Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Muke po stolici

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno Muke po stolici

    Čini mi se da sam već počela paničariti pa da ode pitam ima li tko iskustva...
    Imam dijagnosticiran gastritis već valjda 15 godina koji me zadnjih par godina skoro uopće ne muči. Znam šta smijem, šta ne smijem i funkcioniramo moj želudac i ja. Ono šta ne smijem ni pogledati su lijekovi za bolove jači od lekadola.
    E sad, prije 10-ak dana sam imala zahvate na zubu, cista na korijenu, živci, bolove da bih lupala glavom u zid, ništa osim bruffena nije pomagalo. I nakon popijenih par tableta, naravno aktivirao se moj gastritis. Godinama nisam popila Controloc pa mi ga je lom prepisala, a u međuvremenu sam cuclala gastale i jela samo juhu, bananu, lešo mrkvu i dvopek.
    Želudac se smirio, još sam na dijetnoj prehrani
    Ono što me muči od četvrtka je da mi je stolica zabrinjavajuće svijetla. Ne sjećam se da je ikad bila takva. Nije bijela, ali neka blijedo žuta boja. Konzistencija normalna. Naravno kad to guglaš problemi se jetrom i gušteračom. Kontaktirala sam lom i ona kaže ma kakvi ako mokraća nije potamnila, a nije, ako nemaš bolove, to ti je od antacida i jušne prehrane. Pusti tjedan dana pa ćeš vidit jel se vraća u normalu ako ne onda ćemo vidit dalje.
    Mene sad probada na sve strane, ali to je psiha jer me probada samo dok guglam, jučer smo bili vani 4 sata, apsolutno me ništa nije zabolilo.
    Na svoju ruku sam izvadila krv kks i jetrene probe i sve je ok osim malo sniženog hematokrita koji mi je takav uvijek i alt i ggt su mi malo povišeni nekoliko jedinica iznad referentnog. Nije mi ni to bilo drago, ali po mojoj liječnici opet ništa to mi je od tih pustih bruffena. Oštećenje jetre bi pokazalo vrijednosti nekoliko puta veće kaže.
    E sad dal' da se opustim i stvarno pustim par dana da vidim šta će se sa tom stolicom događati ili da se naručim negdi na uzv. Inače stvarno vjerujem svojoj lom i nije osoba koja ne šalje na pretrage kad treba.
    Ima li netko slično iskustvo?

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Ako si toliko uznemirena, ja bih zamolila dr.da me posalje na uzv ili bi otisla privatno.

    Moj muz ima iste probleme kad popije brufen, pa bjezi od njega ko vrag od tamjana a tim da je njemu i mojoj mami Emmanera 10 klasa bolja od Controloca.

    On kad ne pije takve lijekove (brufen) vec godinama nema nikakve probleme. Jednom je popio prije par godina brufen, doslovce ga je bolio zeludac par mjeseci, s par predaha eej od 1 tablete...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.03.2022. at 11:28

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ma riješila sam ja želudac, ne brine me on trenutno. A znala sam da ne smijem bruffen, ali od dvije boli izabrala sam u tom trenu prihvatljiviju. Muči me sad ta stolica. Mada pokušavam bit racionalna, čak na internetu piše da antacidi mogu posvijetliti stolicu. Muž također govori, pa na juhi i lešo kokoši si tjedan dana, kakva će ti bit nego svijetla. Ja sam inače u proljeće uvijek na herba Fe tabletama zbog niskog željeza, sad sam bila prekinula zbog želuca. Sad me muči dal' da ih počnem pit jer će mi oni potamnit stolicu pa će opet bit dilema: a kakva bi bila da nisam na željezu? A luda sam znam. Ništa mislim da ću pričekati još koji dan, najviše me muči ta veza sa gušteračom. A onda može biti i žuč, na zadnjem sistematskom sam imala mulja u žuči, ali mislim da je kamenac znala bi. Cimerica na faksu je imala napade žuči, nije to nešto šta ne skužiš.
    A probat ću prestat mislit na to pa vidit kako će se stvari razvijati. Ako do srijede ne vidim pomak idem privatno na uzv

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    poslušaj doktoricu i pusti tjedan dana.
    ako nakon toga ne bude promjena, nek te šalje dalje na pretrage
    tako bih ja

    i nemoj guglati, to je zlo!

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Mm-u je na kraju bila zuc,a svi su ga dr.uvjeravali da ima samo gastritis i probleme sa zeludcem. Na UZVu i gastroskopiji su mu privatno tvrdili da je gastritis i gerb. Ne mogu se sjetit uopce kakva je njemu bila stolica, jel se žalio ili ne.
    Na kraju su mu laparoskopski izvadili velike zucne kamence.

    Naravno to nema nikakve veze s tobom, samo kazem da su mu lijecnici fulali dok nije doslo do jacih napadaja.

    Nemoj se opterecivat unaprijed, pogotovo jer nemas bolove, pusti googlanja. Vodi se onim svojim unutat. osjecajem, ako ti on nesto govori, ponovo razgovaraj sa dr.i zatrazi pretrage.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    poslušaj doktoricu i pusti tjedan dana.
    ako nakon toga ne bude promjena, nek te šalje dalje na pretrage
    tako bih ja

    i nemoj guglati, to je zlo!
    E znam ja to, ali mi ne da vrag mira. Ali evo kako se stvari namiste otišla nešto odnit svekrvi a u nje njezina prijateljica sa mužem, čovik je umirovljeni internist. Ispipao me na kauču, kaže da neću umrit bar ne još.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Gdje mi nestade pol posta. kaže ako nema tamne mokraće, žutila kože i bjeloočnica, sama svijetla stolica nije alarmantna osim ako nije bijela, tad je opasno. Njegova je preporuka pojesti biftek i ostavit se lešo kokoši pa da vidiš boje. To sigurno neću još ali volim te old school doktore i njihove savjete. Sad sam malo mirnija, pustit ću tjedan dana i probat ne mislit na to. Jutros nisam ni išla na WC, stisla sam se valjda od straha.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Zar nije bijela ili svjetlija stolica kod previše masnoće?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Bijela je kod opstrukcije žuči, to je dosta zeznuto.
    U svakom slučaju, ja sam se malo smirila, otišla na WC i poprima već smećkastu boju tako da bit će ok, hvala na podršci žene

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Malo brusnice, blitve, špinata, tamne čokolade...

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ciklus oćeš reć?

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Meni opisani simptomi upućuju na žuč. Ne mora biti kamenac, može biti pijesak. naplavomzalu, ako si već imala problema s muljem, to je vrlo vjerojatno. Opstrukcija žuči ne mora biti potpuna nego djelomična i to se baš dobro uklapa u sliku.Poslušaj liječnicu, pričekaj koji dan pa ćeš vidjeti. Što se prehrane tiče - mediteranska prehrana je ok, a treba izbaciti masnoće i začine. Mnogima smeta i sirovo voće i povrće, ali znat ćeš točno tek kad se ustanovi uzrok. Sretno!

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    I meni isto Peterlin zato sam rekla da slusa svoj unut.glas.
    Sirovo voce zna smetat i neke druge "zdrave" namirnice.

    Naplavomzalu drzim fige da je to to i da je iza tebe.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.03.2022. at 08:55

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Za cca mjesec dana idem na sistematski pa ću tamo sve pogledat. Bilo mi je važno da nije nešto šta zahtjeva hitnu intervenciju. Po svemu sudeći nije. Svakako sam na laganoj prehrani zbog gastritisa tako da neće naškoditi i za žuč ukoliko je do nje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •