Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 82 od 82

Tema: Repeated implantation failure (RIF)

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Vezano za uplit crkve i osoba koje još uvijek u 21.stoljeću drže transparente i guraju nos u moju vaginu...ja stvarno vjerujem da se u Hrvatskoj nikad neće raditi pretrage predimlplantacijskog testiranja, donacije ili bilo što vezano tog tipa.
    I ja još uvijek mislim da čuvam malu od sestre s jedne strane imam taj osjećaj a s druge ko da je poznam 7 godina kolko sam je sanjala.
    Kod mene je dolazilo u obzir sve, donacija i jedna i druga, surogatstvo, posvajanje...
    Ali kako sustav ovdje funkcionira, nekako sam mislila da ću prije dobiti dijete svim ovim drugim solucijama nego posvajanjem. Ustvari, tu sam čak znala da šansa ne postoji velika. Godine, podstanari, on je u jednom trenutku bio bez posla. Teško.
    Prijatelji su se prijavili pa sam znala točno što sve to podrazumijeva i odustali.

  2. #52
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    i da, ja ne bih uspjela ganjati posvajanje i IVF istovremeno. Za to moraš biti kućanica ili netko s radnim mjestom koje to omogućava. Kod mene, nema šanse. Ja sam morala završiti jednu priču. Malo sam zaspala nakon toga i onda me probudila draga prijateljica koja mi je rekla nek se prijavim za posvajanje jer će mi vrijeme proći. I eto, da i ja dam svoj pozitivni doprinos - moje posvojenje je bilo mučno, ali s neočekivano genijalnim rezultatom Sad imam iste one brige kao i svi drugi roditelji, čekam pubertet za dodatne epizode, propitivanja, osude i sl., al trenutno je odlično
    Da slazem se, tek kad potpuno odustanemo od mpo voda, onda ćemo dalje.
    Drago mi je da ste vi pronašli svoju sreću! <3

  3. #53
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikome to ne pomaže, samo neki vjeruju u placebo, neki ne. Jedno veliko razočarenje sam doživjela u muža, kad mi je predložio bioneregičara i neke pločice, kao neće odmoći. Čovjek je racionalni FER-ovac. Ma mrsh . Bio je vrlo jasno torpediran, i on, i njegova inicijativa. I upregnut u drudgery IVF-a - pa na svaku takvu lijepu inicijativu bi dobio konkretan zadatak - ajde lipo ti na VV pa načekavaj u buljuku žena (dobio je od sestara šifru "doć će žena u 14"), ili ajde ti lipo zovi MB jer će sestre drugačije reagirati (nažalsot) kad zove gospod, nego "jadna ženica". Gospodu se ne kaže da nazove kasnije jer se pretpostavlja da gospod ima važnija posla, pa je bio i učinkovitiji. Poslije je prestao s glupim prijedlozima jer je znao da na svaku takvu filozofsku a da ovo, slijedi konkretan task kopanja rovova. Ali, meni je fakat bilo dosta, ono... ja bih bila napravila sve da stane taj kuluk, la vita e bella, dosta mi je bilo, više mi je bilo svejedno oće dijete, neće, čak sam i fantazirala da ga ostavim i da konačno izmaknem život iz tema ovulacija-menstruacija i ljudi u bijelom kojima svaki put iznova našu tužnu priču, a folder s dg i postupcima se deblja - my name is Luka, i live on the second floor. Ono, ako ti je toliko stalo do djeteta, good riddance. Ili radi, brajko, a ne s pločicama, rakijama i sličnim stvarima. Nego - kopaj, ekvivalent brisanja prašine - idi po uputnice, zovi, šalji mejlove... Ja bih samo smislila strategiju. Taj tranfer je bio da ga umirim prije GO... ok, ajmo to riješiti.
    Ina ja sam stalno ispitivala svog dr ako postoje kakve injekcije pa nek si MM pika. Pa da barem osjeti dio tog sto mi prolazimo.
    Sjećam se prvog postupka. Grozno. Oboje nervozni , ja svako malo vičem, plačem... dobro je još izdržao sa mnom.

  4. #54
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Da vam ne pričam kakve smo sve probleme imali s dr opce prakse, nije joj bilo jasno zašto muž mora toliko puta sa mnom kod dr. Poludjeli smo i otišli od nje. Nije mi dosta stres oko cijelog postupka onda još ona mora dodati. S soc gin imam sreću, nadam se da će potrajati. Da s tim nemam brige oko lijekova i bolovanja.

    Čitala sam sve moguće forme, uvijek je neko zadovoljan a neko nije. Tesko je pogoditi.

    Nisam spomenula da sam išla na scratching endometrija prije 3 ivf. I onda nije bilo oplodnje.

    Opet smo probali ta scratching prije feta, i u tom ciklusu folikuli su nepravilno rasli i endometrij je bio koma.
    Pa smo zaključili da mi samo skodi.

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    E, i tak scratching endo je scratching novcanika, vec je bilo o tome, nedokazani placebo. Sretno! Probaj uzet uzde u svoje ruke..odredit neki limit live i godina koje ces jos ulozit...lako se krene u neke sulude vrtnje ko sto sam i ja krenila, dodje mi zao mene ako naletim na neki svoju stari post, dodje mi da zagrlim tu mladju inu33.. Npr., mora da sam ludo izgledala kad sam frendici pricala sa idem na postupak u mb sa svojim stanicama u dobi od 42, znajuci racionalno da mi je sansa 2 posto. Al, ko sto tebe vuxu divne blastice, mene su tad mamile implantacije nakon 1. trudnoce. Osvijesti adiktivni potencijal ivf-a.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.03.2021. at 15:00

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Sad se zafrkavam na to kad osvanu po novinama gerontotrudnoce celebrityja, bez da ijedna prizna da je to donacija. Trznem mm-a s 'a da ipak', dobro, ne sad, sad mj je 51, al donedavno. On se trzne, budalas....Sta njega kosta malo sporta i glazbe. Dobro, kosta ga love.

  7. #57
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Da, sve trudne ono iznenada nakon 40, mnoge s blizancima...moš mislit. Nekolicina njih javno prizna, al dobro sve mi to kužimo.
    Probat ćemo još jendom, možda dva put, ne znam. Dok skroz ne popizdim.

  8. #58
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj zrinkica prvotno napisa Vidi poruku
    Da, sve trudne ono iznenada nakon 40, mnoge s blizancima...moš mislit. Nekolicina njih javno prizna, al dobro sve mi to kužimo.
    Probat ćemo još jendom, možda dva put, ne znam. Dok skroz ne popizdim.
    Drži se. Ima života i nakon IVF-ova i ako ishod ne bude "mirisni zamotuljak". Čuvaj svoje zdravlje. Meni je završio sa zamotljkom, pa opet koji put I'm looking back in anger na sve što sam prošla, prema sebi, prema raznima, prema mužu, često, a nitko me nije puškom tjerao.... ostaje ta trauma, to te mora okrznut, što dulje traje, to teže. Znaš ono, što te ne ubije, to te osakati . Probaj si među IVF batine ubacit neke mrkve, radit što te veseli. Koji put je i pop... dobro, katarzično. Sretno u svemu, semper-fi, drage fellow-Xene ratnice!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.03.2021. at 16:09

  9. #59
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    ina33 HVALA TI!!!!!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    I ja mislim da embriolog igra najveću ulogu. Meni se stimulacije i dan punkcije nisu nešto pretjerano razlikovale u Hrvatskoj i Turskoj.

  11. #61
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja mislim da embriolog igra najveću ulogu. Meni se stimulacije i dan punkcije nisu nešto pretjerano razlikovale u Hrvatskoj i Turskoj.
    Terapija mi se nije razlikovala jako , osim kad su me prvi put na moj AMH nafiksali sa 225 jedinica ovalepa, pa sam skoro eksplodirala.
    Dalje skoro pa ista.
    Za embriologa nemam neke posebne riječi. Vidimo ju samo nakon punkcije i prije transfera. I to svaki put govore super stanice, nema razloga da ne uspije...
    Pa sad , ko to zna.
    Uvijek koristimo embrioglu, mislim da je i to bačen novac.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    20

    Početno

    Neznam ako je jos netko ovdje aktivan, ali eto da podjelim brige. Imam u nizu 11 neuspjelih implantacija. Razlog vjerojatno HLA-C -KIR faktor mene i muza te NK stanice, drugo je sve ok -barem tvrde dr. Iskreno do sad sam jos nekako nalazila nade, sad smo oboje potonuli. Umorni, cekamo rezultate jos jedne od 1000 pretraga, i probat cemo s doniranim stanicama, ali gubimo fokus. Ono sta me najvise plaši da ce nas to trajno ostaviti nesretnima ili udaljiti.

  13. #63
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Nisam sigurna da su NK stanice kao razlog općeprihvaćene u svijetu MPO-a kao dokaz ičega. Što je ovo drugo točno ne znam. Gdje se liječiš? Koliko ti je godina? Sretno, taj strah je logičan strah jer, dok si u IVF-u, teško otpustit nade i stavljaju se sve energetske i emotivne snage na tu kartu, pa to uguši sve drugo. Probajte ugurat i neku drugu parsku aktivnost osim obigravanja doktora (meni je to bio recept da ostanem čitava, jer me pomisao da ću se nakon tipa 20 god braka (bez obzira završio ili ne) sjećat samo hodnika i ljudi u bijelom bila brrr i trudili smo se i imat neke aktivnosti u kojima smo guštali, i to baš disciplinirano -jedan trnasfer - jedan fun).

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Bit ću vrlo direktna. Moje pitanje zapravo cilja na to jesi li stvarno dobila kvalitetne stanice i jesu li to bili kvalitetni embriji, a i je li mjesto gdje se liječiš optimalno (evidence-based medicina, ne zavlače dodatnim pretragama jer te ne mogu brzo primiti u idući pokušaj, je li lab na razini), ili "zavlačeće" (pa kreću u relativne filozofije s NK stanicama itd.). Uvjet za kvalitetne stanice je ženina dob (idealno manje od 35) i eventualno dijagnoza (kod PCOS-ovka zna biti puno nezrelih). To je vrlo pojednostavljeno rečeno.

  15. #65
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja ti ne znam dati odgovor na to što te muči. Skeptična sam prema daljnjim pretragama. Kad krećem u daljnje pretrage, razmišljam o tome što ću s tom informacijom. Može li se nešto od toga što ćeš eventualno otkriti tretirati na neki način. Ako ne može, što će ti. Možeš saznati npr. da je vjerojatnost da s tom dijagnozom zatrudniš 20% niža. I onda što, odustati ili pokušati.
    Ja sam sebi dala limit u dobi - 38. I nakon toga nisam išla. Svjesna da mi nitko nikad neće zahvaliti za to što sam se iscrpljivala, gledala sam sebe u tome, što je meni prihvatljivo, a ne što je MM-u, mojoj mami ili svekrvi prihvatljivo. Neće ti nitko nikad reći hvala na trudu, neovisno o ishodu.
    Nama veza nije nikad zbog IVF-a ili nezatrudnjivanja bila ugrožena. Iz naših cipela, ne vidim to kao neki razlog, dok god vam je život ispunjen nekim drugim veseljem. Prije će roditeljski umor poljuljati vezu, čini mi se.

  16. #66
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ti ne znam dati odgovor na to što te muči. Skeptična sam prema daljnjim pretragama. Kad krećem u daljnje pretrage, razmišljam o tome što ću s tom informacijom. Može li se nešto od toga što ćeš eventualno otkriti tretirati na neki način. Ako ne može, što će ti. Možeš saznati npr. da je vjerojatnost da s tom dijagnozom zatrudniš 20% niža. I onda što, odustati ili pokušati.
    Ja sam sebi dala limit u dobi - 38. I nakon toga nisam išla. Svjesna da mi nitko nikad neće zahvaliti za to što sam se iscrpljivala, gledala sam sebe u tome, što je meni prihvatljivo, a ne što je MM-u, mojoj mami ili svekrvi prihvatljivo. Neće ti nitko nikad reći hvala na trudu, neovisno o ishodu.
    Nama veza nije nikad zbog IVF-a ili nezatrudnjivanja bila ugrožena. Iz naših cipela, ne vidim to kao neki razlog, dok god vam je život ispunjen nekim drugim veseljem. Prije će roditeljski umor poljuljati vezu, čini mi se.
    Potpisujem i racionalni i emocionalni dio ovog posta, uz naglasak na ekstremnu skepsu prema value-addu daljnjih pretraga, odn. trebao bi mi detaljni info o postupcima - stimulacije, kad, koje dijagnoze, tvoja dob da bih se uopće odredila prema tome. Mogla si imat 11 transfera iz prirodnih postupaka npr. - što meni ne bi bio jednakokvalitetan postupak kao stimulirani. Tvoja dob je najveći ključ u tome što i kako dalje, kao i info gdje su provođeni postupci.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    20

    Početno

    Ja 37, mm 39.
    Nije ni nama veza zbog djeteta ali nas umara sve to pomalo.
    u MPO smo 4 godine, prije toga 4 god smo pokušavali sami.
    Moja dijagnoza je nizak AMH, ostalo sve ok od hormona, trombofilije, kariograma.
    On Asthenoteratozoospermia iako i to se poboljšalo.
    Napravili smo 5 ICSI- kratki stimulirani postupci, i u svakom dobili bi 4 stanice, od cega bi u prosjeku 2 embrija bila ok.
    Ono sta smo nasli je povišen broj NK stanica, koristila sam i kortikosteroide, ali opet ništa.
    Prema njima embriji su dobre kvalitete.
    S druge strane napravili smo i HLA-C - KIR tipizaciju koja ukazuje nekompatibilnost.
    Sad smo u nekoj sivoj zoni, pauzi, da skrenemo si fokus i na druge stvari u životu. Iskreno smo nekako dosli pred zid i nemamo bas kamo dalje.


    **Genotipizacija KIR i HLA-C omogućuje određivanje postoji li dobra kompatibilnost između KIR receptora maternice i "stranog" HLA-C od strane embrija. Ako je tako, trudnoća će se razvijati bez komplikacija.
    Ako ova kompatibilnost između embrionalnih HLA-C i KIR materničnih receptora ne postoji, vj nece doc do implantacije.

  18. #68
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj Jagodesašlagom prvotno napisa Vidi poruku
    Ja 37, mm 39.
    Nije ni nama veza zbog djeteta ali nas umara sve to pomalo.
    u MPO smo 4 godine, prije toga 4 god smo pokušavali sami.
    Moja dijagnoza je nizak AMH, ostalo sve ok od hormona, trombofilije, kariograma.
    On Asthenoteratozoospermia iako i to se poboljšalo.
    Napravili smo 5 ICSI- kratki stimulirani postupci, i u svakom dobili bi 4 stanice, od cega bi u prosjeku 2 embrija bila ok.
    Ono sta smo nasli je povišen broj NK stanica, koristila sam i kortikosteroide, ali opet ništa.
    Prema njima embriji su dobre kvalitete.
    S druge strane napravili smo i HLA-C - KIR tipizaciju koja ukazuje nekompatibilnost.
    Sad smo u nekoj sivoj zoni, pauzi, da skrenemo si fokus i na druge stvari u životu. Iskreno smo nekako dosli pred zid i nemamo bas kamo dalje.


    **Genotipizacija KIR i HLA-C omogućuje određivanje postoji li dobra kompatibilnost između KIR receptora maternice i "stranog" HLA-C od strane embrija. Ako je tako, trudnoća će se razvijati bez komplikacija.
    Ako ova kompatibilnost između embrionalnih HLA-C i KIR materničnih receptora ne postoji, vj nece doc do implantacije.

    Po meni - zaboravi na filozofiranje oko NK stanica i tih receptora - bug je u tome da ti je već 37, partnerova dob je relativno nevažna. Preko 35-te bitno opada kvaliteta js. Dakle, ti nisi neka žena koja je u idealnoj dobi pa da bi se zabrinula što 11 embrija nije implantirano pa da bi imalo smisla "zabrijavati" na neke NK dubioze. Čak bih ti i izravno rekla (ako se liječiš privatno) da je u interesu liječnika da ne otpadnete iz cirkulara pa podgrijava nade da je u tom smjeru neko rješenje. A moguće i da žena jednostavno ne može čuti da je to već visoka dob (nisam ni ja mogla). To je standardna priča 35 plus žena. Što ćete dalje - ovisi o vašim financijsijama, emocijama i onome što vam je prispodobivo. Trudnoća u toj dobi nije nemoguća, ali je otežana. Nije besmisleno vrit IVF s vl. stanicama (iako rubno postaje), taman si na nekoj granici gdje bi trebala lagano razmišljat o drugim rješenjima i prekidanju te vrtnje jer ovo nije priča - trud se nagrađuje - upravo sutprotno.

    Kad je u te 4 godine MPO-a (u kojoj tvojoj godini) pao prvi stimulirani?

    Vi ste onako, ni vrit ni mimo (što se tiče dobi), odluka je na vama što dalje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.09.2022. at 11:39

  19. #69
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Nije besmisleno ići na donaciju, time biste probili zid (ako vam je to opcija). Sretno!

  20. #70
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Nizak AMH ti može biti od nekog zahvata - ako si imala ciste na jajniku pa operiravala pa makli dio jajnika - ili genetski (majčina menopauza) ili od duha svetog. S najvećom vjerojatnošću se u tvom niskom AMH krije ključ vašeg dosadašnjeg neuspjeha. A tu nema načina kako to prekočiti osim lude sreće (tipa ipak uspilo). Donacija to preskače. NK stanice možeš slobodno, po meni, zaboraviti.

  21. #71
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Malo o meni - ja sam bila jedna od prvih na forumu koja je zabrijavala po NK stanicama, možda neka 3., pred nekih 15 god. Te NK stanice su se kao pravac traženja razloga pokazale kao stativa u ovoj znanosti - zasad. U nekom trenu nakon toliko neuspjeha i kad počnu dolazit nalazi pa neke dubioze da tvoje stanice ubijaju njegove, pa nepodudarne tipizacije i ostale filozofije, to često još dodatno emocionalno paru otežava (tipa - jesmo li jedno za drugo (bar sam se ja tako pitala) - a niđe veze, uzrok je vjerojatno AMH). Jako je teško presjeći - sjećam se sebe kako sam ozbiljno vrtila IVF-ove i nekoj frendici govorila da ipak u toj i toj dobi imam 2% šanse za uspjeh i sjećam se da je tek odraz njenog lica meni odzrcalio koliko je to bilo zabrijavanje. Dignut ćeš ručnu kad budeš spremna, a ja ti savjetujem da nešto u MPO promijenite - neće dodatna pretraga dat odgovor jer pitanja zapravo ni nema - AMH is the answer.

  22. #72
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Još jedna stvar za razmotriti jer se kod vas radi o odluci nastaviti isto ili odustati/promijeniti. Gledajući na svoje MPO iskustvo, često sam se tad, a i sad, pitala je li MPO doktori, s obzirom da su u toj priči borbe "against the odds", pumpaju paru nade iz altruizma, da li stoga jer je i kod njih samih došlo do pomaka prema optimizmu koji ta borba zahtijeva ili iz koristoljublja (ako su privatnici). Za sebe sam došla do odgovora da je to neki miks razloga. I mislim da je u Hrvatskoj (za razliku od Slo) i kulturološki teško ženi reći - promislite o alternativama (pri čemu onda dr može racionalizirati "a kad me mole" itd.).

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    20

    Početno

    @Ina33 , stimulirane smo počeli s mojih 33.5 i od tada iskreno ni pomaka.
    Brdo nalaza, pretraga, histeroskopija i problem uvijek kod implantacije. Embrio ocijenjen "dobar", ali nikad nije doslo do trudnoce.
    Ja sam isto počela razmisljat o doniranim stanicama, iako svi dr mi još govore da smo premladi za to, doniranje preporučuju nakon 40te- nevidim razlog zasto ako ja sad već nemam dobre rezultate. Ja im na to uredno odgovorim da dijete želim sada i da nezelim čekati.
    Čitala sam i za mogućnost doniranih embrija, iako je spermiogram dosta poboljšan od prije 3 godine. Neznam koji faktor utjece više na uspješnost implantacije- kvalitetna jajna stanica ili podjednako.

  24. #74
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Jesu li ti doktori privatnici?
    Na implantaciju ti ogromnom vecinom utjece kvaliteta jajne stanice jer bi oni icsijem u toliko transfera na nedramatican nalaz spermiograma vec pronasli "a few good men". Na tvom mjestu bih sasvim makla iz glave spermiogram ko neki bitan razlog jer tu icsi radi override. A override amh-a je jedino donacija jajne (osim puke srece da se ubode bas the one kvalitetna).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.09.2022. at 09:46

  25. #75
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Mislim da vam donirani embriji ne trebaju, bit ce dovoljna samo js.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Mi smo prošli 3 transfera po 2 BC, od 4 stimulirana postupka 2 puta nije ni došlo do oplodnje. On ima dg OATS i jako loš spermiogram (ispod 1%). Ja imam dijete s bivšim mužem i svi nalazi su mi ok. Više nemam volje ni želje prolaziti još pikanja i mrcvarenja. Svi govore da su imali uspjeha i s lošijim uzorcima. Imam 37 i vrijeme curi tako da bih željela probati s donacijom i inseminacijom, ali svi forsiraju taj ICSI jer eto on ima nešto spermija u uzorku. Nekako su mi info o tome toliko šture i nejasne da trenutno e znam gdje se krenuti.

  27. #77
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne znam što bih ti savjetovala. Ja sam bila u sličnoj situaciji pa me mučilo na donaciju čega uopće da idem. Ali sam ionako zaključila da nisam tip za donaciju bilo čega pa sam odustala od toga.
    U svakom slučaju, ja ne bih išla preko onog što mi je psihički prihvatljivo. Možda bi vam olakšalo da TM potpuno preuzme logistiku, svu komunikaciju i naručivanje, a da ti samo odrađuješ medicinski dio.
    Ja sam išla u zadnji postupak s 38. To je bio moj limit unaprijed definiran.

  28. #78
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj issadora prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo prošli 3 transfera po 2 BC, od 4 stimulirana postupka 2 puta nije ni došlo do oplodnje. On ima dg OATS i jako loš spermiogram (ispod 1%). Ja imam dijete s bivšim mužem i svi nalazi su mi ok. Više nemam volje ni želje prolaziti još pikanja i mrcvarenja. Svi govore da su imali uspjeha i s lošijim uzorcima. Imam 37 i vrijeme curi tako da bih željela probati s donacijom i inseminacijom, ali svi forsiraju taj ICSI jer eto on ima nešto spermija u uzorku. Nekako su mi info o tome toliko šture i nejasne da trenutno e znam gdje se krenuti.
    Mislim da vi niste kandidat za repeated implantation failure, nema kod vas nekog neobjašnjivog uzroka - em njegov spermiogram, em tvoja dob sad malo otežava (koliko ti je staro dijete, s koliko godina si ostvarila prvu trudnoću), plus 2 puta bez oplodnje. Shvaćam li te dobro da bi ti htjela probati donaciju sperme i inseminaciju tvoje stanice? Mislim da bi to možda imalo smisla (ako je njemu i tebi emotivno prihvatljivo i ako imate novaca za to), ali ni za to nema puno vremena - kakav ti je AMH? Naime, smanjena kvaliteta jajne stanice do koje dolazi u dobi se ne može tako jasno vidjeti kao što se na prvi pogled može ustanoviti kakvo je stanje kod muškog para.

  29. #79
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Donacija sperme means inozemstvo, privatni postupak, putovanja, lijekovi itd. Ako će ti to pomoći ostvariti neki mir... ajde. Ako si mislila na donaciju embrija - misliš li na to - to bi vam imalo smisla, šanse se jako povećavaju. Ili si pak mislila na donaciju jajne stanice pa njegov spermiogram - tu pak ne vidim smisla, pogotovo s inseminacijom. Nejasno je na donaciju čega misliš.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.10.2022. at 17:06

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    20

    Početno

    Bok ekipica,
    Evo samo da obavjestim nastavak i podijelimo s vama.
    Problem je u tome STA je MM cijelo vrijeme imao ljubavnicu od 20 godina i meni predbacivao IVF da to ne ide, to to nema smisla...itd.Nakupljao se stres, strah i griznja savjesti s moje strane.
    Kad sam saznala, izbacila sam ga, bez previše diskusije.
    Boli me sve, ali najviše to sta već imam neke godine i teško da cu ikad vise naci muza/partnera i možda dobiti dijete.
    O njemu ne znam šta bi rekla, osim da nema j***.
    Nasla sam post od Amaryje iz 2010. Godine koja je prozivila isto šta u ja, i toliko je situacija slična, isto ponasanje, da je nevjerojatno. Cak je i zanimanje muza jednako-dr.
    Nadam se da je ona pronašla sreću kasnije. Nadam se da ću i ja.

  31. #81
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Jako mi je žao da kroz to prolaziš. Moraš pronaći snage što prije uključiti se u društveni život. Ne ide to baš spontano, treba truda i za to. Eto, barem se pokupio, mogao se i odupirati da ne želi iseliti. Želim ti svu sreću.

  32. #82
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Zao mi je, nemam sto pametno reci, sad te vjerojatno muci osjecaj izdaje. Dijete za vas kao par ne bi nista rijesilo. Sretno u svemu dalje, i tuga je laksa kad se dijeli pa u tom smislu potpisujem Jelenu.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •