Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Božić i naši sugrađani u potrebi

  1. #1
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno Božić i naši sugrađani u potrebi

    Kao i svake godine, u ovo doba se sjetimo naših sugrađana u potrebi. No s obzirom na situaciju, teško ćemo na isti način kao dosada pomagati. Već sam pisala na drugoj temi, za sad sam upakirala višak ispravnih, urednih i novih igračaka i školskog pribora u crveni križ. Rekle su mi žene da će skupljati hranu u marketima i da mogu donjet zapakirane slatkiše za djecu.
    Dajte još ideja kako se može u ovo vrijeme korone pomoći ljudima koji trebaju našu pomoć.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 19.11.2020. at 16:53

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Igračke i dječja odjeća - Nazorova i drugi domovi za djecu bez roditeljske skrbi,
    SB Gornja Bistra - ranije smo volontirali, a sad ćemo samo odnijeti stvari (deterdžent, omekšivač, pelene, čokolino...)
    Starije osobe - Kap dobrote prima donacije hrane koja ima dugi rok trajanja, ali uvijek ih nazovem prije nego im odnesemo paket
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.11.2020. at 19:49

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Župni Caritasi

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Poklonit ću odlične tople zimske čarape koje je moja mama štrikala mom bivšem, i koje su uredno njemu grijale noge proteklih zima, a ko nove su, ljudima koji ih više zaslužuju.

    Napravit ću paprenjake i stavit ih s čarapama na kukice dobrote. Naravno, ne ako ispadnu očajno.

  5. #5
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Peterlin, znam za igračke i domove, ali mi nismo u velikom gradu, nemamo osim crvenog križa i Caritasa druge ustanove. Prošle je godine Index imao akciju po domovima radili popise, a čitatelji kupovali poklone i slali poštom. Ali ne znam hoće li i ove godine. Tu smo isto sudjelovali.
    Hoće bit takvih ili sličnih akcija jel znate?

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ne znam hoće li index objavljivati, ali ja sam vidila da je jedna udruga objavila za splitske domove takav popis

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    na Fejsu sam vidjela da se može donirati za Dnevni boravak za beskućnike (u Zagrebu).
    Posljednje uređivanje od emily : 20.11.2020. at 07:49

  8. #8
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, znam za igračke i domove, ali mi nismo u velikom gradu, nemamo osim crvenog križa i Caritasa druge ustanove. Prošle je godine Index imao akciju po domovima radili popise, a čitatelji kupovali poklone i slali poštom. Ali ne znam hoće li i ove godine. Tu smo isto sudjelovali.
    Hoće bit takvih ili sličnih akcija jel znate?
    U Zagrebu Humana nova prima donacije odjeće i stvari.

    Inače, sve njih treba nazvati i pitati primaju li donacije, jer zbog epidemioloških mjera za Uskrs nisu primali, a vjerojatno je tako i sada.

    Nazorova je otvorena: https://domzadjecu.hr/wp/hr/doniraj
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.11.2020. at 08:02

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Ima i Pučka kuhinja sa Svetog duha, donacije
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.11.2020. at 08:05

  11. #11
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da su to informacije od vremena kad je sve bilo normalno
    vidim da pozivaju volontere, moja kcer je htjela volontirati i javila im se - rekli su ništa zbog korone. kad prođe epidemija, nek se onda javi

  12. #12
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    To mi vodi prijateljica i stvarno sve najbolje o njima, koliko su oni napravili za siromasniju djece nece nitko nikada. Ako možete svakako uplatite, zovite, nama jedna kava a njima tako puno!

  13. #13
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    To mi vodi prijateljica i stvarno sve najbolje o njima, koliko su oni napravili za siromasniju djece nece nitko nikada. Ako možete svakako uplatite, zovite, nama jedna kava a njima tako puno!
    Divni ljudi i stvarno divna i vrijedna akcija. Ima i kod na jednom od ovih linkva kojeg se moze skenirati mobilnim bankarstvom i tako lakse uplatiti!

  14. #14
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja isto preferiram poklone, nego novce. Volila bi da ima i kod nas više takvih udruga koje primaju i odjeću, obuću, kućanske potrepštine. Imam i takvih stvari brdo, za kuću.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto preferiram poklone, nego novce. Volila bi da ima i kod nas više takvih udruga koje primaju i odjeću, obuću, kućanske potrepštine. Imam i takvih stvari brdo, za kuću.
    Ovo vrijedi i za nas. Obično nazovemo Kap dobrote i pitamo što im treba - deke, hrana i slično - pa im to odnesemo. Možemo, jer su nam u susjedstvu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.11.2020. at 13:33

  16. #16
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mi također nosimo u udruge i isto pitamo što im treba. Tako da ne moramo nagađati nego odnesemo onda što kažu.

    I imamo nekoliko obitelji kojima pomažemo financijski, ali njima uvijek damo novac. Tako ćemo i za Božić, uz poklončiće za djecu. Mi u biti preferiramo novce zato što si onda oni sami mogu uzeti ono što im treba i možda rasporediti puno bolje nego što bi mi, ne znam..

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi također nosimo u udruge i isto pitamo što im treba. Tako da ne moramo nagađati nego odnesemo onda što kažu.

    I imamo nekoliko obitelji kojima pomažemo financijski, ali njima uvijek damo novac. Tako ćemo i za Božić, uz poklončiće za djecu. Mi u biti preferiramo novce zato što si onda oni sami mogu uzeti ono što im treba i možda rasporediti puno bolje nego što bi mi, ne znam..
    To je u redu, kad potrebitima daš novac u ruke. Ja ne volim novac uplaćivati na razne račune s kojih bi se onda trebalo davati potrebitima, jer tu nikad ne znam je li novac dopro do onih kojima je namijenjen.

  18. #18
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To je u redu, kad potrebitima daš novac u ruke. Ja ne volim novac uplaćivati na razne račune s kojih bi se onda trebalo davati potrebitima, jer tu nikad ne znam je li novac dopro do onih kojima je namijenjen.
    Također. Ovako kad dam direktno, sigurna sam.

  19. #19
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je SOS selo Lekenik, otkako sam čitala i gledala o onoj maloj Kristini, nekako na vrhu liste....

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Za Bozic ipak idem na klasiku, pomazem lokalne udruge koje nose pakete s hranom, igrackama i potrepstinama ugrozenima.
    Na radnom mjestu susrecem dosta djece cije obitelji su iznimno siromasne. Strasno mi je bilo kad mi je prosle godine jedan djecak rekao da za Bozic zeli cokoladu Zato sam odlucila ove godine pripremiti male slatke paketice i podijeliti im kad dodju.

  22. #22
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Evo jedne obitelji u potrebi. Ne poznam ih, ali ocito im je tesko.
    https://www.jutarnji.hr/life/zivotne...inova-15035379

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Socijalna samoposluga u Sigetu prima donacije u prehrambenim artiklima i higijenskim potrepštinama svaki dan na adresi Siget 18a, od 8 do 15h.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja obrnuto, pogotovo sad izbjegavam dodatne odlaske u shoppinge i nanasanje stvari na lokaciju. Preferiram novcane uplate. Ako ne moze novcana uplata, najcesce odustanem i onda pomazem poznate (novcanim uplatama najcesce). Al to je nevezano za Bozic i za blagdane..to i inace.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.12.2020. at 13:06

  25. #25
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Meni se nakon oglasa na njuškalu javila jedna udruga da skupljaju za 64 obitelji donacije da mogu poslat poštom. Još ću to poslat, već sam tipa 10 paketa poslala s školskim priborom, igračkama, odjećom i slatkišima. Žao mi jedino poštarina pustih. Ali kad nisam u velikom gradu da mogu izravno odnjet. A i ti su ljudi većinom po Slavoniji i zagorju. Samo 2 iz dalmacija mi se javilo, zanimljivo. Očito još ima zaliha od turizma kod nas.

  26. #26
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    “Kuca ljubavi” u Zg, Savica Sanci, gdje su smjestene maloljetne trudnice i mame nakon poroda, traze hranu za bebe, pelene, higijensk potrepstine i sl. Ja sam nosila i robu, igracke, kolica, ne znam primaju li to sve trenutno radi situacije.

  27. #27
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    https://www.index.hr/mobile/indexzelja

    Popis želja iz domova za djecu i umirovljenike.

  28. #28
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.index.hr/mobile/indexzelja

    Popis želja iz domova za djecu i umirovljenike.
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2237222.aspx

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.index.hr/mobile/indexzelja

    Popis želja iz domova za djecu i umirovljenike.
    Već je sve ispunjeno, predivno!
    U domovima za umirovljenike je sad stvarno tužno zbog korone, nema posjeta, a u većini ne smiju ni izlaziti iz soba i družiti se, aktivnosti su im uglavnom otkazane. Vjerujem da će ih ovi pokloni jako razveseliti.

  30. #30
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Diiivno, i ja sam sad vidjela!
    Kako se brzo riješilo, kad sam si ja uzimala želje bilo ih je taman negdje pola ispunjenih. Baš lijepo.

    Bili su mi baš slatki i simpatični umirovljenici sa željama za mekanim keksima.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    A kad vidim želju: "šal i rukavice ili kapa." Ili
    Baš je za stati i zamisliti se.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    dok sam ja čekala djecu da se odluče, sve je riješeno

    ali baš me zanima, hoće li baš sve i biti ispunjeno... neke želje koje su imali mladi sam morala guglati (neke kutijice za slušalice dostupno samo preko amazona ili sl.; autić na daljinski neki posebni isto nema... )

    uglavnom, otkrila sam da ima dom za mlade blizu mene, nešto ćemo smisliti pa ostaviti na pragu ...

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Vrijeska ovo je

  34. #34
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi smo prošle godine stigli dosta poslat. Ali neka nema slobodnih, bolje tako.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Jel zna itko jel se skupilo dosta novaca za Maria Puškarića? Nemam fb, preko 24sata sam vidjela za akciju pa uplatila, voljela bi znat jesu li uspjeli skupit dovoljno novaca...

  36. #36
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Uplatila sam za paketić za jedno dijete u bolnici: https://nabolnickimdaskama.pricajmi.hr/

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Uplatila sam za paketić za jedno dijete u bolnici: https://nabolnickimdaskama.pricajmi.hr/
    Hvala ti, uplatila i ja, ne bih imala pojma da postoji takva jednostavna mogucnost bez obilaska ducana, spremanja necega, dostave necega na lokaciju x, to mi je i inace problem organizirat, a sad ciljano nastojim minimizirat obigravanja po ducanima dok traje BING frtutma.

  38. #38
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2239632

    Ako netko ima višak smartphone koji vam ne treba, baš lijepa akcija.

    Ne znam jel sad navedeno po društvenim mrežama, jutros nije bilo, ali može se slati i na adresu: Sveti Duh 64, šalter informacija s oznakom #obiteljnadar, 10 000 Zagreb

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •