Stranica 2 od 28 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1357

Tema: 3....2.....1.... kreni u 2021

  1. #51
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    mb, vozi bajk.
    j-la, dobro došla! Razumijem te. Ja sam aktivna, ali mi fali trener, osoba koja će me pritisnuti da malo dam više od sebe. Držim fige!

  2. #52
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Jucer smo dosli do nekog trim parka, dijete se izguštalo, muž je u lošoj fazi jer ga zezaju koljena i nije htio probat ništa, a pravi je predstavnik "jače je bolje" stila i nikako da nadođe do toga da ima kontinuiranu aktivnost i da modificira. Npr. odbijao je plan. štapove (neki atavizam "ubost će se u oko"). A trebaju mu, jedno koljeno operirano, drugo još u mladosti ozlijeđeno. I sad je konačno došao do ortopeda jer šepucka i svako malo nešto s tim koljenima. I pitao ga za štapove i ovaj mu je rekao za silazak obavezno, stalno. I sad ih je tek počeo koristiti, long overdue. I stalno je brijao da neće jačat kvadricepse ako koristi štapove. Zapravo je 0-1 tip: ekstremno sjedenje, a 51 god (tipa 10+ sati dnevno), pa onda tako 7 dana, pa ajmo orbitrek 2 h vrćenja na maks opterećenje da kao vrati kalorije na neutralno uz binganje serija. Stalno zbraja kalorije i uvijek 0-1 đir - iz ful mirovanja u intenzivno, pa onda koljena gecrk pa se nervira i tako u krug. Ja sam se jučer iznenadila jer sam probala neke od tih sprava tipa one balansere i na sve sam mogla osim na jedan. Sve je puno lakše kad je core jak i kad si u kontroli. Fleksibilnost mi je koma, ali to je zbog kukova, to se zadovoljim održavanjem na ovom nivou. Zapešće lijeve ruke sam ozlijedila pa su svi plankovi laktovski plankovi, ali da nije tog zapešća, ko zna što bih ja sve bila isprobala u tom parku, a što mi ne bi padalo na pamet npr. pred 10 godina. Tako da sam zapravo naučila uspoređivat se sama sa sobom i hepi sam što sam tu di jesam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.01.2021. at 11:58

  3. #53
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    mb, vozi bajk.
    j-la, dobro došla! Razumijem te. Ja sam aktivna, ali mi fali trener, osoba koja će me pritisnuti da malo dam više od sebe. Držim fige!
    Meni zapravo treba da manje dijete počne spavati cijelu noć, prestane biti ovisna o sisanju, i veliko dijete prestane dolazit po noći kod mene u krevet jer jako ružno spava.
    Poželjela sam vježbati, imat uvijek neku upalu mišića, biti svoja. Manja je napunila 2, i kakvo je dijete, mogla bi me ubrzo popustit, starija je to tek s tri godine uspjela.
    Teško razdoblje je iza mene, zato u novu godinu krećem s više elana.

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da sam zapravo naučila uspoređivat se sama sa sobom i hepi sam što sam tu di jesam.
    To tako i treba biti. To je jedino ispravno.

    j-la draga, javi nam se, prijavljuj. Možda se ipak skupi neka grupica za vježbanje doma s Tati, Zuzkom, Tonyem.., meni se isto jako teško pokrenuti vježbat doma sama (nisam nikad bila taj tip, al uz ovaj topic bih ipak odradila pokoji trening doma) zato i idem na ove ranojutarnje treninge s curama jer mi je to kick u dupe.

    palčice, super si se iskmobinirala s vilenjakom trk+bajk!

    ina33, thanx za odgovor, reći ću to frendici koja ima problem dugotrajnih krvarenja i anemije, a godinama nikako da joj ustanove uzrok i postave dijagnozu. Željezo joj propisuju samo oralno.

  5. #55
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer smo dosli do nekog trim parka, dijete se izguštalo, muž je u lošoj fazi jer ga zezaju koljena i nije htio probat ništa, a pravi je predstavnik "jače je bolje" stila i nikako da nadođe do toga da ima kontinuiranu aktivnost i da modificira. Npr. odbijao je plan. štapove (neki atavizam "ubost će se u oko"). A trebaju mu, jedno koljeno operirano, drugo još u mladosti ozlijeđeno. I sad je konačno došao do ortopeda jer šepucka i svako malo nešto s tim koljenima. I pitao ga za štapove i ovaj mu je rekao za silazak obavezno, stalno. I sad ih je tek počeo koristiti, long overdue. I stalno je brijao da neće jačat kvadricepse ako koristi štapove. Zapravo je 0-1 tip: ekstremno sjedenje, a 51 god (tipa 10+ sati dnevno), pa onda tako 7 dana, pa ajmo orbitrek 2 h vrćenja na maks opterećenje da kao vrati kalorije na neutralno uz binganje serija. Stalno zbraja kalorije i uvijek 0-1 đir - iz ful mirovanja u intenzivno, pa onda koljena gecrk pa se nervira i tako u krug. Ja sam se jučer iznenadila jer sam probala neke od tih sprava tipa one balansere i na sve sam mogla osim na jedan. Sve je puno lakše kad je core jak i kad si u kontroli. Fleksibilnost mi je koma, ali to je zbog kukova, to se zadovoljim održavanjem na ovom nivou. Zapešće lijeve ruke sam ozlijedila pa su svi plankovi laktovski plankovi, ali da nije tog zapešća, ko zna što bih ja sve bila isprobala u tom parku, a što mi ne bi padalo na pamet npr. pred 10 godina. Tako da sam zapravo naučila uspoređivat se sama sa sobom i hepi sam što sam tu di jesam.
    Jak core i gluteusi su bitni za nas što sjedimo 8+ sati, olakšavamo jednoj kičmi prisilni položaj.

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Meni zapravo treba da manje dijete počne spavati cijelu noć, prestane biti ovisna o sisanju, i veliko dijete prestane dolazit po noći kod mene u krevet jer jako ružno spava.
    Poželjela sam vježbati, imat uvijek neku upalu mišića, biti svoja. Manja je napunila 2, i kakvo je dijete, mogla bi me ubrzo popustit, starija je to tek s tri godine uspjela.
    Teško razdoblje je iza mene, zato u novu godinu krećem s više elana.
    Uf j-la odmah se naježim kad se sjetim nespavanja, znam kako ti je, svaka čast da razmišljaš o vježbanju. Neka ti Nova 2021. donese puno više treninga i sna

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ina33, thanx za odgovor, reći ću to frendici koja ima problem dugotrajnih krvarenja i anemije, a godinama nikako da joj ustanove uzrok i postave dijagnozu. Željezo joj propisuju samo oralno.
    Tako su i meni prije nego što sam dospjela hematologu, a hematologu me uputio gastrić jer me oralno željezo gurnulo u nova sitna krvarenja (točkasti erozivni gastritis i hemeroidi).

    BTW, u FB grupi sam Hip Replacement for Active People, jer me to možda nekad čeka down the line, a bolje u to ući ojačanih mišića, nego kao floppy. Ako bude trebalo pa da škicam koje su mogućnosti. Što se vani radi,u Americi, to su svjetovi razlike u odnosu na nas - tisuću vrsta proteza, x postupaka - odluka za protezu (vrst) pada u odnosu na očekivanja nakon op, dob, dg., a vjeorjatno i lovu. Čula sam da je jedan ortoped u ZG (Delimar) počeo operiravati tako da ne dobiješ tisuću doživotnih ograničenja (nikad ne prekrižiti noge, nikad ne saviti nogu više od 90 stupnjeva). U Americi ljudi tipa 9 tj nakon op (ako su bili sportaši) dižu utege iz dubokog čučnja (ja ga ne mogu niti napraviti, kao dijete sam bila u remenčićima za kukove, i naučila sam se tako živit), rade špage, trču, jašu ono... nevjerojatno (trčanje i jahanje je do pred valjda 30 godina bilo apsolutni no-no). Dobro, i ti su relativni ekstrem u odnosu na ogromnu populaciju ekipe s totalnom endoprotezom, ali... hoću reć' nisu vježbe samo za sto posto zdrave... baš suprotno, čini mi se da faličnija ekipa mora uložit i više da joj bude dobro, da napreduje, a da pak ne pretjeruje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.01.2021. at 12:17

  8. #58
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Da ne bude zabune, nije samo kućno vježbanje, vježbanje.
    "Bila sam u teretani" mi je samo odrednica gdje ste bile, a ne šta ste radile. "Radila sam ruke", ok znam da si koristila ruke. Ali ne znam šta za ruke, koji push koji pull.
    Može se pisati i o tome, jer kad neko zapne s voljom jer misli da ne ne može, tu smo da ga "poguramo" ali ne sa braavooo već sa "A jesi probala ovako".
    Eto valjda sam malo pojasnila
    Osim naravno vas koje imate osobne trenere stalno pa vam kontrolisu svaki pokret i napredak .

  9. #59
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    j-la kuzim, zato mi je zuzka i kucno vjezbanje bilo odlicno u vrime dok je bilo cura koje su vjezbale sta i ja

  10. #60
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Jak core i gluteusi su bitni za nas što sjedimo 8+ sati, olakšavamo jednoj kičmi prisilni položaj.
    Mene kraj 2020. iznenadio.... pogledom na lijepu guzu u ogedalu . Baš sam joj se obradovala. Inače sam građe ogromne prsi, trbuh zna bit izražen, al guza - ravan. I ono... nešto se izbočilo, nisam se uopće gledala, nego ono mutno - koji je sad ovo vrag, neka izbočina, jel' to neka roba, kad to moja guza! Samo sam je skužila u nekom pokretu koji sam slučajno ulovila pa sam joj se divila .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.01.2021. at 12:22

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    j-la pa ti napiši što konkretno radiš, ako zapne volja, vjerujem da će se naći netko s prijedlogom kako probati drugačije.
    Kužim poantu, ali ne vidimo preko kompa što tko točno radi, ako to ne napiše ili ako ne radi par curki iste treninge pa mogu komentirat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2021. at 12:22

  12. #62
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Da se zabilježim na temu.
    Sretna Nova godina cure! Želim vam najprije puno druženja i grljenja a onda i ovih sportskih uspjeha .
    Sebi želim da se više bilježim na ovu temu.

    Potpisujem Tang, lijepo je to napisala. I Ina isto. Sazele ste smisao teme.
    Temi sam se pridružila 2013, pa malo prekinula i ponovo se vratila 2016. Tu sam stekla sestre koje nikad nisam upoznala, ok, jesam MB .
    Rijetko pišem, jer ne trčim i što napišem o vježbanju, mislim da se ne uklapam.
    Meni nije dovoljno što će mi se napisati bravo i onda nastavit o nečem desetom.
    Zahvaljujući curama s teme, vježbala sam s Tati, rasturačici. Eto to fali temi. Da mi se kaže, ajde ženo, uradi taj još jedan sklek, tako ćeš napredovati.
    Meni Zhang slobodno možeš napisat da sam negdje pretjerala, jer me ne jednom spasilo povrede
    potpisujem Tang, ali i ovo!
    nije svaki "bravoooo" podrškast

    meni je podrška npr znati da su ljudi ipak ljudi, da se muče, da im je teško, da nisu savršena bića
    inspiriraju me priče koje su išle teško, a ne glatko
    al dobro, to sam ja; ovdje je ipak prevladavajući stav da tema treba biti isključivo tapšanje i "bravooo", zato me ni nema - i to je ok!
    al iskreno mi je žao vidjeti da se nečiji savjeti doživljavaju kao dociranje
    Zhang je ovdje godinama davala izvrsne savjete o vježbanju, nisam ih nikad shvatila kao pametovanje ili nešto slično

    nego, ina, kolika je incidencija tog tvog sindroma? zapravo me više zanima koju to terapiju tijekom menge uzimaš i jel indicirana samo za taj sindrom ili može i običnom puku s teškim i obilnim mengama?

  13. #63
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Jako mi je drago vidjeti stara lica

    Ja trenutno radim s tati pa ako se koja hoce pridruziti. Nasla sam tekice i papire pa vrtim treninge iz 2017. I 2018.g.
    Ako mi se nesto novo svidi, i to ubacim.

    Ina, supala si na ovim temperaturama? Ili sam ja nesto krivo pokopcala?
    Ako jesi, svaka cast. Jedva da se natjeram u setnju po ovim temperaturama, a kamoli na vodu :shock:

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    nego, ina, kolika je incidencija tog tvog sindroma? zapravo me više zanima koju to terapiju tijekom menge uzimaš i jel indicirana samo za taj sindrom ili može i običnom puku s teškim i obilnim mengama?
    A ja sam zapamtila 1 u 1000, ali piše na wikipediji 1%. Običan puk s teškim i obilnim mengama bi trebao proći obradu od strane hematologa. Ne znam jesu li ti lijekovi samo za taj sindrom ili pokrivaju i šire, lijek sadrži neku kiselinu, zove se exacyl ili ciklokapron. Ja ga dobijam isključivo u bolnici.... ali koji put i kupim privatno na temelju nalaza jer bih morala svaki mjesec touchpoint s bolnicom, a to mi se zbog korone sad ne da.

    Znači, trebalo bi nažicat sve te uputnice, čekat na termin od hematologa itd. Jako malo hematologa ima zapravo iskustva kod nas s tim jer je to kod nas ugl. nedijagnosticirano. Npr. ja sam imala problem kod op štitne u Vinogradskoj jer se hematolog tamo čudio da kakv terapiju za to koristim, zašto koristim itd. Pa sam op. odradila drugdje jer je operater ustuknuo stila operacija je krvava, ne bi on to radio, potrošit ću bu budžet odjela itd., kao da sam hemofiličar. A trebalo je samo imat taj ciklokapron u pripravi, ali su me se prepali, pa sam se onda ja prepala njih ako su se toliko prepali mene. Op. sam odradila na kraju privatno.

    Mi smo uopće saznali za to jer je moja kćer imala krvarenje nakon op mandula takvo da je primila transfuziju krvi i takvo da je indiciralo obradu. Dječji ORL (Boudain) nam je tada u Vg rekao da ih "ulove" par godišnje - ne rade probire na to unaprijed jer se dugo čeka i jer se krvarenje dogodi tipično 3.-4. dan kad su djeca blizu bolnica pa se to može ishendlati. Mislim da se taj vonw faktor i vadi samo u rebarskom labu. Znači, ako dijete ima ima i jedan od roditelja. Što znači da ima i jedan od mojih roditelja, i jedan od muževljevih - nikakvih problema u životu nisu imali zbog toga, i ne znamo tko od njih ima koliko je benigno.

    Iskreno, možda je jednostavnije staviti spiralu. Ja pak nisam htjela spiralu zbog stalnih gino upala (cjeloživotnih) pa mi se ovo činilo jednostavnije rješenje.

    Znači - to može samo hematolog voditi, incicirati pretrage i hendlati. Malo iskustva s tim ima jer se malo ljudi javlja zbog problema s vonWillebrandom - i neki dr. vjeorjatno smatraju da je to.... "varijacija normale". Kod nas imamo i suprug (0-) i ja (A+ -u toj krvnoj grupi je vonw najčešći), pa je dijete imalo nešto više problema. Čekamo kako će njoj bit s mengom, to je uglavnom problem, zato se kod žena više manifestira nego kod muških (muž npr. ne može popit aspirin bez da mu krene curit nos, ali to je to od problema). Korisno je znati ako se sprema na neku krvaviju operaciju - ali muž je unatoč terapiji nakon operacije ipak trebao transfuziju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.01.2021. at 12:46

  15. #65
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Zhang ja bih rado s tobom, ali trebam prvo ojačati ovo što imam. Joj a rado bih!
    Ej i znate šta mi još fali, Sasina odlucnost i disciplina. Nju kad pročitam da je nakon smjene odradila Zusku, jezik pruzim do poda. Pa si kažem,a ženo draga ne ljencari, vidi Sasu.
    Summer, hoćemo se i oko prehrane podržavati ?
    Posljednje uređivanje od j-la : 04.01.2021. at 12:46

  16. #66
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene kraj 2020. iznenadio.... pogledom na lijepu guzu u ogedalu . Baš sam joj se obradovala. Inače sam građe ogromne prsi, trbuh zna bit izražen, al guza - ravan. I ono... nešto se izbočilo, nisam se uopće gledala, nego ono mutno - koji je sad ovo vrag, neka izbočina, jel' to neka roba, kad to moja guza! Samo sam je skužila u nekom pokretu koji sam slučajno ulovila pa sam joj se divila .
    Izgled dođe kao bonus
    Moji mišići cora i gluteusi su oslabili, mada nikad nisu ni bili perfektni.

  17. #67
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ina, uh :grli: zvuci ruzno

    zhang ajme stara tati i zuzka, uspomene

    betty kako ne pisemo da nam je tesko? ja uvik kukam za trcanje ko oni beskonacni before/after mrsavljenje, tako ja s trcanjem, sad sam opet na before

  18. #68
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    tnx ina. Nekako sam sve bliže odluci da vratim Mirenu. Sad imam i godine i anemiju kao punu indikaciju. Ovako se stvarno više ne da. Jedno vrijeme sam se bila nadala ranijoj menopauzi ( ) jer je i mama rano ušla (rane 40te), al su mi nedavno objasnili da je to najvjerojatnije jer je bila ostala samo na pola jednog jajnika, ostalo su povadili.

  19. #69
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja sam često bila ta koja napiše samo bravo. Ali to je stvarno podrška od mene, samo ne može biti detaljnija jer ja za hrpu vježbi ovdje uopće ne kužim o čemu pričate. Kad neka od trkačica napiše brojeve, meni je jasno da su to u trkačkom svijetu neki super brojevi koji znače uspjeh, ali meni, koja nikad nisam trčala, to stvarno predstavlja samo nekoliko brojeva na jednom mjestu, pa ne mogu baš pričati o njima. Isto i za neke druge vježbe. Tako da moj bravo za svaku od vas ovdje znači: bravo ženo, ništa te ne kužim, ali jasno mi je da si super i vrijedna i svaka čast!

    Prestala sam pisati jer mi je bezveze. Moje vježbe su naspram vaših.. Pa, nedovoljne. Meni je to u redu jer ja trenutno ne mogu više. Postavljena mi je serklaža prije nekoliko tjedana i ne smijem, a i ne osjećam se kao da bih trebala više. Samo ovdje imam neki dojam da kad krenem prijavljivati, ''moram'' biti redovna, dobra, uspješna, a nekad sam tako jako neuspješna. Ne znam zašto imam takav dojam, nije do vježbačica, do mene je i do mog shvaćanja ove teme.

    Ali evo u 2021. si želim više vježbanja, želim si staru kondiciju i dobre rezultate mršavljenja kad rodim.

  20. #70
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    ina, uh :grli: zvuci ruzno

    zhang ajme stara tati i zuzka, uspomene

    betty kako ne pisemo da nam je tesko? ja uvik kukam za trcanje ko oni beskonacni before/after mrsavljenje, tako ja s trcanjem, sad sam opet na before

    ma da znaš da se tebe uvijek sjetim kad pomislim na trčanje, ti si pravi primjer onog - 7 puta padneš, 8 ustaneš
    ja sam više 7 puta padneš, 3 puta se ustaneš, 5 puta se valjaš na podu s čokoladom u ustima

  21. #71
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ma da znaš da se tebe uvijek sjetim kad pomislim na trčanje, ti si pravi primjer onog - 7 puta padneš, 8 ustaneš
    ja sam više 7 puta padneš, 3 puta se ustaneš, 5 puta se valjaš na podu s čokoladom u ustima
    Oo maajkoo al me nasmija
    Ja imam želju nabrijanog zeke, ali me prilike dovedu do ovog tvog valjanja po podu s čokoladom u ustima

  22. #72
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ja sam više đir discipline i fakat u opasnosti pretjerivanja i zato sam oko toga dosta oprezna (zato i ono - neću dizat broj koraka i ciljeva po aplikacijama - znam sebe). I vježbanje može bit koji put malo on the obsessive side, pa ja moram pazit da ne pretjeram. Koji put me i punjenje željezom dovede do nabrijanog zeke, ali to onda kosti ne prate i tu moram najviše pazit. Svako ima svoje izazove disciplinske, bitno ih je bit svjestan i oprostit si ako zezneš, ali držat se nekog puta koji je za tu osobu OK.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.01.2021. at 13:07

  23. #73
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ma da znaš da se tebe uvijek sjetim kad pomislim na trčanje, ti si pravi primjer onog - 7 puta padneš, 8 ustaneš
    ja sam više 7 puta padneš, 3 puta se ustaneš, 5 puta se valjaš na podu s čokoladom u ustima
    aj neka sam nekom i ja motivacija

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam više 7 puta padneš, 3 puta se ustaneš, 5 puta se valjaš na podu s čokoladom u ustima
    betty otkačena si skroz

    Vidim j-la pokreće ekipu, samo naprijed! (ne smijem sad napisat bravo, i ja ga često pišem al to i mislim kad napišem).

    nego summer se niš ne javlja jel pristaje na prijedlog čekimoo jeee..

  25. #75
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    koji prijedlog? za prehranu? moze, svaka pomoc i podrska je dobrodosla

    betty

  26. #76
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    koji prijedlog? za prehranu? moze, svaka pomoc i podrska je dobrodosla

    betty
    Predložila ti ja da se podržavamo u prehrani : trenutno gledam film i jedem smoki :

  27. #77
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    potpisujem Tang, ali i ovo!
    nije svaki "bravoooo" podrškast

    meni je podrška npr znati da su ljudi ipak ljudi, da se muče, da im je teško, da nisu savršena bića
    inspiriraju me priče koje su išle teško, a ne glatko
    al dobro, to sam ja; ovdje je ipak prevladavajući stav da tema treba biti isključivo tapšanje i "bravooo", zato me ni nema - i to je ok!
    al iskreno mi je žao vidjeti da se nečiji savjeti doživljavaju kao dociranje
    Zhang je ovdje godinama davala izvrsne savjete o vježbanju, nisam ih nikad shvatila kao pametovanje ili nešto slično
    mislis "bravo, ali ja sam najbolja"?

    potpis na tang i betty, i j-la i zhang

    ina di si supala? meni je lockdown krajem studenog zatvorio klupsko supanje pa sad patim.

  28. #78
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    eno ga na bacaj taj smoki j-la mamicu mu ljubim. hahahaha

    A sad ozbiljno, j-la poznajući te ovako preko foruma, ti kad baš, baš odlučiš i kreneš, bit ćeš ko buldožer, nema toga šta će te zaustavit.
    Samo daj si vremena da sazrije čvrsta odluka, da si stvoriš uvjete za trening od doma i onda nastupaš. Dam se kladit da će se bosanska glava zatvrdoglavit!

    Prvi koraci će bit najteži, to i sama znaš, a opet sve kreće od tog 1. koraka.

    A evo sad imaš i partnerice za Tati i prehranu (iako mislim da ti je partenerica za Tati pouzdanija od ove druge neće se ona ljutit na me)

  29. #79
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    mislis "bravo, ali ja sam najbolja"?

    potpis na tang i betty, i j-la i zhang

    ina di si supala? meni je lockdown krajem studenog zatvorio klupsko supanje pa sad patim.
    Ja imam svoje daske pa ih pušemo i bacamo gdje god, po cijelom Jadranu, Jarunu, Fužinama, bacili smo ih jednom i u Trakošćan, ali su negodovali, Bohinjsko. Za Plitvice smo pitali, ali se ne smije...iako ne kužim zašto, ne zagađujemo ništa. Imamo neoprenska odijela, pa možemo u sva doba, muž je jednom veslom razbijao led po Jarunu.... Jedino još ostaje neka mirnija rijeka kao izazov.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.01.2021. at 15:41

  30. #80
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam ta koja je rekla podrska, ali niti sam mislila na 'bravo' niti 'bravo ja sam najbolja.'
    Mislila sam na to da mi je drago da osobe koje su u specificnim zivotnim uslovima uopste zele da vode brigu o telu i duhu kroz vezbanje i smatram da je vredno ovde ih prihvatiti i podrzati. Posebno se saosecam s nestandardnim situacijama, jer sam prosla i prolazim mnoge. Mame malih beba, osobe s zdravstvenim preprekama, ili bilo sta sto je izazov. Normalno da nas ima koje znamo vise o nekim aspektima fitnesa. Vidim da je zhang autoritet za gains, i to mi je super. Mnoge nemaju vremena za pisanje, ja sam najcesce u toj grupi. To je isto neka vrsta prepreke, jer kad napisemo, napisemo neki sazetak koji najcesce izostavi struggle. Meni je licno cak i neprijatno pisati o struggles ako su jako specificne za mene, kad znam da je mogucnost da ce neko moci da pomogne minimalna. Evo primer - poslednjih godinu dana me boli desna sisa od trcanja. Kad sam se pozalila dr opste prakse, rekla mi je da bra mora da bude supportive, i da si obavezno nadjem supportive bra. Moj problem je velika bradavica na zlezdastim sisama, i na desnoj mi se savijala i vremenom mi je to dovelo do hronicne boli. Resila sam tako sto sam omotavam urolan toalet papir oko te bradavice, da je drzi da se ne savija. Uz to jos uvek dojim, 15.5 godina. Treba uskoro da prestanem, tj. polako vec prestajem. Edge case, zar ne?
    Cesto napomenem da me zanima endurance aspekt, a osim kjb nisam naisla na slicne ciljeve ovde. Lili je van moje lige, a i trci brzo, tako da mogu samo delimicno da se identifikujem. Trazila sam recimo vise saveta o plivanju, ali nisam bas naisla na neki odjek.
    Ali ja volim ovu grupu i zelim da se ne osecam neprijatno sto se ovde prijavim. Pod podrska, mislim da je bitno da imam razumevanja i mesta za SVE nas koji pozelimo da se identifikujemo s 'vezbacice' na Rodinom forumu.
    Sad bih rado editovala ovaj post da bude bolje napisan - ali nemam vremena!

  31. #81
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja bih rekla da je podrska vrlo sirok pojam. Nekome je domet podrske jednorozi, duge, sljokice i mahanje zastavicama 'naprijed nasi'. A 'nasi' mozda srlja u provaliju, samo ju sam ne vidi.

    Podrska je nekad tapsanje po ramenu i navijanje, nekad je to noga u dupe, a nekad je samar da nas resetira.

    Tema je inace bila zaista podrska i mjesto za ucenje i napredovanje. I onda je u jednom momentu postala suhoparno nabrajanje: bravo ovaj, bravo onaj... I zapravo je bas tada izostala istinska podrska i postala tema na nivou cheerleadersica.

    Ja bih stvarno voljela da se ponovo vrati taj neki duh koji je tada bio. Bio je bas gust citati i pisati. I kao sto j-la rece, s nekima smo postale sestre i mnoga lijepa prijateljstva su se na temi rodila...

    A na temu teme
    Jucer i prekjucer tati, bas osjetim fino zatezanje po cijelom tijelu. Danas rest i setnja s frendicom. I pasat ce mi, 1.DC pa mi i ne pase nesto zestoko.
    Posljednje uređivanje od zhang : 04.01.2021. at 16:21

  32. #82
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Zhang zavidim na tom zatezanju
    I uzivaj u odmoru danas!
    Slazem se sa tobom za podrsku

    Na temu uvjeta za vjezbanje kod kuce... Mislim da je lakse re uvjete ostvarit u prostoru nego u nasoj glavi
    Ja imam sve uvjete: imam prostor, niko mi se ne mota oko nogu, ok opremu trenutno nemam jer sam je posudila al nema veze... Al nemam onaj klik u glavi da pocmem. A godinama sam vjezala kuci i znam da mogu! Ali mi se, eto, ne da
    I onda drvim trenutno samo po trcanju...

  33. #83
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Mb mozda se sada pokrenes uz ekipu na topicu, ali da odluka i volja su ključni

    Ja dijelim poimanje podrske kako je napisala kli kli.
    Bome te kli kli namuči ta bradavica,al super da si nasla rjesenje.

    Ja sam imala struggle proslu subotu,sto sam i pisala, jedva se dovukla, tesko mi bilo za odraditi, pa sam sad na restu dok ne nadodjem i noge ne budu lagane ko perce.

  34. #84
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Vezano uz temu, srela sam danas svoju bivšu instruktiricu pilatesa. I da, meni on fali. Bio mi je odličan termin i bas sam se uhodala i onda je krenuo lock down. Ja se teško natjeram sama vježbati. A da ne velim da sam danas sku6ila da je ovaj tjedan onaj skijaški. I sad patim. Mislim patim najviše zbog potresa al bome i zbog svega ostalog.skijanje mi sad stvarno izgleda kao nešto tako daleko daleko

  35. #85
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Jedno vrijeme sam se bila nadala ranijoj menopauzi ( )
    Ajme, betty, nemoj se nikako nadati. Moj put nizbrdo je intenzivno poceo s oko 39 godina, do 40.. sam vec plivala u go'netu, a tek nakon godinu dana su me poceli slusati da nesto stvarno ne valja. Za 43. rodjendan je potvrdjeno da je to - to. Ja nikako ne volim podrsku tapsanja po ramenu, ali recimo mucim se cak naci i zdravstvenu podrsku za preuranjenu menopauzu jer je tesko naci lijecnike koji razumiju i onu koja se dogodi na vrijeme.

    Koji je to umor (a djeca mala, ne na faksu, kako to obicno biva kod prosjecne zene kojoj reproduktivni trakt otkaze suradnju), bezvoljnost, skupljanje viska vode, visak kila, PMS 365 dana u godini, ispadanje kose, palpitacije, resting puls 10 otkucaja visi, ne mozes zaspati navecer, a krepana si k'o pas, pa se budis... bljak. Jedino sto nemam hot flashes pa je dugo trebalo da uvjerim medicinsko osoblje da mi, stvarno i najstvarnije, nije dobro. Prvi put u zivotu sam isla traziti OB/GYN zenskog roda (do sad sam stvarno imala super iskustva s muskarcima) i to preko 60 godina starosti, samo da me netko cuje, a po mogucnosti i pomogne. Postoji hormonalna terapija, isprobavam, ali u principu se, za sad, borim s losim nuspojavama. A moram uzimati nesto 5-10 godina, s obzirom na dob, jer u suprotnom raste rizik od svega onog sto pise na kutiji obicnih kontracepcijskih tableta. A ne bih otegla papke, ako ne moram, s obzirom da mi djeca imaju 4 i 8 godina.

    Tako da.... krvarite, molim vas, koliko god treba. Sad mi je zao da sam ikad rekla da mi je to tlaka.

    I onda se ne javljam tu nego par puta godisnje jer mi je bezveze napisati da X puta tjedno veslam na jezeru s djecom (tijekom trodnevnog minesotanskog ljeta), odvozim bicikl u sobi i rastezem trenutno-raspadajuce tijelo jogom. Rastala sam se privatnim treninzima u ozujku, zbog korone i vjerojatno se tome jos dugo necu vracati zbog muza.


    On a more related note, ako itko vozi obican bicikl na stalku i ima dobru preporuku za odometar na straznjem kotacu, slusam. Volim brojke; tako mi je uvijek lakse.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 04.01.2021. at 16:58

  36. #86
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Zhang ja bih rado s tobom, ali trebam prvo ojačati ovo što imam. Joj a rado bih!
    Ej i znate šta mi još fali, Sasina odlucnost i disciplina. Nju kad pročitam da je nakon smjene odradila Zusku, jezik pruzim do poda. Pa si kažem,a ženo draga ne ljencari, vidi Sasu.

    Summer, hoćemo se i oko prehrane podržavati ?
    draga j-la bas ti puno hvala. osobito zato jer mi se ponekad cini da takva samodisciplina zna biti i iritabilna
    u svakom slucaju, ja naravno vjezbam. Ovo sam ljeto nakon dugih 7 godina otkazala Zuzku i pretplatila se na Les Mills. Bas mi je ta promjena dobro dosla. Les Mills je jako jako nabrijan, brz, u 30 minuta budem cista voda. Minus je sto nema kettlebella, pa ipak par puta tjedno swingam stotku u komadu.
    30.12. sam radila It will rain sweat. Sigurna sam da ima jos vjezbacica koje se sjecaju tog divljackog treninga, no evo i limk. https://litealloy.com/workouts/570
    Zadnji sam ga put radila 2017., trebalo mi je 33 minute, a ove godine 26. Ok bila sam pogonjena i na sav nemir i uzas oko potresa. Inace, u ovoj godini iza nas, gdje je stresa i muke bilo na izvoz, i gdje je moja obitelj poprilicno osjetila posljedice pandemije, a bome i potresa, mogu reci da je vjezbanje jedna od vaznih konstanti koja mi je itekako pomagala u odrzavanju mentalnog zdravlja.

  37. #87
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Isla sam neko vrijeme na Les Mills barre satove, jednom, dvaput tjedno, uz ostale treninge. Probala sam i par drugih stvari, ali bilo mi je preintenzivno i doslovno pretesko.

  38. #88
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ima li netko prijedlog strategije za pripremiti polumaraton? Dođem do tih nekih 15, na traci 17 km i nikako se odvažiti za duže? Primjer treninga.

    I u novom duhu slobodno me popljujte za kekse i slatkiše. Od 1.3. nisam ništa šećerno jela, stesala se i ovaj mjesec....zapravo me zima mori, ne podnosim je, umornija sam. Možda neke vitamine trebam. Ostala prehrana je super, možda i premalo jedem.

    Pozitivno je što za trčanje imam podržavajućeg supatnika sada pa prvi put u životu trčim u paru. Ne da mi da kukam i cmoljim. Ili zbog kiše odgodim trening.

    Neću više nikome olako reći bravo. Nemojte ni vi meni. Uvijek mislim da gnjavim opisom treninga jer s girjama radim napisan program, nije raznoliko kao što većina vježba. Samo mijenjam broj ponavljanja ili naglasak na određeni dio tijela. Ljetos mi se npr istopila guza od trčanja. Ili trčim 8, 10, 15 km. Popnem se na planinu za 3 ili 5 sati. Nema tu neke zanimljivosti i inovativnost.

    Povratnicama želim dobrodošlicu!
    Divim se svima koje vježbaju u otežanim životnim okolnostima. I one će olabaviti. Ipak brinite i o sebi i svom tijelu.
    Ove godine sam frendicu nagovorila da se vrati treninzima i poprilično rastura, u boravku. Meni je to divno. I ta vječna tema koliko je ženi teško da odvoji vrijeme za sebe.

  39. #89
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    30.12. sam radila It will rain sweat. Sigurna sam da ima jos vjezbacica koje se sjecaju tog divljackog treninga, no evo i limk. https://litealloy.com/workouts/570
    Zadnji sam ga put radila 2017., trebalo mi je 33 minute, a ove godine 26.
    To nije trening, to je egzorcizam
    A 26min... Jesi ti sigurna da se ljudsko bice?

  40. #90
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    sasa, lijepo te čitati kao i druge povratnice.
    Posljednje uređivanje od palčica : 04.01.2021. at 17:18

  41. #91
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam svoje daske pa ih pušemo i bacamo gdje god, po cijelom Jadranu, Jarunu, Fužinama, bacili smo ih jednom i u Trakošćan, ali su negodovali, Bohinjsko. Za Plitvice smo pitali, ali se ne smije...iako ne kužim zašto, ne zagađujemo ništa. Imamo neoprenska odijela, pa možemo u sva doba, muž je jednom veslom razbijao led po Jarunu.... Jedino još ostaje neka mirnija rijeka kao izazov.
    pazi da vas ne kazne na Jarunu

  42. #92
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    A 26min... Jesi ti sigurna da se ljudsko bice?
    sasa je tockica koja nestaje u daljini, to se ne zaboravlja

    jako me veseli ovdje vidjeti stare vjezbacice, one koje su drzale temu zivom i koje su zaista motivirale. jos da nam dodu danci i sani, ekipa bi bila kompletna. uz sve nove cure koje se povremeno jave, ovo moze biti divna oaza, pogotovo u ovim vremenima stresa

    bazeni su zatvoreni, klubovi isto ne rade, uzasno mi fali voda, bilo za plivanje, bilo za supanje. za razliku od ine, moje supanje je meditacija na vodi. osjecaj ledene vode, magle koja se dize nad jezerom i tih zvuk vesla kroz vodu... savrseno
    no dok se to ne dozvoli opet, krenula sam s jillian, uzela pretplatu i sad idem po tome. kratko traju, nekih 25min, ali dobro oznoji. program je od 28 dana, pa se nadam da cu uspjet odradit ga. a onda ce mozda i otvorit bazene i teretane

  43. #93
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja sam mislila da ce mi teretana puno vise nedostajati. Mislim, nedostaje mi, bez dileme. Ali sam si u glavi nekako slozila film da mi je ova promjena tipa treninga zapravo dobrodosla. Da teretane rade, sigurno ne bih mijenjala, a i ovo ima svojih benefita.
    Kad sam u teretani, podignem kcal unos, ali u tom procesu dobijem i masti. Da se to inace rijesiti, ali proljetni lockdown mi je sve bio poremetio.
    U ovom lockdownu sam smanjila kcal unos, radim ove treninge, odem u setnju...
    I dobro je sasa rekla, vjezbanje pomaze da ne pobudalim...
    Posljednje uređivanje od zhang : 04.01.2021. at 17:50

  44. #94
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Magriz mi imamo srecu pa su nam bazeni otvoreni, jer su na otvorenom. Plivamo i deca i ja. Pliva se i po kisi, kao sto je danas slucaj, ali ovde nikad nije prehladno. Minimalno je 10c (isto kao danas :D)
    Sto se plivanja tice ja sam konacno dosla do kilometar po treningu, to je za mene super. Nemamo bas puno vremena jer su time slots 45 minuta, tako da plivamo oko 35 minuta.
    Kao i sasi, meni je vezbanje sacuvalo mentalno zdravlje, posebno u 2019. godini. Ja sam isto samodisiplinovana, no gledajuci muza i decu, efekat na okolinu je pozitivan :D
    Danas sam istrcala 8km, po kisi. Meni je trcanje meditativno, plus slusam audio knjige.

    Palcice, za polumaraton ti je dosta i 17km duzine, ako mislis da treniras za trku. Mozes raditi na endurance-u i brzini i u okviru te maksimalne duzine. Bitno je da lagano buildas aerobic engine, a nacini su - ili duze ili brze.
    Konkretno to znaci kraci intervalni treninzi, fartlek i tempo treninzi srednje duzine, i onda, recimo jednom nedeljno, duzina bez osvrtanja na brzinu. Ako si zainteresovana ima mnogo trening planova za polumaraton na internetu, neki su individualizirani (recimo ako imas strava subscription), a neki opsti. Treba proceniti koji si nivo sada, i onda pogledati koje su opcije.

  45. #95
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Palci, od 01.03. nisi jela nista secerno?
    Wooooooow

  46. #96
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Magriz mi imamo srecu pa su nam bazeni otvoreni, jer su na otvorenom. Plivamo i deca i ja. Pliva se i po kisi, kao sto je danas slucaj, ali ovde nikad nije prehladno. Minimalno je 10c (isto kao danas :D)
    Sto se plivanja tice ja sam konacno dosla do kilometar po treningu, to je za mene super. Nemamo bas puno vremena jer su time slots 45 minuta, tako da plivamo oko 35 minuta.

    .
    zavidim vam
    sto se tice plivanja, vazno je slozit trening, ima dobrih i za tako kratke treninge. ako ti treba pomoc, pingni

  47. #97
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pazi da vas ne kazne na Jarunu
    Zasto bi nas kaznili? Ne vozimo po trakama od veslaca, a ono manje jezero i jest za sup-ere i jedrilicare i surfrere na dasci, tamo je i sup surf klub 3 strijele? Nismo jedini sa sup-ovima na jarunu. Nije valjda da imaju koncesiju pa ne smijes doc ko slobodan letac?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.01.2021. at 18:34

  48. #98
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Ina33,moja frendica kajakasica je takodjer stalno na manjem jezeru na Jarunu.

    Palcice, javim ti se na pp. Sad malo u guzvi.

  49. #99
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zhang, svaka ti je na mjestu
    i to govorim iz iskustva - jer ste me bas vi usmjerile na pravi put, da ne gubim vrijeme di ne treba i da probam nesto sto ce mi biti dovoljno izazovno, a ne prezahtjevno
    cini mi se da mi je kavofob predlozila BR i na tome sam joj jako zahvalna - vracam mu se stalno iznova, jer i ja ko mb - dolje gore u krug
    zao mi je sto sam dosta zapustila snagu, al vratit cu se i izbalansirati to, samo da nekako sve uklopim
    i bas mi fale opisi tih treninga, zato, pisite ak ima vremena
    inace, meni je super kad mi netko kaze ovo ti je ok, ovo bas i nije - i spajka je tu moj spasitelj
    uopce joj nije tesko napisati sto misli kad vidi moj trening
    uglavnom, ja vecinom trckaram, nesto malo rastezem jogom...fali snaga, al bit ce...

  50. #100
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Zhang, sva životna sr... i poludjela štitnjača su me podebljali pa sam proljetos odlučila žešću disciplinu uvesti i držala je se podosta. Mala sam i kile se lako vide. Prokletstvo sitnih ljudi. Sad sam dobila dvije, a što je najgore nisam više od slatkog. Ovo su neke kompenzacije pa me dodatno živcira što ne stanem.

    Kli_kli, imaš pravo. Tnx! Malo ću sutra googlati pa se odlučiti na neki program do angažmana trenera u proljeće. Imam osjećaj da sam u zoni komfora.
    Ajme za plivanje na toj temp.

    Ljubomorna sam na dobre plivačice i supovke. Jako su mi fora i privlačni ljeti.

    Im nas dosta koji pokušavaju sportom ostati centrirani. Moj posao je sam po sebi za rezati žile ponekad.
    Posljednje uređivanje od palčica : 04.01.2021. at 18:44

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •