Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 310 od 310

Tema: Istinski neinterventni porod po Michelu Odentu

  1. #301

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Kada se radja bez takve zaledjine, mislim da je mudro ici na sigurniju opciju.
    zelis reci, kad se ne radja u bolnici?
    u tome se slazem.

    ali isto tako bih naglasila ovo:
    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    U kontekstu industrijaliziranog porodjaja "uznemiravanje" od strane ocevog adrenalina se cini kao jedna sitnica, kap u oceanu uznemiravanja i intervencija.
    da, ali...

    kada se nesto sto se javilo kao odgovor na birokratiziranost, nedostatak privatnosti i individualnosti i radjanje kao na tvornickoj traci i sto mozda moze imati odredjeni pozitivan ucinak u takvoj okolini za neke zene i neke partnere, kada se to uvede kao doktrina i zaboravi na to zasto se uopce pojavila, tada se automatski prenosi i na situacije u kojima nema birokratiziranosti, pristup je individualan itd... (npr. kod kuce ili u manjim centrima za radjanje ili u bolnicama koje su istinske prijateljice majki i djece), i tada je ovo pitanje je li porod uz oca laksi, brzi i sigurniji vrlo relevantno.

    Zato sto se sada u Hrvatskoj ne radja po centrima za radjanje ilii nekih 0. i nesto posto rodi planirano kod kuce ne treba biti razlog da se odgovor na to pitanje zanemari.
    Jer nece proci puno vremena (nadam se) kada ce ove gore opcije postati aktualne i kada ce se i rodilista transformirati (i to se nadam) i vise nece biti rutinizirane produkcijske linije nego centri u kojima je moguce imati odredjenu dozu privatnosti i neuznemirenosti (npr. Odentove futuristicke predodzbe iz Birth and Breastfeeding ili nesto na tragu nekih rodilista iz Svedske)

    Ali u Svedskoj, i u takvo rodiliste koje odaje osjecaj kucne atmosfere s osobljem koje je polunevidljivo, otac uglavnom ulazi s majkom i s njom sudjeluje u porodu, koji, u slucaju mojih dviju prijateljica, traje i traje i traje....

  2. #302

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Sto ne znaci da svejedno zene uz muza ne moze imati brz, lak i relativno siguran porod
    mislim da ovo debelo ovisi o karakteru veze majke i oca
    mislim da ta povezanost odredjuje samo u kojem ce stupnju majka biti uznemirena, dakle, sto je odnos disfunkcionalniji, to ce uznemirenost biti veca.

    Pitaj muza kako se osjecao, koje je emocije imao od kada je postao svjestan da je porod krenuo pa do sat, dva nakon poroda.

  3. #303

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ima smisla ovo što govoriš, da je jedan od podsvijesnih odgovora da porod trajeee ...
    Ne treba zanemariti, ali u ovoj situaciji sada mislim da je prisustvo očeva veća blagodat od potencijalne štete. Jer žena bi bila uznemiravana i onako.
    Kao faktora skretanja pažnje ne sjećam se muža, nego onih stadionskih reflektora koji ti daju osjećaj da rađaš na autoputu. U odnosu na to, otac i njegovi muški hormoni (koje ima i ostalo osoblje pa i dobar dio ginekologica se tako postavlja) - je stvarno kap u moru.

  4. #304
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    u početku mu je bilo dosadno, zanimljivo je tek bilo kad smo došli do izgona

    "veličanstveno" - komentar na kraju

    imam i ja svakakve emocije, no neću ih sve prenjeti na ljude oko sebe, ovisi o mojoj sposobnosti samokontrole (nešto što bi trebali imati dr.-ovi i sestre u rađaoni)

    tako je i kod njega
    osim toga, ja sam dominatnija osoba u vezi, možda zato on nije postupao previše zaštitnički
    jer je znao da sam ja jaka osoba, da me ne treba štititi i sl. pa da mu se diže adrealin

    osim toga bio je informiran o prirodnom porodu i važnosti opuštenosti rodilje

  5. #305

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    kazu da je adrenalin zarazan, dakle, ako ga netko u tvojoj blizini luci, prelazi na tebe, bez obzira kako taj netko konrolirao ili ne svoje ponasanje.
    Naravno, ti sama mozes luciti vise adrenalina od muza (pogotovo ako mu je bilo dosadno )

    Meni je bilo velicanstveni osjecaj kada sam jednom planinarila na Triglav pa skoro pala u provaliju. Taj tren- dva nakon sto sam se uhvatila za stjenu pa bacila pogled dolje i okolo je bio jedan od najvelicanstvenijih trenutaka u mojem zivotu (koji je tada za dlaku izmakao tome da se naprasno prekine).
    Koliki mi je bio adrenalin onda, tko ce znati.
    Znam samo da mi je srce bilo u petama.

  6. #306
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja sam iznimka, možda je i on (tikva - čep )

    očito je da MM nije osječao opasnost ili stres da bi mu se podigao adrealin

  7. #307
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ja svog dragog ne htjedoh na porodu na kraju jer su mi trudovi padali, a nisam htjela drip, pa ne htjedoh ni dodatni adrenalin, pogotovo što sam znala da ću se ja više brinuti kako se MM osjeća, a ne kako se ja osjećam, tj. pažnja će bi mi više letila njemu, nego porodu...

  8. #308
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ni ja nisam htjela nikog na porodu, a mm uopće nije bilo napeto ići, ne iz razloga što bi se pripao ili slično, nego mu jednostavno to nije napeto.

    Ja zaista nisam htjela da on prisustvuje porodu.
    Pitali su me "zar bi uskratila ocu da vidi kako mu se rađa dijete".
    Poprilično sebično od mene zvuči, ali bome važnija od njegovog gledanja poroda sam bila sama sebi, tu na RODI pričala s curama, naoružala se pozitivnom emocijom, smirenošću i na kraju imala presavršen porod.
    Jedva čekam opet roditi i opet ću sama.
    Ja sam jednostavno takva i za mene je to jedan od najintimnijih trenutaka u životu gdje se dajem svom djetetu u potupnosti i gdje smo samo tada tako bliski i više nikad.

    I žao mi je ako će glupo zvučati, ali kada su mi je stavili na prsa, ma samo same ja i ona smo mogle osjetiti baš TO i svi drugi bi smetali pa i mm, jer bi mi odvraćao pažnju od tog predivnog trenutka i tih predivnih osjećaja, misli i doživljala.

    Za mene je to bio samo naš trenutak

    Sreće sam da moj muž misli isto kao i ja i kaže da ne bi mogao doživjeti tako jako nešto i smatra da je to zaista poseban trenutak za majku.

  9. #309
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    http://www.roda.hr/vijesti.php?ID=2746

    Javno predavanje dr. Michela Odenta u Zagrebu

    Pozivamo vas na javno predavanje dr. Michela Odenta na temu
    Preporod rađanja: Može li naše društvo preživjeti rađanje bez hormona ljubavi?

    Predavanje će se održati u Europskom domu, Jurišićeva 1/1, Zagreb,
    u četvrtak 21. siječnja 2010.,
    s početkom u 18 sati.
    Ulaz je besplatan.
    Osiguran je prijevod predavanja s engleskog na hrvatski jezik.

  10. #310
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Prvi put nisu pustili muža u rađaonu, drugi put nije bilo problema iako sam mislila da ću se morati svađati oko toga. Prije toga sam čitala jednu knjigu dr. Odenta i na forumu kako je bolje da je žena sama, ali meni se čini da ja to ne bih uspjela sama. I zato svaka čast ženama koje su same izdržale trudove, to je velika snaga i hrabrost.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •