Pozdrav!
Beba (9 mj) je rodjena s blagom mikrognatiom, doljna celjust je malo uvucenija od gornje. Izgledom je stvarno malo vidljivo, ali nedavno su pocele apneje i jako tesko disanje po noci. Na orl pregledu nema nikakvih anomalija, mandula, oteknuca... Sve upucuje da je stvar u celjusti i upadanju jezika u disni put cim se beba u snu opusti. Zanima me kako se to rjesava, ima li itko nekih saznanja? Puno sam proucavala tematiku, vani se bez problema bebama rade operacije produljivanja celjusti (nekoliko mm) ako se radi o obstrukciji disnih putova ili poteskoca u hranjenju. Meni se isto cini logicno to raditi kad su kosti mekane i sprijeciti dugorocnije probleme koje apneja i mala celjust donose do 18.-te godine, ali ne nalazim da se kod nas uopce spominju takvi postupci na bebama.. ima li tko kakva saznanja ili slicnih iskustva? Stvarno nam je jako gadna situacija, beba se budi svakih par minuta od nemogucnosti disanja i gusenja, nitko od nas ne spava.. imamo dogovorenu ono cjelonocno snimanje sna, ali znam vec da je situacija losa. Ne znam jedino kako se kod nas to rjesava