Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: kako prepoznati gliste?

  1. #1
    bapsi

    Početno kako prepoznati gliste?

    Upomoć, možda bez veze paničarim ali čini mi se da mi beba ima gliste u stolici. Danas je imala stolicu 3 puta od 6,30 ujutro do 12,00, a posljednje dvije bile su vodenasto tekuće. Prva stolica je bila izraziro smrdljiva. U stolici sam uočila kao male glistice (nisu se micale) od cca dužine 1,5 cm do 0,5 cm, i to tamnosmeđe boje. Je su li to gliste? Naša doktorica naravno ne radi popodne (a ni sutra jer je praznik) pa joj ne mogu odnijeti pelenu. Ima li netko iskustva s time?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Mi smo imali velike dječje gliste, ali nisam sigurna jer su gliste obično bijele. Simptomi- bol u trbuhu, svrbež nosa, manjak apetita, umor... I nemoraju postojat svi simptomi. Ja se isto uspaničila, a dr. veli pa to su naši kućni ljubimci :shock: . Odnesi stolicu u lodalni laboratorij i napravi analizu za parazite. Da budeš sigurnija kupi u ljekarni (ako ima) stakalce za bris, pa i to odnesi. Lječenje traje tri dana sa Vermox sirupom, pa kontrola stlolice za tri tjedna.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    ..u LOKALNI laboratorij...

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam kao mala često imala gliste : sitne, bijele i micale su se.

    ako i jesu gliste, nemoj paničariti, nije to ništa strašno

  5. #5
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Kao sto Lutonjica rece, gliste su male, bijele i micu se. Meni ovo sto si opisala vise slici na neku crijevnu virozicu (bas zbog smrdljive kakice) a ono tamnosmedje, "nepokretno" i dugo od 0,5 do 1,5 cm bi mogla biti neka neprobavljeni ostaci hrane (nemam pojma kolika ti je bebacica ni sto jede, pa se unaprijed ogradjujem).

  6. #6
    bapsi

    Početno

    Upravo je imalo još jednu stolicu i pelena je bila puna tih glistica. Nisu se micale, ali ih je bilo i bjelkastih (pretpostavljam da su one prije bile smeđe zbog stolice te boje). Bilo je kao nekih grumenića koje su u biti bile kao mala klupka tih glistica. Beba (ima 11. mj) je u zadnjih par dana malo jela (najviše je cicala) tako da ne vjerujem da je od hrane.
    Kada se prođe terapija s tim sirupom da li je to definitivno ili se gliste povremeno vraćaju? Da li i mi ukućani trebamo proći terapiju?

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nema šanse da su ti gliste velike 1.5 cm
    one su ti maximalno 0,5 cm duge

    gliste se ne dobivaju od hrane, nego preko prljavih ruku (koje su najčešće bile u dodiru sa stolicom neke životinje, preko zemlje).

    svi ukućani bi trebali napraviti analizu stolice i po potrebi piti lijek.

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sorry, tek sam sad skužila da si mislila da te "gliste" nisu ostaci probavljenehrane (ja sam prvotno shvatila da misliš da je dobila gliste preko neke hrane )

  9. #9
    bapsi

    Početno

    Zahvaljujem na informaciji!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz da li iko zna ili se razumije da li su gliste kod novorođenčadi opasne ili.??? crvena jedna glista ?? Hvala

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Si sigurna da je glista? Možda je okultno krvarenje.koliko je to novorođenče staro?
    Treba bit do par mjeseci da je novorođenče
    Možda je beba koja je počela nešto jesti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •