Pozdrav mame, s obzirom da sam već kontaktirala par profila na instagramu koji se bave dohranom, dojenjem i spavanjem, nitko mi nije dao konkretne smjernice za nas problem jer se dosad nije susreo s tim problemom, javljam se ovdje u nadi da će mi možda netko dat nekakav savjet ili se susreo s istim.
L ima 10 mjeseci, do 6 mj.iskljucivo dojena beba, do 5.mjeseca života spavanje bilo uredno za njenu dob i način prehrane, noćna buđenja su bila svako 2, 2 ipo sata za dojenje.
Grcici su bili prisutni u smislu noćnih, nikad ih nije imala po danu, ono da bi rekla e u istu uru su, traju određeni period vremena i staju.
Davala sam kapi Espumisan jedno vrijeme, pa nije bilo pomaka, i Bio Gaiu.
Kako je vrijeme prolazilo, njeno spavanje noćno se dramatično pogoršalo, u smislu da nije bilo vremenskog perioda dužeg od 1h spavanja u komadu, da ne kažem da se budila plaćuci i svako pola sata, 45 min..
Pedijatrica je bila uvjerena da hlapljivo jede i da je u pitanju zrak u crijevima.
I dalje ja nastavim sa Espumisanom za kojeg vidim da nam ne radi nikakvu razliku.
I sada ima koji dan, ja zatražim uputnicu za alergotestove, test pokaže alergiju 3.razred na jaje. Ok, stariji sin (5god.)je takodjer njene dobi pokazao alergiju na jaje, al njemu se manifestiralo kao ekcem. Stoga, L još nisam uvela jaje u prehranu.. I dobro sam napravila..
Nakon 7 dana što ja ne konzumiram apsolutno ništa u čemu ima jaja,čak sam i laktozu izbacila a da nalaz nije pokazao alergiju na KM, L i dalje spava tj. ne spava noću zbog jakog prdeza. Savjetnica za spavanje možda misli da je kriv hvat na dojci, no L ima uredan hvat, vakum odličan, nikad nisan imala ragade niti zastoje na dojci.
Doduse jako je ziva i nemirna na dojci, doji u 100 poza, dubeci na glavi, ležeći na prsima...
Dosta često je zadnjih mjeseci prehladena, što rezultira čestim disanjem na usta..
Oprostite na dugom poštu, al neznam više kako da pomognem i njoj i sebi, jer mužu nece nocu niti da se približi da je on uspava da ja mogu barem malo odspavat.
Stolice su joj uređene da naglasim...
Žene, jeli imao ko sličan problem i jel postoji neki način da otkrijem zbog čega nocu toliko prdi bez da je vodam po bolnicama trenutno, na gastroenterioloske pretrage.

Zahvalna mama