Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Tresnja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    7

    Početno Tresnja

    Pozdrav mame..mojoj bebici od 5 mjeseci se pocelo unazad 2 tjedna dok dojim pocne spavati trese se ruka,nekad ,glava..kad se razbudi nakon 2 sekunde odma zaspi..to se samo desava kad je na boku i na sisi.i samo ujutro.na ocu i kolicima se to ne desava..molim vas recite ako se kojoj to dogadalo

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Tatamamma prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav mame..mojoj bebici od 5 mjeseci se pocelo unazad 2 tjedna dok dojim pocne spavati trese se ruka,nekad ,glava..kad se razbudi nakon 2 sekunde odma zaspi..to se samo desava kad je na boku i na sisi.i samo ujutro.na ocu i kolicima se to ne desava..molim vas recite ako se kojoj to dogadalo
    Da. Neurološki sustav je još u razvoju. Kad budeš na redovnoj kontroli kod pedijatra, pitaj za mišljenje. Pedijatar će pogledati kakav je tonus mišića i druge karakteristike, provjeriti reflekse i slično (ne sjećam se više točno kako je to išlo) ali mislim da za sada nemaš nekih razloga za brigu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    7

    Početno

    A kada je prestalo?pedijatrica je rekla da vjerojatno nije nista.da tako utone u san..mislim si da je nesto se ne bil to tek sad javilo

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Nadam se da je to u pitanju..mislim si da je nesto bi bilo stalno a ne samo u jutro prvi san i to ponekad i samo na ciki

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Nasa pedijatrica misli da to nije nista,ali idemo neuropedijatru za mjesec dana..lakse bi mi bilo da znam da nas ima jos i da je prestalo samo ..da su nasa djeca zdrava

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Tatamamma prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da je to u pitanju..mislim si da je nesto bi bilo stalno a ne samo u jutro prvi san i to ponekad i samo na ciki
    Pa normalno - dojenje je stimulacija raznih osjetila, koja u ovoj dobi još nisu razvijena do kraja. Naravno, utječe i na probavu koja u ovoj dobi također nije razvijena, a dojenački grčevi često daju takve simptome, čak i kad nisu jako izraženi.

    Evo malo tuđe pameti: https://www.roditelji.hr/online-ordi...bolna-probava/

    Ako se dobro sjećam, kod mog mlađeg sina (rođen 5 tjedana ranije) to je prestalo s početkom dohrane. Kod starijeg nešto dulje, ali on je imao kašnjenje u razvoju neurološkog sustava, što se također riješilo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.02.2021. at 12:32

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Ma samo mi nije jasno da je to tek sad pocelo..s 4,5 mjeseca ..

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Tatamamma prvotno napisa Vidi poruku
    Ma samo mi nije jasno da je to tek sad pocelo..s 4,5 mjeseca ..
    Pa ni dojenački grčevi ne počinju uvijek od rođenja. Sazrijevanje nije linearan proces. Pitaj pedijatra ima li odstupanja i potrebe za specijalističkim pregledom, ako ni zbog čega drugoga - zbog duševnog mira.

    Samo da odgovorim na pitanje o tome kad su simptomi prestali - kod mog mlađeg sina prestalo je početkom dohrane i nikad se nije ponovilo. Stariji je druga priča - kod njega je urođena neurološka smetnja potrajala dugo, do danas. Nije to jako izraženo, ali postoji. Ne mogu reći kad se prestao tresti, ali loša koordinacija grube motorike potrajala je stvarno dugo. On je kasno prohodao, nije imao razvijen refleks žvakanja, kasno je progovorio, nije mogao žlicom pogoditi usta valjda do četvrte godine, nije mogao sunožno skočiti do pete godine, nije naučio voziti bicikl do desete ili jedanaeste, a rukopis ima očajan i dan danas. Navesti konac u iglu - nemoguća misija. S druge strane, osim što ima tu sitnu nepreciznost prstiju koju je naučio kompenzirati, to je uspješan mladi čovjek, studira na zahtjevnom fakultetu i sve je u redu. A to što mu je teško precizno zalemiti neku elektroniku - snašao se on. Nasloni laktove na stol da si stabilizira ruke (i danas ima mikropokrete) i sve ide.

    Bitno - godinama je hodočastio Suvagovom neurologu, fizijatru i logopedu. Krenuli smo kasno - imao je tri godine. Zadnji nalaz neurologa bio je uredan - neposredno prije mature. Prije toga uvijek je bilo nekih odstupanja. Hoću reći - čak i ako ima odstupanja i nalazi u ranoj dobi nisu sasvim uredni, to se u većini slučajeva preraste i riješi. Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •