Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: neformalno učenje stranog jezika

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno neformalno učenje stranog jezika

    Konkretno njemačkog.

    znači klinci (m)uče njemački kroz sve razine obrazovanja,u školama stranog jezika,
    boravili tamo, imaju priliku komunicirati sa izvornim govornicima...
    i nejde to njima loše, imaju dobre ocjene, dobre profe, dobru suradnju...
    no, ništa od toga ih (ove starije, za vrtićarca ću još vidjeti) ne može natjerati da zavole/prihvate jezik i dalje ga usavršavaju
    nego uvijek prijete da će na slijedećem stupnju obrazovanja odustat od njega...

    dakle, zanima me da li imate kakve prijedloge serija, filmova, crtića ili kakvih drugih sadržaja na njemačkom koji bi djeci bili zanimljivi
    i eventualno ih privukli da ga sa zanimanjem uče...

    dakle zanima me za sve uzraste od vrtića do teenagera

  2. #2
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Meni su uvijek MTV i slični programi na njemačkom bili fora, pričaju izvorni govornici naravno o temi koja mi je bila zanimljiva.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Hvala na ideji

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Konkretno njemačkog.

    znači klinci (m)uče njemački kroz sve razine obrazovanja,u školama stranog jezika,
    boravili tamo, imaju priliku komunicirati sa izvornim govornicima...
    i nejde to njima loše, imaju dobre ocjene, dobre profe, dobru suradnju...
    no, ništa od toga ih (ove starije, za vrtićarca ću još vidjeti) ne može natjerati da zavole/prihvate jezik i dalje ga usavršavaju
    nego uvijek prijete da će na slijedećem stupnju obrazovanja odustat od njega...

    dakle, zanima me da li imate kakve prijedloge serija, filmova, crtića ili kakvih drugih sadržaja na njemačkom koji bi djeci bili zanimljivi
    i eventualno ih privukli da ga sa zanimanjem uče...

    dakle zanima me za sve uzraste od vrtića do teenagera
    Moji su obožavali Kika kanal na njemačkom jeziku, gdje je bilo puno dječjih emisija.

    Bob Graditelj dvd mogao se podesiti da ide tekst na njemačkom, imali smo još neke filmove za djecu (našla ja na Hreliću Žezlo), a najmiliji im je bio Emil i detektivi - ovo: https://www.razredna-nastava.net/dok...ktivi.SVuk.pdf Mislim da to još uvijek imamo doma, ali nisam sigurna radi li - oglodano je od upotrebe

    Od crtića i igrica na njemačkom omiljeni im je bio Schnappi - ovo: https://www.youtube.com/watch?v=Oe3FG4EOgyU

    Voljeli su i slikovnice - imamo StarWars na engleskom (jako puno materijala) i jedno lijepo opremljeno izdanje na njemačkom.

    Obavezno sam im iz Njemačke donosila literaturu koja ih je zanimala - najčešće časopise o elektronici i komunikacijama. Ufff, to bi pročitali valjda da je i na kineskom

    Mlađi nije u srednjoj školi nastavio učiti njemački (nije bilo mogućnosti) ali kad su otišli na maturalac i par izleta (npr. BMW-ov muzej automobila, München), iz pete je izvukao osnovnoškolsko znanje i snašao se u Njemačkoj bolje od većine kolega. Ne znam kako će to dalje ići, ali hvala na podsjećanju - sad su doma, ne bi bilo loše opet im ponuditi neki materijal koji im je zanimljiv na njemačkom.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    hvala za linkove

    znači treba naći nešto što ih i inače zanima, ali na stranom jeziku ...

    pa makar to bila teen ljubavna sapunjara

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    E tooooo

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dis bolje od sapunjare na njemackom?

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala za linkove

    znači treba naći nešto što ih i inače zanima, ali na stranom jeziku ...

    pa makar to bila teen ljubavna sapunjara
    Tja, nešto treba i pregristi za dobru svrhu.... Ima sad raznih dokumentarnih kanala (rijetko gledam tv, ne stignem ni puno po internetu, ali dostupnije je nego prije).

    Nisam to nikad probala, ali možda bi i audio knjige na njemačkom bile dobro rješenje. Moj mlađi ih je volio na engleskom, ali to je lako dostupno. Vjerojatno ima i na njemačkom.

    Ali ako dijete želi gledati serijetine na stranom jeziku, pa neka gleda... Znam da je moja svekrva voljela gledati Lugarnicu i slične serije, jer ne vidi čitati titlove, a razumije kaj govore. Snašla se... Moji sinovi su voljeli Inspektora Rexa. Mlađi je to više slušao nego čitao titlove (disleksija). I danas uglavnom sluša sve što razumije.

  9. #9
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    https://m.youtube.com/watch?v=dN7UEz...87A4B&index=41
    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala za linkove

    znači treba naći nešto što ih i inače zanima, ali na stranom jeziku ...

    pa makar to bila teen ljubavna sapunjara
    E ja sam ti gledala seriju Mein Leben und ich. To ti je sapunica za mlade, ženskasta. Meni je to bilo super Ne znam imaš li kći ili sina.

    Možete pokušati s Wer wird Millionaer, to je na RTL-u. Tu lijepo pišu pitanja i odgovori. Čini mi se da još uvijek vodi Guenther Jauch, meni vrlo drag i pristojan voditelj.

    Ne znam što vole, ako mi možeš napisati što ih interesira, možda ti mogu bolje predložiti.

    Za vrtić, evo ti jedna super pjesmica za učenje:
    https://m.youtube.com/watch?v=dN7UEz...87A4B&index=41

    Moj voli i ove:
    https://www.youtube.com/watch?v=-jSvfhXl0pQ
    https://www.youtube.com/watch?v=Tr-Qq00rvQ4
    https://www.youtube.com/watch?v=p51c5g1iNzw
    https://www.youtube.com/watch?v=WJ0uJo5kJ04

    Nudit će ti se dalje pa vidi na što će trznuti.
    A možete i svi pjevati

    Knjiga ja imam, ali zapravo prevodim na hrvatski dok čitam, tu i tamo ubacim koju njemačku, ali ne mogu ga dobiti na to da mu ja čitam na njemačkom.

  10. #10
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Jedino što sam ja djetetu jedva otkrila da postoje pjesmice na hrvatskom. Doma je tek nekoliko pjesmica na hrv naučio. Ako slušamo, većinom je to na njemačkom. Mužu i meni idu dječje pjesmice na živce, tu se pravimo blesavi, srećom ide dijete u vrtić. Tako da zna ili barem mrmlja nekih desetak njemačkih. Nije nam to baš u fokusu, ali ima jako dobar izgovor za Hrvata
    Dani u tjednu, brojevi, fraze iz prve linkane pjesmice tipa - prati zube, penjati se po stepenicama, vezati žnirance, pakirati paketiće, čitati knjige, peći kolače und noch vieles mehr

  11. #11
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    pogledaj nicos weg, kratki klipovi
    mojoj je to zanimljivo, a ima i zadatke koje možeš odignorirati.
    za teen postoji neka serija o curama i konjima na netflixu, ne mogu se sad sjetit imena. pogledam od doma.



    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Konkretno njemačkog.

    znači klinci (m)uče njemački kroz sve razine obrazovanja,u školama stranog jezika,
    boravili tamo, imaju priliku komunicirati sa izvornim govornicima...
    i nejde to njima loše, imaju dobre ocjene, dobre profe, dobru suradnju...
    no, ništa od toga ih (ove starije, za vrtićarca ću još vidjeti) ne može natjerati da zavole/prihvate jezik i dalje ga usavršavaju
    nego uvijek prijete da će na slijedećem stupnju obrazovanja odustat od njega...

    dakle, zanima me da li imate kakve prijedloge serija, filmova, crtića ili kakvih drugih sadržaja na njemačkom koji bi djeci bili zanimljivi
    i eventualno ih privukli da ga sa zanimanjem uče...

    dakle zanima me za sve uzraste od vrtića do teenagera

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Dis bolje od sapunjare na njemackom?
    Tako je. Pratim njihove bolničke serije
    I baš uživam. I u jeziku i u ostalom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •