Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Zaštita usne šupljine od infekcija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    10

    Početno Zaštita usne šupljine od infekcija

    Imate li iskustva s korištenjem nelkih dodataka za zaštitu usne šupljine od infekcije (ne mislim na pranje zubiju). Iskustva?

    hvala

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ionsko srebro u spreju.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ionsko srebro u spreju.
    Je li to dugoročno zdravo? Znam za neki prašak koji se daje djeci da čučaju dok se ne rastopi u ustima s voćnim okusom, ali ne mogu se sjetiti imena....?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    10

    Početno

    Zanimljivo, znam za neki prah koji se daje djeci u usta dok se ne otopi, al ne znam kak se zove.... iskustva?

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Znam samo za zeolit - ovo: https://elbi-medikal.hr/haradent/haradent-zuba-truba/ , ali to se ne otapa. S tim prahom se četka kao i sa običnom pastom.

    Osim toga, dostupni su sprejevi za dezinfekciju usne šupljine na bazi propolisa https://www.ljekarne-pavlic.hr/produ...-junior-sprej/ ili biljnih ulja: https://www.vitalabo.hr/bioearth/t-p...-usta-za-djecu

    ***
    Što se tiče srebrnog spreja, ja imam trenutno Silverex - ovaj: https://www.terra-organica.hr/silver...ma-srebra.html, a bila sam zadovoljna i s ovim: https://ljekarnaonline.hr/proizvodi/...j-100ml-16806/

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ionsko srebro u spreju.
    Izvrsno!!!

  7. #7

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    10

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Razumijem, ali kad je srebro u pitanju, ovo se uredno dobiva na recept, a stavlja se na opekline: https://www.krenizdravo.hr/korisno/u...uputa-o-lijeku

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Ovo na linku je krema za lokalnu primjenu. Pokretačica teme pita za preparat za usnu šupljinu, i to kod malog djeteta (zapravo, pretpostavljam da je tako s obzirom na podforum), tako da ne bih nikako uspoređivala to dvoje.

  11. #11
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    a o kakvim infekcijama usne šupljine se radi?
    afte?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    10

    Početno

    Upala uha

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Pa upale uha kreću obično od punog nosa, ne razumijem kakve veze imaju infekcije u usnoj šupljini s tim?

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Koliko je dete staro?

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Otopina 10 postotnog joda povidona u sterilnoj vodi (moze i reverse osmosis voda) u omjeru 1:25. Dvije kapi u nos maksimalno svakih 4 sata. Ubija i koronavirus. Mi smo ukljucili i cetverogodisnje dijete u dnevnu higijenu.

    Ako slucajno koristite, najbolje je NE stavljati 12-24h prije brisa nosa ili grla jer ubija sve sto mu dodje pod ruku.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa upale uha kreću obično od punog nosa, ne razumijem kakve veze imaju infekcije u usnoj šupljini s tim?
    Zar to nije sve povezano?

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Upale uha kod male djece najčešće su povezane sa začepljenim nosom. Zato treba ispirati nos fiziološkom ili onim Sterimarima i sl. da bi se održavao prohodnim. U akutnoj upali uha uz ispiranje nosa obavezno kapati Operilom, Olynthom ili sl. 3x dnevno (max. 5-6 dana) i dati nešto protiv bolova.
    Nama je koristio i Fluimukan za "rastapanje" sluzi.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 15.03.2021. at 08:51

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Citizen2021 prvotno napisa Vidi poruku
    Zar to nije sve povezano?
    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Upale uha kod male djece najčešće su povezane sa začepljenim nosom. Zato treba ispirati nos fiziološkom ili onim Sterimarima i sl. da bi se održavao prohodnim. U akutnoj upali uha uz ispiranje nosa obavezno kapati Operilom, Olynthom ili sl. 3x dnevno (max. 5-6 dana) i dati nešto protiv bolova.
    Nama je koristio i Fluimukan za "rastapanje" sluzi.
    Evo, čokolada je objasnila kratko i jasno. Još bih dodala, ako dijete istovremeno ima problema s infekcijama u usnoj šupljini (afte i sl.), najbolje bi bilo konzultirati dječjeg stomatologa, a ne uzimati preparate na svoju ruku.

    Što se tiče upala uha, nagledala sam se toga s djetetom, a bolove u uhu kod i najmanje prehlade imao je sve do puberteta. Sve je uvijek kretalo od nosa, a usna šupljina nije imala veze s tim. Rješenje je bilo redovito ispiranje nosa, ispuhivanje, i sirup protiv bolova u akutnoj fazi da može spavati. Rijetko je bio potreban antibiotik jer su ti bolovi najčešće bili posljedica pritiska na bubnjić i preuske Eustahijeve cijevi, a ne infekcije samog uha.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala.

    A u slučaju ako bi htjeli voditi higijenu i usne šupljine (pored pranja zubiju) - imate li kakav savjet, preporuku?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •