Pozdrav.
Beba rođena 27.08.2020. 40+6 tt
PT: 3200 / 49cm
OT: 3120
Poznate težine:
07.09. 3250
09.09. 3300
11.09. 3380
29.10. 5250 / 56cm
18.12. 6100
Isključivo dojena beba.
Menstruaciju još uvijek nemam.
Popišana pelena je svaka, pokakana jednom dnevno ili svaki drugi dan. Nekad budu lijepe žute konzistentcije, a često zelene. Ispušta dosta vjetrova.
Podoj joj nudim svako malo. Problem je što kad jede dojku ne isprazni do kraja. Krenemo sa podojem, nakon 1 min okreće glavu, plače, opet je "na silu" guram dojku nazad. I cijelo vrijeme to radimo jedva 10ak min. Nakon 1h-2h s obzirom da po meni nije pojela dovoljno, počinje kenkanje. Opet ponudim dojku i opet bude isto. I tako u krug. Okolina me uvjerava da je žedna i da iz tog razloga bi jela svako malo pomalo. Vodu joj nisam dala, niti namjeravam, ali ipak mi je to čudno. Soor nije, nema bijele naslage po jeziku.
Desnu dojku otpočetka skoro uvijek u startu odbije, tako da nju najčešće doji u polusnu. Na lijevoj dojci imam jači refleks otpuštanja mlijeka.
Ovo mi je druga beba, s prvom sam dojila do 13 mjeseci. Prvi put se susrećem sa ovakvim načinom dojenja, jer je prva beba jela svaka 2.5 h po 20 minuta aktivno, bez ovoga odbijanja.
Evo molim vas savjet što da napravim? Da li da pustim bebu i ne nudim joj svako malo pa da ogladni? Iako se bojim da bi opet predugo bila bez hrane, jer mislim da ne pojede dovoljno u tih 10 min.
Hvala vam puno.