Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Prvašići 2021./2022.

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno Prvašići 2021./2022.

    Znam da je još rano, ali da se pobrojimo. Tko zna kako će upisi izgledati ove godine, kad će početi i kako bude izgledalo.

    Mi znamo sve što nas čeka jer je malac dobio odgodu. Prošle godine su ti koji su godinu prije odgođeni vec u veljači/ožujku odradili sistematske, zvali ih prve.

    Ove godine, za razliku od prošle kad smo imali do veljače 2 roditeljska vezanih uz pripremu za školu, vrtić šuti.

    Klinci su odradili u vrtiću logopedsku provjeru, a krenuli i sa psihološkom. To me ne dira jer to i prošle godine tamo sve prošao.

    Pa eto, nadam se da ima još budućih prvašića

  2. #2
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Mi smo tu, N. će 1.8. imati 7 godina. Ne znam još ništa, u vrtiću sad kad se vrate s praznika kreću sa predškolskim programom.

    Krajem siječnja su predupisi za odabranu školu, tako smo dobili obavijest. Pretpostavljam da će s obzirom na situaciju sve ići online.

    Nedavno smo bili kod psihologa nevezano za školu i procijenili su ju kao visoko nadarnu u mnogim područjima. Baš me zanima kako će sad ta testiranja za školu izledati. Nama su predlagali da ju upišemo godinu prije, ali smo odustali od toga.

    Uglavnom, ona zbraja, oduzima, čita i piše već neko vrijeme. Spremna je za školu u svakom pogledu. Ali ja nisam, ne mogu vjerovati kako je to sve brzo prošlo

  3. #3
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kod nas nije problem u predznanju, što se tiče spremnosti, jer je i on imao iznadprosječne rezultate na testiranjima. Čak mi nije problem ni put pješke do škole, to već sad zna sam.
    Mene više muči njegova glava u oblacima, to što kad u nečem misli da nije dobar ili ne ispadne kako je planirao odmah odustaje i ne želi (crtanje).
    Imam osjećaj da ćemo na početku imati puno zaboravljenih stvari u školi

    Ali puno je spremniji i zreliji nego prije godinu dana, to su svi rekli da ću primijetiti.

    I savladao je nesretno R

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas nije problem u predznanju, što se tiče spremnosti, jer je i on imao iznadprosječne rezultate na testiranjima. Čak mi nije problem ni put pješke do škole, to već sad zna sam.
    Mene više muči njegova glava u oblacima, to što kad u nečem misli da nije dobar ili ne ispadne kako je planirao odmah odustaje i ne želi (crtanje).
    Imam osjećaj da ćemo na početku imati puno zaboravljenih stvari u školi

    Ali puno je spremniji i zreliji nego prije godinu dana, to su svi rekli da ću primijetiti.

    I savladao je nesretno R
    Puno puta sam čula, a dvaput sam se i osvjedočila da zadnje ljeto prije polaska u školu predstavlja "kvantni skok" u sazrijevanju. Djeca se uozbilje, srede i profunkcioniraju. Istina, treba ih malo i poticati, ali ide to...


    Bravo za R, to je velika stvar...


    Sretno svima!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.01.2021. at 11:37

  5. #5
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    I mi smo tu. T. je spreman, a ja sam sve zaboravila - što se i kojim redom obavlja. Nedavno sam ih svo troje naručila zubaru, mislila sam da će mu se taj pregled računati za upis pa su me podsjetili da trebam nekakav kartončić - kojeg se mutno sjećam s upisa starijih kćeri, ali se ne mogu sjetiti gdje se dobije i koje korake trebam poduzeti da dođem do njega.

  6. #6
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Prosle godine zbog korone nije bilo zubara, vađenja krvi i neki su odgodili cijepljenje.
    Tko zna kako bude ove

  7. #7
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    I moja najmlađa je tu.
    25.2 idemo na sistematski.
    Veselimo se.

  8. #8
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    I ja imam prvasicu sljedece sk.godine.
    Koliko se sjecam, prije 4 god., dobili smo od lijecnika skolske med. zubnu putovnicu za potvrdit i obavit pregled kod stomatologa. Frendica mi je rekla da su vec dobili poziv za pregled kod skolske med. Znaci da su vec poceli.

  9. #9
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Mi smo se prijavili preko terminko.hr,i sve nam je poslano na mail.

  10. #10
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se prijavili preko terminko.hr,i sve nam je poslano na mail.
    Ovo je super, nisam ni znala da to postoji.

  11. #11
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ivana, koja zupanija?

  12. #12
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana, koja zupanija?
    Grad Zagreb

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Postoji ti već više od 4-5 godina

  14. #14
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I mene danas zvali, idući petak ide na sistematski. Budući da je odgođen, njih prve zovu.
    Plus cijepljenje, a za zubnu putovnicu i vađenje krvi kažu da ćemo se tamo dogovoriti

  15. #15
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ima li ovdje prvašića iz splitsko-dalmatinske županije, da mi smanje anksioznost?
    Prijavila sam dijete preko web stranice županije, od škole još uvijek ni mu ni be, jesu li se vama javljali?

  16. #16
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ove godine nemam prvasica, nego sam došla pitat Ivanu s i Tang, gdje je proletilo vrijeme i od kada su M. i B. već za školu ?! One su meni još bebe

  17. #17
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    moja j-la, i ja se to pitam!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    i mi smo u grupi ali nadamo se odgodi (po mišljenju vrtićke logopedice, trebali bi ga dobiti)
    datum je granični i nalazi se u logopedskom tretmanu

    koliko znam, moramo proći cijelu proceduru (školska medicina + škola)?
    I imam još pitanje za vas koji ste lani imali odgodu vezano uz cijepljenje - obavili ste ga prošle godine ili ste i to odgodili za ovu kad dijete kreće u školu?
    Posljednje uređivanje od buba klara : 23.02.2021. at 11:05

  19. #19
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, prođeš svu proceduru i na kraju finalno škola daje odgodu, vi potpisujete i šalje se to na ured za obrazovanje, ili nisam sigurna kud to spada.

    Naši koji su bili odgođeni nisu cijepljeni. Mi nismo znali da li će biti odgoda il ne, primio je MoPaRu, a sad će još samo polio. Rekla dr da nema veze što smo tako razdvojili

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala!

  21. #21
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moje najmladje dete polazi u Kindergarten (0. razred, ili prvi, ko to vise zna da 'prevede'). Ona isto ne mora nista jer je ove godine u tranzicionom kintergartenu, pa je sve vec obavila. Bas me tremica i volela bih kad bi taj pravcati polazak u skolu bio zaista pravi, iako se ona super snalazi s online nastavom.

  22. #22
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo mi imamo termine za sve, u petak sistematski, 15. u školu i to bude to veselim se, a malo me i frka

  23. #23
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Tko ima iskustva s Terminkom? Pokušala sam naručiti dijete na sistematski - prvo nije bilo slobodnih termina. Uskoro dobivam obavijest o dva slobodna termina sljedeći tjedan s tim da tri dana prije sistematskog treba obaviti zubara i vađenje krvi. Jesu u novom normalnom uobičajeni tako kratki rokovi ili samo nisam imala sreće? Koji je daljnji postupak? Hoću li svaki put dobiti obavijest kad se otvore novi termini ili moram vrebati iz dana u dan? Kod našeg zubara nije realno očekivati da možemo dobiti termin za pregled u roku od par dana, prije par tjedana, ako nije hitan slučaj. Kako vi to sve koordinirate?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav! Znam da nije tema ali,
    imam djete u 7 razredu no nismo oboje zadovoljni sa njegovom skolom.Planiram ga u 8 prebaciti u neku privatnu skolu radi srednje skole.Dali neko ima iskustva sa Oš Kreativni Razvoj ili Britanskom medunarodnom skolom Vedri Obzori,ili mi mozete preporuciti neku dobru privatnu osnovnu skolu,Americka skola nam otpada jer je pre velika cijena.Bila bih vam jako zadovoljna da podjelite iskustva jer ovakvu temu nisam nigdje mogla naci.

  25. #25
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo mi smo sve obavili, samo čekati da nas pozovu potpisati upisnicu. Što bude možda u kolovozu

    Kod doktora bilo super (osim što ga naručila kirurgu zbog povlačenja kožice :rolleyes, riješili vađenje krvi i zubara, i danas bio u školi. Bio je puno sigurniji nego prošle godine, doduše malo zbunjen na početku. Ali ono što je prošle godine bilo lošije sad je rasturio.

    Tako da sad mirno čekamo dalje. Tako mi bilo lijepo vidjeti ga u klupi, narastao moj dečko

  26. #26
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Dobili smo pozivnod skole, uskoro i termin kod skolske med. Dobila sam uputnicu za vađenje krvi, ne znam jel se to odnosi na labos u dz gdje je skolska med ili pedijatar. Koliko se sjecam sa starijima sam vadila krv u dz gdje im je pedijatar, ali moja pamcenje nije bas za oslonit se trenutno

    Vrci, super za vas, sad ste mirni!

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Tamo gdje bi vadila za pedijatra krv

  28. #28
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Mi smo neki dan odradili sistematski, mora još krv izvadit, a testiranje je 20.4.
    Super je bilo, ja sam navikla na nju gledat kao "moju malu bebu" pa sam si zavezala ruke i začepila usta da ne smetam dijete

  29. #29
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Jelena.O hvala!
    Tang, znam kako ti je, meni je jos dodatno preko noci odrasla kad se rodio ovaj mali, najmanji covjeculjak.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •