Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kratko dojenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    3

    Početno Kratko dojenje

    Pozdrav,
    Moja beba ima 3 i pol mjeseca. Od samog pocetka je iskljucivo dojena. Za sada dobiva dovoljno na tezini.
    Moguci problem vidim u tome sto beba od samog pocetka doji vrlo kratko, obicno samo jednu dojku...dojenje traje 5,7 minuta i ona vise ne zeli.
    Sada nudim i drugu, prihvati je, ali isto to ne traje dugo.
    Dojim je bas cesto( buduci da tako kratko jede), svakih sat i pol, dva...nocnih podoja imamo 2-3.
    Redovno kaki i piski.
    Buduci da ona nikada ne isprazni dojku do kraja, da li je potrebno da ostatak mlijeka izdojim ( do sada to nisam radila )? Ja ne osjecam nikakvu tezinu u grudima, pa tako da nisam izdajala nikako.
    PT 3 200 ( 27.11.2020.)
    OTT 3 020
    Zadnji put vagana 24.2.2021.i tada je imala 5 400

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bebu bi trebalo izvagati, jer je prošlo mjesec dana od prethodnog vaganja.
    Neke bebe brzo jedu.
    Dojku se ustvari nikada ne može isprazniti do kraja jer se mlijeko neprestano stvara.

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj srednji je sisao po 5-10 minuta svaka 2,3 sata i izvrsno je dobivao na tezini. Najstariji je pak sisao po sat-dva, a slabije je dobivao, makar isto dosta dobro. Ako je prirast ok, ne trebas se brinit oko duzine podoja. Pretpostavljam da cete brzo na pregled s 4 mjeseca pa ces vidit.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Moj srednji je sisao po 5-10 minuta svaka 2,3 sata i izvrsno je dobivao na tezini. Najstariji je pak sisao po sat-dva, a slabije je dobivao, makar isto dosta dobro. Ako je prirast ok, ne trebas se brinit oko duzine podoja. Pretpostavljam da cete brzo na pregled s 4 mjeseca pa ces vidit.
    Ok, hvala na brzim odgovorima.
    Iduci pregled nam je tek 26.04. Ja koliko vidim da fino napreduje, jer je vesela i ne place bas. , pa nadam se da ne sve ok

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Ok, hvala na odgovoru.
    Iduci pregled nam je tek 26.04. Ali ja koliko vidim na malenoj da napreduje, vesela je i rijetko place, a je se trudim hraniti je sto cesce .

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    Takva je i moja curka. Cica po 5 min svaku dojku skoro svakih 1-2 sata kroz dan. Znala je jako plakati pa sam uvela dohranu jer sam imala filing da je gladna,i naravno bila je. Sad joj kroz dan dajem jedan obrok AD-a a ostalo cica,a navecer prije spavanja pocica obje dojke i jos pojede AD-a. Imam manje mlijeka nego u pocetku i zato smo uveli AD. A pijem caj za dojilje od kad sam rodila i masiram dojke svaku vecer kod tusiranja toplom vodom. Ne znam kako da potakn stvaranje vise mlijeka

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dojenjem i izdajanjem ces povecati kolicinu mlijeka. Uvodjenje AD-a ne povecava kolicinu mlijeka, vec je smanjuje. Postavila sam ti neka pitanja na drugom postu gdje si se javila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •