Pozdrav svima..

Imam bebu staru tjedan dana, rođena s 3650, otpusna težina 3300.
U bolnici je prvi dan samo spavala. Dobila sam je u sobu tek 10h nakon poroda, spavala je idućih par sati, malo cicala i zaspivala na cici. Tu prvu noć, kad se konačno probudila, počela je neutješno plakati na cici i odbijati je. Ja sam bila u šoku, ovo mi je drugo dijete, i s prvim što god bi bilo, cica je bila pomoć i utjeha.
Ugl nisam tad registrirala mogući nedolazak mlijeka i/ili slabi let down.
Tri dana bolnice smo nekako preživjele uz malo cicanja i zaspivanja, nešto dohrane i puno plača.

Kući smo 5 dana. Stanje je svaki dan drugačije. Bude dobar, cica i spava, pa taj isti dan predvečer krene divljati, neutješno plakati, odbija cicu, lupa je rukama, okreće glavu.. Pa bude ok noć, a ujutro kaos. Tada dajem AD. Par dana je bilo 100ml kroz dan, sad je već 150.

Jučer je recimo ujutro dobila AD (40ml), spavala 3h, nakon čega je provela dan uz mene, cicajući aktivno svako sat vremena i spavajući. Ja sam se ponadala da sve kreće na dobro, ali onda je u 20.30 krenuo plač. Davala sam joj naizmjence cicu i nosila je, sve je bilo ok, do negdje 23 kad je krenulo grozno plakanje kad sam joj dana 20ml AD-a. Umirila se i kakala (čak sam mislila da je možda muči probava, a ne glad), tijekom oblačenja se raspizdila i plakala do 2 ujutro, kad sam joj dala još 30ml AD-a. Spavala je do 6.30, odbila cicu, opet plač, opet 25ml AD-a, dok je spavala sam izdojila 30 ml koje sam joj dala kad se probudila u 9.45.
U 11.45 sam joj opet dala izdojeno (25ml), ali i dodatnih 30ml AD-a i cicu. To je sve skupa trajalo do 13h, od kad spava.

Inače je u 4 dana kod kuće dobila 200g (jučer je vagana).


Ja ne znam što misliti. Brine me da uopće nemam mlijeka, da ga imam jako malo (dakle ujutro nakon x sati nedojenja izdojim na OBJE cice smiješnih 30ml.. Ponavljam si da ni s prvim nisam mogla izdojiti, ali sad se baš trudim i danas sam izvukla 30 pa 25 pa 15 ml ), probala sam sve položaje, znam da moje raspoloženje utječe na nju (jučer sam bila opuštena i cicala je, dans nisam i nije praktički uzela cicu u usta), naručila sam onaj Medela set za relaktaciju ali ne stiže.

Za razliku od prvog djeteta, koje je pomalo cicalo i spavalo na dojci čitav dan, i tako si navukao mlijeka i dobio preko kg u mjesec dana, ona je nestrpljiva, hoće veću količinu i onda spava po 2-3 h, noću i 4h.


Što da radim? Trenutno mi se čini da mi je greška što spavam kad i ona noću, po svemu što čitam, trebala bih i tada izdajati ili idealno nju probuditi da cica. Da li da izdajam nakon svakog podoja, pa bar na prazno?

Je li netko imao ovakvu situaciju, nestrpljivo gladno dijete i slabi let down, i uspio dojiti?