Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Beba 15mj problem sa spavanjem

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    5

    Početno Beba 15mj problem sa spavanjem

    Lijep pozdrav, imam problem sa bebom i njenim spavanjem i taj problem sad traje vec 3 mjeseca, naime kad ju krenemo staviti spavati sto je obicno oko 8 to bude vristanje i plakanje sve dok ju ne izvadimo iz krevetica i igramo se snjom iduca dva sata i tek onda zaspe. Ili nekad odmah zaspe kad ju se stavi na spavanje međutim probudi se za koji sat, dva i onda opet ista prica znaci vristanje dok ju se ne izvadi iz krevetica i igranje iduca dva sata. Molim za bilo kakav savjet jer sad sam stvarno vec iscrpljena pogotovo jer neke dane se zna probuditi u ponoc pa nece ponovo zaspati do dva ujutro

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    možda da pomaknete stavljanje na spavanje na malo kasnije?

  3. #3
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Lezi s njom dok ne zaspe, pa je prebaci u krevetić. Ili nek spava s tobom. Moja je starija i danas s 4 i po godine maza nala, hoće spavat s mnom. Mlađa od 2 god skoro, želi u svom isključivo. Ali ona spava u velikom krevetu, ima dosta mjesta za okretanje. Možda joj je mal krevetac?

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koliko spava preko dana?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala na odgovorima, preko dana odspava sat i po do dva, probali smo je stavljati kasnije na spavanje znaci oko 9 i ni to nije upalilo, evo upravo dok vam pisem vice iz kreveca,stavila sam ju u 8 spavati i sad se probudila i onda je obicno moram izvaditi iz kreveca i zabavljati iduca dva sata

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Bojim se da joj je jednostavno preslo u naviku da se probudi i zaplace jer zna da cu doci u sobu i nakraju joj popustiti i igrati se snjom. Sve prijateljice koje imaju djecu kazu da ju trebam pustiti da place pa ce se nauciti a pedijatrica mi opet odgovorila da nemogu pustiti dijete da place

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj andreatiho12 prvotno napisa Vidi poruku
    Bojim se da joj je jednostavno preslo u naviku da se probudi i zaplace jer zna da cu doci u sobu i nakraju joj popustiti i igrati se snjom. Sve prijateljice koje imaju djecu kazu da ju trebam pustiti da place pa ce se nauciti a pedijatrica mi opet odgovorila da nemogu pustiti dijete da place
    Ne moraš pustiti dijete da plače, ali ju nemoj dizati. Pogladi dijete po glavi, dodaj joj igračku, pjevaj joj, ali dizanje iz krevetića ne dolazi u obzir. Nama je pomoglo. Sretno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moraš pustiti dijete da plače, ali ju nemoj dizati. Pogladi dijete po glavi, dodaj joj igračku, pjevaj joj, ali dizanje iz krevetića ne dolazi u obzir. Nama je pomoglo. Sretno!
    A kad napravim sve sto si rekla jel izadem iz sobe ili ostanem uz krevetac dok ne zaspe?

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne slušaj prijateljice.
    Potpisala bih Veru. Neka spava s tobom dok ne uđe u dugi san i onda je prebaci u krevet. Uzmi Kindle i čitaj knjige za to vrijeme dok nisi sigurna da čvrsto spava.
    Zar ne bi trebala imati dva tri dnevna spavanja po bar pola sata - uru? Mislim da je premorena i onda je usnivanje još i teže. Nikako ne bih trenirala disciplinu s tako malim djetetom.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne slušaj prijateljice.
    Potpisala bih Veru. Neka spava s tobom dok ne uđe u dugi san i onda je prebaci u krevet. Uzmi Kindle i čitaj knjige za to vrijeme dok nisi sigurna da čvrsto spava.
    Zar ne bi trebala imati dva tri dnevna spavanja po bar pola sata - uru? Mislim da je premorena i onda je usnivanje još i teže. Nikako ne bih trenirala disciplinu s tako malim djetetom.
    Pa ne znam jel joj dovoljno to jedno spavanje od 12h do 14h, pedijatrica je rekla da im je u ovoj dobi dosta jedno spavanje a posto mi je prvo dijete ja slijepo slusam upute jer zbilja nemam pojma. A i problem je sto se navikla da je moj krevet za igranje tako da nece zaspati pokraj mene pa prije ja zadrijemam nego ona.

  11. #11
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    15 mjeseci je meni za jedno dulje dnevno spavanje. Oboje je s godinu dana prešlo na jedno dnevno. Stariji sam od sebe, malu smo navikli zbog jaslica

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super da pedijatrica kaze da ne ostavljas dijete da place; bas mi je drago to cuti.

    Ja bih izbjegavala igru, vec bih radila na ponovnom uspavljivanju bez tog elementa. Prvo vidi mozes li organizirati dan drugacije (jedno dnevno spavanje iz kojeg ce ustati do 2:30 ili 3 popodne) i onda vecernje spavanje u neko doba koje joj odgovara (a i tebi). Ja sam oboje uspavljivala u nosiljci, nakon sto su prerasli vecernje uspavljivanje uz podoj.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    I moji su u toj dobi presli na 1 dulje dnevno spavanje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    14

    Početno

    http://www.sadrzaj.net/2021/03/probl...kod-djece.html Par savjeta za olaksano spavanje kod djece.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Pozdrav. Ja cu upitati ovdje, da ne otvaram novu temu.
    Nas mali ima godinu i pol.
    Jako dug period nam vec spava 2x po danu (nije jos bio godinu dana pa je vec spavao 2x)
    Spavanja su po sat, sat i pol.
    Problem nam je uspavati ga navečer,
    On bi ucinio sve samo da ne spava, govori, mumlja, vrti se po krevetu, grize, stipa, a vidno umoran, treba nam po sat vremena da zaspimo, uz muke.
    dal treba da ga stavljamo 1x na dan samo spavati?
    Probali smo ali onda je nervozan i nenaspavan,
    ljuti se na igracke i sl., izgleda da jos uvijek treba 2x odmoriti kroz dan...
    Ujutro dok se probudi ide spavati nakon sto je budan oko 3h.
    Mijesi oke i zijeva.
    Ovo 2.popodnevno spavanje nam je oko 16,17...
    Navečer onda spavanje oko 22,23....
    Savjet? Iskustva?

  16. #16
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moje oboje je s godinu dana islo na vrticki raspored i jedno spavanje dnevno. S tim da nisam dala da spavaju iza 16-16:30

    Budenje im oko 7 bilo, oko 12-13 popodnevno spavanje i oko 21:30 noc

  17. #17
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moji su isto s oko godinu dana presli na jedno spavanje. A nemam neki savjet, osim da jos malo izdrzite. Vjerojatno ce brzo ovo jutarnje spavanje pomaknuti malo kasnije pa izbaciti popodnevno... a mozda bi pomoglo da to oko podne dulje spava. Koliko vam spava?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    sat, sat i pol, ne zeli duze.
    popodne isto toliko.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Imamo 21 mjeseci....
    U koje vrijeme navečer vam idu djeca spavati?

  20. #20
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo 21 mjeseci....
    U koje vrijeme navečer vam idu djeca spavati?
    2-godišnjak i 5-godišnjak zmedju 9 i 10.

  21. #21
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Oko 19 h. 13 mjeseci i 3 godine

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •