Stranica 5 od 28 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1357

Tema: 3....2.....1.... kreni u 2021

  1. #201
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    5 rundi je super, j-la!

    moja bebica je četveronožna, da
    jako ga uzbuđuje podloga za vježbanje, doslovno mi treba dadilja za njega dok vježbam

    Lili, nemam dvije podloge, ali ne vjerujem da bi to riješilo problem
    vježbam bosa, tako da vjerujem da bi se više čulo u tenisicama
    nije se još nitko žalio, doduše
    ako su skaćuće vježbe odradim ih u vrijeme dok kućni red dozvoljava
    ako dođem prekasno s posla (što je uglavnom slučaj) onda radim samo nešto low impact tipa joga

  2. #202
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kli_kli, ne daj se!

  3. #203
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    i mene je zbunila beba od betty

    lili, na zalost nista od mojih zuzka prijavaka, nisam povodljiva neka meni mog trcanja

    za vikend nista, vrime grozno, danas ako ne bude kise obavezno neki trk.

    j-la bravo i nedaj se zbunit bebicom

  4. #204
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Malena i nepovodljiva
    Cula sam da vam je vrijeme bezvezno.

    Cure s bebama na podlogama, ne dajte se!! A bebice aaaa

    Spajka i ostale cuke jupi jeee!

    Ja sam uspjela jucer napravit ogroman žulj na peti od gojzi na snijegu tako da sad ne mogu hodat u obuci

    A to sam skuzila jutros u 6h kad sam krenula van radit s curama snagu na otvorenom.
    Mazem kantarionovim uljem, ne znam sta bi drugo. Ako imate ideju, javite.
    Danas nista od trka ocito.:/

  5. #205
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    a mala se vrtila oko nogu.
    Vidiš Betty da je slično
    Aaaaaahahhahaahahhahahaaaha

    Danas ovo:
    https://www.lovingfit.com/exercises-...omber-workout/
    Dobar je, nesto kraci nego ovi prethodni, ali taman mi pase da je krace, imam jos posla po kuci za obaviti...
    Posljednje uređivanje od zhang : 11.01.2021. at 18:28

  6. #206
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    za vikend nista, vrime grozno, danas ako ne bude kise obavezno neki trk.
    Nadam se da ce te vrijeme posluziti
    Posljednje uređivanje od zhang : 11.01.2021. at 18:30

  7. #207
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Zhang kako meni ovo sad izgleda tesko al svidja mi se naziv, sexy shape ulala

    Dakle, van je pocela bura puhat, smrzla sam se ko ono nesto, da budem fina
    3km + 5.3km za 53nju, s manjom pauzom jer me jajnik toliko zabolio da sam sepala nekih 300 m i onda odlucila nastavit jer je bilo prehladno. Podrazumijeva se da sam spora pa je vrime nebitno

  8. #208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme malena beba, pa to kod vas dere li, dere covjece da zaboli jajnik...uf..
    Nisi jedina koja je danas šepesala, bome sam i ja. Dakle nakon mazikanja zulja kroz dan, zakljucila sam da me nesto manje boli predvece pa sam ipak otrkala sporo ka puz, stedeci tu petu. 11km

    Veceras opet kantarionovo i nadam se da sam sutra ko nova optimist u meni,a zulj velicine 2.5 x 2.5cm ko pravokutnik otraga iznad pete
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.01.2021. at 21:55

  9. #209
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Lili ne virujen da me jajnik boli od hladnoce
    Valjda se tako potrefilo... A sta ti ne odmoris dok taj zulj malo ne zaraste?

  10. #210
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A zasto? Valjda crvi u guzici
    Kad sam isla po kruh popodne, skuzila da se smiruje i da je puno bolje od jutros i odmah vanka u laganiii trk.

    Nadam se da ce se jajnik smirit.

    Prijavljujem da osjetim lagano zatezanje dupeta samo ne znam jel od brzih 5km u sub ili od Zuzke u sub, al onako fino zdravo kao znak da se radilo nesto pametno s tim gluteusima. Al samo sport, nista drugo

  11. #211
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    A sta bi drugo ti radila s tim gluteusima

    Sorry morala sam

  12. #212
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pa svasta al ovo je roditeljski forum pa... :cool:
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.01.2021. at 22:58

  13. #213
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Veceras opet cardio shred, ovaj je bio low impact pa mi nije bio bed sto je kasno

    Opet kopiram:

    Squat & Press x 12
    Plank Rows x 12 alt.
    Backward Lunge / Front Punch x 12 alt.
    Side Plank Row / Leg Lift x 6 / 6

    4 runde
    Zadnja je bila teska
    Poslije dugotrajno istezanje. Radim na spagi.

    Ima li netko da biciklira? Sutra najavljuju hladnocu, al mene brine samo bude li klizavo za bic ako se sve smrzne?

  14. #214
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    jucer prvi dan p90x3, total synergetics
    full body resistance workout, 30 min

    p90x3 sam davno vec odradila, i uz focus T25 ostao mi je jedan od najdrazih programa
    zato sam mu dala sansu da opet u meni probudi vjezbacki zanos
    danas ide the warrior, u ovoj (ne)formi, zastrasujuce mi izgleda

  15. #215
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    summer mozes ti to

  16. #216
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    mb,
    nadam se da te vise ne boli i da je bilo nesto prolazno, ne ponovilo se

  17. #217
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Drage vježbačice,
    imam pitanje. Za mene je hodanje najdraža vježba, stavim malu bebu u nosiljku i prelazimo kilometre. Ako želim smršaviti (a želim još nekih cca 6 kg) i nije mi opcija neko nejedenje već normalno, postupno mršavljenje, kada i što bi bilo najbolje jesti - ugljikohidrate, proteine ili masti, prije ili poslije aktivnosti?

  18. #218
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Majka, ja sam tako posle svakog deteta Samo napred! Meni je odgovaralo da hodam pre podne i posle podne, uvek posle jela, ali ne neposredno. Rekla bih, mozda sat-dva nakon.

    Moji prijavci - u nedelju 15.5km trcanja s muzem, juce ujutro 10km. Sad se spremam da izadjem na jos 10. U nedelju sam osecala slabost. Jako osetim progesteronski peak, bas me smori, a tad mi je tacno bio 21. dc.. Jos bez cokolade, hmmm :D
    mb, nadam se da je proslo! mene zna zategnuti jajnik oko ovulacije.

  19. #219
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Drage vježbačice,
    imam pitanje. Za mene je hodanje najdraža vježba, stavim malu bebu u nosiljku i prelazimo kilometre. Ako želim smršaviti (a želim još nekih cca 6 kg) i nije mi opcija neko nejedenje već normalno, postupno mršavljenje, kada i što bi bilo najbolje jesti - ugljikohidrate, proteine ili masti, prije ili poslije aktivnosti?
    Nije ti to od presudne vaznosti uz setnju. To nije aktivnost koja trosi na nacin da se moras brinuti o tajmingu obroka.

    Na dnevnoj razini trebas biti u kalorijskom deficitu i imati dovoljan unos proteina (neka konzervativna preporuka bi bila 1,5g proteina po kilogramu tjelesne tezine).
    Posljednje uređivanje od zhang : 12.01.2021. at 19:13

  20. #220
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Veceras opet cardio shred, ovaj je bio low impact pa mi nije bio bed sto je kasno

    Opet kopiram:

    Squat & Press x 12
    Plank Rows x 12 alt.
    Backward Lunge / Front Punch x 12 alt.
    Side Plank Row / Leg Lift x 6 / 6

    4 runde
    Zadnja je bila teska
    Poslije dugotrajno istezanje. Radim na spagi.

    Ima li netko da biciklira? Sutra najavljuju hladnocu, al mene brine samo bude li klizavo za bic ako se sve smrzne?
    Ovaj mi se sviđa, možda bih ga mogla uraditi.
    Za spagu sam vidjela da ima neka aplikacija, je li radiš po tako nečemu?

    Summer, počela sam ga i ja radit, upravo da me vrati, međutim, baš sam ga otegla. Neću ni reći kad sam počela .
    Juče nisam vježbala, ne nadam se ni večeras, zadnja 2 dana spavam po 3 sata u prosjeku, ostalo nosam malu, tantruma i danju i noću.
    Posljednje uređivanje od j-la : 12.01.2021. at 19:13

  21. #221
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Jao, j-la, nadam se da ce vam taj period cim prije proci...

    Ja danas rest i masaza.
    Posljednje uređivanje od zhang : 12.01.2021. at 19:14

  22. #222
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    J-la nisam po aplikaciji, mislim da mi ne treba
    Znam doista gomilu istezanja i za front split i side split, mislim da je najvaznije biti dosljedan (i motiviran)
    Danas sam "uranila" s posla, stigla doma u 19, napravila jogu za snagu i fleksibilnost, idem se tuskat pa na pivo
    Dupe me rastura. Jel od bicikla ili od stepenica (vise puta dnevno na peti kat), ne znam, al drago mi je.

  23. #223
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Majka samo tako nastavi! Za prehranu ne znan, poslusaj Zhang

    J-la joj, dobro ista uspijes sa tako malo sna!!
    Svaka cast!

    Betty ja bi volila da se natjeram kakvu jogu ili istezanje, uzasno sam lijena za to.

    Vcrs 5 km. Malo me opet jajnik bolilo, zeza me vec misecima od kad se ciklus poremetio, vjv u vrime ovulacije, proc ce.

  24. #224
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    j-la, nadam se da je ova noc bolje prosla
    mb, ~~~~~ da ne boli vise

    odradila sam jucer the warrior iz p90x3, I was huffin' and puffin'
    30 minuta, 4 seta, upper body, core, cardio, citaj puno sklekova, marinaca, skokova
    danas yoga, bas joj se veselim, kako je samo 30 min, sama cu produzit praksu

  25. #225
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Praksu, a, summer? Nismo mi amaterke, znamo termionologiju . Uh, kad će naša jogica...
    Evo nekoliko prijedloga rastezanja za špagate: Serija rastezanja
    Nisam ove radila pa ne znam detalje, ali meni se Alessia inače sviđa pa očekujem da je dobro. Ima početničke, srednje, napredne varijante, oba špagata.

  26. #226
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    vidi stvarno
    probat cu i osvijestit namjeru

    da, kad ce vise nasa yogica

  27. #227
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mila majka, ja bih isto rekla da tempiranje obroka nije od presudne važnosti. Mršavila sam i ja hodanjem nakon poroda i nisam na to pazila toliko.. Išlo je i bez toga.

    Super za sve vježbe, malo vam i zavidim!

    Prijavak: 5. dan pregnancy joge, našla sam neki program sa epizodama za svaki dan. Traju po 10-15 minuta. Muči me disanje, zapravo pravilno disanje. Nikako mi ne ide, u nekim pozama više izgleda kao borba za dah nego disanje.

    Više ne smijem puno hodati zbog serklaže, a sad trenutno ne mogu nikako jer smo u samoizolaciji. Jedva čekam da prođe da prošetamo.

  28. #228
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    mb, ja sam se isto mucila s istezanjem, i nakon 3 godine pokusavanja da nadjem optimum, meni je dovoljno jednom nedeljno, ali bas bas detaljno. Svakodnevno se istegnem u hodu, ali subotom bas kvalitetno. Vezbe koje radim za gornji deo tela su mi isto pomogle.
    ovo je lik s kojim mm i ja radimo tegice: https://www.youtube.com/watch?v=OtgFcKSywtQ
    znam da nije atraktivan, ali nama je mike jako drag
    Ja sam isfrikirala da ce mi se skola ubaciti u termin kad plivam, a jedva sam isposlovala da imam redovan termin na nasem 'community' bazenu. Medjutim, prof je skratio zoom meeting s 6 sati na 4.5 sata (:D), pa ce plivanje ostati netaknuto. Toliko sam se obradovala da sam si kupila novi kupaci i goggles. Stari su mi se fakat bili istrosili.
    Juce trk 10km, nikakve slabosti. Super mi je bilo, a i nova knjiga mi je zakon. Danas cu opet 10km.
    j-la draga, saosecam.

    inace ja mislim da je i nama s sporim metabolizmom (ja imam hipotireozu) koje tesko mrsavimo lako smrsaviti u prvoj godini nakon poroda, tako da to svakako treba iskoristiti (sto vecina i uradi, ciljano ili ne). Ja sam se s hodanjem solidno bila dovela u formu nakon svakog poroda, narocito zbog nosanja dece. To je odlican nacin za dovesti trbusnjake u red na lagan nacin (naravno zavisi i od stanja pre trudnoce).

  29. #229
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    J-la.dobro uopce funkcioniras :grouphug:
    Guzvaaa, ne stignem danas pisati.

    Svima mah mah !

  30. #230
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Juče mi je dan bio ispunjen prejedanjem, mislim da sam svaki sat nešto jela, više od pola nesvjesno. Sreća bilo je i voća, manja šteta.
    Jedva funkcioniram, nemam pojma kako radim. Kli kli ja se obavezno u prvoj godini nakon poroda udebljam, trenutno sam najdeblja ikad, jako puno kila imam. A kako uglavnom ne spavam, sve nadoknađujem hranom.
    Hvala cure, sinoć je bolje spavala, samo sam se 2 puta probudila, jednom starija, jednom mlađa. Ma naspavala se
    Maloprije sam ušla u kuću, vježbanje će čekati.
    Summer, i meni je taj bio težak na povratku, mučenje.
    Riri, a ja suosjećam za izolaciju, to je mučenje na svim razinama

  31. #231
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    J-la, suosjecam, kod nas zubi trenutno, budi se otprilike svaka 2 sata....
    Ja sam nekako nakon poroda najmrsavija oko prvog rođendana, nadam se da ce tako biti i ovaj put. Sad stojim na mjestu s kg, nikako da krenu dolje. A trbuh koma, ujutro ok, navecer kao da sam 5 mjeseci trudna.

    kl_kli, drago mi je da se bazen uklopio u satnicu. I meni svako malo nesto salju s posla za obaviti, uskoro imam i predavanje, tako da nikad mira.
    summer, bravo za novi pocetak! Bit ce lakse, i sebe tako tjesim
    Jucer opet trcanje,5 km, danas ktbell #3.

  32. #232
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    J-la, je li to stress-eating? Ja sam pobornik teorije da covek uvek treba raditi na sebi, ali onoliko koliko trenutno ima prostora. Stres ce proci, pa ces srediti sta god da uzrokuje porast kilaze. Bitno je da ides generalno u prvom smeru
    Ivana 4 poroda su 4 poroda. Posle drugog mi se jedva videlo da sam radjala, treci onako, ali posle 4. je ipak nesto drugacije. Moje bebe su bile povelike, a i to faktor za stanje stomaka posle.. Koliko se secam i tvoja 4. beba je bas bila velika. Ohrabrujuce je da je meni 5 godina nakon 4. poroda nestao diastasis, misici su jaki, ali i dalje mi nekako izgledaju razbacano. Primetila sam da su mi narocito izrazeni bocni stomacni misici.
    Meni bilo super jutrasnjih 10km, za pola sata cu na bazen

  33. #233
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Kli_kli, istina, bio je stvarno velika beba, trebao se nekako smjestiti unutra, logicno da ce trebat malo duze da se vrati sve donekle u normalu.

  34. #234
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Kli kli nedavno sam radila neki online test, psiholozi su ga sastavljali, na temu emocionalnog prejedanja - binge eating disorder. Rezultati su rekli da imam poremećaj prejedanja uzrokovan svime i svačim, čak da sam depresivna i anksiozna. Ok, radila sam ga za vrijeme izolacije, negdje deseti dan kad sam već pucala po šavovima, ali da imam problem, imam.
    Vjerujem da ga sad pojačava stanje u kojem smo radi pandemije, i znam da kad se nekih stvari riješim da ću i prehranu regulisati.
    Kupila sam nekad ljetos i gotov plan prehrane jedne nutricioniste, znači ne individualni rad, nego plan skrojen na tri obroka i užine koje sama biraš. To mi je toliki pritisak stvorilo da sam se još više osjećala izgubljeno.

    Ivana s, sve razumijem

    Vježbala nisam, nadam se da ću ga ugurati večeras.

  35. #235
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    j-la, i ja si pokusavam osvijestiti lose obrasce
    kad sam pod stresom, redovito vise kupujem (sad online) i vise jedem
    to mi dodje ko neka utjeha iako znaaaaam da nije i da cu se poslije vjerojatno i losije osjecati
    ali taj tren kao da netko drugi upravlja sa mnom
    i isti tren kad sam se najela, pomislim, sta je meni ovo trebalo
    prosla godina mi je bila bas stresna, a zaustavljeni su mi treninzi i ples koji su mi i sluzili da si olaksam stres
    i sve se nekako zavrtilo u krug
    ali bar sam si osvijestila problem, i radim na tome da ga rijesim i stalno se podsjecam

    odradila jucer yogu, danas cu the challenge, to je onaj sa sto sklekova u pola sata
    trebalo bi i zgibova, mos mislit, to cu zamijenit nekom slicnom vjezbom s utezima, jer nemam pull up bar, a isto bi bilo i da ga imam

  36. #236
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ispravak, odredis sam sebi broj ponavljanja, kad sam bila u formi, bila sam na 10*10

  37. #237
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Summer na komentar o pull up baru!
    Odlično da si se pokrenula!
    MB istezanje je vaaažno, 1x tjedno radim onu yogu for runners od adriene i osjetna je razlika u pokretljivosti i ukočenosti tijela u odnosu na razdoblja kad to zanemarim...
    Ivana s, odlično što se vraćaš pomalo!
    Kli kli, prekjučer sam te se sjetila dok sam trčala
    Znam da uvijek trčiš po istom rasporedu pa mi palo na um povuče li te ikad na više, ono sad idem probati 23 km?!
    Karikiram, nije ni bitno, to se pitam jer mene uvijek vuče na više. Ako sam jedan vikend bila na 8, drugi mi tih 8 više nije zanimljivo, idem na 10.
    Prekjučer u snježnoj šumi 6 km
    Jučer samo šetnja uz vuču saonica, psa i djeteta u toj istoj šumi :životnasjeveru:
    Danas ujutro snaga za ruke, popodne trčanje. U ovoj šumi od gore, of course! Živim tamo.
    I da, yoga skoro svaki dan.
    Posljednje uređivanje od flopica : 14.01.2021. at 12:42

  38. #238
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    j-la, i ja si pokusavam osvijestiti lose obrasce
    kad sam pod stresom, redovito vise kupujem (sad online) i vise jedem
    to mi dodje ko neka utjeha iako znaaaaam da nije i da cu se poslije vjerojatno i losije osjecati
    ali taj tren kao da netko drugi upravlja sa mnom
    i isti tren kad sam se najela, pomislim, sta je meni ovo trebalo
    prosla godina mi je bila bas stresna, a zaustavljeni su mi treninzi i ples koji su mi i sluzili da si olaksam stres
    i sve se nekako zavrtilo u krug
    ali bar sam si osvijestila problem, i radim na tome da ga rijesim i stalno se podsjecam

    odradila jucer yogu, danas cu the challenge, to je onaj sa sto sklekova u pola sata
    trebalo bi i zgibova, mos mislit, to cu zamijenit nekom slicnom vjezbom s utezima, jer nemam pull up bar, a isto bi bilo i da ga imam
    ista sam sa pull up barom. U the challengu sam neke znala preskočit, ajde kao da će me ta minuta unazadit .
    Prejedanje je kod mene vezano za puno veza i osjećaja, isto pokušavam osvijestiti, nekad ide, nekad ne. Primjer je neki dan, znala sam da jedem nenormalno, želudac me počeo boliti, ali nisam stala dok nisam legla spavati.

  39. #239
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ivana, i kod nas zubi, suosjećam.. I meni i L! Meni umnjak koji godinama pokušava izrasti i ne može, njemu gornje jedinice. Ne znam tko više plače.

    J-la, razumijem te, i ja sam emocionalni prejedač. Osvještavanje da to radim mi često ne znači ništa jer shvatim što radim i mislim si ma boli me briga. Tek kasnije, kad mi stresna situacija zbog koje to radim prođe, bude mi žao i osjećam krivnju. Nadam se da će ti se riješiti sve kad se riješiš tih stresnih stvari.

    Flopi, baš lijepo za snježnu šumu!

    Danas 6. dan joge, a popodne ću i u šetnju. Prijateljica koja nam je bila kontakt je dobila negativan test, ipak je neka viroza u pitanju. Izolirali smo se za svaki slučaj da ne širimo ako je korona i ako smo mi možda asimptomatski, ali srećom nije pa je kućni zatvor gotov!

  40. #240
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    my fellow binđašice, predlažem support group

    ja sam puno čitala o toj temi
    ono do čeg sam došla, nakon puno spirala, je da ne možeš čovjeka svesti na poremećaj hranjenja
    poremećaj hranjenja je samo (loš, glup) mehanizam obrane ili nošenja sa stresnim situacijama, ili situacijama koje ne možeš kontrolirati
    ako vas zanimaju mehanizmi, guglajte vezu između perfekcionizma i binge eatinga (ili drugih poremećaja hranjenja)
    O perfekcionizmu je meni super govorila/pisala Brene Brown (ona mi je inače jako draga self-help autorica, pogledajte neki njen Ted talk)
    a ima i ona knjiga Brain over binge, to je je također nekim ljudima pomoglo

    nema čarobnog štapića, nema lijeka ili "novogodišnje odluke" kojom to nestaje, ta potreba će uvijek biti tu
    e sad, otkud ta potreba, može li se nekako drugačije zadovoljiti, što kada relapsamo... možda support group i nije tako luda ideja

  41. #241
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ako vas zanimaju mehanizmi, guglajte vezu između perfekcionizma i binge eatinga (ili drugih poremećaja hranjenja)
    e, i prokrastinacija je također u tom začaranom ciklusu
    vjerujem da neki od vas točno znaju o čemu pričam

  42. #242
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    e, i prokrastinacija je također u tom začaranom ciklusu
    vjerujem da neki od vas točno znaju o čemu pričam
    Itekako.
    Izgubim dobar dio dana dok se samo natjeram u glavi da nešto napravim. Točno taj nesretni perfekcionizam, užasno mi je teško natjerati se da nešto obavim ako u tome ne vidim apsolutnu motivaciju i neku vrstu sreće. Problem je što u većini nekih svakodnevnih bezveznih poslova ne vidim motivaciju. Obavim ja na kraju sve što sam si zacrtala, ali začarani krug je, razmišljam da moram, odgađam, odgađam još malo do krajnjeg roka, prođe mi vrijeme, pod stresom sam, napravim to ipak, i dalje pod stresom, pa kad napravim krivim se jer sam mogla drugačije i obećam si da neću više tako. Mhm, do idućeg puta..

    Već godinama funkcioniram isključivo sa to do listama i određivanjem sata, odnosno roka u danu do kad to moram. I nekim nagradama za sebe kad obavim neke zadatke. Pisala sam već na forumu o nekim izazovima koje mi donosi kombinacija ADHD - perfekcionizam. Ljudi se smiju kad vide moj planer. Jasno mi je da na van zaista izgleda smiješno, ali meni uopće nije, jer ja drugačije ne mogu funkcionirati. Uglavnom svi zaključe da sam najorganiziranija osoba na planeti, a meni se uglavnom ne da pričati o tome zašto sam takva, pa prihvatim šalu.

    Isprike za off topic, htjela sam prokomentirati jer nijedna od nas nije sama u tome što nam perfekcionizam donosi, iako vjerujem da sve ponekad osjećamo same s tim problemom. Tako da skroz podržavam support group!

  43. #243
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pa dajte cure support group topic , spajka ce vec smislit neki dobar naziv il joj dajte ideje.

    Ja i dalje ne stignem pisati, guzva nemila s poslom, nadm se kad skuham rucak za sutra da cu ulovit malo vremena i detaljnije procitat sta ste pisale i malo se javit s mojim updateom.

    Riri,
    Ja bih tako rado neki primjer iz tvog planera, mozes mi i sliknut pa šibnut
    Ja sam isto sva u planerima, al mislim da je kod tebe to "puno preciznije" nego kod mene.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.01.2021. at 19:29

  44. #244
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ne mogu govoriti za druge, al ja nikad ne bih sudjelovala u javnoj grupi podrške, tj onoj koju čitaju svi znatiželjnici
    to su vrlo intimne stvari i bez obzira što je ovo forum, identiteti nam nisu ni približno dovoljno zaštićeni
    o nečem tako osobnom bih govorila samo u grupi strogo zatvorenog tipa

  45. #245
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Slazem se s betty

    Ja sam danas u lezecem polozaju, moguce da sam neku virozu crijevnu skupila
    Saljem podrsku cure, glava me rastura, ne mogu nista vise suvislo napisat...

  46. #246
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Hug cure, j-la posebno tebi, čini mi se da tebi najviše trenutno treba

    Prijavljujem danas yogu sa Adriene i Zuzku beginner kb#2
    1. 30 kb swing
    2. 10kb push ups
    3. 20 forward lunge pass under alt.
    4. 5 clean to rack/squat/press
    5. 10 one leg deadlifts

    Odradila sam 2 serije, a zadano je 3
    Totalno sam van forme, ali se nadam da ću se uspjeti natjerati biti redovna

    Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

  47. #247
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Lili, ma nije ništa posebno, ne bi ti bilo zanimljivo čitati.

    Betty, slažem se. Meni nije teško napisati kakvu vrstu problema imam, ali postoji tu puno nijansi i stvari o kojima nikad ne bih javno. Ako se nekad dogodi support group, ubacite me!

    MB, drži se!

  48. #248
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    MB, valjda nije 'rona!! Drzi se!
    Ja pak uopste nemam planer, iako sam (urban) planner po profesiji. Moj pristup je uvek sistemski, i zaista se ne zamaram detaljima dok je ishod pozitivan. Takva vrsta fleksibilnosti mi puno pomaze u zivotu.

    flopice, ja trcim po planu,a li taj plan uvek ima dozu fleksibilnosti i proistekne iz nacina na koji se generalno organizujem, ugl vezano za semestar, kao sto gore napisah. :D
    vece duzine me def privlace, i svaki put kad imam period s manje obaveza uklopim nekoliko dugackih trkova. Obicno budu bas oko 25km.

    sto se poremecaja jedenja tice, ja sam imala anorexicne epizode, ali kad sam se preselila u ameriku shvatila sam da su moji poremecaji ishrane indukovani okolinom. s obzirom da se ne mozete tek tako preseliti , skromni savet je da oslusnete koliko negativnosti vezano za self-image dolazi iz unutra, a koliko je uticaj okoline.

    j-la, mislim da je pametno da se ne guras u rezime koji ce ti potrositi jos vise resursa koje nemas - ako ti sad trenutno nesto izgleda naporno i neizvedivo, onda to to najverovatnije i jeste. u teskom si periodu koji ce proci, pomozi si koliko mozes a da si usput ne odmognes. pokusaj sagledati stvari dugorocnije, i daj sebi kredit za ostvareno u tom duzem periodu.

    danas sam bajkala sat i po, tempo trening, bas je bilo dobro

  49. #249
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja imam planner/kalendar zbog datuma i termina za nefleksibilne stvari koje iskacu iz kolosjeka (zubar, pregled, neobican sastanak...), a drugo sve guram od dana do dana, s obzirom da jedino tako i moze jer ovisi samo i iskljucivo o mom kapacitetu, pogotovo od ozujka, otkako su djeca kod kuce zbog korone. Nekad sve funkcionira kao po spagi, a nekad letam okolo kao muha bez glave. Popravljam sitnim koracima i, s vremenom, naucila sam prihvacati less-than-perfect (mada je tesko). No ima jos brdo prostora za popravak svega i svacega. Druga stvar je to sto sam poprilican rob instant gratification, iako taj pomak nabolje/nagrada mogu biti minimalni. Pa kad za nesto zapnem, a bas nista pozitivno se iz toga ne izrodi, onda mi se ne da dalje, odnosno uzasno je tesko nastaviti. A kamoli kad, usprkos trudu , sve ide samo naopako.

    Enivej, ne prijavljujem svakodnevno jer nije nesto osobito interesantno. Ostao mi je jos jedan izlet kod kiroprakticara u ovoj rundi; napravila sam ogromnu pauzu zbog pandemije pa je svasta imala za pohvatati. Deep tissue masaza me razvalila, ali u pozitivnom obliku.

    Taekwondo nam je trenutno u dvorani i tako ce... dok nas opet ne zatvore. Odlicni su nam trenutno postoci zarazenih, ali i otvoreni su barovi i restorani od ponedjeljka pa je, vjerojatno, samo pitanje vremena kad ce opet sve biti upitno, a i zatvoreno. No uzivamo dok mozemo. Trenutno sam i ja tamo dva puta tjedno po 60-70 minuta. Voljeli bismo raspored od 3-4 puta, ali ne mozemo dobiti termin u grupama, zbog kapaciteta i pandemije. No bolje ista, nego nista. Zanimljivo je (i jako naporno) vjezbati u istoj grupi s djecom razne dobi. Zapravo puno intenzivnije od ijedne grupne vjezbe koju sam ikad probala. Sljedeci tjedan polazem za zuti pojas, jupi! Zapravo, djeca su uzbudjena zbog mojeg pojasa svakako vise od mene. :D

    Uz to, joga. No to je tek nezanimljivo. Nikad u zivotu nisam bila ovako kruta. Bas me zanima ima li i to neke veze s hormonalnom promjenom u menopauzi. Taj dio nisam istrazivala.

  50. #250
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Priznajem, javno, i inerciju. Nisam sjela na bajk 4-5 dana i to dijelom zbog ispuhane gume (excuses), a dijelom iz opravdanih razloga--totalne guzve oko novog posla koji ce, valjda, uskoro i poceti.

Stranica 5 od 28 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •