Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Krvarenje

  1. #51
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Hvala Peterlin na detaljnom objasnjenju...ali od tih predmenstrualnih tegoba nisam imala nista osim tih neredovitih mengi.
    Ma citam svasta na netu pa se isprepadam...nis nema vise citanja cekam nalaz i to je to. Hvala svime.

  2. #52
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Evo mene opet sa problemom i pitanjem....evo sad malo prije bila na wc obrisem se i na papiru onako malo krvavo. Vec sam sva isprwpadana opet me sve streca boli...ma koma...polidit cu.
    Dakle kiretaza bila 15.11. nakon toga tipa 3-4 dana krvarila znaci tipa 19....danas 29....19 dana proslo to mi je bas ono rano...ne znam kak to ide inace....

  3. #53
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Da definitivno curka ali ne jako kao ono prvi dan menge

  4. #54
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    drzi se domy <3
    najcesce zaista bude samo privremeni hormonski disbalans.

  5. #55
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Joj hvala na utjehi...sad cekam u bolnici nalaz

  6. #56
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Evo veli dr da je nalaz ok...da je to poljedica poremecaja hormona...kao to je pod "normalno" za moje godine

  7. #57
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Sofia kak je tebi proslo

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Ja imam zakazanu kiretažu za deset dana. Ako sve prodje ok i nalaz bude dobar, stavit ću Mirenu.
    Ja inače imam oduvijek obilne menstruacije, zadnju godinu -dvije su to izljevi, stalno sam anemična.
    Nadam se da će mi Mirena riješiti te probleme.
    Drago mi je što je kod tebe sve ok

  9. #59
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Sofia kak je prosla kiretaza.... jel sve ok...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Lp cure, postavila sam isto pitanje ali na trudničkom djelu foruma, pa su mi cure rekle da ovdje pišem. Počet ću od kraja, ja sam 7.1.bila na kiretaži tj.stručnije fragmat... ablaciji ( struganje, sauganje i uzimanje uzorka). Vise puta sam u svom životu bila uplašena ,ali ovo čekanje da li mi je nalaz pozitivan na rak maternice, uh..
    Sad početak, ja sam oduvijek imala dismenoreje ( bolne i obilne menstr.) , sa 18god.izgubila sam jedan jajnik radi dermoidne ciste..
    A onda, sa 27god., je počela moja 8mogodišnja borba sa neplodnošću. Mnoge cure su me u tom djelu foruma ovdje i znale tada smo se borili za hrv zakon o MPO, itd.
    Na kraju sam u Mariboru zatrudnila i na samom kraju trudnoće, izgubila svog Ivana. ( sindrom vezan uz masivno zgrušavanje trombocita)..
    Kasnije sam otišla, ni sama ne znam kako, po svog smrzlića, i moj sin sada ima 10godina.
    Nekako je onda gin razdoblje splasnulo.
    Da, imala sam dismenoreje i dalje ali..
    E onda sam došla u godine 40+.
    Menzisi sve jači i bolniji.
    Sada sam 46god, zadnje dvije menge bile su pakao. Ona u 12mj izbacila je ugruške od 7,8cm i 2cm debljine. Njih hrpu. Tu poč

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Prekinula me poruka, isprike..
    Dakle, menzis u 12mj. Izbacio je te ogromne ugruške. Ja nisam bila u stanju ma ništa, osim ležati. Otišla sam gin, i s obzirom na moju krv , dobila sam hormonske tablete Jubrele, bez estrogena, samo progesteron. Sačekala 1 dan i krenula, meni je svakim danom bilo lošije, i prekinula sam. 14ti dan od obilnih krvarenja otišla sam gin i ona me poslala hitno u bolnicu na pregled i vjerovatno kiretažu. Bio je to 7.1.
    Maternica mi je bila 10cm, volumena 158ml..
    Puna krvi.
    Pod opčom anestezijom su sve napravili i za par sati isla sam doma.
    Nije bilo tako strašno, osim sto sam morala po stepenicama i umrla od boli.
    Ok da, boli.
    Ali ok..
    19ti dan nakon išla sam sa autom na drugi kraj grada. 20ti dan ja sam umirala od bolova.
    Bila sam vani sa psom, jedva se vratila doma.
    Ne mogu sjedit. Teško mi je duže tako. Osječaj mi je kao da imam kuglu u maternici. Poslala sam urin doktorici, urin je bio ok. Nije upala.
    Jednostavno auto je koma, i zamaranje.
    Bila sam već na jednoj uzv kontroli, bolnoj.
    No tad ništ nisam rekla jer je bilo tek 2 tjedna iza..
    Eto..moje storije..
    Šta i kako dalje..
    Rekli su mi s obzirom na sve, ako nastavim sa tako užasnim krvarenjima 3mj nakon, da bi išli sa ablacijom endometrija. Ipak imam 46..
    Spiralu hormonsku , to nebudemo.

    Ima li tko sličnih iskustava?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Ovaj petak idem na kontrolu. Bolovi jesu dosta manji ali nisu nestali. Tu želim uvrstiti i problem sa stolicom, svaki dan idemo oko 5,6x. I osječam bolove u crijevima. No... ne kužim više što ne boli.. jedva čekam petak..

  13. #63
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Martina123, sjećam se naravno tvoje teške priče . Nisam znala da imaš tako velikog dječaka. To je divno.

    Zašto nećeš Mirenu? Imaš li endometriozu? Meni to što opisuješ jako sliči na endometriozu. Kako s miomima stojiš?
    Ja sam se bila preporodila s Mirenom. Ako imaš endometriozu, možda ti se na crijeva preselila. To će ti teško netko moći dijagnosticirati bez kirurškog noža. Možeš tumorske markere izvaditi. Premda, oni se vani odbacuju kao mjerilo, jer su često nepouzdani, kod nas se još uvijek gledaju.

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Martina123, sjećam se naravno tvoje teške priče . Nisam znala da imaš tako velikog dječaka. To je divno.

    Zašto nećeš Mirenu? Imaš li endometriozu? Meni to što opisuješ jako sliči na endometriozu. Kako s miomima stojiš?
    Ja sam se bila preporodila s Mirenom. Ako imaš endometriozu, možda ti se na crijeva preselila. To će ti teško netko moći dijagnosticirati bez kirurškog noža. Možeš tumorske markere izvaditi. Premda, oni se vani odbacuju kao mjerilo, jer su često nepouzdani, kod nas se još uvijek gledaju.
    Potpis...

    Meni je mirena spasila nekoliko godina života. Razumijem da nije za svakoga, ali meni je puno puuuuno pomogla. Preporodila sam se, nakon puno kiretaža tijekom godina u kojima sam imala menstruaciju.
    Upravo je mirena za mene bila dobro rješenje, dok hormonska aktivnost nije prestala.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.02.2022. at 10:26

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Možda će ovo zvučat kao da sam kukavica, ali meni vam se javio doslovce ptsp od ginekologa. Nemojte se smijat. Ja se tresem kad odlazim na pregled. Tu u Njemačkoj sestra nije prisutna na pregledu, samo doktorica. Prije bi me uvijek sestre drzale za ruku. Da, uspjela sam dobiti Aleksandra. On je naš zlatni paket, i najveći projekt u životu. Upravo zbog toga svega mi je moja ginička rekla da ona ne bi spiralu samnom. Nego tu ablaciju.. Nikada mi nitko nije spominjao Endometriozu vidite... ali upravo to, bude mi teško hodat nakon nekog vremena..

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Martina123, sjećam se naravno tvoje teške priče . Nisam znala da imaš tako velikog dječaka. To je divno.

    Zašto nećeš Mirenu? Imaš li endometriozu? Meni to što opisuješ jako sliči na endometriozu. Kako s miomima stojiš?
    Ja sam se bila preporodila s Mirenom. Ako imaš endometriozu, možda ti se na crijeva preselila. To će ti teško netko moći dijagnosticirati bez kirurškog noža. Možeš tumorske markere izvaditi. Premda, oni se vani odbacuju kao mjerilo, jer su često nepouzdani, kod nas se još uvijek gledaju.
    Imam, rekla mi je ginička jedan miom na vanjskom djelu pa nisam na to reagirala, nije ni ona. Nekih 2cm..

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Ne znam za tumorske markere?.. Meni su sada samo testirali uzorak na karcinom maternice, ali to nije to?

  18. #68
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nisam zapamtila da si u Njemačkoj. Znam kako tamo funkcionira. Ginekolog mora u satu određeni broj pacijentica odraditi. Nalaze gotovo nikada ne dobiješ u ruke, nego samo doktori gledaju. Čovjek se glupkasto osjeća. Tebi su očito tkivo maternice slali na analizu. To je OK. Markeri se rade iz krvi i puno su manje pouzdana mjera za rak. Za endometriozu naši gledaju marker Ca125. Ona se teško samo preko UZV vidi. To je prilično benigna bolest, što se smrtnosti tiče, ali može biti vrlo neugodna i odgovara tvom opisu. Meni ju u Njemačkoj nisu dijagnosticirali dok nisam došla pod nož na hitnoj.

    Ja te razumijem da imaš otpor prema ginekolozima. Svejedno ne razumijem argument da je ablacija OK, a Mirena nije. Opet trebaš doći kod dr. Ja bih povela nekoga na pregled da me drži za ruku. Sama ugradnja traje vrlo kratko. Ne znam kakvi su ti doktori, ali moje iskustvo je da drže odmak od pacijenta. Rijetko naletiš na nekog toplog. Možda da razmisliš da ti u Zagrebu netko privatno ugradi. Imaš svu pažnju svemira. Npr. dr. Grujić ili dr. Ulla Marton. Ja sam godinama patila. Ove neke nuspojave nakon ugradnje su kamilica prema onome što prolaziš.

    Pitaj dr misli li da imaš endometriozu. Tu kod Zg imaš u Radiochirurgiji dr. Barišića koji je baš specijalist za endometriozu, odličan je. Ili možeš u Austriji imaš u Linzu npr. centar za endometriozu:
    https://www.kepleruniklinikum.at/ver...trum/ambulanz/
    Ili u Villachu imaš dr. Elisabeth Janschek. Ne znam što ti je zgodnije.

    Sad ja pišem kao da zbilja imaš. Ako nemaš, ne znam što bih ti preporučila. Da izbjegneš ta krvarenja ti je Mirena spas. A ako su endometrični bolovi onda i za to, Ako nisu, onda ne znam.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Točno to Jelena, sve si točno napisala vezano za giniće u Njemačkoj. Nisam onda bila u Njem, preselila sam prije 5 godina. Puno, puno ti hvala. Sad ću vidjeti nova krvarenja nakon kiretaže, na to još čekam. Pa ću ipak razmisliti o Mireni.. Hvala za sav info.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam zapamtila da si u Njemačkoj. Znam kako tamo funkcionira. Ginekolog mora u satu određeni broj pacijentica odraditi. Nalaze gotovo nikada ne dobiješ u ruke, nego samo doktori gledaju. Čovjek se glupkasto osjeća. Tebi su očito tkivo maternice slali na analizu. To je OK. Markeri se rade iz krvi i puno su manje pouzdana mjera za rak. Za endometriozu naši gledaju marker Ca125. Ona se teško samo preko UZV vidi. To je prilično benigna bolest, što se smrtnosti tiče, ali može biti vrlo neugodna i odgovara tvom opisu. Meni ju u Njemačkoj nisu dijagnosticirali dok nisam došla pod nož na hitnoj.

    Ja te razumijem da imaš otpor prema ginekolozima. Svejedno ne razumijem argument da je ablacija OK, a Mirena nije. Opet trebaš doći kod dr. Ja bih povela nekoga na pregled da me drži za ruku. Sama ugradnja traje vrlo kratko. Ne znam kakvi su ti doktori, ali moje iskustvo je da drže odmak od pacijenta. Rijetko naletiš na nekog toplog. Možda da razmisliš da ti u Zagrebu netko privatno ugradi. Imaš svu pažnju svemira. Npr. dr. Grujić ili dr. Ulla Marton. Ja sam godinama patila. Ove neke nuspojave nakon ugradnje su kamilica prema onome što prolaziš.

    Pitaj dr misli li da imaš endometriozu. Tu kod Zg imaš u Radiochirurgiji dr. Barišića koji je baš specijalist za endometriozu, odličan je. Ili možeš u Austriji imaš u Linzu npr. centar za endometriozu:
    https://www.kepleruniklinikum.at/ver...trum/ambulanz/
    Ili u Villachu imaš dr. Elisabeth Janschek. Ne znam što ti je zgodnije.

    Sad ja pišem kao da zbilja imaš. Ako nemaš, ne znam što bih ti preporučila. Da izbjegneš ta krvarenja ti je Mirena spas. A ako su endometrični bolovi onda i za to, Ako nisu, onda ne znam.
    Zašto si i kako završila pod nožem u Njemačkoj?

  21. #71
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Godinama povracanje i proljev pocetkom ciklusa. I naravno bolovi. Kad sam na hitnoj zavrsila nisam mogla glavu drzati da povraćam, niti hodati. Na kraju ileus zbog endometrioze.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Meni je danas prvi dan menzesa tako da sam odgodila posjet do idućeg puta proljevi na početku ciklusa, isto.. povraćanja ne... Žao mi je..

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Bila kod giničke i uzela uputnicu za bolnicu, odjel Endometrioze. 28.2.je termin za kontrolu. Bolovi su tu, u leđima, ispred.. Stolica prečesta ( Linex mi ne pomaže).. probadanje, napuhnutost.. Stolica ko mekana, i ko u pločicama, malim koje se raspadaju..Stalno me traži na toalet, često obavim, ponekada i samo malo.. Ugl držim se, zbog svih, ali da je jednostavno, nije..

  24. #74
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Sretno!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •