Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: IPL uređaj, iskustva i preporuke

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno IPL uređaj, iskustva i preporuke

    odlučila sam investirati u IPL uređaj
    molila bih iskustva i preporuke

    dobila sam preporuku korisnika za philipsov lumea prestige
    https://www.philips.hr/c-m-pe/uklanj...lters=LUMEA_SU
    al tih lumea ima više modela, različite cijene, pretpostavljam da bi najskuplja trebala biti najbolja, ali je li to tako?
    kako odabrati?


    isto je preporuka, ali iz druge ruke za smoothskin pure, na osnovnu recenzija
    https://www.smoothskin.com/hr/products/smoothskin-pure/

    čitam da je pak jedino braun odobren od strane FDA

    budući da baš nije mala investicija htjela bih bit sigurna da ću dobro izabrati

  2. #2
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Uh, pratim

  3. #3
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ima negdje cijela tema ali se ne zove ipl jer u jednom trenu skrenula na tu temu .. ne sjećam se ni gdje ni kako se zove, nesto o uklanjanju dlačica
    Iskustva su da većinom imamo Lumeu

  4. #4
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja imam Lumeu, onu prvu.
    Kupljena je prije 6-7 godina i još uvijek radi.
    I radi super!
    Samo treba biti uporan.
    I imati tamne dlake, mislim da na svijetlima ne radi dobro..
    Ja se ne blicam cijele godine jer mi se ne da..
    Nego krenem u 4. mjesecu s nogama i bikinijem..
    I onda uživam cijelo ljeto bez dlaka..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja razmišljam o kupovini.
    I čula sam da je Braun najbolji.
    Pratim...

  6. #6
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Nakon dugog neckanja sam kupila Braun prije nesto vise od pola godine i stvarno ne znam kako sam zivjela bez njega do sada. Nema urastanja, dlake koje narastu su tanke, a ja sam bas (bila) cekinjasto dlakava. Dugo sam proucavala koji aparat kupiti i na kraju se odlucila na ovaj jer ima funkciju gdje samo drzis gumb i klizes po kozi dok on blica. Obje noge + prepone su gotove za pola sata.
    Trebalo mi je sto godina da skuzim razliku u modelima od 400 i 250 eur na kraju je ispalo da je marketinski trik jer je ovaj skuplji dolazio s nekom fensi torbicom i ziletom, a aparati su isti. Tako da pripazi na te detalje kad gledas.

    I tako sad imam divne, glatke i bezdlacne noge, a u lockdownu smo s prekidima od treceg mjeseca. :tragedija:

  7. #7
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja Lumia isto ima gumb koji držiš i stalno blica.
    Nemam pojma o razlikama, imam je vec godinama i sad se blicam mozda 1x u 2 mjeseca, dlake mi vise skoro uopće ne rastu...

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    joj ja bih volila da moja ima taj gumb, ali nema, i još treba proći koja sekunda između
    i volila bih da ima malo veći prozorčić
    ali i dalje sam zadovoljna, imam lumeu
    isto ko lolamo, zimi mi se ne da pa zarastem (ali ne onako kakva sam bila prije), negdje u proljeće krenem i do ljeta se sredim, onda preko ljeta opet ne blicam jer potamnim, i do kraja se opet počnu pojavljivat ali ne previše
    razlika u odnosu na ranije kad sam se samo brijala - drastična, jer kad i izrastu one su puno rjeđe i tanje pa se ne vide
    što se tiče različitih modela, točno, ima tih nekih nebitnih faktora, po meni je bitno pogledati za šta je sve, npr ako ima nastavak za lice, a tebi ne treba za lice, onda ne treba trošit više na taj
    da može bez kabela meni je nebitno, kao i torbice, dizajn..

  9. #9
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se blicam cijele godine jer ponekad idem na bazen. Ali kažem, sad sam na tempu od 1x u dva mjeseca, otkad sam se vratila s mora sam se blicala 2x
    Moja ima taj gumb ali isto ima malu pauzu između bliceva dok se "napuni" jer se blicam na najjače (5)
    Bez kabla se nikad ne blicam jer onda punjenje traje još dulje (iako ima i tu funkciju - ionako se uvijek blicam doma gdje imam struje)
    Meni treba max 30min za pazuhe, bikini i potkoljenice, ostalo ne blicam.
    Realno mogla sam i neki jeftiniji model, mislim da se samo razlikuju po broju nastavaka (moja ih ima 4 - regularni, pazuh, bikini, lice)

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Treba vrebati akcije. Često takve uređaje drže trgovine s elektronikom - evo primjera: https://www.svijet-medija.hr/gg/186/.../brand/Philips
    ili https://www.links.hr/hr/search?q=epilator

  11. #11
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    ...

    I tako sad imam divne, glatke i bezdlacne noge, a u lockdownu smo s prekidima od treceg mjeseca. :tragedija:
    Ja i to i nemam m jer imam Mirenu... realno stvarno je tragedija je što ne živim u tropima, pa cijeli dan bit u japankama i majci na bretele i još svaki dan nakon posla na plažu - moj san

  12. #12
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Tema na kojoj se dosad o ovim aparatima pisalo je Depilacija intimnog područja, od ovog posta: http://forum.roda.hr/threads/78382-D...=1#post3057582

  13. #13
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A dajte mi recite, jel to funkcionira samo za prosječnu dlakavost ili je efikasno i za nas pojačano dlakave?

  14. #14
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ne vidim zašto ne bi funkcioniralo za pojačano dlakave
    bitno je jedino da su dlake tamne, a koža svijetla, na svijetlim dlakama lošije funkcionira

  15. #15
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Angie, funkcionira jako dobro za pojacanu dlakavost.

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    A dajte mi recite, jel to funkcionira samo za prosječnu dlakavost ili je efikasno i za nas pojačano dlakave?
    ANgie bitnije je pigment nego koliko je neko dlakav. Naime kod svijetlih osoba slabije radi (ili ti ga kod plavih)

  17. #17
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da. Što je svjetlija koža i tamnije dlake to su bolji rezultati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #18
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    pratim

  19. #19
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja kupila ovaj za lice i tijelo,moze na pazuh isto?

  20. #20
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon dugog neckanja sam kupila Braun prije nesto vise od pola godine i stvarno ne znam kako sam zivjela bez njega do sada. Nema urastanja, dlake koje narastu su tanke, a ja sam bas (bila) cekinjasto dlakava. Dugo sam proucavala koji aparat kupiti i na kraju se odlucila na ovaj jer ima funkciju gdje samo drzis gumb i klizes po kozi dok on blica. Obje noge + prepone su gotove za pola sata.
    Trebalo mi je sto godina da skuzim razliku u modelima od 400 i 250 eur na kraju je ispalo da je marketinski trik jer je ovaj skuplji dolazio s nekom fensi torbicom i ziletom, a aparati su isti. Tako da pripazi na te detalje kad gledas.

    I tako sad imam divne, glatke i bezdlacne noge, a u lockdownu smo s prekidima od treceg mjeseca. :tragedija:
    Munkice, molim te, kad stigneš, nalijepi nam link od tog tvog.
    Hvala

  21. #21
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A kako to funkcionira? Ja to uopće ne kužim. Pustim ih da rastu i onda po njima blicam...i onda?...one otpadnu ili što? Moje su tamne i ima ih ...muku mučim, pun mi ih je kufer. Ja bih uložila u to kad bih znala da to stvarno funkcionira dobro. I nije li da taj aparat ima određeni broj blicanja...što kad se potroši?

  22. #22
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ne, obriješ pa poblicaš, i onda one manje rastu
    ni slučajno blicat po izraslim dlakama jer te može opeć

    ima određeni broj blicanja, trajanje baterije itd, to piše na uređaju pa treba provjerit, ali sjećam se da je na mome pisalo da ima dovoljno za 7 godina redovite upotrebe

  23. #23
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    J-la, imam ovaj. Cini se da je opet poskupio.
    https://www.amazon.de/-/en/Braun-Sil...+pl5117&sr=8-3

  24. #24
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Hvala!
    U svakom slučaju je jeftiniji od Lumea.
    Ja kao i Mitovski, baš mi je dosadilo. A na nekom Braunovom sam vidjela da broj blicanja može biti više od 7 godina, ali nisam sigurna. Puno sam ih čitala

  25. #25
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bila sam u Elipsu neki dan i htjela sam si kupiti Braun- rasprodano.
    Onda sam otišla do Harvey Norman i tamo su ih imali, ali cca 1000 kn skuplje nego u Elipsu pa pripazite na cijene ako ćete kupovati.
    Ja čekam da Elipso dobije i uzet ću si Braun 5 jer je puno brži i čini mi se dugotrajniji od ostalih, a i dizajn mi se više sviđa.

  26. #26
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, obriješ pa poblicaš, i onda one manje rastu
    ni slučajno blicat po izraslim dlakama jer te može opeć
    Ja recimo noge uopće ne brijem, samo epilator. Jel može tako? Ili se to blica korijen? Ni ja ne kužim...pa to onda i više vremena na prvo brijanje pa onda blicanje. Ja ako obrijem noge peku me, prije par godina sam to napravila jer je bilo hitno i ajme meni sve crveno. Navikle se noge na čupanje...

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Blica se korijen. Tako da ne bi trebala epilirati nego brijati ili skidati kremom ili trimerom prije blicanja. U pocetku je malo kompliciranije zbog tog prvo brijanje pa blicanje, ali ako krenes usred zime do ljeta si vec u fazi da 1x u 6 tjedana poblicaš a da prethodno ni ne moraš ni obrijati jer ti dlake više skoro ne rastu (ja ih ipak uvijek obrijem ali budu full rijetke i skoro nevidljive).

    Ja na ovom Braunovom ne vidim gdje se podešava jačina blicanja? Meni je to bitno jer ponekad me peče ako mi je koža jako osjetljiva pa blicam na trojci, a većinu vremena sam ok pa blicam na petici, bikini kako kad podnekad 4 ponekad 5...

    Što se broja godina korištenja tiče - nemoguće je reći jer netko blica samo pauzuhe i potkoljenice a netko sve živo (ruke, cijele noge, trbuh...) - i naravno da onda ne traje jednako jer su deklarirani na broj bljeskova. Moja Lumea je deklarirana na 250.000 bljeskova, a koliko godina će to biti - ne znam. Za sad je nekih 3
    Također brzina blicanja ovisi i o veličini prozorčića kroz koji se blica, kod lumee je to 4cm2 i meni osobno deklariranih 9min/potkoljenica je točno kad radim na najjačem blicanju i kontinuiranim bljeskovima.

  28. #28
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    A kak se to odrazi na ispucane kapilare na nogama? Jel se smije onda uopce blicati?

  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    A kak se to odrazi na ispucane kapilare na nogama? Jel se smije onda uopce blicati?
    i kapilare se tretiraju ipl, samo ne znam je li ovaj kućni za dlake prilagođen i za to
    trebalo bi to malo istražiti

  30. #30
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Preko kapilara blicam bez problema. Madeže s druge strane treba izbjegavati jer imaju previše melanina i upiju previše energije (jednom sam jedan slučajno blicala i bio mi je malo naotečen par dana)

  31. #31
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ja imam jako puno madeža nije onda to opcija za mene...ostajem pri epilatoru čisto sam zadovoljna. Hvala na odg.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Masnice, tko ima problema s venama nije ni za njega .

  33. #33
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Vi što se blicate, koliko često radite epilaciju?
    Aparat sam tek uzela, prvo blicanje uradila u nedjelju, i proizvođač kaže da u početku to treba svake sedmice. Smijem li ja to više puta u toku sedmice? Npr pazusi, već bi mogla opet.
    Aparat je Braunov, Munkice nisam našla ovaj tvoj. Moj ima precizni nastavak, senzor očitanja nijanse kože, nježni način rada (prilagođavaš sebi, imaju tri načina) te dugmić za automatsko blicanje, samo klizim po koži. Po onom što sam tražila od aparata, dobila sam dosta, i plus ubola ga na akciji.

  34. #34
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja to radim kad se sjetim, drugačije je sad nakon više vremena
    ali kad sam tek uzela, sjećam se da sam čitala upute da se radi svako 10 dana, i da je to vezano za ciklus rasta dlaka i da ne postigneš ništa posebno ako blicaš češće. Nakon prvog tretmana ne očekuj veliku promjenu, tek nakon 3-4. Pokušaj se suzdržat, možeš obrijat, ali ne i blicat. Ako je proizvođač napisao tjedan dana, onda radi po tome.
    Ja sam netom prije kupnje pročitala na forum.hr nekih 70 stranica o kućnim IPL uređajima
    sad mi je drugačije, sad napravim par puta pred ljeto i puno duže drži, a kad i izraste to nije ono što je prije bilo

  35. #35
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Možeš onda zamislit mog trenutnog uzbuđenja jer sam tek krenula
    Sad mi je najveći smor to brijanje, ono bježala od njega, i baš ga ima puno na početku.
    I nije baš da ću imati glatku kožu ovog ljeta, ali akcija je akcija
    Posljednje uređivanje od j-la : 26.05.2021. at 15:23

  36. #36
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš onda zamislit mog trenutnog uzbuđenja jer sam tek krenula
    Sad mi je najveći smor to brijanje, ono bježala od njega, i baš ga ima puno na početku.
    I nije baš da ću imati glatku kožu ovog ljeta, ali akcija je akcija
    ma hoćeš, stigneš!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •