Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Fer

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    1

    Početno Fer

    Molim vas dajte mi savjete, jer jako jako trebam pomoc. Zafrknuo sam se pri odabiru srednje i upisao medicinske sestre i ubrzo shvatio da to mrzim. Moja prava ljubav i strast je programiranje, tehnologija, matematika i jako jako jako jako bi htio upisati FER. Iduce godine zavrsavam srednju i idu upisi. Je li moguce da upadnem, sto da napravim? Ako imate bilo kakve savjete, bilo sto, molim vas pomozite, puno bi znacilo i meni i mojim roditeljima. Prolazim sa oko 4,50 sve razrede. Hvala!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne znam kako ces nadoknaditi nedostatak matematike i fizike u srednjoj.
    Jedino da vec sad krenes sa instrukcijama po programu gimnazije da bi se adekvatno pripremio za maturu druge godine. Nistanije nemoguce samo zahtjeva puni rada i fokusa u vlastitoj reziji jer te skola koju si izabrao ne priprema za to.
    Razgovaraj s roditeljima o tome i napravite plan.
    Posljednje uređivanje od sirius : 14.03.2021. at 12:46

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ima više izlaza iz ove situacije.
    FER nije lako upisati, ali ni pretjerano teško ako imaš dobru podlogu iz matematike i fizike. Nije problem samo upasti, treba to gradivo znati i dalje, da možeš pratiti nastavu.

    Vidi najprije s roditeljima, a onda možeš pitati i u svojoj srednjoj školi kakve su mogućnosti priprema za državnu maturu za studij koji želiš. Možda bi profesor matematike mogao pomoći, ako ne u pripremi, onda barem savjetom. Uvijek postoji mogućnost plaćanja za pripremu državne mature, Trinom ili Algebra, kao i privatne instrukcije, ali isplatilo bi se provjeriti što se može još učiniti.

    U srednjoj školi mog mlađeg sina profesorice hrvatskog i biologije pomagale su učenicima da se pripreme za upis na fakultete koje su htjeli, iako je to tehnička škola i programi iz tih predmeta nisu kao u gimnaziji.

    Dalje, FER nije jedini studij gdje se može naučiti programiranje. Na brzinu, u Zagrebu imaš TVZ, FOI u Varaždinu isto to nudi. Ne valja sve staviti na jednu kartu. Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    probaj nadoknaditi matematiku tako da možeš polagati maturu A razine
    ja sam računala da mi se više isplati platiti privatne instrukcije nego grupne pripreme
    probaj pronaći negog studenta koji možda naplaćuje sat manje

    po naseljima ima i besplatnih priprema, raspitaj se kod starih kolega iz OŠ; nek se roditelji raspitaju (u mojoj blizini u crkvenim prostorima održavaju se besplatne pripreme, tj. prošle godine su se održavale, za ovu ne znam...)

    također napravi popis fakulteta na kojima se može studirati programiranje i sl., tako da imaš i druge opcije ukoliko odmah prve godine ne uspiješ upisati FER
    ali ja vjerujem da ćeš uspjeti ! imaš motivaciju i to je jako važno! sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •