Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Trudnoća nakon kontracepcijskih tableta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    115

    Početno Trudnoća nakon kontracepcijskih tableta

    Lijepi pozdrav svima, imam jedno pitanje vezano za planiranje trudnoće nakon kontracepcijskih tableta. Godinu i pol dana uzimala sam Belaru, 04.03., dobila sam menzes i prestala sam sa uzimanjem tableta, 09.03., kada bi trebala krenuti sa novom kutijom.
    Cijeli ovaj mjesec imali smo odnose gotovo svaki dan bez zaštite, i jutros sam dobila menzes (ciklus 27 dana), inače pod tabletama su ciklusi bili 28 dana.
    Ima li netko iskustva koliko je optimalno vrijeme da se dogodi trudnoća nakon uzimanja kontracepcijskih tableta?
    Hvala unaprijed

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Tri ciklusa je neko preporučeno vrijeme. Treba organizmu da se "resetira".
    No, ako se i dogodi ranije, uglavnom nema problema.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    115

    Početno

    Beti3 hvala na odgovoru Ukoliko se ne dogodi kroz tri ciklusa, trebam li se brinuti ili je sve to normalno? Planiranje prve trudnoće je pa zato imam puno pitanja, a i za dva mjeseca ću 34 godine, pa ne znam da li i to ima nekog utjecaja?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    115

    Početno

    Beti3, hvala ti na odgovoru, ne znam da li sam uspjela prvi puta napraviti ispravan reply na odgovor, pa pišem opet.
    Ukoliko ne dođe ni nakon tri mjeseca do trudnoće, trebam li se brinuti? Imam puno pitanja, jer mi je prvo planiranje trudnoće, a imam i 34 godine za dva mjeseca, pa ne znam koliko godine utječu na sve to.
    Hvala

  5. #5
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Ja sam ostala trudna prvi mjesec nakon prestanka, imala sam pcos pa doktor rekao da cu tesko ostati trudna pa da se ne trebamo cuvati...ali kako kaze Beti, preporucuju 3 mj pauze

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ostala trudna prvi mjesec nakon prestanka, imala sam pcos pa doktor rekao da cu tesko ostati trudna pa da se ne trebamo cuvati...ali kako kaze Beti, preporucuju 3 mj pauze
    llella hvala ti Jedino čega se bojim je to sa godinama i ako se ništa ne dogodi do jeseni, da onda ne posustanem skroz :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    115

    Početno

    Drage djevojke, žene, evo uspjela sam od jednog doktora dobiti informaciju vezanu za moj upit, gdje je rekao, Do trudnoće može doći čim se uspostavi ovulacija. Dakle, već prvi mjesec nakon prestanka s tabletama.

    E sada, da li se trebam brinuti ukoliko kroz naredne mjesece ne dođe do trudnoće. Inače, u proteklom mjesecu kada su bili svaki dan odnosi sa ejakulacijom, koristila sam trakice za ovulaciju, koje su nekoliko dana zaredom bile pozitivne. Pa me i zbog toga zanima, da li se trebam brinuti što i uz ovulaciju nije došlo do trudnoće prvi mjesec nakon prestanka korištenja kontracepcijskih tableta.
    Hvala unaprijed još jednom.

  8. #8
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni je jos pred 15 godina ginekolog rekao da nije potrebna nikakva pauza. I žene koje idu na postupke potpomognute oplodnje u sklopu postupka mjesec-dva prije znaju piti kontracepcijske pilule. Tako da mislim da ne moraš čekati ništa.
    Ako do trudnoće ne dođe u roku od godinu dana se trebaš početi brinuti, to je cut-off za upućivanje specijalistu humane reprodukcije, godinu dana bez postizanja trudnoće do 35., a nakon 35. već nakon 6 mjeseci (jer nakon 35.ženska plodnost rapidno opada, pa da se ne gubi vrijeme). Sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jos pred 15 godina ginekolog rekao da nije potrebna nikakva pauza. I žene koje idu na postupke potpomognute oplodnje u sklopu postupka mjesec-dva prije znaju piti kontracepcijske pilule. Tako da mislim da ne moraš čekati ništa.
    Ako do trudnoće ne dođe u roku od godinu dana se trebaš početi brinuti, to je cut-off za upućivanje specijalistu humane reprodukcije, godinu dana bez postizanja trudnoće do 35., a nakon 35. već nakon 6 mjeseci (jer nakon 35.ženska plodnost rapidno opada, pa da se ne gubi vrijeme). Sretno!
    Argente, hvala ti. Znači ne preostaje ništa drugo nego svaki mjesec raditi na tome, u nadi da će se nešto uskoro i dogoditi?

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj anonimna26 prvotno napisa Vidi poruku
    Argente, hvala ti. Znači ne preostaje ništa drugo nego svaki mjesec raditi na tome, u nadi da će se nešto uskoro i dogoditi?
    Da. Jedan mjesec je ništa. Šanse zdravog mladog para su cca 25% po ciklusu. Kod vas vjerojatno i manje jer si ipak blizu 35 i normalno je da ti je već počela opadati kvaliteta jajnih stanica.
    Ali mislim da ti je pola godine stvarno minimum u kojem se uopće ne trebaš brinuti, ako ti i tvoj partner nemate poznatih dijagnoza ili ako ti netko u jako bliskoj rodbini nije ušao u prijevremenu menopauzu.

    Ne moraš ni imati odnose svaki dan da se to nakon nekog vremena ne bi pretvorilo u vojnu vježbu, čak se savjetuje svaki drugi dan da se skupi više spermića, i to u danima očekivane ovulacije. Ovo ostalo možeš pokriti za svaki slučaj.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Jedan mjesec je ništa. Šanse zdravog mladog para su cca 25% po ciklusu. Kod vas vjerojatno i manje jer si ipak blizu 35 i normalno je da ti je već počela opadati kvaliteta jajnih stanica.
    Ali mislim da ti je pola godine stvarno minimum u kojem se uopće ne trebaš brinuti, ako ti i tvoj partner nemate poznatih dijagnoza ili ako ti netko u jako bliskoj rodbini nije ušao u prijevremenu menopauzu.

    Ne moraš ni imati odnose svaki dan da se to nakon nekog vremena ne bi pretvorilo u vojnu vježbu, čak se savjetuje svaki drugi dan da se skupi više spermića, i to u danima očekivane ovulacije. Ovo ostalo možeš pokriti za svaki slučaj.

    Hvala ti još jednom. Nadam se da će biti sve u redu i da će se kroz koji mjesec nešto i dogoditi. Nažalost svjesna sam godina, ali opet nadam se da to nije razlog zbog kojega se ne bi mogli ostvariti kao roditelji.
    Također, mislim da nema potrebe ni za kupovanjem više onih trakica za praćenje ovulacije. Nego jednostavno se prepustiti i vjerovati da će sve biti u redu, i raditi i dalje na tome.

  12. #12
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    34 godine u normalnim okolnostima (tj. ako ne postoji neki drugi, još neotkriveni razlog) nije tako visoka dob da bi bila sama po sebi dijagnoza odnosno prepreka trudnoći. Eventualno će ti trebati mjesec-dva-tri duže.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    34 godine u normalnim okolnostima (tj. ako ne postoji neki drugi, još neotkriveni razlog) nije tako visoka dob da bi bila sama po sebi dijagnoza odnosno prepreka trudnoći. Eventualno će ti trebati mjesec-dva-tri duže.
    Šta da ti kažem, nego hvala još jednom na odvojenom vremenu i tome što si mi objasnila sve. Nadam se i vjerujem da bude sve u redu, te da ćemo se uskoro dragi i ja radovati bebici

  14. #14
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma nema na čemu. Sad vidim da ustvari nemaš još ni 34, dakle čvrsto ti stoji onih godinu dana liječničke preporuke. Ajd ako si jako nestrpljiva možeš se javiti i koji mjesec prije, pa malo nafrizirati vrijeme pokušavanja da riješiš osnovne nalaze prije isteka te godine. Ali jednostavno su šanse puno veće da će sve biti u redu nego da neće. Javi se curama na Odbrojavanje i sretno!

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Povecat cete vjerojatnost ako nemate odnose svaki dan.
    Bolje je pustiti da ih se skupi vise par dana pa onda ciljati na pocetak ovulacije.

    Sretno!!!

    Ja bih u pretrage krenula nakon 6mj.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.04.2021. at 23:37

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Povecat cete vjerojatnost ako nemate odnose svaki dan.
    Bolje je pustiti da ih se skupi vise par dana pa onda ciljati na pocetak ovulacije.

    Sretno!!!

    Ja bih u pretrage krenula nakon 6mj.
    Lili75, misliš da ako pustim godinu dana, da bi moglo biti kasno? Obzirom da si napisala da bi ti možda u pretrage krenula nakon 6mjeseci. Ja ću krajem lipnja napuniti 34 godine.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Anonimna, poznavajuci inertnost naseg sustava i koliko se sve sporo odvija, ja bih krenula odmah nakon pola godine s pretragama tako da taman imam sve svoje i mm nalaze unutar god dana i da znam kojim putem dalje.

    Mozes ti i nakon 2-3god, nitko nikoga ne sili, stvar je strpljrnja, želje za djetetom,a s godinama se šanse smanjuju.

    Najvaznije u cijeloj prici ne ovisi trudnoca samo o tebi nego i o nalazu tvog partnera.

    No daleko ste vi od toga da se trebate uopce brinuti,pa prakticki tek ste krenuli s pokusajima zatrudnjivanja.

    Sretno i da za par mjeseci javis da si trudna!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Anonimna, poznavajuci inertnost naseg sustava i koliko se sve sporo odvija, ja bih krenula odmah nakon pola godine s pretragama tako da taman imam sve svoje i mm nalaze unutar god dana i da znam kojim putem dalje.

    Mozes ti i nakon 2-3god, nitko nikoga ne sili, stvar je strpljrnja, želje za djetetom,a s godinama se šanse smanjuju.

    Najvaznije u cijeloj prici ne ovisi trudnoca samo o tebi nego i o nalazu tvog partnera.

    No daleko ste vi od toga da se trebate uopce brinuti,pa prakticki tek ste krenuli s pokusajima zatrudnjivanja.

    Sretno i da za par mjeseci javis da si trudna!

    Hvala ti još jednom Lili75. Da, želja za djetetom je velika, a svjesna sam i godina. Prvi mjesec nezaštićenih odnosa nakon prestanka uzimanja tableta je iza nas.
    Ne preostaje ništa drugo nego raditi i nadati se da ćemo uskoro ugledati plusić i da će sve proći u najboljem redu

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Samo polako i strpljivo pa i jako mladim parovima treba par mjeseci da zatrudne, ne ide to bas tako brzo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •