Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Posvojenje uz psihijatrijsku dijagnozu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    6

    Početno Posvojenje uz psihijatrijsku dijagnozu

    Već godinu dana se ne liječim u smislu da ne idem na psihoterapije no evo u Liječničkoj potvrdi mi piše PACIJENTICA SE POVREMENO LIJEČI PO PSIHIJATRU POD DG. F41.2
    (mješoviti anksiozno-depresivni poremećaj) Nisam nikada imala propisane lijekove osim Normabela po potrebi.
    Ima li smisla s ovime ići na posvojenje? MM nema psih. i fiz. bolesti u potvrdi.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Uvijek možete probati. Ne znam kako se na procjeni gleda na to, ali posvojitelji trebaju biti svjesni da je odgoj posvojene djece često izuzetno stresan - djeca dolaze sa svojom "prtljagom" i teško se uklapaju u sliku sretne obitelji kakvu svi u glavi nacrtamo. Zato je psihička stabilnost prilično važan faktor u očima CZSS.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 23.03.2021. at 16:48

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    6

    Početno

    Ne želim "probati". Meni nema smisla da se to gleda jer to može biti bilo kad tijekom dugog perioda da je bilo i u vezi bilo kakve stvari koja može biti više ili manje teška, a to se ništa ne vidi.
    A da ne spominjem kako ćesto te osobe koje odu na terapiju su više posvećene radu na sebi nego ovi normalni koji si doma sami naprave djecu pa ih onda daju na posvajanje.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Štošta nema smisla, ali zakon je takav kakav jest. Ako se ne prijavite i ne probate, nećete ni saznati jeste li mogli postati posvojitelji i koje su vam mogućnosti na raspolaganju. Osim rezultata testova koje ćete raditi, puno toga ovisi i o razgovoru sa psihologom i socijalnim radnikom.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 23.03.2021. at 22:51

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Već godinu dana se ne liječi? A kad si zadnji put bila na pregledu? Da otiđeš na novi i ako je tako da tražiš da ti u nalaz napišu da je liječenje završeno i da nema zapreka u tom smjeru?
    A dok se ne prijavite nemate nikakve šanse za dalje, jer nitko ni ne zna za vašu želju ili mogućnost

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Malimishoo, ja ne znam kako taj sustav posvajanja funkcionira, ali bilo bi mi logično da možete sada ići na psihološka testiranja i onda se može vidjeti da li sada imaš anksiozni ili depresivni poremećaj, i da se to gleda, stanje koje je.
    Isto tako netko tko do sada nije tretiran za ništa, može napravit taj test pa da se otkrije da nešto ima što nije prepoznato.
    Ili ovo što jelena.o kaže, možda možeš tražiti od tog psihijatra kod kojeg si se liječila da ti napravi procjenu tvog sadašnjeg stanja.

  7. #7
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Malimishoo prvotno napisa Vidi poruku
    Ne želim "probati". Meni nema smisla da se to gleda jer to može biti bilo kad tijekom dugog perioda da je bilo i u vezi bilo kakve stvari koja može biti više ili manje teška, a to se ništa ne vidi.
    A da ne spominjem kako ćesto te osobe koje odu na terapiju su više posvećene radu na sebi nego ovi normalni koji si doma sami naprave djecu pa ih onda daju na posvajanje.
    Ne razumijem što znači da ne želiš probati.
    Ako se odlučiš probati, vjerojatno ćeš promijeniti neke stavove. U RH se biološkim roditeljima jako teško oduzimaju roditeljska prava i iznimno je rijetko da "normalni daju djecu na posvajanje".

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    6

    Početno

    Da, palo mi je već na pamet tražiti tu psihijatricu mišljenje. Hvala.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    82

    Početno

    Malimishoo trebate ponovno pregled napraviti pa vidjeti kakvo će mišljenje biti ali i to ne mora biti upitno.Moj muž je imao dvije teške operacije i u invalidskoj mirovini je.Na početku smo mislili da samo ja idem u proces i tako smo svome centru poslali zamolbu.Međutim na obradu smo bili pozvani oboje i nakon razgovora s psihologinjom i soc.radnicom oboje smo ušli u proces jer je procijenjeno da je muž sposoban za posvojenje.Nakon obrade i škole i ulaska u registar za dvadeset dana od ulaska u registar pozvani smo na razgovor za brata i sestru iako smo htjeli posvojiti jedno dijete ali smo se izjasnili da bih voljeli i dvoje ako bude.Nakon toga za još dvoje djece bili smo pozvani ali smo prošli na razgovoru za brata i sestru koji su sad s nama.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala, baš sam vas to pitala na drugoj temi

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav, jeste se prijavili ili barem saznali vise info? ...dobro bi mi dosla info! HVALA

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •