Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Bolovi kod dojenja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    4

    Početno Bolovi kod dojenja

    Pozdrav svima
    Dojim bebu od rođenja, danas je napunio 3 mjeseca. Od prvog dana imamo poteskoce s dojenjem. Na pocetu nije prihvatio ljevu dojku, prihvatio ju nakon par dana. Kad je napokon prihvatio dojku pojavila mi se ogromna ragada koja jos uvijek nije zacijelila do kraja. Nakon te ragade na istoj dojci mi je pocela pobijeliti bradavica i dojenje je postalo uzasno bolno. Zadnjih par dana jedva dojim na tu dojku. Zateze me u dojci iz bradavice sve do ispod pazuha. Ima li netko ideju o tome sto bi trebaalo napraviti da bi se situacija poboljsala?
    Hvala svima

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nadam se da će ti se javiti neka od savjetnica za dojenje.

    Meni ovo izgleda kao kandida - gljivična infekcija koja obično zahvati i majku i dijete. Pogledaj djetetu usta - ako ima bijele naslage na jeziku - to je to.
    Evo, imaš na portalu ovaj tekst: https://www.roda.hr/portal/dojenje/p...-ili-soor.html

    Inače, pitaj pedijatra - propisat će ti Rojazol ili neko slično sredstvo da se što prije riješite toga i beba i ti. Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da će ti se javiti neka od savjetnica za dojenje.

    Meni ovo izgleda kao kandida - gljivična infekcija koja obično zahvati i majku i dijete. Pogledaj djetetu usta - ako ima bijele naslage na jeziku - to je to.
    Evo, imaš na portalu ovaj tekst: https://www.roda.hr/portal/dojenje/p...-ili-soor.html

    Inače, pitaj pedijatra - propisat će ti Rojazol ili neko slično sredstvo da se što prije riješite toga i beba i ti. Sretno!

    Pediatrica nam je dala rojazol gel ali mene nije prestalo bolit, koristili smo ja i beba 3 puta na dan. Možda još nije prošlo? Bebin jezik se više ne bijeli

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Simptomi su tu kod mene. Neznam dali potražiti drugu terapiju? Možda rojazol ne djeluje na mene

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Sani18 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima
    Dojim bebu od rođenja, danas je napunio 3 mjeseca. Od prvog dana imamo poteskoce s dojenjem. Na pocetu nije prihvatio ljevu dojku, prihvatio ju nakon par dana. Kad je napokon prihvatio dojku pojavila mi se ogromna ragada koja jos uvijek nije zacijelila do kraja. Nakon te ragade na istoj dojci mi je pocela pobijeliti bradavica i dojenje je postalo uzasno bolno. Zadnjih par dana jedva dojim na tu dojku. Zateze me u dojci iz bradavice sve do ispod pazuha. Ima li netko ideju o tome sto bi trebaalo napraviti da bi se situacija poboljsala?
    Hvala svima
    Treba raditi na hvatu. Jesi li se mozda javila u Rodinu SOS grupu za dojenje na Facebooku? Puno je lakse dijeliti linkove i slike. Pokusaj, u svakom slucaju, postavljati dijete na dojku ovim redoslijedom, tocno kao na slici: https://i.pinimg.com/originals/37/6a...e3f3bc66f6.jpg Kad primi, zavrni usne kaziprstom prema van.

    Procitaj i ovo, moze biti vezano uz bijelu bradavicu: https://www.roda.hr/portal/dojenje/p...d-dojenja.html

    Rojazol treba koristiti do prestanka simptoma i onda jos 7-10 dana, majka i dijete (nikako samo jedna osoba) i uz to prati sve sto dolazi u dodir s bradavicama i bebinim ustima na najmanje 60C. Za ragadu koja ne prolazi, lijecnik bi mozda trebao prepisati neku antibiotisku mast. Izgleda da se stvarno dugo povlaci, moguce je da je inficirana.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Treba raditi na hvatu. Jesi li se mozda javila u Rodinu SOS grupu za dojenje na Facebooku? Puno je lakse dijeliti linkove i slike. Pokusaj, u svakom slucaju, postavljati dijete na dojku ovim redoslijedom, tocno kao na slici: https://i.pinimg.com/originals/37/6a...e3f3bc66f6.jpg Kad primi, zavrni usne kaziprstom prema van.

    Procitaj i ovo, moze biti vezano uz bijelu bradavicu: https://www.roda.hr/portal/dojenje/p...d-dojenja.html

    Rojazol treba koristiti do prestanka simptoma i onda jos 7-10 dana, majka i dijete (nikako samo jedna osoba) i uz to prati sve sto dolazi u dodir s bradavicama i bebinim ustima na najmanje 60C. Za ragadu koja ne prolazi, lijecnik bi mozda trebao prepisati neku antibiotisku mast. Izgleda da se stvarno dugo povlaci, moguce je da je inficirana.
    Pozdrav, zahvaljujem se na odgovoru. Probala sam proraditi na hvatu, pokusat cu ovih dana jos proradit na tome. S tim hvatom malo manje boli.
    Moguće da je vazospazam u pitanju, inace imam slabu cirkulaciju pa koliko čitam to je povezano. Inace bradavica pobijeli i neovisno o podoju i postane bolna. Inace ne boli samo bradavica nego cijela dojka u toku i nakon podoja. Razmisljam da li bi se moglo raditi o upali?
    Rojazol smo koristili ja i beba mjesec i pol dana, beba ima bijelo na jeziku ali rekla bi da je od mlijeka jer se da maknuti sa gazicom.
    Ja koristim purelan mast za bradavice trenutno. Možete li mi reci kod kojeg doktora treban ici zbog ragada? Dr opće prakse, ginekolog ili drugi?

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za ragade bi bilo tko trebao biti u mogucnosti dati antibiotsku kremu. Obicno se ispire prije podoja. Mozda je najbolje da pokusas s opcom praksom.

    Imas li ikakvih tvrdjih dijelova dojke, kvrzice? Zastoji bole, ali obicno se moze napipati problem. Probaj nasapunati dojku ili je namazati jestivim uljem pa probaj lagano masirati u potrazi za kvrzicom.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    Moja curka isto doji po 5 min svaku dojku samo sto sam ja uvela AD jer vidim da joj moje mlijeko nije dosta. Ne znam kako da potaknem stvaranje mlijeka. Dojimo skoro svakih 1-2 sata kroz dan a po noci 1 hranjenje

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kako vidis da joj nije dosta? Sto se dogadja?

    Koliko je stara?
    Broj podoja u 24h?
    Sve poznate tezine?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •