Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: beba ima debeli vrat

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    4

    Početno beba ima debeli vrat

    drage mame, inače samo čitam forum, prijavila sam se jer ne mogu ništa naći online vezano za svoj 'problem'.
    moja beba imala je u 11.tt izmjeren nuhalni nabor od cca 5mm, i nakon svih potrebnih pretraga ispostavilo se da je zdrava. međutim, 'nabor', kojeg su u jednom trenutku opisali i kao mogući nabor kože, se zadržao kroz cijelu trudnoću i iako je beba rođena zdrava prije nešto više od mjesec dana, ima vidljivo zadebljani vrat sa stražnje strane, odnosno vidi se iza i iz profila. na prvom pregledu pedijatrica je odmahnula rukom na moje pitanje, kao nije to ništa. nisam inzistirala na toj temi, čekamo sljedeći pregled, ali mene strašno zanima ima li koja mama ovdje, koja tema ili post sa sličnim iskustvom? hvala svima!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Nisam upoznata koliko se zadebljani nuhalni nabor može vidjeti prostim okom u novorođenčeta, ali je li možda moguće da beba jednostavno ima takav vrat?

    Moja djeca nisu "imala" vrat. Sve je bilo buhtlasto, na svim dijelovima tijela.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    4

    Početno

    ne, ne može se vidjeti, naravno, nego kako je zadebljanje stalno bilo vidljivo na uzv, a amniocenteza pokazala da je dijete zdravo, na jednom od kasnijih pregleda mi je rečeno da to možda i nije nuhalni nabor nego jednostavno nabor kože. što se ispostavilo točnim. a kaj se tiče buhtlica, i ona ih je puna, dobila je i podbradak jer fino papa, samo što ovo nema veze s debljanjem, ima takav vrat od rođenja. možda se samo trebam smiriti jer nitko ni u bolnici, ni patronažna, ni pedica nisu komentirali.

  4. #4
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Krupnija novorodjencad cesto imaju salo na ledjnom delu vrata. Od mojih 4 dvoje su bili 4kg na porodu, i oboje su imali to salce.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    4

    Početno

    3640g je bila na porodu, nadam se da se samo radi o malo salca. ne izgleda mi kao ništa što sam dosad vidjela, a znam kako izgledaju rolice na vratu. vjerojatno sam samo navikla na brigu pa tražim problem di ga nema. do 20. tt nisam ni ime birala bebi, dok nismo bili sigurni da je sve ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •