Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: ph-metrija (gastroenterolog za djecu)

  1. #1
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno ph-metrija (gastroenterolog za djecu)

    Dijete mi već preko godinu dana ima problema s s nosom (šmrče, ispuhuje, nikad kraja), nakon obliazaka arelgologa i ORLa, ispada da je problem s refluksom. Ima li negdje privatno da rade ph-metriju, a da nije poliklinika Helena? Ili barem dječji gastrenterolog pa od toga krenem?

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mi smo u Klaicevoj. Osobno sam zadovoljna s njima.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ta pretraga je bila dostupna i u DB Srebrnjak. Ne znam gdje se može obaviti privatno.

  4. #4
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    hvala, jel može dijete kući s aparatom ili mora tamo ostati preko noći? i za Kalićevu i za Srebrnjak ako znate

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

  6. #6
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    super, to nisam znala

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Negdje smo već pisali o tome na ovom forumu. Probat ću potražiti stare postove, ali ne znam koliko to sada znači - ako je prestaro, možda se situacija promijenila.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo, ovdje ima nešto: http://forum.roda.hr/threads/80276-G...%C5%A1njakinje

    Ima nešto i ovdje: http://forum.roda.hr/threads/2733-bo...%8Dki-apartman

    Bilo je i na onom topicu Bronhitičari i astmaši.

    Najbolje je da nazoveš direktno bolnicu i pitaš, pa ćeš dobiti aktualne informacije. Možeš i e-mail poslati: https://www.bolnica-srebrnjak.hr/index.php/hr/kontakt

  9. #9
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Do prije pandemije za Klaicevu:
    djeca su ostajala 24 sata u bolnici, nije bilo razgovora da mogu doma s tim. No kod njih je mogao ostati jedan od roditelja preko noci, na stolcu. Moj je bio dovoljno veliki da ostane sam, ali smo s njim bili veci dio dana.
    Kako je sad nemam zbilja ne znam.

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Do prije pandemije za Klaicevu:
    djeca su ostajala 24 sata u bolnici, nije bilo razgovora da mogu doma s tim. No kod njih je mogao ostati jedan od roditelja preko noci, na stolcu. Moj je bio dovoljno veliki da ostane sam, ali smo s njim bili veci dio dana.
    Kako je sad nemam zbilja ne znam.
    Isto tako je bilo prije 19 godina kad je moja kći morala ostati tamo.
    Mene nisu pustili da ostanem s njom.
    Ona je plakala cijelu noć i popucale su joj kapilare u očima od toga.
    Mi nismo nikako bili zadovoljni s doktoricom koja je tada ila glavna i jednostavno smo uzeli dijete van iz bolnice, a ona nam je poslala specijalizanta da nas zastrašuje.
    Užas. Nikad si neću oprostiti što sam i jedan dan ostavila dijete da se iživljavaju na njoj.
    Na silu su joj gurali sondu kroz nos, a ona je urlala i povraćala od muke.
    Kad sam rekla doktorici da prestane, htjela me izbaciti van. Nisam se dala i nema šanse da ostavim dijete. Tek iz četvrtog pokušaja su postavili sondu i to nakon što se mala pošteno ispovraćala doktorici po nogama i tada ju je pustila i dozvolila mlađem kolegi da to niježno obavi.
    Za taj jedan dan i noć su ju uspjeli zaraziti sa crijevnom virozom i svu pokakanu sam našla kako rida u krevetiću.
    Do vrata je bila u govnima. Užasan proljev je imala. Strašno nešto.
    Mi smo htjeli platiti taj aparat, kupiti ga samo da mala može doma, ali neeee. Ne može.
    Poslije smo išli u Srebrnjak i sve tamo riješili.
    Pristup i obrada im je bila super.
    Moje preporuke svakako za Srebrnjak.

  11. #11
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    klaiceva - dijete treba neg pcr, zaprima se na 24h, roditelj ne moze biti s djetetom

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    MI smo odradili ph metriju na Srebrnjaku kad je klinac imao 5 godina.
    Ja sam bila s njim cijelo vrijeme.
    Ne trebaš brinuti oko ničega.
    Sondu su gurnuli kroz nosić tako da su mu dali da pije sokić ili vodu na slamku ..sve je uhodano, brzo. Bila sam s njim cijelo vrijeme, potrebno je prespavati tamo i bilježiti njegove radnje (spavanje, hranjenje..). samo se naručite i ništa ne brinite. Jedino, pretpostavljam da ćete trebat donijet negativan test na koronu dva dana prije hospitalizacije, jer je nama isto nedavno trebalo, za drugu pretragu. Sretno, bez brige!

  13. #13
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    bella moje odzivljaj u Klaicevoj nije uopce strasan kao kod Tanci. Prema nama su svi bili ljubazni, cijeli dan smo bili s djetetom, zajedno smo bili za vrijeme stavaljanja sonde. Mogla sam prenociti na stolcu, ali nisam, jer moje dijete nije bilo tako bas malo i nije bio veliki problem da prespava tamo.
    Ujutro smo dosli oko 7 i opet bili s njim do vadjenja sonde.
    Stavljanje ide ovako kako je opisala bubica. zapravo sondu gutaju s napitkom kojeg uzimaju kroz slamku, kao i biljezenje svake aktivnosti, na aparaticu imas par gumbica na kojem kliknes, jedem, lezim i sl.

  14. #14
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Hvala vam svima. Sigurno da ima svugdje i dobrih i loših iskustava, to se ne može predvidjeti. Za sada mi je bitno da se može ostati preko noći, pa barem da taj stres maknem.

    Evo dobila sam uputnicu za Srebrnjak za dr Anžić. Idemo prvo na pregled, pa kako dr kaže za dalje.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Sretno! Nakon dugo godina mogu za Srebrnjak reći samo riječi pohvale. Moj sin ih je prerastao, sad je stariji od 18 godina i više nije kod njih. Nek i vama to bude dobro iskustvo.

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno! Nakon dugo godina mogu za Srebrnjak reći samo riječi pohvale. Moj sin ih je prerastao, sad je stariji od 18 godina i više nije kod njih. Nek i vama to bude dobro iskustvo.
    Pridružujem se pohvalama za Srebrnjak.
    Drago mi je ako su u Klaićevoj postali nježniji jer moje iskustvo nije takvo.
    Sondu su gurali kroz nos na suho
    I na silu. Bez soka, slamke...
    Strašno je to bilo za gledati, a kamoli maloj, koja je još bila beba, za izdržati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •