Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 206

Tema: Viber

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Možeš misliti da bi dijete od 3 godine to reklo doma
    Ali Teta u vrtiću je to mogla reći osobi koja je došla po dijete,jer znamo da djeca iz vrtića ipak idu sa nekim starijim,dok školarci neki da,većinom ne

  2. #102
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš misliti da bi dijete od 3 godine to reklo doma
    Ali Teta u vrtiću je to mogla reći osobi koja je došla po dijete,jer znamo da djeca iz vrtića ipak idu sa nekim starijim,dok školarci neki da,većinom ne
    Pa da, to i kazem Teta u vrticu direktno roditeljima, a skolarcima uciteljica i treneri.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 28.03.2021. at 14:53

  3. #103
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Koda nas bake i djedovi kupe djecu iz vrtića, puno češće nego roditelji. Po jedno dijete čak čuvalica dolazi. A koja je razlika da teta kaže baki za jaje, pa mi baka pošalje poruku, a još je vjerojatno i pola toga zaboravila... nije sigurna koje točno jaje, kad treba...?

    A trener... pričamo o djeci niži razredi osnovne škole... nije vjerojatno da oni toliko koriste mob da vide trenerovu poruku. A zašto trener javlja u četvrtak da je utakmica u subotu, a nije to rekao u srijedu na treningu, nemam pojma... valjda u srijedu na treningu nije znao za utakmicu u subotu... Uglavnom, meni to ništa ne smeta. Ja znam da bi meni život bio puno kompliciraniji da mi za jaje govori baka, a za utakmicu dijete - jer se onda pola toga nikad ne bi bi dogodilo, jer bi poruka do mene vrlo vjerojatno stigla prekasno.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 28.03.2021. at 14:56

  4. #104
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ma da, glavno da tebi odgovara meni vise odgovara da komunikacija ide preko djeteta, pa da i dijete samo nadje tu bijelu majicu u ormaru (ako ima koja cista). Al naravno, ako je poruka hitna, bolje je primit je kako god,nego ne primit je.

  5. #105
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Jadro upravo tako.
    Sad cu bezobrazno reći da su takvi ucitelji i treneri neodogovorni i neorganizirani te da odgovornost prebacuju na roditelja.Djeca koja idu u skolu mogu prenijeti apsolutno sve poruke,uostalom tu je i informativka. Ona takodjer sluzi da se poruke pravodobno prenesu.

    Ok aj malo dijete mozda i ne moze zapamtit poruku,al to vrlo jednostavno kazes roditelju kad preuzima dijete u vrtiću.

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Uh koliko ste natipkale dok ja svoje zavrsim
    Nisam vidjela zadnje postove.

  7. #107
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dijete je prije četiri godine završilo osnovnu školu, uz to muzičku osnovnu a trenirala je atletiku i išla na izviđače. U to vrijeme nije bilo nikakvih mob grupa i sve se odvijalo bez problema. Vidim da sad ne bi više bilo tako . A sad imam samo svoje grupe za gušte.
    Najnormalnije tako i danas funkcionira kod nas ostalih.
    Poruke se prenose preko djece, nema nikakvih grupa i inoga.

  8. #108
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok aj malo dijete mozda i ne moze zapamtit poruku,al to vrlo jednostavno kazes roditelju kad preuzima dijete u vrtiću.
    A zar nije teti lakše natipkati 3 rečenice nego cijelo popodne ponavljati to svakome, dok dijete viče, a ti mu pokušavaš obuti cipele i jaknu... pa ne zna kome je rekla, kome nije...? Zar je zbilja takav problem pročitati tetinu poruku?
    Uostalom, to mi uvijek stoji u mobitelu pa ako i zaboravim, nekad ću možda opet ugledati. Ovako, ako mi to kaže u garderobi dok 5 djece viče oko tebe, tko zna koliko će mi ostati u mozgu.

  9. #109
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    U današnje vrijeme jednostavno nije realno da te se u nečemu ne prekida sto puta, to više ne postoji . To ti je iluzija očekivati.
    Apsolutno netočno.

    Ima nas jako puno koji tako zivimo.
    Dapace, smatram izrazito stetnim da te netko 100x prekida dok radis. Bilo sta radis, a ti to cak smatras normalnim.

    Ja to ne dozvoljavam ni drugima (preko moba) jer oduvijek imam stišane notifikacije, a bome ni doma svojima. Vise nemam malu djecu.

    Ja stvarno ne razumijem kako posao moze trpiti tolika prekidanja, kad sam koncentrirana i fokusirana samo radim, nekad se ni na pozive ne javljam

  10. #110
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A zar nije teti lakše natipkati 3 rečenice nego cijelo popodne ponavljati to svakome, dok dijete viče, a ti mu pokušavaš obuti cipele i jaknu... pa ne zna kome je rekla, kome nije...? Zar je zbilja takav problem pročitati tetinu poruku?
    Uostalom, to mi uvijek stoji u mobitelu pa ako i zaboravim, nekad ću možda opet ugledati. Ovako, ako mi to kaže u garderobi dok 5 djece viče oko tebe, tko zna koliko će mi ostati u mozgu.
    Nikad u zivotu nisam imala broj moba teta, pa ne mogu ni zamislit kako bi to izgledalo.

    To je njen posao kao meni moj, tebi tvoj i ako treba ponovit kad dijete izlazi ponovi. Nes ti teska zadatka.

    One samo idu putem koji je njima laksi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.03.2021. at 15:43

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Sad sam se sjetila da su nase tete cak vrlo rano pocele poticat djecu da prenesu poruku roditeljima, a onda bi kasnije i nama rekle cisto kao doublecheck.

    Na ulaz.vratima od njihove sobe u vrticu uvijek su stajale takve obavijesti npr materijal za bozicnu radionicu tamo sve pobrojano jedan klik i to je to.
    Ne mora ni govorit samo uputi na obavijest.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.03.2021. at 15:46

  12. #112
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Samo ću ti reći blago tebi kad imaš takav posao u kojem je to uopće moguće.

  13. #113
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Ne kuzim posao u kojem ne dozvoljavas da te ometaju ljudi iz tvoje privatne sfere zivota? Pa to moze svatko na svakom poslu, ako tako odluci.Sve je stvar odluke.

    Na pozive sam mislila privatne, samo ih odbijem ili pustim da odzvone, javim se sama kasnije kad mogu.
    Pa 100x sam odbila poziv zbog sastanka i sl.

    U uredu falaBogu sjedim sama.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.03.2021. at 15:51

  14. #114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Dapače smatram da smo dužni na poslu biti posvećeni maksimalno (koliko mozemo) poslu, ali zato kad imam svoje privatno vrijeme takodjer ocekujem postivanje istoga.

    Naravno uvijek ima opravdanih iznimaka, al onako opcenito govoreci da se postuje poslovno i privatno vrijeme.

    Kad mi treba predah ili stanka od posla, tad zvrcnem djecu doma da ih cujem i sl.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.03.2021. at 15:54

  15. #115
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislila sam na to da radiš posao tijekom kojeg ne dobivaš mailove i nikome se s posla ne javljaš.

    Meni tijekom posla dođe oko 50 mailova i poziva, i u toj gunguli mi je skroz svejedno ako se paralelno i nešto privatno događa... ili ako idem sama na rodin forum. Sve mi je to isto - skakanje iz jednog prozora u drugi.
    I sve to mogu isključiti kad želim, i ignorirati mailove, i ne javiti se na poziv kolegi i ignorirati učiteljicu... uopće ne vidim razliku između svih tih ometanja i poziva dok radim svoju dragu tablicu. Dapače, učiteljica me čak razveseli.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 28.03.2021. at 16:16

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam na to da radiš posao tijekom kojeg ne dobivaš mailove i nikome se s posla ne javljaš.

    Meni tijekom posla dođe oko 50 mailova i poziva, i u toj gunguli mi je skroz svejedno ako se paralelno i nešto privatno događa... ili ako idem sama na rodin forum. Sve mi je to isto - skakanje iz jednog prozora u drugi.
    I sve to mogu isključiti kad želim, i ignorirati mailove, i ne javiti se na poziv kolegi i ignorirati učiteljicu... uopće ne vidim razliku između svih tih ometanja i poziva dok radim svoju dragu tablicu. Dapače, učiteljica me čak razveseli.
    Ma ne BB pa ja isto dobivam gomiletinu mailova, imala sam velike projekte tijekom kojih bih dobivala dnevno po 150 mailova, to nije bilo normalno, strava Doslovce sam nosila mob na wc i tamo odgovarala na mailove jer kad bih se vratila toga bi opet bila gomila.

    Mailove stalno primam, non stop multitaskam na poslu, al posao je posao (ne trebaju mi jos i privatne stvari). U uredu privatne stvari nastojim minimizirat, inace bih morala ostajat do 18h.

  17. #117
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja ionako ostajem do 18h, pa da barem vidim što je dijete radilo u školi .

  18. #118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ionako ostajem do 18h, pa da barem vidim što je dijete radilo u školi .
    a mozda bi izasla ranije da nemas te kradljivce vremena u uredu sa svih silnih grupa.

    A sad ozbiljno, ja mislim da si ti Bubilo jedna vrijedna ženica na koju previše obaveza prebacuju i tvoji poslodavci, ali i ekipa doma.
    Sistem: natovari mazgu koja vuče

    Sve ti to trebas redom otkantat i postavit nova pravila.I naučit im svima reć autentično NE
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.03.2021. at 17:20

  19. #119
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne potrošim na grupe dok sam na poslu više od 10 minuta... nema toga što je bitno toliko. Nebitno ne čitam na poslu kad je ful pritisak. A kad želim niti ne otvaram te poruke.

    Sve ovo drugo nije tema ovog topica .

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Kak odvojiti privatno od poslovnog ,ako ti je muž kolega?

  21. #121
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kak odvojiti privatno od poslovnog ,ako ti je muž kolega?
    Netko od nas ima takvu situaciju?
    Ili brinemo za Peru i Maru
    Ko ce uz sve jos o njima mislit

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ima nas tu najmanje dvije
    Perina žena je u drugom sektoru

    Ja se javim svakome ako sam trenutno slobodna!

  23. #123
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni se cini da, najiskrenije, svi koji mislite da su djeca tako savrseno odgovorna i organizirana, ili nemate jos djecu koja nisu barem donekle odrasla ili ste zaboravili kako je izgledalo kad su imali 3, 5 ili 7 godina. Ili recimo niste imali dijete koje, iz ovog ili onog razloga, nije u stanju popamtiti sve sto treba niti s 13 godina i ne bi bilo fer da ga se kaznjava jer ne moze.

    Ili zivimo u nekim apsolutno dijametralno suprotnim svjetovima.

  24. #124
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se cini da, najiskrenije, svi koji mislite da su djeca tako savrseno odgovorna i organizirana, ili nemate jos djecu koja nisu barem donekle odrasla ili ste zaboravili kako je izgledalo kad su imali 3, 5 ili 7 godina. Ili recimo niste imali dijete koje, iz ovog ili onog razloga, nije u stanju popamtiti sve sto treba niti s 13 godina i ne bi bilo fer da ga se kaznjava jer ne moze.

    Ili zivimo u nekim apsolutno dijametralno suprotnim svjetovima.
    Istina,
    Meni ne smetaju ni pozivi ni poruke iz raznoraznih grupa koje imam, s time da su mutane i gledam i odgovaram kad stignem, uopće mi posao i moje slobodno vrijeme ne pati.
    Tehnologija je tu da pomogne a ne opterećuje.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  25. #125
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    a mozda bi izasla ranije da nemas te kradljivce vremena u uredu sa svih silnih grupa.

    A sad ozbiljno, ja mislim da si ti Bubilo jedna vrijedna ženica na koju previše obaveza prebacuju i tvoji poslodavci, ali i ekipa doma.
    Sistem: natovari mazgu koja vuče
    a ja mislim da ti daješ puno previše značenja običnim porukama na wa
    poruke koje su nam nezanimljive mogu se proskrolat, ignorirat, ili vidjet i bavit se njima 5 sekundi i nastavit sa životom, bez davanja svih tih silnih značenja o tome što je čija odgovornost, koliko mi krade vrijeme, je li poslovno ušlo u privatno, privatno u poslovno..
    doslovno za vrijeme radnog vremena nekad i tražim nešto što nije posao da pustim mozak na pašu, a to radiš i ti jer forumiraš s posla redovito
    netko drugi će pročitat šta ima u djetetovom razredu
    treća mama iz tog istog razreda će reć "dosadna i razrednica i te mame smorovi", proskrolat će bez čitanja ili ugasit notifikacije

  26. #126

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja nikad ne tipkam po grupama na poslu i jedno od četvero djece me nazove jednom u par dana. I iskreno dižu mi živce kolege koji tipkaju na WA grupi vrtića u radno vrijeme, pogotovo ako mi pokazuju tih 18 crteža sunca( ovo je stvarni događaj). Moji u 4. i 5. sami prate u grupama treninge i zapravo su svjesniji nego bi ja bila. Garant bi štogod zaboravila

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    mozgovi su postali ljeniji zbog korištenja mobitela...kako su djeca prije 20, 30, 40 godina stizala na treninge i na utakmice, i još k tome uvijek u dobroj majici?! zadaće su saznavali tako da su okrenuli broj telefona nekog razrednog kolege, posudili bilježnice...

    a treneri te mreže "dobro" koriste jer ne moraju obavijestiti i planirati utakmice tjedan dana prije, nego smatraju da je dovoljno dva dana prije poslati poruku... (zbog takvog ponašanja sam se posvađala s trenerom i ispisala dijete iz kluba)

  28. #128
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A koliko tek puta se nismo sjetili i - nista, ni roditelji nisu saznali. Mos mislit kako je moja mama na poslu znala da ja nisam otišla na odbojku nego ostala gledati tv. Divna vremena bez big brother današnjice.

    Ja se ponekad zgrozim koliko je sve pod nadzorom, iako naravno koristim većinu toga. Ali znat svaki put da dijete nema zadaću, znat iz svakog testa bodove i ocjenu i to dan dva nakon testa itd... Čini mi se da današnji zivot stvara djeci previse opterećenja sto se sve mora, a jako malo slobode izvrdavanju obaveza. Ne znam je li to baš dobro na duge staze... Nekako nedostaje mi nasa sloboda iz djetinjstva, kad su svi skupa mislim ipak imali realnija očekivanja od djece...

  29. #129
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I realnija očekivanja od roditelja!
    Budimo realno koji Kiki mi treba farbanje jaja s djetetom za vrtic, ko da neću sama to napraviti i bez vrtića. Kao da se ne znam bondati s njim bez toga.
    Svaka ta poruka sadrži skrivenu misao “budi malo bolji roditelj” - hop preksutra brzo dovezi u pravoj majici i znaj uvijek sve sto se događa i sudjeluj u svemu.

    Misim, skačem sad sama sebi u usta jer sve to bez pogovora radim , no nije da zato nisam svjesna koliko se pritiska i “moranja” tu provlači i nameće.

  30. #130
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Pa vidis da si poslatala svjesna da tvoj mobitel se zali na tu kolicinu informacija, vjerujem da ce i tvoj mozak s vremenom
    Posljednje uređivanje od spajalica : 29.03.2021. at 10:08

  31. #131
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I realnija očekivanja od roditelja!
    Budimo realno koji Kiki mi treba farbanje jaja s djetetom za vrtic, ko da neću sama to napraviti i bez vrtića. Kao da se ne znam bondati s njim bez toga.
    pa ima puno roditelja koji neće to napraviti bez vrtića
    a i ako hoće, drugačije je jer se djetetu spaja vrtićki svijet i kućni svijet, moji oboje su apsolutno obožavali te vrtićke radionice, pogotovo kod male sreća se mogla nožem rezati, iako sam se ja isto osjećala ponekad "šta će mi to?", onda sam se sjetila da to nije za mene

  32. #132
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Netko od nas ima takvu situaciju?
    Ili brinemo za Peru i Maru
    Ko ce uz sve jos o njima mislit
    imam ja. mm i ja radimo u istoj firmi, različitim odjelima. i imamo kolege koji su nam kućni prijatelji. i neke sa čijom djecom nam djeca idu u školu skupa ili treniraju skupa. kupus totalni. srećom ih je puno od doma sad, pa je nešto jednostavnije

  33. #133
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se cini da, najiskrenije, svi koji mislite da su djeca tako savrseno odgovorna i organizirana, ili nemate jos djecu koja nisu barem donekle odrasla ili ste zaboravili kako je izgledalo kad su imali 3, 5 ili 7 godina. Ili recimo niste imali dijete koje, iz ovog ili onog razloga, nije u stanju popamtiti sve sto treba niti s 13 godina i ne bi bilo fer da ga se kaznjava jer ne moze.

    Ili zivimo u nekim apsolutno dijametralno suprotnim svjetovima.
    meni je ovo ko one teme o lako i teško odgojivoj djeci. sit gladnom ne vjeruje.

    iz osobnog iskustva, nakon kontinuiranih 20 godina po raznim stupnjevima i oblicima odgojno obrazovnog sustava, imam cca 15 grupa koje svako malo živnu iz xy razloga. neke mi oduzmu vrijeme jer je sadržaj nešto što mi je interesantno/bitno, neke preletim i zaboravim istog trena što sam pročitala.

    nije do tehnologije, do nas je.

  34. #134
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A koliko tek puta se nismo sjetili i - nista, ni roditelji nisu saznali. Mos mislit kako je moja mama na poslu znala da ja nisam otišla na odbojku nego ostala gledati tv. Divna vremena bez big brother današnjice.

    Ja se ponekad zgrozim koliko je sve pod nadzorom, iako naravno koristim većinu toga. Ali znat svaki put da dijete nema zadaću, znat iz svakog testa bodove i ocjenu i to dan dva nakon testa itd... Čini mi se da današnji zivot stvara djeci previse opterećenja sto se sve mora, a jako malo slobode izvrdavanju obaveza. Ne znam je li to baš dobro na duge staze... Nekako nedostaje mi nasa sloboda iz djetinjstva, kad su svi skupa mislim ipak imali realnija očekivanja od djece...
    ja sam na ovom tragu. Svaki dan im pogledam e-dnevnik i zgražavam se sama nad sobom što to radim, jer imaju pravo i na to da neke stvari ostanu njihova privatna sramota ili da isprave stvar pri nego što mi saznamo za svaku glupost koju su napravili.

    S druge strane, imam 15-ogodišnjaka koji ne zna tko mu glavu nosi
    Što je on pogubio stvari, jakni, tenisica za trening, ma svačega, to je nemoguće i nabrojati, glava mu stalno u oblacima.
    Eto, neki dan je otišao u školu bez torbe (1. srednje). Bila bi najbolja lekcija da sam ga tako i ostavila bez stvari, ali šta će mama nego sjest u auto i dofurat mu ruksak do škole

  35. #135
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa ima puno roditelja koji neće to napraviti bez vrtića
    a i ako hoće, drugačije je jer se djetetu spaja vrtićki svijet i kućni svijet, moji oboje su apsolutno obožavali te vrtićke radionice, pogotovo kod male sreća se mogla nožem rezati, iako sam se ja isto osjećala ponekad "šta će mi to?", onda sam se sjetila da to nije za mene
    Razumijem i slažem se. Ali ove godine zbog korone radionica nije mogla biti u vrticu pa su tete zamislile da napravimo sami doma. Sve pet.
    Samo, ti roditelji koji to ni inače ne rade, neće ni sada... ili će napraviti oni, a ne dijete... neki od tih radova budu dostojni muzeja. Pa koji je smisao u tome da doneseš rad koji je očito 90% napravio roditelj.

    S druge strane... baš zbog poruka je to postalo puno lakše stalno zadavati takve zadatke... znam ja o čemu Lili priča kad kaže “naše su tete stavile papir na vrata”. Jesu Lili i naše za prvo dijete, prije 5 i 8 godina. I kako je to izgledalo... opet bi samo 3 roditelja donijelo ili napravilo... pa se nakon nekog vremena oformila roditeljska grupa bez teta, pa su tete svako malo nekome od nadobudnih roditelja govorile “Molim vas slikajte ovu obavijest i stavite u grupu, većina nije donijela...”.

    10 godina kasnije... tete imaju grupu, učiteljice imaju grupu, treneri imaju grupu... i sve po špagici... hop hop hop... sve može u roku od 2 i 5 dana jer su svi obavješteni.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 29.03.2021. at 10:31

  36. #136
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ljestvica i očekivanja su definitivno podignuti.
    Ne šalje naša Uciteljica poruke zato jer djeca ne bi sama znala sto je za zadaću... nego jer želi da mi još s njima dodatno radimo... svaka N-ta poruka između nacrtanih riba i pjesmica glasi “ovo im slabo ide, to vježbajte s njima, to je vaš posao”.

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Zar to ne bi trebalo biti u e dnevniku što im jer loše?

  38. #138
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Neće Uciteljica u prvom razredu sve odmah pisati u e-dnevnik. Ova naša se odlučila na poruke.

  39. #139
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Onda napiše u bilježnicu
    Kako je meni mogla,može i tvojoj maloj

  40. #140
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A zašto bi napisala 26 puta kad joj treba 18 sekundi da snimi glasovnu poruku?

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Svima tak ide loše?

  42. #142
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne, nego ona želi da svi vježbaju, ponavljaju, sudjeluju...
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 29.03.2021. at 11:53

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Zar to i sam roditelj ne vidi bez vibera? Pitam samo

  44. #144
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo upravo stigla poruka ove sekunde: "Lijepi pozdrav! Lijepo molim riješiti listić koji su učenici ponijeli kućama, te naučiti sve gradivo koje smo danas obradili, i porazgovarati malo o životu životinja i radu ljudi, te po promatranju riješiti radnu bilježnicu".

    Zapisala sam si već u rokovnik da danas dok je vozim od zubara na trening moramo razgovarati o životu životinja .

    Dakle, za domaću zadaću nije "riješi listić" nego "neka ti mama i tata uz listić pomognu još i razgovarati i promatrati".
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 29.03.2021. at 12:05

  45. #145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Najlakše je i u hodu napraviti to
    Ali kaj je preveč preveč je.

    Ali možda te mala iznenadi i sama to napravi i prije zubara
    A usput i prolista enciklopediju
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.03.2021. at 12:20

  46. #146
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto bi napisala 26 puta kad joj treba 18 sekundi da snimi glasovnu poruku?
    Dok postoje roditelji koji opravdavaju i traže izgovore za ići lakšim putem za učitelje, profesore, trenere, poslodavce ( sorry morala sam dodat i njih )...toga će biti sve više i više.

    A za učiteljicu nemam što dodat, što je previše, previše je i pri tome mislim na očekivanja od roditelja ali i djece.

    Ja samo mogu zaključiti da imam sreće što nemamo aktivne grupe s razrednikom (nikakvu), ni s učiteljicom (samo 1-2x godišnje ako je neki issue i to od ove godine zbog korone), nismo nikada imali ni s tetama u vrtiću (a mlađe dijete mi je izašlo iz vrtića prije 3 god), ni s trenerima ni za starije, ni za mlađe dijete (postoji grupa, al samo za izrazito važne obavijesti, pa kao da je i nema). Živi smo i funkcioniramo ko po špagi

    Na e-dnevnik ne idem nikad osim ako trebam provjeriti mlađem djetetu datume testova jer im učiteljica u zadnje vrijeme baš i ne najavljuje. Ni njima, ni nama, kaže tu je e-dnevnik.

    Potpis na post od sillyme.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.03.2021. at 12:32

  47. #147
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne radi se o tome da nekome moraš tražiti izgovor. Radi se o tome da se nekome to možda i sviđa .
    Da je taj netko možda isto takav, i isto to očekuje i od sebe, i od svoje djece, i od svojih kolega na poslu... i možda je i sam admin u nekoj grupi i šalje ljudima upute "danas razgovarajte i promatrajte".

    Naravno, postoje i granice. Postoji i nešto što je nekome previše. Nekome potpuno neprihvatljivo. Nekome nevažno i učiteljičinu poruku će preslušati tek u petak. Možda.
    Nije ni do tehnologije, ni do učiteljice. Do nas je. Netko će vidjeti poruku da kupi striropor jaje i reagirati na nju isto kao što je reagirao na papir na vratima na kojima je to isto pisalo - zaboravit će, ignorirat će.
    Nekome će srce veselo zatreptati i trčat će po jaje.

    Uvijek je bilo onih koji očekuju više, mobitel im je samo omogućio da se rašire šire od 3 razredna roditeljska štrebera na 11 roditeljskih štrebera.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Nijedan ekstrem nije dobar.
    Bude mi ponekad žao što je, dok mi je dijete išlo u osnovnu, komunikacija s učiteljicom (i kasnije razrednicom) bila vrlo rudimentarna. Nikakvi mobiteli, nikakvi mailovi, apsolutno ništa osim osobnog dolaska u školu na informacije nije dolazilo u obzir.
    S druge strane, da mi na dnevnoj bazi stižu ovakve poruke kao kod BB, mislim da bih ispalila na živce (naročito na te zapovjedne infinitive na koje sam i inače alergična odmah me podsjeti na ZETove kontrole u tramvaju - "Dobar dan karte pokazat" - od učiteljice bih ipak očekivala nešto viši nivo izražavanja). Ako djeca normalno idu u školu, zašto onda slati obavijesti o zadaći roditeljima?

    Osim toga, u moru takvih besmislenih poruka, na kraju više nema prostora ni vremena za bitne stvari. Meni je, recimo, u OŠ jako nedostajala komunikacija po pitanju problema u nastavi pojedinih predmeta, atmosfere u razredu (bilo je bullyinga i to onog koji se nesmetano razvijao još od nižih razreda), problema u ponašanju... ništa od toga se nije komuniciralo čak ni na roditeljskim sastancima. Nekako mi se čini da ni u ovakvim Viber ili WA grupama za takve ozbiljne teme nema mjesta.

  49. #149
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne radi se o tome da nekome moraš tražiti izgovor. Radi se o tome da se nekome to možda i sviđa .
    Da je taj netko možda isto takav, i isto to očekuje i od sebe, i od svoje djece, i od svojih kolega na poslu... i možda je i sam admin u nekoj grupi i šalje ljudima upute "danas razgovarajte i promatrajte".

    Naravno, postoje i granice. Postoji i nešto što je nekome previše. Nekome potpuno neprihvatljivo. Nekome nevažno i učiteljičinu poruku će preslušati tek u petak. Možda.
    Nije ni do tehnologije, ni do učiteljice. Do nas je. Netko će vidjeti poruku da kupi striropor jaje i reagirati na nju isto kao što je reagirao na papir na vratima na kojima je to isto pisalo - zaboravit će, ignorirat će.
    Nekome će srce veselo zatreptati i trčat će po jaje.

    Uvijek je bilo onih koji očekuju više, mobitel im je samo omogućio da se rašire šire od 3 razredna roditeljska štrebera na 11 roditeljskih štrebera.
    Bubilo ako je itko štreber, ta sam. Oduvijek. Tako da nije do štreberske osobnosti.

    Al da ja ne mogu rukovat sa svojim uredjajem jer mi je mobitel zatrpan i nastavlja se zatrpavati s milijun obavijesti od učiteljice (fotki, videa..koliko si ono rekla da ti je memorija vibera 1 giga helooo??) koja sama kao admin ne zna izbrisat kompletnu memoriju, al uredno i dalje šalje...ma daj molim te...meni je to debelo too much, čak i nepoštivanje. Neka se ponudi netko od vas tko će joj pomoći sve to izbrisati.

    Slažem se s tanja_b, nijedna ekstrem nije dobar. Ja bih odmah potpisala komunikaciju mailom (uz osobne dolaske).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.03.2021. at 12:50

  50. #150
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam na ovom tragu. Svaki dan im pogledam e-dnevnik i zgražavam se sama nad sobom što to radim, jer imaju pravo i na to da neke stvari ostanu njihova privatna sramota ili da isprave stvar pri nego što mi saznamo za svaku glupost koju su napravili.

    S druge strane, imam 15-ogodišnjaka koji ne zna tko mu glavu nosi
    Što je on pogubio stvari, jakni, tenisica za trening, ma svačega, to je nemoguće i nabrojati, glava mu stalno u oblacima.
    Eto, neki dan je otišao u školu bez torbe (1. srednje). Bila bi najbolja lekcija da sam ga tako i ostavila bez stvari, ali šta će mama nego sjest u auto i dofurat mu ruksak do škole
    Onda se ja za svog u sedmom ne moram čuditi. Nije došao do škole, došao je do auta na pitanje sto mu fali je rekao ništa...
    e sad, dali bi pomoglo da je otišao u školu bez ruksaka, kako kod koga.
    Starijem su se takve situacije dogodile jednom ili ni jednom, kod mladjeg su ponavljajuće tako da smo davno shvatili da mlađem trebamo pomagati, pratiti kako god.
    uglavnom ovo sto Babyboys i Kae kažu potpisujem. Odnosno sit gladnom ne vjeruje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •