Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 149 od 149

Tema: Oprema za planinarenje

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Kosjenka,

    Želiš baš gojzerice?
    Meni osobno je puno udobnija i laganija trekking/trail obuća tipa tenisica specijaliziranih za blato/brdo/ Salomon Speedcross, Brooks Caldera, Lasportiva Lycon..al ništa se ne bih usudila kupitbez probe.

    Meni su gojzerice krute i teške (naravno ovisi i o modelu al ipak), baš izbjegavam u njima planinarit.
    A opet neki ih preferiraju zato kažem bez probe teško.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.10.2022. at 09:19

  2. #102
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ja želim gojze, noga mi je stabilnija.

  3. #103
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ok kužim ja ne volim kad mi jako drži gležanj i kad su preduboke onda nemam prirodne kretnje/pokrete nogom, al isto biram stabilnije modele za trekking/trail.

    Tanja_b ti se kuži u gojze ako se dobro sjećam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.10.2022. at 10:00

  4. #104
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dechatlon ima super gojzerice. Cca 600 kn su
    Mi ih svi imamo.
    Imamo i tenisice za treking s goretex membranom i one su odlične. Moje Reebok su bile oko 800 kn.
    Ne bih nikad nosila nošenu obuću.
    Ljudi različito gaze, a i zbog gljivica nije pametno


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Pratim temu, jer i mene zanima. Moje stare gojzerice su se raspale, a imam užasno osjetljiva stopala, pa ne mogu nositi bilo kakvu obuću. Za dulje hodanje bitno mi je da je gležanj fiksiran, a od materijala sebi bih uvijek odabrala neki antilop ili pravu kožu, nikakve umjetne materijale. To ima i manu - navlači vlagu, pa to nije preporuka prihvatljiva svakome.

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pratim temu, jer i mene zanima. Moje stare gojzerice su se raspale, a imam užasno osjetljiva stopala, pa ne mogu nositi bilo kakvu obuću. Za dulje hodanje bitno mi je da je gležanj fiksiran, a od materijala sebi bih uvijek odabrala neki antilop ili pravu kožu, nikakve umjetne materijale. To ima i manu - navlači vlagu, pa to nije preporuka prihvatljiva svakome.
    Iz te vreće sam i sama zato ih jednim dijelom i izbjegavam. Svake bi me nažuljale nakon više sati.

  7. #107
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ja osobno nisam imala loša iskustva s polovnom obućom.
    Zapravo svela sam izbor na ove dvoje. Ako bi tko iskusan mogao dati koji savjet super. Ove polovne žena prodaje jer su joj široke, a meni to odgovara.

  8. #108
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Dakle i dalje cackam. Sad mi je i ova stranica la sportiva sumnjiva, sve mi je prejeftino.
    Jeste li mozda kupovali na toj stranici_

  9. #109
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Probaj ih malo provjerit na fejsu, vidim nemaju telefon.
    Inače La Sportivu ti drži Iglu sport

    https://www.iglusport.hr/

    Daj se javi tanji_b na pp, valjda nije na forumu ovih dana.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.10.2022. at 08:59

  10. #110
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ma ova stranica mi se čini da je lažnjak. Osim što je sve turbo jeftino, nema cijene u eurima, kontakt podaci i podaci o firmi nejasni. Na forumu.hr su isto stavili upit za neku bolju marku obuće, stranica gotovo identična samo drugo ime.

  11. #111
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kosjenka, gojzerice jednostavno moraš probati prije kupnje. Ja glasam za Alpinu, meni La sportiva modeli uopće ne pašu na nozi. Isprobala sam ih više.
    Imam Alpinine ove https://www.alpinashop.hr/p2-958/pla...pal-lady-63261
    Jako ih volim mada su malo pretople i nosim ih tek kad zbilja zahladi. I da, ova stranica je sigurno fake.

  12. #112
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    MM je kupovao gojzerice prosle godine. Isprobao ih je jako puno, u dva, tri ducana i konacno je nasao jedne.
    Gojzerice su bas osjetljive za kupiti.

  13. #113
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Kosjenka, nemoj gojzerice na lijepe oči, ove sportiva su bas uske, meni ne pašu na nogu nikako. Ja imam srednje široku nogu i volim da mogu mrdati prstima, inace nosim barefood obucu skoro pa sve i jako sam razmažena po tom pitanju, uzela sam OBOZ gojze, odlicne su, ne premoče ni kad hodam po dubljoj vodi, nisu me nažuljale ni kad su bile nove. Ne kažem da ce tebi pasati ali obavezno u ducan da probas, lako onda naruicis internetom. I uzmi broj vece svakako.

  14. #114
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Problem je što nemam niti jednog dućana u krugu od ono jako puno, u Osijeku imam samo hervis i intersport, imam alpinu ali nemaju ništa skoro od gojzi.
    Stigle su alpinine, dogovor je bio da ih vratim ko ne pašu, ali sve paše.
    JOš jednom, ona stranica ja lažnjak, slučajno da netko ne bi poklikao nešto.

  15. #115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I ja imam baš i ja koma osjetljivo stopalo (Mortonov neurom), a nisam u cvijetu mladosti. S gležnjevima zasad nemam problem. Za ove naše sljemenske tj. kontinentalne krajeve ne nosim gojzerice, to držim za kamenjar jer su mi skoro svake patnja nakon nekog vremena. Iznenadila sam se gdje sam našla za sebe najudobnije cipele za hodanje po kontinentu gdje je zapravo (iz perspektive nekog iz Dalmacije) - hod po strunjačama - a to je Decathlon! Moja preporuka za nekog tko ne taraba po krškom nego kontinentalnom kraju i nema nekakve strašne progleme sa nožnim zglobovima u smislu da mu uvijek moraju bit fiksirani pa makar i po Maksimiru išao je marka Columbia iz Decathlona. Nalazi se na odjelu za planinarenje, mislim da je vodonepropusna, piše da je za heavy korištenje (oni maju to - rijetko, povremeno, često itd., ovo je za često). Meni se pokazao ko odlična vrijendost za novac, a udobnije su mi od nekih "high level" komada tipa Merrell. Ali, to nisu gojze, po meni ne trebaju gojze za kontinentalne meke podloge.

    Od viših cipela mi se isto pokazala za moj konkretan problem najudobnija jeftinija marka - Salomon. Zapravo, od svega mi je važno da je cipela lagana, da nije cokula, ne idem baš po Alpama ni po Dinari.

    Žena koja ima sličan problem sa stopalom ko ja (ali ne i isti) mi je kao cipele s izrazitom mekanim osjećajem, a dobrim džonom, preporučila tenisice za trčanje od Sportive - model Raptor mislim ili Ultra Raptor. Na te sam bacila oko, ali nisam još skupila lovu za to.

  16. #116
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Moj ti je savjet uvijek kupiti broj veće osim ako nemaš neko ultra tanko stopalo, noge nateknu. A zapravo te odsavjetujem od gojzi, mislim da nisu potrebne po mekanim šumskim terenima gdje je stijena toliko rijetka da je slikaš (to je ovo sve oko ZG maltene - Strahinjščica, Ivančica, Samoborsko, Medvednica).

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A odabir planinarske obuće jako jako ovisi i teško je nekome davati savjete - svaka noga je specifična, nemamo sve ni istu dob. Ja imam izrazito patkasto stopalo, pašu mi širi modeli, neku uži - npr. ljudi hodaju i u onim nekim adidas terrex višim cipelama - ali meni su te previše špičaste i ne dolaze u obzir, a nisu loše cipele za planinarenje po kontinentu. To imaš, mislim, u Intersportu.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ti je savjet uvijek kupiti broj veće osim ako nemaš neko ultra tanko stopalo, noge nateknu. A zapravo te odsavjetujem od gojzi, mislim da nisu potrebne po mekanim šumskim terenima gdje je stijena toliko rijetka da je slikaš (to je ovo sve oko ZG maltene - Strahinjščica, Ivančica, Samoborsko, Medvednica).
    Nije ti baš neki savjet, jer gojzerice se ne nose samo na stijenama. Noga se može izvrnuti i na Medvednici jednako kao i na Velebitu. Čim je neravan teren (a planine to jesu), svakako je bolje imati visoku cipelu koja drži gležanj.
    To što nekom specifično više paše ovakva ili onakva cipela, viša ili niža, čvršća ili mekša, spada u individualna iskustva koja nisu primjenjiva na sve osobe jednako.

  19. #119
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Pa jednako tako nije primjenjivo da gojze odgovaraju svakome. Meni ovako kao ini uopće ne odgovaraju.

  20. #120
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Vjerujem da nekome ne odgovaraju gojze, no ipak, više pluseva je za gojze nego za nižu cipelu. A i grije nogu. Sve sto sam nasla od savjeta kako odabrati gojzu sam primjenila i ok su. Samo nikako otići zapravo ih isprobati.

  21. #121
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Eto vidiš kako smo različiti.

    Tebi ideja grijanja draga, mene užasava, pogotovo na proljeće i ljeto usaftane noge

    Meni su sve gojze teške (naviknuta na trail i trekking obuću za trčanje), stvaraju mi žuljeve (osjetljiva stopala) i imam slabiju mobilnost noge u njima a to ne volim.

    Na Velebit kad smo išli dio ekipe je imao gojze, već sljedeći dan su se svi prebacili na trail tenisice.
    Bila je pitoma staza, Premužićeva.

    Za još više divlji krš uzela bih gojze samo da sačuvam tenke i ne razderem ih.

    Sretnooo s kupovinom!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.10.2022. at 08:17

  22. #122

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jednako tako nije primjenjivo da gojze odgovaraju svakome. Meni ovako kao ini uopće ne odgovaraju.
    Gojzerice su preporučena obuća za planinarenje.
    Ako nekome baš nikako ne odgovaraju zbog ovog ili onog, to je njegova stvar, ali toga onda treba biti svjestan i ne davati krive savjete drugima.

  23. #123
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Gojzerice su preporučena obuća za planinarenje.
    Ako nekome baš nikako ne odgovaraju zbog ovog ili onog, to je njegova stvar, ali toga onda treba biti svjestan i ne davati krive savjete drugima.
    Ja se pitam je li taj savjet još uvijek aktualan. Naime, što je neravno? Na Medvednici ima tako blagih staza s minimalnom kosinom, sve je zemlja, isto tako i Samoborsko. Nogu možeš izvrnut onda i u Maksimiru ako skreneš sa staze, nije ni tamo apsolutno ravno, apsolutno ravan je beton i nasip. Neko mi je čak i reko da se više ne preporuča stalno u gojze i po tim kontinentalnim maltene strunjača terenima jer da atrofiraju mišići gležnja. Kad se gugla "hiking" shoes, nisu sve gojze. Mounteneering meni nije Sljeme, nego baš stijena, ono, plato Baška, Krk, Dinara, Alpe. A "planinarenje" su nama i staze na Samoborskom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.10.2022. at 09:31

  24. #124
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    https://www.goodhousekeeping.com/hea...-hiking-shoes/

    Evo, u ovome ja uglavnom po ovim našim kontinentalnim terenima idem. E, sad, je li to što ja radim "hiking" ili je to "mounteneering" tj. što je planinarenje od toga dvoje, ne znam. Ja bih nazvala to što radim "hike".

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se pitam je li taj savjet još uvijek aktualan.
    Prema HPS i PZS jest.
    Ali naravno, uvijek netko zna bolje, ne da mi se tjerati mak na konac. Samo ipak ne bih nekom, tko se raspituje za gojzerice, davala savjete da ih ne kupuje zato jer meni osobno ne pašu.

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se pitam je li taj savjet još uvijek aktualan. Naime, što je neravno? Na Medvednici ima tako blagih staza s minimalnom kosinom, sve je zemlja, isto tako i Samoborsko. Nogu možeš izvrnut onda i u Maksimiru ako skreneš sa staze, nije ni tamo apsolutno ravno, apsolutno ravan je beton i nasip. Neko mi je čak i reko da se više ne preporuča stalno u gojze i po tim kontinentalnim maltene strunjača terenima jer da atrofiraju mišići gležnja. Kad se gugla "hiking" shoes, nisu sve gojze. Mounteneering meni nije Sljeme, nego baš stijena, ono, plato Baška, Krk, Dinara, Alpe. A "planinarenje" su nama i staze na Samoborskom.
    Upravo tako nekako i ja razmišljam.

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Prema HPS i PZS jest.
    Ali naravno, uvijek netko zna bolje, ne da mi se tjerati mak na konac. Samo ipak ne bih nekom, tko se raspituje za gojzerice, davala savjete da ih ne kupuje zato jer meni osobno ne pašu.
    Mislim da je inin savjet išao u smjeru da isproba uz gojzerice i drugu obuću za planinarenje, pa vidi što joj više odgovara.

  27. #127
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    https://www.outdoorgearlab.com/topic.../buying-advice

    Zanimljiva stranica za kriterije pri odabiru obuće za planinarenje, ovisno o svrsi, opterećenju (težina ruksaka) i terenu.

  28. #128
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Kad ides u visokogorje je bitna gojzerica i to visoka. Ne toliko zbog izvrtanja noge (jer zdrava noga se ne bi trebala samo tako izvrnuti , a ako se ozbiljno izvrne nema te gojzerice koja ce ti pomci, na žalost)) nego zbog zastite, nije isto da ti padne kamen na cvrstu, koznu gojzericu ili na trail mekanu tenisicu. Ja isto više više volim mekše cipele. Ja sam na 4000mnv išla u barefoot niskim gojzericama ali je bio takav teren, ne pada kamenje, bile su livade,.. Ne bi to napravila recimo za Alpe, ni u ludilu.
    Ali opet, ja sam odrasla u planinama, na Triglavu u doba kad se je gore išlo još u all starkama i obicnim adidas tenisicama, bas gledam stare fotke neki dan, majko mila sada bi moje roditelje valjda razapeli po svim medijima... Bilo je puno manje ljudi pa manje padanja kamenja i sl. stvari koje su danas jako opasne.

  29. #129
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Gojzerice su preporučena obuća za planinarenje.
    Ako nekome baš nikako ne odgovaraju zbog ovog ili onog, to je njegova stvar, ali toga onda treba biti svjestan i ne davati krive savjete drugima.
    Hvala Tanja.
    Mi i na Papuku nađemo svakakave neravne i strme staze. Ja sam po prirodi malo "antrava" i volim da mi je noga stabilna, još sam i zimogrozna i pa mi je drago da mi je i toplo.
    Kako sam rekla gojze su stigle, zadovoljna sam.

  30. #130
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.outdoorgearlab.com/topic.../buying-advice

    Zanimljiva stranica za kriterije pri odabiru obuće za planinarenje, ovisno o svrsi, opterećenju (težina ruksaka) i terenu.
    Tx, time se rukovodim i ja i na to sam mislila, tako nekako i ja - ne nosim težak ruksak, idemo na kratke tipa 5-6 satne izlete pa ovisno o terenu obujem lakšu cipelu - te hajk cipele. Nedavno sam bila u Sloveniji, tu sam obukla gojzu jer smo znali da nećemo samo po travi gaziti.

    Kako vi s kacigama ako idete na staze na kojima se preporučaju (Slovenija), članovi ste nekog društva pa posudite ili imate doma?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.10.2022. at 00:26

  31. #131

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ne znam da li ovo spada ovdje ali pokušat ću.
    Stariji klinci ovo ljeto idu na put na kojemu će 12 dana spavati u vrećama.
    Rekli su im da ponesu i podloge za spavanje.
    Pošto nitko od nas doma nikad nije kampirao, spavao u vrećama bilo gdje... molila bih savjet vezan uz te podloge.

    Ja sam prvo pomislila da je dovoljna ona prostirka na čemu se vježba primjerice pilates (iako ni to nemamo) no onda su počeli spominjati nekakve samonapuhujuće podloge pa sam našla ovo https://jysk.hr/vrt/zracni-madraci/t...andal-v75-siva
    Jel to to?

  32. #132
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li ovo spada ovdje ali pokušat ću.
    Stariji klinci ovo ljeto idu na put na kojemu će 12 dana spavati u vrećama.
    Rekli su im da ponesu i podloge za spavanje.
    Pošto nitko od nas doma nikad nije kampirao, spavao u vrećama bilo gdje... molila bih savjet vezan uz te podloge.

    Ja sam prvo pomislila da je dovoljna ona prostirka na čemu se vježba primjerice pilates (iako ni to nemamo) no onda su počeli spominjati nekakve samonapuhujuće podloge pa sam našla ovo https://jysk.hr/vrt/zracni-madraci/t...andal-v75-siva
    Jel to to?
    Moji su vukli moje podloge za jogu. To nije skroz tanko. Mislim, imamo i one madrace na napuhavanje, ali mojima je to uvijek bila komplikacija i nisu to voljeli, jer treba vući i pumpu. Vidi na web stranici Decathlona: https://www.decathlon.hr/7085-madraci-za-kampiranje

    Ovisi dosta i o tome kakva je vreća. Isprobaj doma ono što imate, pa tek onda u kupovinu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.06.2023. at 12:15

  33. #133

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Nemamo ništa . Zato pitam za iskustva jer nemamo što isprobati... Ne bi nikako te sta se treba nositi i pumpa, nego ili ove vulgaris podloge ili ove na samonapuhavanje (ako to doista tako funkcionira da se samo napuše kad se odmota).

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Nemamo ništa . Zato pitam za iskustva jer nemamo što isprobati... Ne bi nikako te sta se treba nositi i pumpa, nego ili ove vulgaris podloge ili ove na samonapuhavanje (ako to doista tako funkcionira da se samo napuše kad se odmota).
    U Decathlonu zna biti onaj izložbeni prostor s tim, pa se može isprobati, ali moji dečki to nisu htjeli. Poslužio je običan karimat i moja podloga od joge. Čak ni vreće za spavanje nisu htjeli, nego su godinama koristili mm-ovu i moju (starije od njih ), sve do lani dok se jedna nije raspala, pa si je mlađi sin tamo kupio neku novu.

    I da, nije svejedno imaju li prostor zatvoreni (moj mlađi često s radioamaterima spava po školama i sličnim mjestima), ali ako su baš u divljini, dobro dođe deblja podloga.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.06.2023. at 12:25

  35. #135

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Spavati će po školskim dvoranama na podu. Tvojima je bio dovoljan karimat? To je i meni prvo palo napamet ali su onda krenule poruke sa raznoraznim varijantama a kako nismo nikad nista od tog koristili, sve mi je nepoznanica.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 19.06.2023. at 12:29

  36. #136
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Spavati će po školskim dvoranama na podu. Tvojima je bio dovoljan karimat? To je i meni prvo palo napamet ali su onda krenule poruke sa raznoraznim varijantama a kako nismo nikad nista od tog koristili, sve mi je nepoznanica.
    Pa, sad, koliko su baš spavali u tim vrećama, o tome bi se moglo diskutirati... Sigurna sam da je mlađi barem polovinu svake noći kartao s dečkima. A sad ozbiljno - imali su debele starinske vreće i karimat (cca 1 cm debljine) + podlogu za jogu (možda malo tanja). Ljeti vreća služi kao podmetač. Treba svakako ponijeti i neku tanku topliju deku, pa se spava na vreći, a pokrivaš se s tom dekicom.

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    samonapuhavajući karimat se napuše tak da se stavi na pod i lagano tapka nogom, bar sam tak vidla, nije debeli ko madrac za more https://www.decathlon.hr/p/142436-12...a-1-osobu.html
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.06.2023. at 13:58

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    moj često ide na turnire pa spavaju u dvoranama (nema se love za hotele), nose madrace na napuhavanje (jysk) i vreće
    obično jedna osoba nosi pumpu (raspodijele teret, nije pumpa teška za nositi nego malo više mjesta zauzima)(madraci za spavanje su sami po sebi malo teški)
    ima sad i malih pumpi za nabaviti pa pogledajte

    nije baš ugodno spavati 12 dana u vreći i samo na karimatu (karimat je tvrđa podloga, cca 1-2 cm debela, ima zaštitu (vlaga, toplina)); nek probaju doma jednu noć u vreći i na tepihu pa nek vide kako bi bilo spavati.

    za ljetno razdoblje, pogledati unaprijed prognozu pa možda izbjeći nošenje deke
    moj ponese plahtu i tanku dugu pidžamu (to je dobro i zbog kukaca, da ima što manje kože otkrivene)

    od dodatnih stvari: šlape za tuševe i za hodanje po prostoru u kojem spavaju; tanki ručnici brzosušeći (ima decathlon); neseser s kakvom ručkom da se može objesiti;

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    Provjerite hoće li spavati u školskim dvoranama; tamo obično imaju strunjače koje mogu poslužiti kao podloga
    ako su u učionicama, onda madrac na napuhavanje
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 20.06.2023. at 00:45

  40. #140

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    dio komentara na webu je prilično loš

  42. #142

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Da, zato i pitam, da li se uopce isplati to kupovati... Razmišljam da im kupim malo deblji karimat.
    Ove madrace za napuhavanje koji se napuhuju pumpom su u startu otpisali jer se sele, svaki dan spavaju na drugoj lokaciji i tako 12 dana, pa ne žele svaki dan puhati i ispuhivati madrace da bi ih spremili u bus.

  43. #143
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    buba klara, dosta im je karimat, dobro pišu gore, vjerojatno će spavati u dvorani za tjelesni

  44. #144

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ajde da pitam i ovdje: zna li netko gdje je u Zg moguć popravak planinarskog ruksaka? Nije cif ili zatvarač u pitanju, nego platneni dio. Izlizali su se bočni džepovi u kojima nosim boce s vodom. Ruksak je inače u dobrom stanju, pa bih ga najradije odnijela nekome tko bi mogao te džepove pokrpati ili ojačati nekakvim umecima. Znam da "obični" šnajderi takve stvari baš i ne rade, ali možda netko zna nekog tko radi i takve popravke?

  45. #145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Postolar bi trebao znati i imati aparaturu za to tanja

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    treba pronaći torbara, ne postolara

    postolari bi to mogli napraviti jer imaju alat, ali ja ih ne bih dovodila u nezgodan položaj

    jednog jako ljubaznog postolara u ZG, klijentica je prijavila jer je iz usluge zašio torbu i postolar je platio popriličnu kaznu jer nema prijavljen obrt za popravak torbi nego samo za popravak cipela (a znamo da postolari i nisu baš imućni ljudi)

  47. #147
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Tužno, napravi joj uslugu , a ona tužbu??!!!!
    Svojevremeno se pričalo o torbaru s Knežije ( !) možda vidjeti jel on radi još?

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ok, vidi se da dugo nisam trebala sličnu uslugu jer mi torbar uopće nije pao na pamet

  49. #149
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Evo ja sam tu bila pitala:
    https://forum.roda.hr/threads/93603-Torbar-u-Zagrebu
    Nano mi je odgovorila:
    Ne znam za kopču, ali postoji jako dobra torbarica u Ilici, blizu Nad Lipom. žena popravlja torbe savršeno. Ali stvarno ne znam za kopču

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •