Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Ima li netko ovakvu situaciju?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno Ima li netko ovakvu situaciju?

    Pozdrav drage žene. Već pune tri godine traje moj problem, pa ako netko ima isti ili sličan svako će mi iskustvo biti dobro.
    Dakle, ja ne mogu dobiti menstruaciju bez Duphastona. Te tabletice me doslovno spašavaju svaki mjesec. Budem sva napuhana, ne mogu dobiti u vrijeme kad bih trebala, popijem tablete i tako dobijem.
    Imam 47 godina i tri operacije hipofize iza sebe. Enedokrinolog mi je decidirano rekao da ovo nije do hipofize. Veli da sam u perimenopauzi, no po meni nije baš normalno da svaki, ali svaki mjesec imam isti problem.
    Menstruacije uz duphaston su ponekad jako obilne, ponekad srednje obilne. Ali bez tableta dobiti ne mogu. Ako ih ne popijem trbuh me boli, imam sve simptome da moram dobiti ali ne mogu.
    Zbog svega toga mislim da nešto zaista nije u redu sa mnom, ali nitko od brojnih ginekologa koje sam obišla nije znao reći što. Obzirom da sam zbog hipofize na redovnoj kontroli hormona, uočila sam da je do ovog došlo kada mi je kortizol, kojeg sam nekad imao na zlatnoj sredini, sada došao na gornju granicu. Usporedo sa time sam izgubila menstruacije, i sada dobijam samo uz duphaston.
    Kad sam to napomenula endokrinologu, on je rekao da taj kortizol nije nikakav problem, no meni moja intuicija govori da baš u tome grmu leži zec.
    Pomalo se očajno osjećam zbog svega, najsretnija bih bila da sam u pravoj menopauzi, ali očito nisam jer da jesam tad ni uz Duphaston ne bih dobijala mengu, još ovako obilnu.

    Eto, ako netko ima kakvu sugestiju, prijedlog, ne znam, bilo šta...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Jesu li ti predložili mirenu? Meni je uz mirenu bilo sjajno. Nisam imala istu situaciju kao kod tebe (da ne idem u detalje - svatko od nas je drugačiji), ali sam doslovce od mladosti imala problema s neurednim menstruacijama - ili prečeste i jako krvave ili dugi periodi između. Godinama sam dobivala proveru (nisam dobro podnosila), još jedan preparat čijeg se imena ne mogu sjetiti i na kraju dabroston (danas duphaston) uz koji mi je bilo relativno dobro i rodila sam dvoje djece kad sam imala 38 i 39 godina. Nakon toga je par godina bilo dobro, a onda se situacija ponovila. Ginekolog na Sv.duhu predložio je ugradnju mirene i to mi je osiguralo nekoliko godina mira, dok jajnici nisu završili s funkcijom.

    Tvoju situaciju zajedno bi trebali rješavati endokrinolog i ginekolog. Mirena nije najbolje rješenje za svakoga. Nadam se da ćeš uspjeti naći rješenje. Sretno!

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tvoja situacija je poprilicno normalna za perimenopauzu. Pronadji ginekologa koji zeli uvesti hormone. Ima raznih opcija pa vidi sto ti najbolje odgovara i racunaj s tim da ces mozda mijenjati i nekoliko puta.

    (Ja sam prolazila perimenopauzu od 40-42 godine, otprilike. Sad imam 43 i uzimam nadomjestnu terapiju uz vrlo povremena krvarenja.)

  4. #4
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Evo ja sam napokon danas bila i stavili su mi mirenu. Prvo je dr rekao da imam dosta veliku maternicu. Onda je rekao da postoji mogucnost da opce ne bude mogao staviti da nesto zapinje...a uspio ju staviti. I da onda je jos na kraju rekao da znaci nesto je kod mirene max 9 a kod mene je oko 10-11 pa da postoji mogucnost da ispadne. Pa me sad strah bilo kaj raditi da nebi ispala....tipa ici na wc ne znam jel smije.stisnuti da obavim nuzdu.
    Jel zna netko o cemu je rijec oko tih brojki o cemu je pricao?
    I zanima me jel smijem vjezbati?
    I jel smijem imati odnose?

  5. #5
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam napokon danas bila i stavili su mi mirenu. Prvo je dr rekao da imam dosta veliku maternicu. Onda je rekao da postoji mogucnost da opce ne bude mogao staviti da nesto zapinje...a uspio ju staviti. I da onda je jos na kraju rekao da znaci nesto je kod mirene max 9 a kod mene je oko 10-11 pa da postoji mogucnost da ispadne. Pa me sad strah bilo kaj raditi da nebi ispala....tipa ici na wc ne znam jel smije.stisnuti da obavim nuzdu.
    Jel zna netko o cemu je rijec oko tih brojki o cemu je pricao?
    I zanima me jel smijem vjezbati?
    I jel smijem imati odnose?
    Joj ja stavila post na krivi topic....jel mozeadmin prebaciti u topic mirena.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •