Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Može li se nasilna osoba promijeniti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    46

    Početno Može li se nasilna osoba promijeniti?

    Poštovane, molim Vas za mišljenje.....
    U braku sam 9 godina. Imamo dvoje djece. Većinu vremena smo bili sretni i muž je bio oduvijek dobar prema djeci. Problem je u tome što me nekoliko puta ošamario , a više puta je imao napadaje bijesa . Njegova nasilna narav došla je do izražaja u zadnjih godini dana nakon čega smo se konačno odvojili.
    Ne znam što napraviti, da li se razvesti ili mu dati još jednu šansu.
    Smatrate li da se muškarac može promijeniti odnosno da se nikad više ne dogodi fizičko nasilje?

  2. #2
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    ne.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Iščitala sam Lundy Bancroft Zašto on to radi u svibnju nakon što me bivši pretukao. Baš ono pretukao. Do tad su letjeli šamari i udarci. Stručnjak se bavio tisućama slučajeva i ne, ne mijenjaju se, čak ni uz terapiju. Do tad sam mislila da se sirotek ne kontrolira pod pritiskom jer ga mater mlatila. Mislila sam da se uz razumijevanje i razgovor nešto može popraviti. Zapamtila sam scenu kad me ošamario pred sinom pa me sin pitao što je tata napravio, a ja sam mu onako sverazumijevajuća išla reći da me udario jer mu je teško i umoran je. Gad je izašao iz sobe i na tren je izgledao smekšano i kao da ga stid, a ja sam u sebi mislila odličan posao. Razumijevanje je rješenje. Moš mislit. Postupno je samo pojačavao nasilnost. Godinu dvije poslije bije me u kupaoni ko muškog. Jer se ne zna nosit s pritiskom? Ne. Misli da je zaslužio da radi što hoće jer ima veću vrijednost. To je njihov osnovni problem. Ne gledaju na žene kao ravnopravne ljudske osobe. Mi smo njima potrošni materijal i stvari.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Zao mi je zuta sto si to prolazila.
    I drago sto si nasla snagu izaci iz toga.

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Draga žuta, jako, jako mi je žao zbog svega što si prošla. I svaka ti čast za hrabrost i snagu da se izvučeš iz svega toga

    Odgovor na prvi post: Ne, nikad se ne mijenjaju, nasilnik ostaje nasilnik.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    46

    Početno

    A tako sam i mislila, ali nemam hrabrosti povući taj zadnji potez.
    Nadala sam se da će se javiti netko s drugačijim iskustvom. Malo naivno, al eto....
    Žutaminuta ti si prošla i gore. ... svaka čast što si uspjela otić .
    Sve najbolje ti želim!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    46

    Početno

    I hvala na preporuci za knjigu!
    Koristit će mi.....

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    ardijana, bjezi glavom bez obzira. Sve i da se ne znam kojim cudom uspije promijeniti, stvarno nema nikakvog razloga da ostajes pored osobe koja te je zlostavljala.



    Zuta, zao mi je sto si sve to prolazila. Samo hrabro dalje.

  9. #9
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ne iz osobnog iskustva, ali da, mislim da osoba može osvijestiti svoje nasilničko ponašanje i naučiti ga kontrolirati

    a sad, da li osoba koja je bila žrtva nasilja treba čekati uz nasilnika da se on promijeni - sigurno ne treba!

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ne iz osobnog iskustva, ali da, mislim da osoba može osvijestiti svoje nasilničko ponašanje i naučiti ga kontrolirati

    a sad, da li osoba koja je bila žrtva nasilja treba čekati uz nasilnika da se on promijeni - sigurno ne treba!

    tako je, možda može (nekad mogu), ali neće se promijeniti ako ti ardijana budeš dovoljno dobra, strpljiva.. on nije takav zato što ti nešto ne radiš dovoljno dobro.

    bježi glavom bez obzira, spašavaj sebe i djecu, a ako se on odluči poslije baviti time i pokušati promijeniti, utoliko bolje. Žao mi je, razumijem da bi dio tebe htio čuti da ako samo napraviš to to i to, sve će biti okej.

    žuta, jako mi je žao što si prošla kroz sve to

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Ne.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    46

    Početno

    Podižem temu za sve one koji budu u sličnoj situaciji!
    Dakle, nakon što smo se odvojili odlučila sam dat mu još jednu šansu! VELIKI PROMAŠAJ..... I to nakon što sam pročitala knjigu u kojoj sam prepoznala njegovo ponašanje.
    Potrudila sam se ovaj put još jače nego prije i nastojala udovoljiti .... Završila i na antidepresivima!
    Nije me više udario, ali se emocionalno, verbalno zlostavljanje nastavilo. Konačno sam donijela odluku i rastajem se. Sad se zlostavljanje nastavlja, ali pokrenut ću postupak rastave iako on to ne želi.
    Sretno svima u sličnim situacijama.
    Nakon skoro 2 godine dobila sam odgovor na postavljeno pitanje.
    Posljednje uređivanje od ardijana : 14.08.2022. at 14:46

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Sretno

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Ne možeš tu ništa. Osobnost se oblikuje najjače u ranim gonima. Čovjek je vjrv bio zlostavljan i ne zna i nema obrasce za drugačije ponašanje. Tu je i društvo koje nije naklono ženama, kao "slabijima". Sve bi se moralo mijenjati iz korijena. Dobro je kaj si odlučila izaći iz toga. Nemoj žaliti ni za čime.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Ne znam da li ima koga na ovoj temi, ali imam užasnih problema i propali život, sa tzv mužem sam 18 godina što u braku što u vezi, inače ima nagliju narav ali zadnjih 5 godina je vrh, nasilan je uglavnom kad nema za kocku i kad krizira jer se s nekim nazovi prijateljima navukao na koju, što sam ja naknadno shvatila, naravno da osjećam gađenje, jer on da nas voli mene i djecu mislim, nikad to ne bi radio, u tolikim smo kreditima on i ja zbog njegovih dugova da je tu užas, da se pokupim i odem upravo me funancije sprječavaju jer nemam za stan s kamo li stambeni kredit, nemam se zaista kome obratiti, imam fakultet ali plaća je zaista mala, djeca su na nekim prekretnicama, škola, pubertet itd, a ja tonem i kraj, znači grozno sve uništava, laže, vara, izbiva nikog ne voli nego sebe, manipulator, kada ne može dobiti milom on dobije silom, užas , ima li netko da ima barem riječ utjehe

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •