Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Pomoc!

  1. #1

    Početno Pomoc!

    Beba rodjena 11.11.,naglo sam joj ukinula dohranu,prve nedelje je dobila 20gr(4dana dohranjivana,3samo na sisi),ove nedelje 90gr dobila,samo na sisi.da li,da joj vearim dohranu?

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nejasno mi je malo ovo sto pises.

    Koje su sve poznate tezine, s datumima?
    Koliko podoja ima u 24h, tocno brojem?
    Sisa li nocu?
    Broj mokrih i pokakanih pelena u 24h?

    Koliko dohrane je dobivala prije ukidanja? Kad si ukinula?

  3. #3

    Početno

    11.11.-3290
    13.11.-3090
    16.11.-3160
    20.11.-3190
    15.12.-4070
    22.12-4350
    29.12.-4370
    05.01.-4460.
    Nisam sigurna za broj podoja,sisa svakih sat-dva dnevno,nocu je budim u 11,pa 3,6.pelena 6 upisanih(nocu ne menjam,ujutru jedna dzinovska pelena

  4. #4

    Početno X

    X

  5. #5

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj radojkadragica@gmail.com prvotno napisa Vidi poruku
    11.11.-3290
    13.11.-3090
    16.11.-3160
    20.11.-3190
    15.12.-4070
    22.12-4350
    29.12.-4370
    05.01.-4460.
    Nisam sigurna za broj podoja,sisa svakih sat-dva dnevno,nocu je budim u 11,pa 3,6.pelena 6 upisanih(nocu ne menjam,ujutru jedna dzinovska pelena
    Znaci beba je dobila 980 grama prvi mjesec, zatim 390 grama u 20 dana.

    U ovom kontekstu, uopce ne razumijem pitanje. Ako je dohranu dobivala sam prva cetiri dana zivota, to je odavno iza vas i nema nikakvog razloga za razmisljanje o tome, odnosno za uvodjenje formule na temelju tog perioda.

    Trenutno je prirast manji nego prvi mjesec, a to je vjerojatno zbog dodatnog opustanja jer je prvi mjesec protekao izvrsno. To je prilicno cesta situacija. Znaci pazi na podoje, fokusiraj se na to da ih je 10-12 ili vise u 24h i da su ovi nocni podoji stvarno aktivni. Radi kompresije, izmjenjuj dojke unutar podoja.

    Koliko ima pokakanih pelena?

  7. #7

    Početno

    Ne znam kako mi se obrisalo pola poruke.beba je prvu nedelju samo bila na sisi,posle 30ml,pa 60ml dohrane.kako je prirast bio preveliki dr predlaze da izbacimo,dohranu.smanjila sam prve nedelje sa 360 na 180ml,dobila 280gr,sl nedelje prva tri dana dobijala 180ml,sledeca 4dana samo,sisa,dobila 20gr te nedelje.medjutim beba jako dobro izgleda i dr savetuje da nastavim samo da dojim.ove nedelje je samo sisanjem dobila 90gr.moje pitanje je da li ce beba uspeti da navuce mleko ilicda vratim dohranu,pitam zbog tako malog napretka?

  8. #8

    Početno

    Kaki jednom dnevno,ne punu pelenu.

  9. #9

    Početno

    Nisam sigurna da je opet stigla poruka

  10. #10

    Početno

    Dakle,moje pitanje je,da li,ce beba uxedtalim,sisanjem sebi navuci kolicinu koja je potrebna,ili da joj vratim malo dohrane dok se to,ne desi?

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Dohranu je naglo ukinula 26.12. Tako sam izračunala po prvom postu. Od toga dana beba dobiva jako malo. Manje od 10g dnevno kada se podijeli prosječno po danima.
    Premalo. Rekla bih alarmantno malo.
    Na mami je da odluči što i kako dalje.

  12. #12

    Početno

    Upravo tako.ukinula 26.12,te nedelje dobila samo 20gr,sledece 90gr.mene samo zanima da li je moguce dabeba navuce sebi dovoljno mleka da se to,poboljsa,s obziromxda doktorki jako dobro izgleda.

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj radojkadragica@gmail.com prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako mi se obrisalo pola poruke.beba je prvu nedelju samo bila na sisi,posle 30ml,pa 60ml dohrane.kako je prirast bio preveliki dr predlaze da izbacimo,dohranu.smanjila sam prve nedelje sa 360 na 180ml,dobila 280gr,sl nedelje prva tri dana dobijala 180ml,sledeca 4dana samo,sisa,dobila 20gr te nedelje.medjutim beba jako dobro izgleda i dr savetuje da nastavim samo da dojim.ove nedelje je samo sisanjem dobila 90gr.moje pitanje je da li ce beba uspeti da navuce mleko ilicda vratim dohranu,pitam zbog tako malog napretka?

    Od 22. - 29.12. je dobila jako malo, ali ne mozes se vratiti sad u proslost pa popravljati tu konkretnu gresku. Sljedece vaganje je skoro pa prosjek, tako da je to puno bolje.

    Dohrana se, u pravilu, ukida po 10ml na dan, rijetko brze.

    Mozes li izdojiti? Ako da, onda bi joj mogla 3 puta na dan dati izdojeno mlijeko. Bilo bi idealno po 30 ml. I to sve uz pojacane podoje i kompresije.

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj radojkadragica@gmail.com prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako.ukinula 26.12,te nedelje dobila samo 20gr,sledece 90gr.mene samo zanima da li je moguce dabeba navuce sebi dovoljno mleka da se to,poboljsa,s obziromxda doktorki jako dobro izgleda.
    Moguce je, pogotovo sad kad izgleda da dobiva prosjecno 19 grama po danu. Bitno je da dojis cesto, svakih sat, dva, a i cesce, ako beba trazi. Obavezno dojenje nocu. Savjetovala bih ti za svaki slucaj, barem jedno tjedan dana, da ubacis i izdajanje tako da mozes pojacati dojenje sa 2-3 obroka izdojenog mlijeka. To sto izdojis bi bilo dobro ponuditi na spricu, u casi ili zlicom, a izbjegavati bocicu. Ako ima dudu varalicu, ukini je.

  15. #15

    Početno

    Beba sisa jako,ali jako cesto.cim kmekne dobija sisu.pokusavala sam sa izdajanjem prvi mesec,medjutim bebi sam poremetila sve,ona je trazila uglavnom posle mog izdajanja,nije bilo nista,vristala,tako u krug.prosto nemam kad u tom tempu da izdajam.molim vas recite mi da li da joj dam onda 30ml dohrane?da li je 90gr jako malo?koji je ustvari minimum,cemu da tezim?beba danas 6puta kakila,ali,nekako sluzavo,vodenasto je uvek,da li je to znak gladi?

  16. #16

    Početno

    Nema dudu.ali ovo je 12gr dnevno?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Teško je procijeniti točan napredak, vaga ne može uvijek dati točan podatak u tako malim težinama, tako da je važno pratiti njezino stanje.

    koliko traje aktivan podoj? je li beba zaspe tijekom podoja?
    Povuče li samo prvo mlijeko (vodenastije) pa se umori od dojenja i ne dođe do gušćeg mlijeka?



    Ja sam kad bi krenuo letdown (otpuštanje mlijeka) prvo mlijeko pustila da iscuri u gazu (prebrzo je teklo pa je bebi to smetalo i nije mogla tako brzo sisati), nakon pola minute bih bebu prikopčala.
    Svaki podoj je trajao i 30 i 40 minuta kad su bili tako mali. Kad bih završila s jednom dojkom, sljedeći podoj sam počinjala s istom i onda nakon nekoliko minuta ili više (ovisno o starosti bebe i količini mlijeka) prebacivala sam na drugu.

    Beba će navući mlijeko, ali svakako prati njezino stanje. Dovoljno mokrih pelena (mislim da je minimalno 6 dnevno). Opipaj fontanelu na glavi.

  18. #18

    Početno

    Svake nedelje smo kos pedijatra na merenju,dr sve proveri,kozu,oci,fontanelu,za ne verovati ali,ima pisvaljak,i,obraze kao,buca.podoji su nekad pola sata,uvece i pi dva sata.menjam dojke vise puta u podoju,cuje se par gutljaja pa vuxe u,orazno,pa menjamo strane.

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Izgubila sam negje dan u racunici. Ovo je nesto ispod 13 grama na dan, ide svakako prema gore.

    Napravi ovako kako sam ti napisala gore, ako mozes izdojiti. Ako ne mozes, uvedi 2x30 ml dohrane, svaki dan u isto vrijeme. Obavezni su cesti podoji, kompresije.

    U ovoj dobi treba imati 5-6 ili vise mokrih pelena u 24h i 3-4 ili vise pokakanih.

    Jesu li sve ove tezine izmjerene na vagi za bebe ili je umijesana i kucna vaga?

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vidim sad da je pedijatar u igri; zanemari pitanje o vagi. Iz nekog razloga su mi zbrkani postovi na ekranu.

  21. #21

    Početno

    Znaci ipak,da uvedem dohranu?beba je do danas kakika jednom dnevno,ne puno.danas 6puta po recimo kasiku(te kolicine).koliko grana je minimum za eojenu decu da dobiju mesecno?pokusacu sa izdajanjem,ali oba je danas recimo sisala ceo dan.pauze izmedju mozda pola sata

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    ja bih rekla da se sutra posavjetuješ još jednom s pedijatrom s obzirom da iz postova vidim da imaš njegovu podršku u dojenju
    zajedno pogledajte percentile rasta/napredovanja bebe

  23. #23

    Početno

    Doktorka jeste super,forsira dojenje,gleda u bebu pre svega,ali ipak sam od nje dobila savet da beba sisa na tri sata po 5minuta,takodje uvek juri odredjenu kilazu,a mislim da to nije minimum nefo neki prosek.

  24. #24

    Početno

    Ja sam ustvari toliko poplasena tom flasicom da sve radim samo da ne izdajam i ne dajem flasicu.prvo dete sam na zalost dojila 4meseca uz izdajanje,do 8izdajala...sad sam se bebi posvetila,ona jadna ima 2godine,pocela da piski u krevet,da muca,fali joj mama.moram znati da li ce ovo uspeti ili da batalim...

  25. #25
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne moras uopce davati bocicu. Ovo je privremeno, da dodjete to tog nekog mjesecnog prosjeka. Procitaj ovaj tekst: https://www.roda.hr/portal/dojenje/p...hranjenja.html u kojem je objasnjeno kako mozes djetetu dati dohranu bez bocice. Ukljuci starije dijete u brigu o bebi, nije lako, ali to je u principu jedini nacin i dogadja se prakticki svima.

    Imas ovdje prosjecne tezine po mjesecima: https://www.roda.hr/portal/dojenje/o...g-djeteta.html

    Ako ti se cini da sad sisa dulje i bolje, mozes i pricekati do sljedeceg vaganja, a bez izdajanja. Ja bih osobno jedno krace vrijeme izdojila i dodala, za svaki slucaj.

  26. #26

    Početno

    Vec sam iscitala tekstove na sajtu,puno znace.dakle,treba da dobije 113gr da bi odahnula(u smislu da ce naprrdovati samo sa,mlekom).pokusavala sam,prvi mesec na kasikicu i. Iz case,sve,plune,plakalp mi se za mlekom.pokusacu sa,izdajanjem sigurno,samo jednostavno ono -posle svakog podoja-jednostavno ne ide.da li ce mi,pomoci npr izdajanje 3-5puta dnevno(kada beba napravi neku pauzu,jer je stvarno na sisi non-stop)?jos jedno pitanje,oprostite sto sam,dosadna,da,li,gresim sto bebi dajem da sisa recimo svako vece od 8-10,samo menjam strane?

  27. #27

    Početno

    I hvala vam puno,jako mi,znaci neko strucan konacno da da svoje misljenje,pa da imam vetar u ledja.jako je tesko istrajati uz okolinu koja samo forsira-gladna je,stalno je na sisi,ne spava,daj dohranu,mleko ne valja.

  28. #28
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nikad ne steti sisanje. Daj bebi kad god trazi, a uguraj slobodno izdajanja gdje god stignes, samo dok nije neposredno prije nego znas da ce beba sisati (tipa pred budjenje). Ne moras izdajati nakon svakog podoja.

  29. #29

    Početno

    Hvala vam puno.mogu li se javiti sledece,nedelje posle merenja,ukoliko bude problema?

  30. #30
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Možeš se javljati svaki dan, bilo problema ili ne. Mi ti ovdje volimo čitati i tješiti i pomagati. Samo hrabro naprijed.

  31. #31
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj radojkadragica@gmail.com prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam puno.mogu li se javiti sledece,nedelje posle merenja,ukoliko bude problema?
    Naravno, kad god imas pitanja ili trebas podrsku.

  32. #32

    Početno

    Opet ja

  33. #33

    Početno

    Pola poruke mi se obrise.beba na merenju danas 140gr vise,ali dr je malo.kaze da bi trebala mesecno da dobije 750gr a da je ovo 560(4x140).prvi mesec je beba dobila 780g i dr je sama predlozila da izbacimo dohranu jer je beba u crvenom na krivulji debljine,pa kako je onda ovo malo,a samo na mm?

  34. #34
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    05.01. je bilo 4660 grama? A danas, 12.01. je izmjereno 4,800?

    To je 20 grama dnevno, sto znaci da ste gram, dva ispod prosjeka i da se sve krece u pravom smjeru. Napisi mi ako imam pogresne datume ili pogresne tezine.

    Od mjerenja 15.12., sto bi bilo prije nesto manje od mjesec dana, beba je dobila 730 grama. S obzirom na datum rodjenja tvoje bebe, njezin mjesecni prirast izgleda stvarno ok, a i sad mi se cini da ste se (opet) uhodale.

    Prvi mjesec je beba dobila 980 grama (racuna se od najnize izmjerene tezine), a drugi mjesec 730. To je sve sasvim ok. Imali ste jedan neidealan period, ali mislim da je proslo.

  35. #35

    Početno

    To su tacne tezine.i meni se cini mnogo bolje,beba jedan dan sisa po ceo dan,pa dva dana spava,uziva.moze jos jedno,pitanje?od juce povremeno osecam jaku probadajucu bol u levoj dojci,duz cele dojke,kao igla.kako to da resim?beba nema belo u ustima,nije tokom dojenjaprisutno

  36. #36

    Početno

    Sad kontam da nisu te tezine

  37. #37

    Početno

    5.1-4460 12.1-4600,to je 530gr za mesec

  38. #38
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj radojkadragica@gmail.com prvotno napisa Vidi poruku
    5.1-4460 12.1-4600,to je 530gr za mesec
    Da, te tezine kazu da je to 530 na mjesec, sto je malo manje ispod prosjeka. Ali popravlja se situacija - moras imati na umu da je u ovom mjesecu ukljucen i onaj period slabog dobivanja na tezini. Mora se to negdje vidjeti.

    Nastavi s intenzivnim dojenjem i javi cim bude sljedece mjerenje.

    Za ovu bol, ako nastavi tako, mislim da bi bilo dobro uzeti terapiju za soor, za oboje naravno. Ne skodi pa nece biti problema ako, zapravo, nije nikome trebala.

  39. #39
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Beba rođena sa 3290 ima 4600 nakon točno 2 mjeseca.
    To je 1310 g od porođajne težine, a 1510 od najniže.
    Sasvim u redu, zar ne?

  40. #40
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne znam kako je to 530g na mjesec. Ili sam krivo pročitala?

  41. #41
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako je to 530g na mjesec. Ili sam krivo pročitala?
    11.11.-3290
    13.11.-3090
    16.11.-3160
    20.11.-3190
    15.12.-4070
    22.12-4350
    29.12.-4370
    05.01.-4460.
    12.01.-4600


    Prema ovome, prvi mjesec je prirast 980 grama, a onda drugi mjesec 530 (ukupno 1510 grama). Znaci nije linearno, sto je kod vecine beba normalno. Naglo ukidanje dohrane, prije nego je iskljucivo dojenje kliknulo kako treba se dogodilo u ovom drugom mjesecu zivota (vidljivo u periodu 22. - 29.12.) tako da je automatski prirast u drugom mjesecu nizi. U ovom trenutku (period nakon 05.01.) je situacija puno bolja i, ako se nastavi dojenje na zahtjev, vjerojatno ce buduci prirast biti prosjecan ili visi od prosjeka bez nekih vecih problema. Vecina beba ne dobiva identicnu tezinu svaki mjesec, plus rast s vremenom usporava (obicno ne prije cetvrtog ili sestog mjeseca zivota, nekad i kasnije).

  42. #42

    Početno

    Hvala vam puno na dosadasnjim savetima.bili smo juce na sistematskom,dobila je 130gr,ali je dr rekla.da vise ne dolazimo do sledece kontrole jer je zadovoljna s'obzirom da je jako malo naprrfovala u duzinu pa je na krivulji iznad proseka sa tezinom u odnosu na duzinu.mene zanima da li bi vi rekli da je to ok(ipak pomalo ne verujem dr),znaci ima sad 52,5cm i 4730?

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sve to dobro zvuci. Nemoj se nikako zabrinjavati s odnosima tezine i visine na krivulji, pogotovo u prvim mjesecima. Da oduzmes ili dodas jedan centimetar, sto je vrlo lako za pogrijesiit pri mjerenju, krivulja bi izgledala sto drugacije.

    Dijete raste i sve vam je sad krenulo kako treba.

  44. #44

    Početno

    Hvala vam puno,bas znaci pomoc i podrska kad je mama ovako nesigurna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •