjetila tj nisam bila pri svijesti...ono kao da sam spavala vrlo kratko.
    Joj boze Tanci kak je bilo to na zivo pa to boli jako sigurno.

    A daj mi reci jel te poslije kiretaze ista bolilo. Ja onak nekak osjećam tupu bol povremeno...pogotovo kad sam dosta u pokretu

  47. #47
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Osjeti se nešto. Ne bih rekla baš da je to neka bol.
    Meni je to bilo kao menstrualni bolovi.
    Ništa strašno.
    Oko phd nalaza ne paničari.
    Radiš si dodatni stres bez veze.
    Ovo što prolaziš je zapravo normalno jer kod mnogih žena je isto u perimenopauzi.
    Endometrij (sluznica maternice koja se ljušti prilikom menstrualnog krvarenja) "poludi" i previše nabuja i otud jako krvarenje i izljevi.
    Sve se to događa zbog hormonalnog disbalansa. Zato ti je dr i dao progesteron za početak (Duphaston, Provera)
    Ponavljam, sve bu dobro.

  48. #48
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    E da. U ovom tvojem nalazu je jedino endometrij prevelik- 24 mm.
    Koliko se sjećam, normalno je do 12 mm.
    Zato si i krvarila toliko jako.
    Sad su ti ga ostrugali i bude ok.

  49. #49
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    A zakaj dode do tog velikog endometrija...isto zbog hormona....ili ima i drugih solucija

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    A zakaj dode do tog velikog endometrija...isto zbog hormona....ili ima i drugih solucija
    Zbog hormona. To je prilično nepredvidivo. Meni se čini da ti je ovo samo od zuba (zuba vremena, naravno). Ljudski hormonski sustav je složen... Štitnjača, hipofiza, jajnici - nisam medicinar, pa ne znam detalje, ali dovoljno je pogledati na podforumu potpomognute oplodnje s kakvim se sve dijagnozama žene susreću.

    S druge strane, i zdravim ženama nakon četrdesete godine (u prosjeku - nekom ranije, nekom kasnije), funkcija jajnika počinje polako slabiti, ali ne ide to postupno, nego često zna podivljati - malo rade previše, malo uopće ne rade, pa se opet probude i tako... Ovo tvoje stanje je tipično za perimenopauzu. Debljanje sluznice je česta pojava, kao i neredovite menstruacije, valovi vrućine (valunzi), poteškoće sa spavanjem, sklonost debljanju, teškoće koncentracije....Da ne nabrajam, vidi ovdje: https://poliklinika-mazalin.hr/blog/...BoCCukQAvD_BwE.

    Mirno pričekaj phd nalaz (cca 10 dana do 2 tjedna) pa ćeš vidjeti što i kako dalje. Sretno! Vjerujem da će sve biti u redu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •